نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2505Likes

موضوع: مرغ درسته

نمایش نتایج: از 33 به 40 از 323
صفحه 5 از 41 نخستنخست ... 234567815 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    202
    پسند شده
    6749
    پسند کرده
    3867

ویترین مدال ها

Re: مرغ درسته

نقل قول نوشته اصلی توسط meisa
    من هر وقت مرغ توی فر درست می کنم روش رو با فویل می پوشونم تا خوب پخته بشه و بعد فویل رو بر می دارم تا برشته بشه اما مشکلش اینه که خیلی طول می کشه اون هم با این فر غیر استاندارد من!از توضیحات شما دوستان اینطور برداشت کردم که فویل نمی کشید,بدون فویل آیا خوب پخته میشه؟چون فکر می کنم روی مرغ زود سرخ میشه و داخل مرغ نپخته می مونه!
    عزیزم من بدون فویل میذارم اما با پوست باید بذاری تا خشک نشه، اگه دوسش نداری لحظات آخر پوستشو جدا کن و دوباره یه 20 مین یا نیم ساعت بذار تو فر، البته من طی زمان پخت تو فر هر 20 مین یا نیم ساعت از مایه ای که براش درست کرده م با برس روش میمالم و اگه فرت استاندارد نیست هی تکونشم بده که یک دست طلایی و برشته و پخته شه.

مرغ درسته
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ در ساعت ۰۵:۵۷ بعد از ظهر
    Andrew و niloo_neli این نوشته را پسندیده.
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

مرغ درسته در دیگ مسی

مرغ رو تمیز شسته و در دیگ مسی کمی روغن محلی* میریزیم، داخل شکم مرغ نصف پیاز و کمی فلفل دلمه ای میگذاریم و مرغ درسته رو داخل دیگ مسیمون قرار میدیم
    بازهم کمی از روغن محلی رو روی پوست مرغ میمالیم و نمک میریزیم، بقیه پیازمون رو درشت خرد کرده و اطراف مرغ میریزیم..
    من مرغ رواز صبح حدود 11 روی درجه ی 180 در طبقه وسط فر گذاشتم و تا ظهر بهش اجازه پخت دادم..
    ظهر برش دارشتم و سسی که از تفت دادن رب و کمی زردچوبه و فلفل بود (رقیق) روش ریختم.. تعدادی آلو بخارا و یک دونه آلو سیاه هم اطراف مرغ توی آبی که داشت ریختم
    درب ظرف رو گزاشتم و دوساعت دیگه بهش مهلت پخت دادم.. نیم ساعت قبل از سرو زعفران آب شده رو روی همه جای مرغ میریزیم و بعد با سیب زمینی سرخ شده سرو میکنیم
    سس این مرغ خیلی خوشمزه است و خودشم خیلی لذیذه

++ روغن محلی که من دارم از شیر گرفته میشه و بسیار مقوی و خوش عطره.. اگر چنین روغنی نداشتید میتونید از کره استفاده کنید
    Andrew این نوشته را پسندیده.
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    108
    پسند کرده
    0

سلام خانم های هنرمند

من اولین بار مرغ رو تو فر درست کردم و خوب شده بود یعنی همه خوششون اومد البته چون وسایل تزیین نداشتم با ماکارونی شکل دار تزیینش کردم

[JUSTIFY]بعد از اینکه مرغ رو پاک کردم و شستم مرغ رو با پوست توی آب نمک به مدت 45 دقیقه توی ظرف دردار میزارم، بعد مرغ رو میشورم.داخل شکم و سطح مرغ رو با سس ( 5-4 قاشق آبلیمو+3 قاشق روغن زیتون+فلفل و زردچوبه)خوب میپوشونم بعد توی ظرف دردار میزارم و داخل ظرف هم فلفل دلمه ای و پیاز خلال شده میریزم طوری که زیر و روی مرغ رو بپوشونه،میزارم توی یخچال چند ساعت بمونه تا مزه دار بشه.نیم ساعت قبل از پخت فر رو روشن میکنم.کف ظرف رو سیب زمینی حلقه یا خلال شده میریزم البته بسته به ذائقه میشه از پیاز و فلفل دلمه ای هم استفاده کرد.بعد شکم مرغ رو با پیاز گوجه و جعفری و زرشک یا آلوی خیس خورده پر میکنم.دست و پای مرغ رو میدوزم روی ظرف رو فویل میکشم توی طبقه وسط فر با درجه حرارت 200 سانتیگراد میزارم.سسی رو با کره و آبلیمو زعفرون دم کرده آماده میکنم بعد از یک ساعت مرغ رو بیرون میارم و از این سس به همه جاش میمالم و دوباره توی فر میزارم هر 15 دقیقه این کار رو انجام میدم.کل زمان پخت 2 ساعت میشه، واسه طلاعی شدن سطح مرغ نیم ساعت آخر اون رو بدون فویل تو فر میزارم. [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]امیدوارم شما هم خوشتون بیاد [/JUSTIFY]
    دل من از تبار دیوارهای کاه گلی است
    ساده می افتد
    ساده می شکند
    ساده میمیرد
    دل من تنها سخت میگیرد . . .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    35
    پسند کرده
    0

منم کم وبیش مثل بقیه مرغو مزه دار میکنم(پیاز ابلیمو زعفران وفلفل دلمه ای) وشکمشو پر میکنم(گوجه فرنگی قارچ فلفل دلمه ای خرد شده با سیر کره فلفل قرمز وآویشن)فقط ته مرغه رو نمی دوزم با خلال دندون محکمش میکنم
    بالها ورونهاشو هم با فروکردن یک سیخ کباب چوبی در عرض تنه در فاصله مناسب از بدنش ثابت میکنم که جلو برشته شدن زیرشونو نگیرن(بالها 1 سیخ ورونها 1 سیخ)
    بعد به سیخ میکشم وتو ماکروفر با برنامه مرغ درسته بریانش میکنم (ماکرو فر من LG ولی دیدم باقی ماکروفرها هم برنامه مشابهی دارند)
    با این روش یک مرغ 5/1 کیلویی درکمتر از یک ساعت طلائی و خوشرنگ کاملا مغز پخت ودرعین حال ابدار ونرم اماده است

این مرغه هم که من جلدش کردم میخواسته بره خونه بخت (تو یخچال عروس)
    این نیز بگذرد

مریم ابانی آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    180
    پسند کرده
    235

این هم مر غ من که نمک و فلفل سیاه و سیب زمینی و پیاز وگوجه ،فلفل دلمه

همه دنیا نمیدیدند منو,من کنار تو تماشایی شدم.....

مدیر انجمن
    شیرین بیان آواتار ها
    CGN
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    2970
    پسند کرده
    6618

مرغ درسته شکم پر شکمش پر بود از گردو زرشک سبزی دلمه فلفل دلمه ای سیر کمی نمک و ابلیمو
    روی مرغ رو هم با ابلیمو و زردچوبه مارینه کردم
    دور مرغ رو گوجه کدو هویج گذاشتم برای سسش از رب گوجه سرکه بالزامیک وسس سویا استفاده کردم + مقداری اب روشوفویلکشیدم و داخل فر گذاشتم وقتی پخت فویلو برداشتم تا روش سرخ شه

از اینکه خودم هستم خوشحالم. شاید کامل نباشم اما صادق، دوست داشتنی و خوشبختم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    2

اينم از مرغ درسته ما

بعد از مزه دار كردنش با پياز و آبليو و زغفرون و كره زدمش به جوجه گردون و ادامه كار
    الهي ، گاهي نگاهي

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    58
    پسند کرده
    0

حسبنا الله سیؤتینا الله من فضله إنا إلى الله راغبون