نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree698Likes

موضوع: عطر و ادکلن

نمایش نتایج: از 2,449 به 2,456 از 2555
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    19
    دوستان راستی چندین نفر توی این چند روز توی پیام خصوصی و ایمیل از من خواستن که برای خرید عطر راهنمایی شون کنم. چون احتمالا برای خیلی از شما ها احتمالا کمک کننده خواهد بود، تا فردا شب، (احتمالا فردا ظهر) یه پست می ذارم اینجا درباره نحوه خرید کردن عطر، که ایشالله هیچ وقت از خریدتون پشیمون نشید.

روز خوش!
    Nicole68 و منتقد گرامی این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف

کالاهای من
    4
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    363
    پسند کرده
    73
    [QUOTE=eh.he89;1345227]دوستان راستی چندین نفر ت...

هدیه جون بسیار بسیار خوشحالم که امروز شما رد مسیر راه من قرار داده شدی چون در شرف تغییراتی در خودم هستم . می خوام عطر برا خودم تهیه کنم . راستش کمی گیج شدم. نمی دونم بهتره بیام 500-600 بدم و عطری مثل مارلی سافارد و یا چنل مادمازل بگیرم تا به عنوان امضا همیشه باهام باشه .. و یا اینکه عطر مناسبتری مثل دیزی از جاکوبز و یا دان از دیور یا جادور رو بگیرم به عنوان عطر روز و یه عطر خفن برا مراسم رسمی بگیرم ... و یا اینکه همین عطرهای مناسب رو هم روز و هم شب استفاده کنم :
    33 سالمه و عطرهایی که قبلا استفاده کردم نارسیس رودریگرز فور هر ، zen , jadore , cliniq happy , ... و یا یه عطر مناسبتر مثل اکو بگیرم برا خونه و خریدهای دم دستی و همسایه گردیها و یه عطر دیگه برا دوردور و ... بگیرم ؟

راستش خاص بودن و ماندگاری و پخش برام مهمه .
    بسیار بسیار ممنون از لطفت
    eh.he89 و Nicole68 این نوشته را پسندیده.
    پایانی برای قصه نیست . چرا که نه گوسفندان عاقل میشوند و نه گرگها سیر

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    19
    [QUOTE=خانومی;1345332]
    نقل قول نوشته اصلی توسط eh.he89 نمایش پست ها
    دوستان راستی چندین نفر ت...

هدیه جون بسیار بسیار خوشحالم که امروز شما رد مسیر راه من قرار داده شدی چون در شرف تغییراتی در خودم هستم . می خوام عطر برا خودم تهیه کنم . راستش کمی گیج شدم. نمی دونم بهتره بیام 500-600 بدم و عطری مثل مارلی سافارد و یا چنل مادمازل بگیرم تا به عنوان امضا همیشه باهام باشه .. و یا اینکه عطر مناسبتری مثل دیزی از جاکوبز و یا دان از دیور یا جادور رو بگیرم به عنوان عطر روز و یه عطر خفن برا مراسم رسمی بگیرم ... و یا اینکه همین عطرهای مناسب رو هم روز و هم شب استفاده کنم :
    33 سالمه و عطرهایی که قبلا استفاده کردم نارسیس رودریگرز فور هر ، zen , jadore , cliniq happy , ... و یا یه عطر مناسبتر مثل اکو بگیرم برا خونه و خریدهای دم دستی و همسایه گردیها و یه عطر دیگه برا دوردور و ... بگیرم ؟

راستش خاص بودن و ماندگاری و پخش برام مهمه .
    بسیار بسیار ممنون از لطفت

سلام دوست عزیز...امیدوارم بتونم واقعا کمکی بکنم.

ببین واقعیتش اینه که این به شخصیت خودت بر می گرده. اگه اهل به اصطلاح signature perfumeیا هخمون عطر امضایی هستی، خوب کوکو مادمازل که عالیه ولی اگه نیستی، این هزینه رو بذاری برای عطرهای مجلسی بهتره. من خودم خیلی دوست داشتم یه عطر رو برای همیشه بزنم ولی حتی از کوکو مادمازل هم خسته می شم اگه مدام تنم باشه...همش باید عطرمو عوض کنم.
    البته این رو هم بگم که توی دنیای مدرن هم افرادی که اهل سیگنچر پرفیوم هستند کمتر شدن برای همین خیلی از عطرها رو ماندگاریشون رو پایین آوردن تا ملت بتونن دم به دقیقه عطرشونو عوض کنن (انگار که رو گنج نشستن! :دی )
    .
    حالا من یه پیش نهاد دارم برات:

یکی دو تا عطر مجلسی که قرار نیست همیشه ازش استفاده کنی گرون قیمت بگیر....

عطرهای سیگنچر و روزانه و معمولیت رو چه اونی که می خوای همیشه بوشو بدی و چه عطرهایی که دلت می خواد همش تنوع به خرج بدی در استفادشون رو اسانس بگیر که ارزون در بیاد.

بذار یه توضیحی بدم من درباره اسانس:

ببین جدای عطرهای اوریجینال، یه سری عطرها هستن که از امارات میاد. حدود 2 دلار برای واردکننده هر شیشه ش خرج داره میان ایران دسته کم 38 هزار تومن می فروشن، این عطرا به لعنت خدا هم نمی ارزه و انگار که آب توش کردن فقط....این هیچ....

یه اسانس هم داریم که توی بازار به عنوان عطر باز می فروشن و هر حجمی که بخوای توی شیشه های معمولی میریزن. اینکه اسانس خالص یه عطر رو یه فروشنده چقدر توش الکل قاطی کنه بده دست مشتری خدا می دونه.

شرکتی که من توش کار می کنم و سایتشون دست منه، نماینده انحصاری کارخانه پرفیوم پلاس فرانسه است که اسانس خالص عطر تولید می کنه. ما این اسانس ها رو پلمپ شده میدیم دست عطرفروشیا یا کارخونه های صنعتی برای معطرکردن محصولاتشون.

حالا یه مدتی هست که خود شرکتمون توی ناصرخسرو، جای بازار تهران، برای مردم عادی هم این اسانس رو به صورت خرده می فروشه.
    چون اصل اسانس قابلیت اسپری شدن نداره، اسانس 100% رو با الکل مخلوط می کنن میشه 50% اسانس 50% الکل
    که یه عطر فوق العاده غلیظ و ماندگار میشه.
    یادت نره که ادوپرفیوم های اوریجینال ماکسیمم 14درصد اسانس دارن و بقیه اش الکل/ آبه. پس 50% خیلی غلیظ میشه.
    اینطوری می تونی یه عطر فوق العاده ماندگار، و البته مقرون به صرفه بخری که روزی یه پیس ازش بزنی تا شب جواب میده.
    من خودم برای عطرهای دم دستی از این اسانس ها استفاده می کنم.
    اگه خواستی آدرس دقیقو بهت می دم. حتما سر بزن و تست کن که پشیمون نمیشی :)
    Nicole68, منتقد گرامی, taniya و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    19
    خوب دوستان من، قول داده بودم یه راهنمایی کوچولو بکنم تا ایشالله هیچ وقت از خرید عطرتون پشیمون نشید :)

روش من برای خرید عطر:میرم توی فروشگاه عطر، عطرهایی که مد نظرمه و عطرهایی که فروشنده به من برای رایحه مورد نظرم پیشنهاد می کنه رو یکی یکی روی کاغذ تستشون رو می گیرم. یه کوچولو همون اول بو می کنم (برای تشخیص نت های بالا)
    بعد می ذارمشون لای کاتالوگی یا دفترچه ای که از خود فروشنده می گیرم.
    از فروشگاه میام بیرون، بعد از 10 دقیقه- 20 دقیقه و 30 دقیقه همشون و بو می کنم و نظرم رو در بارشون یا یادداشت می کنم یا به خاطر می سپارم.

باز خونه هم که بیام بو می کنمش!
    تا حدود یه هفته همش بو می کنمشون و مقایسه می کنم از نظر ماندگاری و رایحه و....

بعد از یه هفته تصمیم خودم رو می گیرم و میرم می خرم :)

این هم یه مقاله برای اینکه رازهای خرید موفق عطر رو یه مروری بکنید، اگه با آگاهی خرید کنید هم خودتون لذت می برید و هم فروشنده می فهمه با خریدار حرفه ای طرفه :دی :

رازهایی برای انتخاب بهترین عطر

www.ashtad-mehr.com/articles

- - - Updated - - -
    Nicole68, mamane ayeh, منتقد گرامی و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    19
    راستی یادتون نره روی کاغذهای تست هر کدوم قیمتش رو هم بنویسین که بتونین از همه نظر مقایسشون کنین
    Nicole68, منتقد گرامی, Honey 93 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

منتقد گرامی آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    360
    پسند کرده
    718
    توی تهران بورس عطرو ادکلن کدوم خیابونه؟
    ویرایش توسط منتقد گرامی : ۱۳۹۴/۰۳/۲۹ در ساعت ۱۱:۰۰ بعد از ظهر

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    19
    نقل قول نوشته اصلی توسط تنهای عزیز نمایش پست ها
    توی تهران بورس عطرو ادکلن کدوم خیابونه؟

تنها جان، نزدیک بازار تهران، خیابان ناصرخسرو و حول و حوش کوچه مروی کلّش شده راسته عطرفروشا.

بقیه عطرفروشی ها رو هم می تونین توی همین راسته پیدا کنین.
    Nicole68 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    19
    نقل قول نوشته اصلی توسط تنهای عزیز نمایش پست ها
    ووووووای مرسی هدیه جون اطلاعات خوبی دادی بهمون ممنون که وقت گذاشتی با حوصله نوشتی
    خواهش می کنم تنها جان.
    راستش من از اول کارم این نبود، مترجم بودم . ولی از وقتی که رفتم توی این کار غصه م این بود که چه جوری بدون اینکه کارم تبلیغاتی باشه، این چیزایی که یاد گرفتم و ترجمه کردم و توی سایت گذاشتم رو به بقیه منتقل کنم. آخه کار یه بحثه، احساس مفید بودن یه بحثه دیگه! تا اینکه این فروم رو پیدا کردم :)
    واقعا خوشحالم که بالاخره این کارایی که تاحالا کردم به درد چندنفر خورد!
    Nicole68, mahdieh7 و Honey 93 این نوشته را پسندیده.