نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2505Likes

موضوع: مرغ درسته

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 323
صفحه 1 از 41 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    185
    پسند کرده
    0

Exclamation مرغ درسته

یک عدد مرغ بخت برگشته رو حدود یکی دوساعت مارینه کردم ( پیاز رنده شده + نمک + آبلیمو + کمی زردچوبه + فلفل سیاه ) بعد داخل شکمش هویج + گوجه فرنگی + فلفل دلمه ای + آلو گذاشتم بعد کف ظرف و چرب کردم و روش سیب زمینی ورقه ای گذاشتم و مرغ و گذاشتم روش بعد با قلمو زعفرون و کره رو روی مرغ کشیدم و گذاشتم تو فر 180 درجه به مدت 5/2 ساعت ولی اگه نیم ساعت دیگه بهش زمان میدادم بهتر بود ( چون مرغم درشت بود ) بعد نیم ساعت به نیم ساعت زعفرون و کره رو روی مرغ می زدم تا خوش رنگ بشه آخر سرهم گریل و 3/4 دقیقه روشن کردم بعدشم زدیم تو رگ ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط ارديبهشت
    رويا جون و ناردونه جون دستتون درد نكنه هر دو مرغ عالي شدن؟ من ميخوام براي فردا مرغ درسته درست كنم به نظرتون به جوجه گردان بزنم يا توي ماهي تابه بذارم چه فرقي دارند كدوم بهتر ميشه ممنون اگه زودي بهم بگيد .
    سلام
    اردیبهشت جون شرمنده که من دیر رسیدم به نظر منم هر کدومشون یه طعمی دارن و یه جورایی خوشمزه هستنولی اگه بخوای با جوجه گردان درست کنی اول اینکه فکر کثیف شدن فر رو هم باید بکنی و اینکه به قول ناردونه جونم مرغت کوچیک باشه تا جوجه راحت بچرخه و قر بده و اینکه مرغ بخت برگشته رو بتونی به سیخ جوجه گردان بکشی خودش هنریه منکه خودم نمیتونم این کارو بکنم و همسری این وظیفه سنگین و به دوش می کشه ولی اگه بخوای مرغتو تو فر درست کنی راحتتره اما من مرغ جوجه گردانی و بیشتر دوست دارم
    lovermom, niloo_neli و Andrew این نوشته را پسندیده.
    آدما از جنس برگند . گاهي سبزند ، گاهي پائيزن و زردند . زمستون ديده نميشن . تابستون سايبون سبزند. آدما خيلي قشنگن .. حيف كه هر لحظه يه رنگند !

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    65
    پسند کرده
    0

Re: مرغ درسته

اینم مرغ درسته ناردونه ای

وسایل لازم

یک عدد سرنگ بزرگ !
    فویل آلومینیومی

مواد لازم
    [JUSTIFY]
    یه مرغ درسته
    پیاز یک عد بزرگ
    سیر یک بوته
    پودر موسیر: یک قاشق غذاخوری
    نمک ، فلفل سیاه ، زعفران
    کره

طرزتهیه
    [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]
    پیاز و سیر رو رنده میکنیم و آبش رو جدا میکنیم بانمک و فلفل و زعفرون و پودر موسیر قاطی میکنیم از صافی رد میکنیم تا یکدست بشه بعد میکشیم تو سرنگ و همه جای مرغ از این مایع تزریق میکنیم تا حسابی پدرش دربیاد!
    یکم از این معجون رو کنار میذاریم و با قلم مو میمالیم به شکم و سطح خارجی مرغ ، ایضا کره را با همین روش به سطوح مختلف مرغ می مالیم. ته ظرف پیرکس کاغذ فویل می کشیم مرغ رو میذاریم توش و سه ساعت داخل فر با درجه حرارت متوسط قرار میدیم گاهگاهی در فررو باز می کنیم و با قلم مو کمی کره و از اون معجونه روش می مالیم.
    میتونید شکم مرغ رو هم پرکنید ولی اگه من این کار رو می کردم مامانم عمرا نمی خورد!
    [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]درضمن همونطور که میبینید من پوست مرغ رو قبل از پخت جدا کردم چون توخونه ما اصلا دوست ندارند![/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]درضمن در نیم ساعت آخر پخت کمی کنجد رو مرغ پاشیدم [/JUSTIFY]
    برای کنار مرغ سیب زمینی رو پوست کندم چهارقاچ زدم ، بعد ذرت پخته ، آلو ، ادویه و نمک باضافه یه لیوان آب تو ظرف مخصوص فر ریختم و یه ساعت آخر پخت مرغ گذاشتم تو فر تا بپزه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ارديبهشت
    رويا جون و ناردونه جون دستتون درد نكنه هر دو مرغ عالي شدن؟ من ميخوام براي فردا مرغ درسته درست كنم به نظرتون به جوجه گردان بزنم يا توي ماهي تابه بذارم چه فرقي دارند كدوم بهتر ميشه ممنون اگه زودي بهم بگيد .

عزیزم تو جوجه گردان مرغ خشکتر درمیاد ، ولی تو ماهیتابه کمی ابکی تره البته اگه منظورتون ازماهیتابه اینه که که روگازتهیه کنید کلا یه مزه دیگه میده ولی اگه میخواهید ماهیتابه رو بزارید توفر اون موقع یه کیفیت دیگه پیدا میکنه
    درضمن با جوجه گردان مرغ کمی کوچیکتر باشه بهتره به نظر من اگه باراولتونه تو فر درست کنید ، من به شخصه مرغ درسته رو رو گاز دوست ندارم
    موفق باشید
    lovermom و Andrew این نوشته را پسندیده.

کاش دلها آنقدر خالص بودند که دعاها قبل ازپائین آمدن دستها مستجاب میشدند

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    110
    پسند کرده
    178

روياي نازم و دردونه عزيز دستتون طلا و جواهر دستور هر دوتون بكار گرفتم و عالي شد مرغم .منظورم از ماهي تابه تو فر بود نه روي گاز .به هر حال از روش ماهي تابه تو فر استفاده كردم عالي شد بازم ممنون .

Andrew و sita-golam این نوشته را پسندیده.
    لبخند بزن

lovermom, Andrew, niloo_neli و 7 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

خوراک مخصوص مرغ

این مرغ رو هم میشه بصورت مرغ شکم پر وهم میشه به صورت خوراک درست کرد.مسلما مرغ شکم پر خوشمزه تره ولی مواقعی که می خواهیم برای تعداد کمتردرست کنیم یا موقعی که مرغ درسته در دسترس نداریم میشه به صورت خوراک درست کرد.

مواد لازم:نیم کیلو گشنیز و جعفری( 250 گرم از هر کدوم) ،دو سه قاشق غذاخوری پیاز ریز تفت داده شده ،آلو بخارا خیس خورده هسته گرفته 10 تا 12 عدد ،زعفران آب کرده 1 استکان ،نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه:سبزی ها را روی حرارت ملایم خوب سرخ می کنیم.نباید سبزی ها را بسوزونیم ولی نباید کم سرخ کنیم وگرنه عطرشون بلند نمیشه.بعد پیازهای تفت داده شده نمک و فلفل و آلوبخارا را اضافه می کنیم و با یک استکان آب می گذاریم کمی بپزه و مزه هاشون به هم بره.بعدبا زعفرون آب کرده خوب مخلوط می کنیم.مرغ را که قبلا تمیز کرده ،شسته و یک قاشق غ نمک توی دلش پاشیده ایم را با این مایه پر می کنیم.پاهای مرغ رابا نخ به هم می بندیم.مرغ را در نایلونهای مخصوص مرغ می گذاریم.دو سه تا سوراخ روی کاغذ ها با نوک کارد ایجاد می کنیم .در حرارت 170 در جه سانتی گراد،طبقه وسط فر به مدت یک ونیم الی دو ساعت می گذاریم بپزه.وقتی رویش خوب عقیق سرخ شد و حدود 1 استکان آب داشت .مرغ حاضره.گاهی کنار این مرغ من پیازهای ریز و هویج خرد شده هم می ریزم که با آبی که مرغ پس میده پخته میشه و دورچین خوبیه.
    برای خوراک مرغ ته یه ظرف پیرکس دو تا پیاز متوسط و سیب زمینی متوسط رو چهار قاچ کرده می چینیم.اگر سیب زمینی بیشتر بریزیم آ ب ها رو به خودش می کشه و خوب نمی شه .مایه سبزی و آلو و ... رو روی پیاز و سیب زمینی ها ریخته صاف می کنیم. رونهای مرغ رو روی اونها می چینیم .یک لیوان الی یک لیوان و نیم آب رویش می ریزیم و روی ظرف رو با آلمینیوم می پوشونیم.اینهم حدود یک ساعت و نیم تو حرارت 170 درجه سانتی گراد پخت لازم داره ولی بسته به بزرگی ظرفتون و میزان آبی که ریختین بهش سر بزنین که نسوزه.بار اول که پختین زمانش دستتون می یاد.
    می دونم اگه بخواین بار اول امتحان کنین خوراک رو امتحان می کنین ولی مدل شکم پر چون تو نایلونهای مخصوص با آب خودش می پزه خیلی خوشرنگترو خوشمزه تره.این نایلونها ایرانیش اسمش تنورک و یه نوعش هم بریانک هستش و خارجیهاش هم اسمهای مختلف داره.

Andrew, mitra40 و sita-golam این نوشته را پسندیده.

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    772
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

hastiye mamani, Andrew, niloo_neli و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

Re: گالانتين مرغ

hastiye mamani, Andrew و mitra40 این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

Re: گالانتين مرغ

Andrew, mitra40 و سالاریم این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

صفحه 1 از 41 123411 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف