نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree720Likes

موضوع: عطر و ادکلن

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 2573
صفحه 1 از 322 123411 ... آخرینآخرین
 1. #1
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  اصفهان
  نوشته ها
  573
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  177
  پسند کرده
  216

  عطر و ادکلن

  بسياري از مردم فكر مي*كنند كه بايد عطر و ادكلن*هاي گران*قيمت بخرند چون مرغوب*تر و خوش*بوترند. اين فكر از جهاتي غلط است. هر كسي مي*تواند با هزينه**اي اندك عطر مناسب خود را بخرد كه از آن راضي باشد. عطر يا ادكلن مرغوب و گران*قيمت هم خوب است اما وقتي با بدن شما سازگار نباشد، فايده*اي ندارد. يكي از آشنايان عطر بسيار گران*قيمتي خريده بود كه به شدت پز قيمتش را مي*داد اما وقتي آن را به خودش مي*زد بويي شبيه آب پياز داشت! پس اين واكنش پوست شماست كه ملاك است نه جيب شما!اين شايد نكات مفيدي در اين زمينه باشد. مطمئناً ديدگاه شما نسبت به استفاده از عطر و ادكلن عوض خواهد شد.
  چرا گفتيم سازگاري با بدن شما؟ عبارت دقيق*تر «سازگاري با پوست شما»ست. باز هم بسياري از مردم طرز استفاده غلطي از ادكلن و عطرها دارند: آنها را به لباس خود مي*زنند! نمي*دانم شايد عطرهايي مخصوص لباس هم وجود داشته باشد ولي مساله اين است كه عطر بايد روي پوست جواب بدهد. ما دكتر پوست نيستيم ولي به تجربه بيشتر ما دريافته*ايم كه پوست افراد با يكديگر متفاوت است. شايد بوي بدن افراد مانند خطوط سرانگشتان مخصوص همان فرد باشد. بنابر اين هر عطري احتمال دارد روي پوست افراد مختلف، واكنش*هاي شيميايي متفاوت و در نتيجه بازتاب مختلفي داشته باشد. اين در اصطلاح علمي يعني PH و ميزان اسيدي بودن يا قليايي بودن پوست افراد متفاوت است.
  عطرها چه بويي دارند!؟ ما مجبوريم از همان معيار چشايي براي شناسايي نوع بوي عطر استفاده كنيم: «شيرين»، «تلخ»، «ترش». چند رده*بندي* ديگر مانند انواع رايحه*ي گل*ها يا ميوه*ها يا حتي بوي چوب درختان و شكلات و توتون نيز وجود دارد ولي اين سه نوع رايحه به اضافه*ي «سرد» و «گرم» ساده*ترين معيارهاي ما براي شناسايي عطرها هستند. (شور!؟ عطر شور كجا بود؟) علاوه بر صفات «تند» و «ملايم» شايد بشود صفت*هاي «سنگين» يا «سبك» را هم به كار برد.
  برخي از عطرها تركيبي از اين سه رايحه به اضافه*ي سردي و گرمي هستند مثلاً: عطرهاي گرم و شيرين يا سرد و تلخ يا تند و شيرين با تندي و ملايمت*هاي مختلف.چه فايده*اي دارد شناسايي اين بوها!؟ خب چندين فايده! اولي اين كه عطر را آگاهانه انتخاب مي*كنيد و دوم اين كه ذائقه*ي بويايي خود و مكاني را كه از آن عطر استفاده مي*كنيد مي*توانيد تعيين كنيد و حتي ذائقه*ي دوستان و نزديكان**تان را شناسايي كنيد و عطر مناسب به آنان هديه بدهيد و بعد اين كه دوست*تان را كه بوي آب پياز مي*دهد متوجه كنيد كه پول به تنهايي خوشبويي نمي*آورد!

  عطرهاي گرم و شيرين و تلخ = مناسب براي فصول سرد يا مناطق سردسير

  عطرهاي سرد و تلخ يا ترش = مناسب براي فصول گرم يا مناطق گرمسير و مجالس دوستانه

  عطرهاي تند از هر نوع = براي ميهماني*ها و مجالس

  نوع و فصل استفاده هم البته اول بستگي به ذائقه*ي بويايي شما دارد.اصلاً عطر چيست و ادكلن كدام است؟ ميزان در شناسايي عطر 40% است. همان طور كه طلاي 18 تا 24 عيار يا نقره 80 تا 100 مرغوب تا خالص خوانده مي*شود، معيار عطر نيز 40% است يعني از عصاره* (اسانس، جوهره) به دست آمده 40% عطر خالص باشد ومابقي آن آب و الكل و ديگر افزودني*ها كه آن خالص*ترين و گران*ترين عصاره*هاست. حالا معياربندي عطرها از همين ميزان غلظت شروع مي*شود:

  - 20 تا 40% عطر مرغوب تا خالص يا Perfum

  - اگر عطري بين 10 تا 20% از اين مواد معطر را داشته باشد به آن مي*گويند: عطر يا اودوپرفيوم Eau de perfume

  - اگر بين 5 تا 10% مواد معطر باشد به آن مي*گويند Eau de toilette اودوتوالت

  - اگر 2 تا 4% داشته باشد به آن مي*گويند Eau de cologne اودوكلن يا ادكلن

  و اين بود فرق عطر با ادكلن كه البته روي شيشه*ي آنها با علامت FL.OZ نوشته شده كه هر كدام در چه رده*اي هستند و اين عدد هم هيچ ربطي به مرغوبيت و كيفيت يك ادكلن ندارد. ادكلن و اودوتوالت نيز فرق چنداني از نظر مصرف با هم ندارند و اينجا فقط يك طبقه*بندي تجاري و نوع استفاده مورد نظر بوده است. به طور معمول ما به ادوتوالت هم ادكلن مي*گوييم.به نام*هاي معروف زياد توجه نكنيد. اگر چه ادكلن*هاي معروف و محبوب بسيار خوبي پيدا مي*شوند ولي چه بسا يك عطر يا ادكلن كمتر معروف از نظر تجاري، موجب رضايت شما شود. تقريباً در بازار ايران هم اينك به حدي نمونه*هاي بدلي و تقلبي از مارك*هاي معروف ساخته شده كه تشخيص آن واقعاً دشوار است. مگر اين كه به فروشنده كه بايد خود كارشناس باشد، كاملاً اطمينان داشته باشيد كه مثلاً ادكلن محبوب شما به جاي فرانسه در يكي از كارگاه*هاي زيرزميني دوبي يا پاكستان پر نشده باشد!شما مي*توانيد طبق سليقه يا ذائقه*ي بويايي خود انتخاب كنيد كه چه نوع عطرهايي را مي*پسنديد آيا عطرهاي گياهي با منابع گل*ها و درختان و صمغ درختان و دانه*ها و ميوه*ها را دوست داريد يا عطرهاي با منابع حيواني نظير مُشك كه از آهو گرفته مي*شود يا عنبر كه از نهنگ عنبر به دست مي*آيد يا منابع و فرآورده*هاي آلي و نفتي. به كلمات و نوع رايحه*اي كه معمولاً روي جعبه يا شيشه*ها نوشته مي*شود بيش از زيبايي و ظاهر شيشه توجه كنيد.وقتي به عطرفروشي رفتيد هر بار بيش از دو سه نوع عطر را امتحان نكنيد چون بعد از چند دقيقه شامه*ي شما از تشخيص ميزان احساس*تان نسبت به عطرهاي آخري عاجز مي*شود. تازه سگرمه*هاي عطرفروش را كه جعبه*ي سي چهل عطر و ادكلن را براي شما بازكرده و روي پيشخوان گذاشته نمي*بينيد!؟يك چيز جالب بر اساس تجربه شخصي دريافته*ام كه شايد به طور كامل صدق نكند اما در بسياري موارد اين طور به نظر رسيده است كه افراد مايل به چاقي يا چاق يا افرادي كه غذاهاي گرم و شيرين و يا بستني و شيريني*جات را دوست دارند به عطرهاي شيرين و افراد لاغر يا كساني كه به غذاها و خوراكي*هاي تند و شور و ترشي*جات علاقه دارند به عطرهاي سرد و تلخ بيشتر تمايل دارند. شايد برمي*گردد به ارتباط بويايي و چشايي و نزديكي اين دو.

  گفتيم عطر بايد روي پوست جواب بدهد. دقيقاً كجا؟ چند نقطه از بدن هست كه داراي نبض است: پشت گوش*ها در قسمت زير آن و كناره*هاي بيني و مچ دست و مچ پا. گردن هم هست ولي سعي كنيد به گردن نزنيد چون پوست گردن مقداري حساس است. همان كناره*هاي بيني و پشت گوش و نبض مچ دست از همه مناسب*تر است. ضربان نبض باعث مي*شود كه رايحه*ي عطر بيشتر در هوا پخش شود. اگر به فاصله ساعد و بازو يعني ميان آرنج و يا پشت زانوي پا و كنار قوزك پا نيز دقت كنيد آنجا نيز يك نبض هست و مناسب زدن عطر. اگر پوست شما خشك است مي*توانيد قبلاً از كرم* يا لوسيون* استفاده كنيد تا ماندگاري عطر بيشتر شود.

  يك قلق يا تجربه*ي جالب به شما بگويم. لازم نيست حتماً با عطر دوش بگيريد. اگر مي*خواهيد ميزان پايداري عطرتان بيشتر باشد، بعد از اين كه مقداري به پوست*تان زديد، كمي منتظر بمانيد تا خشك شود و جذب پوست شود و بعد يكي دوبار ديگر به همين ترتيب انگار كه بخواهيد چند لايه روي هم بكشيد اين كار را تكرار كنيد. اين*طور مواد معطر بيشتر جذب پوست مي*شود. در حقيقت الكلي كه به عطر اضافه مي*شود عطر را با خود متصاعد كرده و موجب پخش شدن آن در فضا مي*شود.

  در گرما يا تابستان از عطرهاي سرد و به ميزان بيشتر استفاده كنيد. الكل موجود در ادكلن*هاي مختلف در گرما سريع تبخير مي*شود. احساس خنكي و سردي عطر نيز براي ديگران خوشايند است.سعي كنيد اسپري و ادكلن*ها تا حد امكان به موي سر شما نپاشد. آن طور كه مي*گويند و احتمالاً درست باشد برخي تركيبات موجود در آن ممكن است باعث سفيدي زودرس موي سر شما شود. شيشه*هاي عطر و ادكلن خود را پشت پنجره و جلوي نور آفتاب قرار ندهيد. مخصوصاً اگر شيشه*ي آنها شفاف و سفيد يا غيررنگي است.

  يك توصيه*ي شخصي كه اگر دوست داشتيد جدي بگيريد: هميشه سعي كنيد يك يا حداكثر دو نوع عطر يا ادكلن مخصوص به خود داشته باشيد. وقتي احساس كرديد آن يك يا دو نوع عطر به شما سازگار بودند و خودتان و ديگران از آن راضي بوديد، سعي كنيد آن عطرها را به عنوان «شاخصه» يا معرف و يكي از نشانه*هاي شناسايي خود حفظ كنيد و تنها از آن استفاده كنيد. اين پرستيژ خاصي به شما مي*دهد و ضمن آن استفاده گوناگون از عطر و ادكلن*هاي مختلف زياد خوشايند نيست و حتي شايد برخي از آنها با پوست شما سازگار نباشد.

  چطور و از كجا بفهميم عطري كه استفاده كرديم خوب است؟ خب بپرسيد! از دوستان و نزديكان. ولي اين نكته را داشته باشيد كه معمولاً اگر عطري نزد ديگران خوشايند باشد خودبخود نزديكان يا دوستان از شما خواهند پرسيد: اين ادكلن يا عطر شما چيه؟ احساس خوشايند آنها را در نظر داشته باشيد. معمولاً بيشتر افراد عطرهاي ملايم را مي*پسندند تا عطرهاي تند.

  از همان ادكلني كه هميشه استفاده مي*كنيد اسانس يا عطر آن يا اشانتيون*هاي آن را بگيريد و هميشه در سفر يا جاهاي مختلفي كه رفتيد همراه خود داشته باشيد. اصلاً مي*توانيد تست ادكلن*هاي مختلف روي پوست*تان را به جاي خريد شيشه*هاي بزرگ از همين اشانتيون*هاي كوچك و ارزان*قيمت شروع كنيد و لازم نيست شيشه*ي بزرگ صد سي سي و گران قيمت يا يك خمره يا يك بشكه بزرگ بگيريد كه بعداً متوجه شويد به درد نمي*خورد!

  يادتان باشد كه شما «عطر را به خاطر ديگران مي*زنيد» چون بعد از چند دقيقه شما به خاطر عادت به آن ديگر بويي نمي*شنويد. پس عطر براي ايجاد احساس بهتر از شما در نظر ديگران است. در هر شغل و سمتي هستيد عطر را فراموش نكنيد. دوستي دارم كه كارگر يك كارخانه است بعد از اتمام كار هميشه به خودش ادكلن مي*زند بعد وارد جمع مي*شود. واقعاً آدم باكلاس و فهميده*اي است. برعكس او آشناي ديگري دارم كه كلاس مي*گذارد اما ترجيح مي*دهم يك راكون به من نزديك شود تا او! شايد هم اين مطلب را بيشتر از حرص او نوشته باشم هر چند كه مي*دانم اینجا را نمي*خواند! به هر حال بيشتر افراد تقريباً روي يك چيز نقطه اشتراك دارند و آن اين كه براي بوي خوش احترام قائلند.
  reyhaneh27, excellent, z0lal و 10 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

 2. #2
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  اصفهان
  نوشته ها
  573
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  177
  پسند کرده
  216

  Re: عطر و ادکلن

  من عاشق عطر و ادکلن هستم و اغلب هم برایش هزینه می کنم امروز بطور کاملا اتفاقی یدونه اسپری خریدم نمی دونین چه بوئی داشت تا وارد محل کارم شدم تمام همکارام از مرد و زن متوجه این بو شده بودن و چون همه هم حساسیت منو نسبت به این موضوع می دونستن فکر می کردن کلی براش پول دادم درحالیکه فقط یه اسپری 3500 تومانی بود شما هم اگه خواستشن امتحانش کنید

  ETRUSCHI قرمز

  واییییییییییییییی خودمم از بوش مستم هنوز
  [email protected] و Najva20 این نوشته را پسندیده.

 3. #3
  ناظر کیفی انجمن
  sh_capr آواتار ها
  شیدا.ص
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,931
  میزان امتیاز
  34
  پسند شده
  1462
  پسند کرده
  2950

  Re: عطر و ادکلن

  من بهتون elle مال Yves saint lauren رو پیشنهاد میکنم . البته یه کم گرونه ولی اگر هم نمی خرید حداقل برید فروشگاه هایلند یه بار بزنید .

  Negara و elica-nice این نوشته را پسندیده.
  قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
  http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

 4. #4
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  369
  میزان امتیاز
  6
  پسند شده
  289
  پسند کرده
  0

  Re: عطر و ادکلن

  من این عطرها رو شدیدا پیشنهاد میکنم:
  ورساچه در کریستالی

  با بوی گرم و تلخ و شیرین!فوق العاده شیک و معرکه
  50 میلیش حدود 56 تومان
  نینا ریچی

  با بوی شیرین و دلنشین و موندگاری بالا
  50 میل حدود 54 تومان
  گوچی بای گوچی

  با بوی فوق العاده عالی و شیک با موندگاری بسیار زیاد
  75 میل حدود 81 تومان
  reyhaneh27 و مری جون این نوشته را پسندیده.
  هرگز زانو نخواهم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قامتم شود...

  www.khatoonodowle.persianblog.ir

 5. #5
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۳۰
  محل سکونت
  قم
  نوشته ها
  459
  میزان امتیاز
  3
  پسند شده
  125
  پسند کرده
  0

  Re: عطر و ادکلن

  منم کنزو لئوپار رو پیشنهاد میدم خیلی عالیه سرد و خنک
  قیمت : 100 میل 49000 تومان
  50 میل : 39000 تومان
  Negara و elica-nice این نوشته را پسندیده.
  اینم آدرس وبلاگ تازه کار من
  nilofarshadab.blogfa.com

 6. #6
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  اصفهان
  نوشته ها
  573
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  177
  پسند کرده
  216

  Re: عطر و ادکلن

  خاتون جان شدیدا با گوچی موافقم بوش عالیه اون اسپری رو هم که گفتم بوش تو مایه های گوچی هست

  پیشنهاد من MIRACLE LANCOME هست که عطری با بوی شیرین و ملایم هست  قیمت 100میلش 53000 تومان هست
  reyhaneh27 این نوشته را پسندیده.

 7. #7
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۳۱
  محل سکونت
  tehran
  نوشته ها
  5
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  3
  پسند کرده
  0

  Re: عطر و ادکلن

  افسون جان خیلی عالی بود دستت درد نکنه.
  منم عطر calvin klain همون c.k هست خیلی خوشبوه بتون بیشنهاد میکنم <):)
  reyhaneh27 و Kiyana.k.f این نوشته را پسندیده.
  شايد نشود به گذشته بازگشت و يک آغاز زيبا ساخت ،
  ولي ميشود هم اکنون آغاز کرد و يک پايان زيبا ساخت


 8. #8
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  369
  میزان امتیاز
  6
  پسند شده
  289
  پسند کرده
  0

  Re: عطر و ادکلن

  مرسی افسون جان...من عاشق بوی گوچی هستم چه گوچی راش چه گوچی بای گوچی...مرسی که این اسپری رو پیشنهاد دادی حتما می خرمش!!!
  reyhaneh27 این نوشته را پسندیده.
  هرگز زانو نخواهم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قامتم شود...

  www.khatoonodowle.persianblog.ir

صفحه 1 از 322 123411 ... آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما