نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree698Likes

موضوع: عطر و ادکلن

نمایش نتایج: از 2,441 به 2,448 از 2555
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    19
    نقل قول نوشته اصلی توسط تنهای عزیز نمایش پست ها
    در مورد عطر های ترش وتلخ یه سری اطلاعت میخواستم...به چه نوع عطر هایی ترش یا تلخ میگن
    اگه خیلی کوتاه بخوام بگم به طور کلی عطرهایی که توش از مرکبات استفاده شده رایحه ترش دارن، عطرهایی هم که توشون از عود استفاده شده معمولا رایحه تلخی دارن.

ولی یه چیزی رو همین جا بگم که اصلا این دسته بندی خنک/گرم/ ملایم و شیرین/تلخ/ترش/ تند و.... اصلا بین المللی نیست و فقط ایرانیا گویا از این دسته بندی ها استفاده می کنن. البته اروپاییا از این عبارات برای توصیف عطر ممکنه استفاده کنند اما دسته بندی عطرها براشون یه جور دیگه است.
    توی مقاله زیر من دسته بندی های عطرهای زنانه رو به همراه رایحه های اونها آوردم:

اصطلاحات عطرشناسی: عطرها چگونه دسته بندی می شوند؟
    Nicole68 و منتقد گرامی این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    19
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nicole68 نمایش پست ها
    سلام مجدد
    دوستان نظرتون درباره این دوتا عطر تو خنک ها چیه؟

لانکوم Tresor In LoveEau De Parfum Spray

Tresor In Love Eau De Parfum for Women by Lancome | FragranceNet.com®

HEAVENLY SUMMER EAU DE PARFUM ویکتوریا سکرت

https://www.victoriassecret.com/beau...alogueType=OLS

در مورد tresor in love بگم که معمولا وقتی یه عطری خیلی محبوب می شه نسخه ها و ورژن های مختلفی از اون به بازار عرضه می شه . اما تجربه نشان داده که تقریبا 80 درصد مواقع عطرهای بعدی و نسخه های بعدی اصلا به دلنشینی عطر اولیه نیست (درست مثل فیلم و کارتون که کم پیش میاد سری دوم و سوم و.... به قشنگی سری اول باشه)
    در مورد tresor هم همینطوره. پس پیشنهاد من، خرید خود عطر tresor هستش نه tresor in love

این هم لینک هر دوتا شون برای مقایسه رایحه هاشون:
    tresor:
    عطر زنانه Tresor

tresor in live:
    عطر زنانه Tresor In Love

عطر heavenly summer رو هم چون از نزدیک بو نکردم نظری نمی دم و فقط لینک جزئیاتش به زبان فارسی رو میذارم برات :)
    Heavenly Summer| عطر و ادکلن زنانه
    Nicole68 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0
    دوستان من این ادکلن از سایت دایابرگ گرفتم برای همسرم ، بسیار خوشبو و ماندگاریشم عالیه

این لینک سایت
    ارغوان مهر این نوشته را پسندیده.

ارغوان مهر آواتار ها
    میزان امتیاز
    147
    پسند شده
    9849
    پسند کرده
    1714
    نقل قول نوشته اصلی توسط baharjoon_22 نمایش پست ها
    دوستان من این ادکلن از سایت دایابرگ گرفتم برای همسرم ، بسیار خوشبو و ماندگاریشم عالیه
    سلام لطفا قيمتش راهم بگيد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط ارغوان مهر نمایش پست ها
    سلام لطفا قيمتش راهم بگيد
    28 ت خریدم عزیز با 81 درصد تخفیف
    ارغوان مهر این نوشته را پسندیده.

منتقد گرامی آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    360
    پسند کرده
    718
    ehجان چقدر اسمت سخته.... میتونی بگی فرق عطرو ادکلن در چیه؟ واینکه چند تا عطر خنک مردانه هم معرفی کن که هم خوشبو باشن وهم ماندگاریشون بالا باشه والبته پر طرفدار +قیمت بازار فکر میکنم ماها که گرمایی هستیم بوی عطر های خنک رو بیشتر میپسندیم عطر هاوایی رو نمیدونم اسمش رو شنیدی یا نه توی رنج قیمت 40-50 تومنه بوی اون جزء چه گروهی از عطر ها میشه؟یه عطر تندی داره وماندگارش هم بد نیست من یکی دارم اما خیلی دوسش ندارم اما خیلیا گفتن بوش عالیه... اما مطمئنم که جزء عطر های خنک نیست

ویه سوال دیگه اصلا عطر های به اصلاح خنک جزء کدوم طیف از دسته بندی هایی هست که شما در اون اادرسی که گذاشتی محسوب میشه؟ یه سری عطر های بوی خیار یا هندونه میدن وخیلی بوی سبک وملایمی دارن ؟اینا جزء کدوم گروه ها محسوب میشن؟مرکبات؟؟؟؟؟؟؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    19
    ehجان چقدر اسمت سخته.... میتونی بگی فرق عطرو ادکلن در چیه؟ واینکه چند تا عطر خنک مردانه هم معرفی کن که هم خوشبو باشن وهم ماندگاریشون بالا باشه والبته پر طرفدار +قیمت بازار فکر میکنم ماها که گرمایی هستیم بوی عطر های خنک رو بیشتر میپسندیم عطر هاوایی رو نمیدونم اسمش رو شنیدی یا نه توی رنج قیمت 40-50 تومنه بوی اون جزء چه گروهی از عطر ها میشه؟یه عطر تندی داره وماندگارش هم بد نیست من یکی دارم اما خیلی دوسش ندارم اما خیلیا گفتن بوش عالیه... اما مطمئنم که جزء عطر های خنک نیست
    ویه سوال دیگه اصلا عطر های به اصلاح خنک جزء کدوم طیف از دسته بندی هایی هست که شما در اون اادرسی که گذاشتی محسوب میشه؟ یه سری عطر های بوی خیار یا هندونه میدن وخیلی بوی سبک وملایمی دارن ؟اینا جزء کدوم گروه ها محسوب میشن؟مرکبات؟؟؟؟؟؟؟

عزیزجان اسم من هدیه است :) هرچی صدام کنی قبوله!

فرق عطر و ادکلن و خیلی دیگه از اصطلاحات عطرشناسی رو توی این مقاله زیر می تونی بخونی....آقا غلط تایپی زیاد داره به دل نگیر! در اسرع وقت غلط گیری می کنمش :دی

الفبای عطرها؛آنچه برای شناخت یک عطر لازم است

بقیه سوالات رو هم حتما تا آخر جمعه شب جواب می دم، الان یه خورده عجله ای ام. :)
    منتقد گرامی و Nicole68 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    19
    خوب سلام! تنهای عزیزِ عزیز!
    این چندتا عطر مردانه که هرچند همشون موقع دسته بندی رایحه گرم و سرد توی سایتای فارسی خیلی صریح خنک نامیده نشدن. ولی من خودم اینا رو امتحان کردم برای همسرم و به طور تجربی این ها رو خنک دریافتم! (و چون این دسته بندی همونطور که گفتم بین المللی نیست و فقط یه نحوه توصیف کردنه، راهش فقط تجربه ست گویا)

تروساردی، اومو ،اینو من خودم برای همسرم خریدم. فوق العاده است. از هایلند 100 میلش رو میشه 250 حدودا خرید. این هم لینکش:

Uomo Trussardi 2011 | ادکلن مردانه

لالیک نویر (اسم درستش آنکر نوار هست به معنی جوهر سیاه) این از اون عطرهاییه که هم خیلی ارزونه نسبتا (بین 100 تا 150 توی بازار به فروش می ره) هم پر طرفدار، هم فوق العاده خوش بو و ماندگار. من که برای هر کی بخوام کادو بگیرم اینو می خرم. البته بوی این و تروساردی توی یه مایه ان و هردو چوبی هستن.
    این هم لینکش که مشخصات کاملش رو بخونی حتما.
    ادکلن مردانه Encre Noire ( انکری نویر )

این دوتا پیشنهاد من بود از بین خنک ها. اما توی شرکتی* که هستم مدیرمون و کارمندها خیلی روی این عطرها تاکید دارن، ولی خوب من همشون رو تست نکردم، اونایی رو هم که تست کردم به دلم نشسته، بازم شما هم تست کنین که خیلی محبوب القلوبن این عطرا! :
    * شرکتی که کار می کنم: بازرگانی اشتادمهر، نماینده انحصاری پرفیوم پلاس فرانسه در ایران :)

توسکان لدر تام فورد:
    عطر Tuscan Leather ( تاسکان لدر )

بلو دو شنل:

ادکلن مردانه Bleu De Chanel ( بلو د شنل )
    کول واتر دیویدوف:

ادکلن مردانه Cool Water Deep ( کول واتر دیپ )

اونتوس کرید:

ادکلن مردانه Aventus ( اونتوس )

سیلور مانتین کرید:
    ادکلن مردانه Silver Mountain Water ( سیلور مانتین واتر )

من عطر هاوایی رو نمیشناسم ولی اگه برندش رو بگی و اسم دقیق عطر می تونم مشخصاتش رو برات پیدا کنم.
    در ضمن اون هندونه و اینا هم جزو رایحه های میوه ای محسوب می شن. از مرکبات جدا هستن

رایحه های مرکبات ، رایحه های اقیانوسی، رایحه های سبز <<<اینا اغلب خنک هستن ولی بعضی میوه ها و گل ها هم رایحه خنکی از خودشون تراوش می کنن.
    Nicole68, منتقد گرامی و maman somi این نوشته را پسندیده.

• بانک بند ناف