نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2758Likes

موضوع: تزیینات با خرما

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 398
صفحه 2 از 50 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین

Re: تزیینات با خرما

[img]http://4.bp.********.com/_clNA8JteflA/SqHAWByk7EI/AAAAAAAABZU/WQJkIcDarZc/s400/DSC_0266.JPG[/img]
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

پانته آجون من ديدم كه در تلويزيون آقايي يك بادمجان خيلي تپل را برداشت.كلاهك آن را جدا كرد.خرما ها را به وسيله خلال دندان در بادمجان فرو برد.به جاي برگ آناناس هم خيار را از طول چنديدن برش داد.اميدوارم متوجه منظورم شده باشي.
    البته بايد پايين بادمجان را برش بزنيم تا در ظرف قرار گيرد.

پانته ا جان توی صفحه های قبل شهره گل یه عکس گذاشته میتونی از اون ایده بگیری
    منم مثل پریدس جون این برنامه رو دیدم ..روی بادمجان کار کرد شما میتونی برای سرش از خود برگهای اناناس استفاده کنی
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    118
    پسند کرده
    0

Honey 93 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    78
    پسند شده
    889
    پسند کرده
    0

دوستاي گلم كه نحوه ي درست كردن گل سرخ و گلايل رو خواسته بودن....راستش من آموزش گل سازي نديدم و شايد دوستان خوبي كه گل سازي با خمير چيني رو بلد هستن بهتر بتونن نظر بدن اما من خودم به اين صورت گل هاي روي خرما رو درست مي كنم:

براي ساختن گل رز، ابتدا از خمير قرمزم به اندازه ي يك توپ خيلي خيلي كوچك بر مي دارم و اون رو به صورت يك اشك دراز در ميارم.... اين مي شه غنچه ي وسط گل رز....

بعد براي گلبرگ هاي گل از خميرم، اول 3 تا توپ كوچك يك اندازه بر مي دارم.... يكي يكي اون ها رو به شكل اشك در ميارم و بخش پاييني اشك رو كه تيز نيست و كمي گرده، با دستم صاف مي كنم و اين طوري گلبرگهام رو درست مي كنم.... به انتهاي گلبرگم خيلي خيلي كم آب مي زنم و اون رو آروم دور غنچه قرار مي دم به صورتي كه گلبرگ دومي زير گلبرگ اولي قرار بگيره....و به همين ترتيب ادامه مي دم.... هر چي از مركز دور مي شم گل برگ ها رو هم بزرگ تر مي گيرم اما معمولا بيشتز از سه رديف گلبرگ نمي زنم..... گلبرگ هاي هر رديف رو بايد در فاصله ي خالي ميان دو گلبرگ رديف قبلي قرار بدين.... اين طوري طبيعي تر مي شه.... بعد از اتمام كار هم آروم با نوك انگشت، سر گلبرگ ها رو يك كم چين مي دم....

براي كاسبرگ گل هم از خمير سبز يك اشك كوچولو درست مي كنم.... و بعد با قيچي مخصوص تزئين نان كه باريك و ريزه مثل قيچي ابرو، اول اشكم رو از وسط به دو نيمه تقسيم مي كنم و بعد هر نيمه رو دوباره به دو نيمه تقسيم و با دستم شكل مي دم.... بعد روي كاسبرگم رو يك كم نم مي زنم و گلم رو مي چسبونم روي اون.....

براي برگ ها هم از خمير سبزم باز به اندازه ي يك اشك متوسط بر مي دارم.... با دستم پهنش مي كنم و به شكل برگ درش ميارم و با پشت چاقو روش خط مي اندازم.... به شكل رگ برگ.....
    براي قرار دادن گلم وسط خرما، من مقداري گردوي كوبيده شده رو با مقدار كمي عسل مخلوط مي كنم به اندازه يي كه گردوهام حالت چسبندگي داشته باشن و اين مخلوط رو وسط خرما قرار مي دم و بعد گل سرخ و برگ ها رو روي اين مخلوط سوار مي كنم.....

براي گل گلايل كار سخت تر هست..... من ابزار درست كردن گل رو در دسترسم ندارم و با يك قيچي ابرو كه نو بوده و براي تزئين خمير نان و پيراشكي و درست كردن گل هاي خوراكي گذاشتمش، يك خودكار بيك كه تمام شده و كاملا شستم و ضدعفوني كردم و پشت چاقو براي ساختن گل ها استفاده مي كنم.....
    براي گلايل سفيد، براي هر گل من يك اشك سفيد كوچولو بر مي دارم و از قسمت پهن انتهاي اشك، خودكار بيك رو كمي فشار مي دم و اين طوري يك فرورفتگي ايجاد مي شه بعد با دستم آروم شكلش مي دم.....براي پرچم وسطش هم يك اشك ريز از خمير زرد بر مي دارم و اشكم رو باريك مي كنم و روش رو با نوك قيچي ابرو سوراخ سوراخ هايي ايجاد مي كنم و تهش رو كمي آب مي زنم و وسط گلم مي گذارمش..... تمام گلبرگ رو كه آماده كردم از خمير سبز يك لوله مانندي آماده مي كنم و گلبرگ ها رو در دو رديف بهش مي چسبونم.... بايد از عكس خود گل الهام بگيرين و گلم رو وسط خرما روي مايه ي گردو و عسلم قرار مي دم.....

اين كار خيلي خيلي وقت گير هست و دقت زيادي لازم داره.... براي اين كه خميرمون آلوده نشه، من از دستكش هاي پلاستيكي استريل چسبان استفاده مي كنم و براي اين كه خميرم به دستكش نچسبه كمي دستكشم رو با روغن بادام شيرين و خوراكي آغشته مي كنم.....

من خودم براي زماني كه قصد دارم براي تزئين از گلايل استفاده كنم، فقط رديف بالا ي خرما ها رو يكي در ميان خرماش رو با گلايل تزئين مي كنم .... در اين حالت پوست خرما رو نمي گيرم.....

در رديف هاي بعدي هم عموما خرماهاي با پوست مي گذارم كه وسطش گردو هست و روش رو با چند تا گلبرگ تازه و واقعي گل گلايل سفيد قرار مي دم كه خيلي زيبا و مجلسي مي شه.....

اما براي سفره هاي نذري و يا مثلا سفره ي رمضان، رديف بالا رو يكي در ميان گل سرخ يا گل گلايل يا شيپوري قرار مي دم و رديف هاي بعدي رو خرماهاي پوست گرفته مي گذارم كه وسط شون گردو هست و اون ها رو در پودر نارگيل يا كنجد و يا پودر پسته مي غلطونم..... گاهي هم مقداري زعفران به پودر نارگيل مي زنم و رنگش رو زرد مي كنم و به صورت يكي در ميان و بار نگ بندي اين خرماها رو در ظرف قرار مي دم.....

منتظر بقيه ي عكس ها باشيد.....
    کیجا, باران67 و Honey 93 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    44
    پسند کرده
    3

سلام. من بلدم. شما بايد اول داخل خرماهارو گردو كنين. بعد يه ديس كه مناسب باشه انتخاب كنيد. داخل ديس رو به اندازه يه دايره كه به اندازه قطر اناناسه عسل يا شيره مثل شيره ي حلوا بماليد كف ديس بعد خرماهارو مثله دايره بچينين يك رديف بعد دوباره كمي شيره روي خرماها بزنيد و رديف بعد شروع كنين. ته خرماها كه گردو داره به سمت بيرون باشه. همين كارو ادامه بدين البته توجه داشته باشين كه بايد در رديف هاي بالا كم كم گردي رو كوچيك كنين در ضمن خوب فشار بدين بعد از هر رديف كه خرماها به هم بچسبن. بعد يه سر اناناس بزارين بالاش و براي اينكه قشنگ تر باشه گردو هارو از وسط نصف كنين نصفه هاي كاملو روي ديواره ي اناناس فشار بدين تا بچسبه. اين روش از فويل گذاشتن بهتره چون اگر مهمونا بردارن فويل ديده نميشه. عكسشو اگر پيدا كردم مي گذارم

میزان امتیاز
    78
    پسند شده
    889
    پسند کرده
    0

در شكل زير يك نوع شيريني خرمايي مي بينين اما مي تونين پوست خرما رو ازش جدا كنين و كاملا با قاشق گوشت خرما رو مخلوط كنين تا يك دست بشه بعد قالب چربي رو بردارين و وشت خرما رو قالب بزنين و با دست تون كناره هاش رو صاف كنين و بعد روي سطح رو با شكر پودري شكل بزنين..... اگر خرما رو به اين روش آماده مي كنين بهتر هست اون رو داخل كاغذهاي مخصوص شيريني تر بگذاريد....

باران67 و Honey 93 این نوشته را پسندیده.

mahsa v0r0jak آواتار ها
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    710
    پسند کرده
    48

در مورد خرمای آناناسی
    فعلا که عکساشو ندارم
    اما توضیحاتو می ذارم اگه متوجه نشدین بگین که سرچ کنم عکسارو توی پی سی پیدا کنم
    ...
    اما توضیحات...
    یه اسفنج رو بصورت مخروط در می آریم
    سپس دور تا دورش رو کاملا آلومینیوم می پیچیم
    به انتهای خرماها خلال دندون می ذاریم
    و از پایین شروع می کنیم دور تا دور چیدن و بالا اومدن ردیف به ردیف
    وقتی به سرش رسیدم
    برای تزئین سرش هم می تونین از برگ های آناناس استفاده کینن اینطوری که 3 سانت پاینتر از انتهای برگها رو می بریم و انتهاشو خلال دندون می ذاریم و می زنیم به سر مخروطمون
    یا اینکه اگه آناناس در دست نبود مثل من از برگهای اکالیپتوس استفاده کنین
    خوب اونها رو بشورین و شبیه سر آناناس تزئین کنین و محکم ببندین بعد سر مخروط رو سوراخ کنین و داخل مخروط بکنین
    ...
    امیدوارم خوب توضیح داده باشم
    کیجا و باران67 این نوشته را پسندیده.
    فهمیدن عشق راچه مشکل کردند؛ ما را زدرون خویش غافل کردند؛انگارکسی به فکرماهی ها نیست؛ سهراب بیا که آب را گل کردند

صفحه 2 از 50 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف