نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2758Likes

موضوع: تزیینات با خرما

نمایش نتایج: از 345 به 352 از 398
صفحه 44 از 50 نخستنخست ... 3441424344454647 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    titish khanoom آواتار ها
    فرشته
    نوشته های وبلاگ
    18
    کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    768
    پسند شده
    46924
    پسند کرده
    17064

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Shiva Sh نمایش پست ها
    آره آردش به نظر خودم هم زیاد شده. چون شیرینیش هم میتونست بیشتر باشه. این در حدی هست که دل رو نزنه ولی من دوست دارم یه ذره شیرین تر باشه... این دفعه آردش رو کمتر میزنم...

چرا آرد میزنی کلا؟

مرسی از نظرات عالیت دوستم. خواهش میکنم اگه بازم نکته ای به ذهنتون میرسه بهم بگین. چون قراره برای شنبه 100 120 تا از این خرما فرشته ای ها درست کنم!

خدا قبوووووووووول کنه،یاد ما هم باش تو روضه تون

پوست خرما رو بگیرم؟ بریزم تو چرخ گوشت کامل لهشون کنه؟

نه من فقط هسته شو میگیرم.
    روشم اینه:
    هسته رو درمیارم بسته مقدار خرما با کره و آبجوش میذارم رو شعله ی کم تا کره باز بشه و گرم بشه
    بعد تند تند هم میزنم تا کااااملا لهیده بشه.
    از حرارت برمیدارم.هل و دارچین یا شکلات بهش اضافه میکنم+بیسکوییت پودر شده.
    تا زمانی که خمیرم راحت گوله بشه و منسجم باشه.
    حالا اگه کره کمتر بزنی یا بیسکوییت زیاد بزنی سفت میشه و خوب کاور نمیشه.
    شکلات مخصوصا اگه مخلوط تلخ و شیرین باشه+بیسکوییت شیرینی زیاد خرما رو تنظیم میکنه
    قیمه احتمالا :-x

fatemeh-m, zardin, گوگوجی و 7 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

Shiva Sh آواتار ها
    میزان امتیاز
    25
    پسند شده
    5185
    پسند کرده
    11986
    قبول حق. خیلی ممنون.
    آخه یادته تو ماه رمضون میگفتم حلواهای زنجبیلیمون فروپاشی شده بود تبدیلش کردم به توپک خرمایی؟ اون خوب شده بود خواستم مثلا با اون روش جلو برم. آرد رو تفت دادم بعد روغن اضافه کردم. بعد خرما رو اضافه کردم و از رو شعله برداشتم. به گوشت کوب کوبیدم تا کاملا به خورد هم برن. بعد سه قسمت کردم. گردو و پسته اضافه کردم. یه قسمت وانیل زدم. یه قسمت دارچین و یه قسمت زنجبیل که ببینیم کدوم بهتر میشه. بعد استوانشون کردم زدم داخل کنجد بوداده... (دارچینی خیلی خوشمزه تر شد این دفعه هل رو هم امتحان میکنم) بعد گذاشتم یخچال تا یکم خودشون رو بگیرن.

در همین حین شکلات رو گذاشتم رو سماور آب بشه. خلال دندون رو نصف کردم روی کاغذ روغنی گذاشتم و با قاشق شکلات رو ریختم و مثلا شعله هاش رو درست کردم. برای اینکه مطمئن شم اونور خلال دندونها هم شکلاتی میشه یکم خلال رو تکون دادم. بعد یکم کره به شکلات اضافه کردم که روون تر بشه و استوانه هام رو آوردم از این مخلوط روش ریختم(همچنان با قاشق) که مثلا شره کنه و بلافاصله شعلش رو زدم داخلش.
    ایلار, *سایه روشن*, titish khanoom و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    زنان قوی,
    دردهای خود را مثل کفش پاشنه بلند میپوشند...
    مهم نیست چقدر اذیت می شوند!
    شما فقط زیبایی آنها را می بینید.

titish khanoom آواتار ها
    فرشته
    نوشته های وبلاگ
    18
    کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    768
    پسند شده
    46924
    پسند کرده
    17064

ویترین مدال ها

اینم بقیه ی خرماهای روضه ی حضرت رقیه(س)
    خسته نباشم واقعا
    سر خرماها رو زدم تو شکلات روشم کنجد پاشیدم

قیمه احتمالا :-x

عطر سیب, ostooreh, خرسند و 25 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    583
    پسند کرده
    677
    دوستان دست تک تکتون درد نکنه کارها یکی از یکی زیباتر شدن.در مورد رنگی کردن پودر نارگیل من هر کاری میکنم خوب و یکدست رنگی نمیشه لطفا اگه لم خاصی داره بگین.
    Zarzare babaee این نوشته را پسندیده.

عطر سیب آواتار ها
    نبض مامان
    میزان امتیاز
    267
    پسند شده
    6694
    پسند کرده
    9022
    نقل قول نوشته اصلی توسط ایلار نمایش پست ها
    دوستان دست تک تکتون درد نکنه کارها یکی از یکی زیباتر شدن.در مورد رنگی کردن پودر نارگیل من هر کاری میکنم خوب و یکدست رنگی نمیشه لطفا اگه لم خاصی داره بگین.
    من مقداری رنگ ژله ای رو با پودر نارگیل میریزم تو مشمبا گره میزنم و کامل تکون میدم تا مخلوط شن.

اینم تزیین خرمای من برای مسابقه : با دارچین ،پودر گل محمدی ، کنجد، پودر قند و شکر رنگی. پودر نارگیلم رو هرچی گشتم پیدا نکردم بعد از اتمام مسابقه پیدا شد.
    نام: DSC_18311.jpg نمایش: 3357 اندازه: 99.1 کیلو بایتنام: DSC_1846.jpg نمایش: 2275 اندازه: 102.9 کیلو بایت
    -sania-, fahim68, پرناک و 20 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    شیعیان خواب بس است برخیزید/هجر ارباب بس است برخیزید
    یادمان رفته که عهدی هم هست/یادمان رفته که مهدی (ع) هم هست

Zarzare babaee آواتار ها
    زرزر بابا
    نوشته های وبلاگ
    11
    میزان امتیاز
    121
    پسند شده
    2251
    پسند کرده
    1714

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ایلار نمایش پست ها
    آیلار جون همونطور که دوست خوبمون گفتند پودر نارگیل رو به اندازه ای که میخوای توی یه کیسه فریزی بریز و مقداری رنگ به اون اضافه کن و خوب با هم مخلوطشون کن .

1 : اگر از رنگ های ژلاتینی استفاده میکنی و میبینی که پودر نارگیل خوب و یکدست رنگ نشده میتونی فقط یکی دو قطره بسته به حجم پودر نارگیلت، آب اضافه کنی. و بهتره روی قسمتی که رنگها هنوز باز نشدند قطره ای رو بریزی.

2 : از رنگ های مایع هم میتونی استفاده کنی ولی مواظب باش دیگه پودر نارگیل ها زیادی خیس نشوند، چون تو دوست داری همه ی پودر ها یکدست رنگ بشند !!! این رو یادت باشه همیشه پودر نارگیل رنگی مثل شکر رنگی تماماً یکدست نیستند و مقداری از اون هنوز سفید ولی پراکنده باقی میمونه

و یه نکته ی دیگه : من برای مخلوط کردن پودر نارگیل (یا شکر فرقی نداره) با رنگ های مختلف، وقتی اون رو توی کیسه فریزر ریختم و بهش رنگ اضافه کردم، هوای اضافی داخل کیسه رو میگیرم بعد خیلی نرم دستم رو روی پودر نارگیل میکشم که با رنگها مخلوط بشه. دستم رو زیاد فشار نمیدم که پودر نارگیل له بشه. و بعد از اینکه خوب همه ی اونها رنگی شد اونوقت کمی کیسه رو از هوا پر میکنم و خوب تکون میدم تا اگر پودر نارگیل ها بهم چسبیده شده باشند از هم باز بشه. و اون رو توی ظرف مورد نظرم میریزم که تا زمانی هم که میخوام از اون استفاده کنم "یکی دو دقیقه" کمی هوا بخوره همچنین این زمان بهش کمک میکنه تا رنگها شکفته بشه و رنگ واقعیشون مشخص بشه
    ostooreh, marie, مریم.ع و 13 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    بهترين چيزها در زماني اتفاق مي افتد كه انتظارش را نداري . (( گابريل گارسيا ماركز ))

Shiva Sh آواتار ها
    میزان امتیاز
    25
    پسند شده
    5185
    پسند کرده
    11986
    سلام به روی ماهتون دوستای گلم. بالاخره مراسم ما هم تموم شد. این هم خرما فرشته ای هایی که درست کرده بودم:*
    نام: DSC07057.jpg نمایش: 2193 اندازه: 83.6 کیلو بایتنام: DSC07074.jpg نمایش: 3122 اندازه: 101.8 کیلو بایت
    البته اینا همشون نیستن. یه مقدار نگه داشته بودم که اگه کسی دیر اومد براش بتونیم بیاریم. حدود 120 130 تا بود.
    حدود 20 قاشق غذا خوری سر پر آرد و 150 160 تا دونه خرما + گردو و پسته به مقدار لازم+ روغن به مقدار لازم(من حدود 1 فنجون ریختم. )+ 3 یا 4 قاشق دارچین+یک قاشق هل استفاده کردم.
    اول آرد رو تفت دادم تا خامیش گرفته شد. بعد روغن اضافه کردم و تا حدی که به خورد آرد بره با هم تفتشون دادم و مخلوط کردم.
    فرداش خرما + آرد و روغن تفت داده شده+ دارچین و هل آسیاب شده رو با هم ریختم داخل چرخ گوشت و چرخشون کردم. این کار باعث شد پوست خرما هم له بشه و باعث نشه کار زشت دیده بشه. بعدش با گردو و پسته ریز شده مخلوط کردم.
    در مرحله بعد برای اینکه همه جای بدنه شمع یک دست باشه بابای گلم مواد رو میذاشت لای یه ورق طلق و گرد میکرد. نتیجش خیلی عالی میشد و کاملا یکدست در میومد. (من خیلی دنبال چیزی گشتم که بتونم بدنه ی شمع رو مثل قالب دربیارم از قوطی مولتی ویتامین گرفته تا لوله آب! ولی هیچ کدوم رو مناسب ندیدم ولی با طلق دقیقا با اون قطری که میخوایم میتونیم درش بیاریم. )
    بعد که استوانه ها درست شد به اندازه دلخواه ارتفاعش رو میبریم. و داخل کنجد، پودر پسته، پودر گل سرخ، شکلات سفید رنده شده ، پودر نارگیل یا هر چیز دیگه ای که به ذهنتون رسید غلتوندیم.(این قسمتش رو مامان و خواهرم کمک میکردن)
    بعد که آماده شد شکلات آب کردم و شعله هاشون رو درست کردم. به همون شکلی که قبلا هم گفته بودم. بعد برای کشیدن قطرات مذاب برای اینکه شکلات یه ذره شل تر بشه بهش روغن مایع اضافه کردم... (دفعه قبل کره ریخته بودم که نمیدونم چرا شکلات رو حباب حباب کرده بود و خوشم نیومد ولی روغن مایع خوب جواب داد) بعد دونه دونه قسمت آب شدنش رو کشیدم و شعله اش رو روش نصب کردم و تمام.
    کل این کارا رو از ساعت 3 شروع کردیم. اولش 4 نفری استوانه ها رو درست کردیم. ولی قسمت بعدی رو تنهایی انجام دادم. که تا ساعت 10 طول کشید. البته وسطا هم رفتم شام خوردم و نماز و ... میشه گفت 13 نفر ساعت وقت برد.
    خدا رو شکر. خیلی خیلی مقبول واقع شد. طوری که همه برداشتن بردن خونشون... کسی دلش نیومد بخوره! و کسایی که خوردن اومدن بازم گرفتن که ببرن خونشون...
    فرشته نازنینم دست گلت درد نکنه.
    *roya*, مه طلا220, marie و 78 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    زنان قوی,
    دردهای خود را مثل کفش پاشنه بلند میپوشند...
    مهم نیست چقدر اذیت می شوند!
    شما فقط زیبایی آنها را می بینید.

مامای فریده آواتار ها
    میزان امتیاز
    48
    پسند شده
    4123
    پسند کرده
    4039

ویترین مدال ها

چكار كردي شيوا جون خسته نباشي عالي شدند خرماهات و مرسي از فرشته جوني بخاطر ايده خوبش
    خورشت كرفس

محیا خانوم, fahim68, عطر سیب و 8 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    بازگرداندن یک رابطه از دست رفته
    مثل ریختن آب جوش بر چای سرد شده است،
    کمرنگ میشود
    کمرنگ

صفحه 44 از 50 نخستنخست ... 3441424344454647 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف