نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree249Likes

موضوع: مشاوره روانشناسی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 933
صفحه 1 از 117 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    48
    پسند کرده
    0

Red face مشاوره روانشناسی

[JUSTIFY]مامی سایتی های عزیز

با همکاری دوست خوبمون ستاره، که کارشناس ارشد روانشناسی هستند این بخش رو برای مشاوره روانشناسی راه اندازی کردیم.

قطعا این فضا برای یک مشاوره طولانی مدت و عمیق پیشنهاد نمی شه اما درمواردی که دوستان عزیز با سوالی مواجه هستند یا نیاز به همفکری و راهنماییتخصصی دارند، می شه از این فضا برای مشاوره استفاده کرد. امیدواریمحضور پرباری رو در کنار هم تجربه کنیم.
    [/JUSTIFY]
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۰۴/۲۰ در ساعت ۱۲:۰۳ قبل از ظهر
    saharvahid, Maedeh78, الـــی و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    مستانه

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    643
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

Re: مشاوره روانشناسی

سلام..از مستانه عزیز..مینا گلی و مدیران عزیز سایت ممنونم که به خواسته من جواب مثبت دادن و شرایطی رو فراهم کردن تا بتونیم از تجربیات و دانسته های خودمون برای کمک به همدیگه استفاده کنیم..من هم با کمال میل و خوشحالی اماده ام تا اگر دانشی در این زمینه داشته باشم در اختیار دوستان گل مامی سایتی بذارم..
    همونطور که مستانه عزیز نوشتن،کار رواندرمانی و مشاوره یک پروسه زمان بره و نیاز به مراجعه حضوری و بحث و بررسی داره و مسلما تو محیط مجازی نت نمیشه توقع یک کار کاملا اصولی و عالی رو داشت..اما در حد پرسش و پاسخهای کوتاه و در موارد روزمره و نه اساسی میتونه مفید باشه...
    دوستان میتونن مسائلشون رو همینجا مطرح کنن و جواب بگیرن..یا اگر احساس کردن میخوان خصوصی مطرح کنن پیام شخصی بذارن..اونوقت بدون اشاره به نام شخص اینجا پاسخش رو میدم..مثلا میتونین با یه کد یا اسم رمز مشکلتون رو بنویسین تو پیام شخصی و بعد من با همون کد اینجا جوابش رو میذارم..ممکنه گذاشتن جواب یکی دو روزی طول بکشه چون من نیمه شاغلم و هر روز امکان سر زدن رو ندارم..

باز هم از بذل توجه دوستان خوبم ممنونم و امیدوارم حضورم بتونه مفید باشه..شاد باشین
    mese این نوشته را پسندیده.

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    26

ستاره جون
    بهتون تاپيك جديد رو تبريك ميگم و ممنون بابت وقتي كه برامون ميذارين ...

راستش من در مورد نحوه برخورد با پسر 3 ساله ام ميخوام ازتون راهنمايي بگيرم .....ميخوام اعتماد به نفسش بالا بره ... ميخوام ياد بگيره كه بايد احقاق حق كنه
    بچه ايه كه وقتي ميريم بيرون اگه مثلا بچه اي بزنش يا هولش بده خودشو ميكشه كنار ... دوست دارم از خودش دفاع كنه
    چند روز پيش تو مطب دكتر يه بچه 5/1 ساله داشت باهاش بازي ميكرد بچه دست پسرمو گرفت و داشت با خودش مياوردش سمت من ... يه دفعه ديدم صداي گريش رفته بود تو آسمون .... دستشو از دست بچه جدا نميكرد ... فقط گريه ميكرد

خيلي بابت ان موضوع فكرم درگيره كه نكنه رفتار من و پدرش جايي مشكل داشته كه اينطوري شده

بازم ممنونم از كمكت و خيلي خوشحالم كه شما اينجا هستي
    گلبرگی این نوشته را پسندیده.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    643
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نازنین جان سلام و ممنون..
    جواب شما:
    روحیات بچه ها تا حدی وراثتی و تا حدی اکتسابیه..
    یعنی دیدی که بعضی بچه ها که پدر و مادر پرخاشگری دارن،دقیقا همونطوری میشن و بالعکس... بخش ژنتیکی که هیچ،نمیشه کاریش کرد....اما میشه بخش اکتسابیش رو تغییر داد..
    که البته این بخش که یاد گرفته میشه،بیشتر تو اینجور رفتارها تعیین کننده است و میتونه وراثت رو هم تحت تاثیر بذاره....یعنی میتونی با آموزش بهتر پسرت رو توانا بار بیاری..روشهای برخورد با مشکل متنوعه هستند..پسر تو روش کناره گیری و تسلیم شدن و گریه رو بلده.(که البته خیلی از بچه های همسنش همینطورن و جای نگرانی نیست)
    باید کم کم این رفتار نامطلوب رو از بین ببری و رفتار مناسب یعنی گرفتن حق رو جایگزین کنی..
    اولا تو اینجور موارد تو دخالت مستقیم نکن..یاد نگیره که همیشه مامان یا بابا مشکلمو حل میکنن و فقط کافیه من گریه کنم تا برای کمک بیان..بهش یاد بده که خودش باید مشکلشو حل کنه..مثلا بگو: پسرم به دوستت بگو دستتو ول کنه..گریه نکن..اگه بهش بگی ولت میکنه..(یعنی فقط نگو چیکار نکنه..بلکه بگو چه کار درسته و باید انجام بده)و صبر کن تا بگه..تا وقتی لازم نشده مداخله نکن..

دوم اینکه بچه ها اکثر رفتارها رو مشاهده و تقلید میکنن و اینجوری یاد می گیرن..خودت و همسرت در حضورش رفتار مناسب داشته باشین و حتی گاهی به شکل ساختگی نقش بازی کنین و بهش نشون بدین چطور میشه با ارامش و ادب حق رو گرفت.
    بعد اینکه از روش شرطی سازی استفاده کن..هر وقت به رفتار مناسب نزدیک شد تشویق کن.تشویق کلامی یا غیر کلامی مثل نوازش یا جایزه...و هر وقت نتونست تشویق نکن یا حتی با یه اخم کوچیک چند لحظه محل نذار بهش تا بفهمه ناراحتی..
    کم کم باید جلو بری..توقعت رو به اندازه سن و شرایط پسرت در نظر بگیر..یکدفعه نمیشه تغییرش داد..گام به گام که به رفتار هدف نزدیک شد تشویقش کن..امروز گریه نکردنش رو..فردا دیگه گریه نکردن جایزه نداره،بلکه باید زبونی بگه..روز بعد عملی انجام بده و الی آخر....
    همچنین میتونی با توجه به سنش بازی های مناسبی باهاش کنی که توشون یاد بگیره..مثلا ماشین بازی در حالی که شما مقصری تو تصادف و اون باید اینو بهتون بگه و پلیسو خبر کنه و..../یا دو تا از عروسکاش که میتونین شما و پدرش جاشون حرف بزنین و یه قصه ساختگی رو نشون بدین...این سن برای بازی درمانی عالیه..
    یا اینکه قصه براش بگی..اینم خوب جواب میده..قصه بچه ای که میتونست از خودش دفاع کنه و قهرمان ورزشی شد و..یا پسری که چون نتونست از خودش دفاع کنه صدمه دید و...(من بچه ندارم ..تو که داری صد البته بهتر از من ایده به ذهنت می رسه واسه اینها)
    اگه کمی حوصله به خرج بدی و رو این تمرینها استمرار به خرج بدی بهت قول میدم پسری بزرگ میکنی که امروز و آینده به راحتی نه بگه..هر جا لازم شد مقاومت کنه و از حقش نگذره..
    امیدوارم موفق باشی..نتیجه رو بهم بگو حتما...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    26

ممنون ستاره جون
    راستش خودم همينطوري بودم ... ادم بسيار كمرو و خجالتي كه هيچ وقت نميتونست حقشو بگيره ... از وقتي ازدواج كردم يه كم بهتر شدم .... برا همين هميشه از اينكه بچم مثل خودم باشه ترس داشتم كه متاسفانه البته نه به شدت من ولي خب يه سري چيزهاش مثل خودمه

اما ميتونم بگم روشهايي كه شما پيشنهاد دادين رو ما كم و بيش پياده ميكنيم ( نقش بازي كردن ما - شرطي سازي و تشويق ) ... تموم سعيم اينه كه بتونم كاري كنم مثل من نباشه

البتته الان مهد ميره ... ديروز ديدم 2 تا بادكنكشو هر كدوم تو يه دست گرفته و به من نشون ميده ميگه اين منم اون يكي هم كارلوس ( اسم يكي از همكلاسيهاشو ميگفت) بعد با اون بادكنكي كه خودش بود اون يكي رو ميزد و ميگفت كه من دارم كارلوس رو ميزنم
    هميشه مياد ميگه كه مثلا امروز من كارلوس رو زدم ... ميدونم كه اين كار از پسش بر نمياد ... احساس ميكنم اون بچه ميزنش و اين تو تخيلش برا اينكه خودشو خالي كنه اين حركاتو انجام ميده

بازم ممنون ميشم كمكم كني و بيشتر راهنماييم كني

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    643
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

وااااااااااااااااای..من دیروز جواب دادم..چرا نیست؟!!!!!!!
    دوباره باید بتایپم؟!:دی..اشکال نداره..می تایپییم
    نازنین جان..اینکه میگی خودت هم همینطور بودی و حالا می ترسی،خوب نیست..ترس باعث میشه نتونی درست شرایط رو ارزیابی کنی..اول سعی کن به این استرس غلبه کنی و با نیرو و انرژی تلاش کنی تا پسرت رفتار درستی نشون بده...
    در این مورد هم که میگی اکثر روشها رو انجام دادین باید بگم اکثر کسانی که پیش مشاور میرن و راهکار میگیرن همینو میگن..چون روشهای روانشناسی مثل داروهای تخصصی نیست که کسی نشناسه..همون رفتارهای زندگی خودمون هستن و برامون آشنا..اما فرقش اینه که روانشناس اون رفتارها رو هدفمند و دقیق و اصولی مطرح میکنه..اره..ممکنه تو قصه گفته باشی..یا نقش بازی کرده باشی..اما چقدر؟ چطور؟ چه موقع؟ با چه کیفیتی؟ اینها مهمن..
    روشها تقریبا همینها هستن..و همونطور که میبینی ساده....اما چیزی که باعث میشه همین روشهای ساده کارایی داشته باشن،استمرار روی اونهاست..اینکه تو دوبار قصه بگی..نتیجه نده و ولش کنی،مسلمه که نتیجه نده..باید گام به گام و با حوصله و صبر..باز تاکید میکنم حوصله وصبر...پیش بری..شاید لازم باشه یه روش رو هفته ها به کار ببری تا نتیجه بده..هر چقدر بیشتر تلاش کنی و خسته و دلزده نشی و از نتیجه ندادنش نا امید نشی،تا بالاخره ببینی که همین روشها جواب میده...
    همین که تو تخیلاتش به هدفش میرسه نشون میده خودش میدونه رفتارش خوب نیست و رفتار خوب کدومه..البته اصلا قرار نیست پسرت یاد بگیره دوستشو بزنه..بلکه بهتره یاد بگیره وقتی اون اینو میزنه،این هم اولا از خودش دفاع کنه و بعد هم به مربیش بگه..خشونت نمیخواهیم یادش بدیم مسلما..
    به هر حال خانومی!من تصور میکنم اگه با ارامش بیشتر و بدون استرس،و به مدت طولانی(شاید چند ماه) با همین روشها و ترکیبشون با هم و توجه به شرایط پسرت و انتخاب روش مناسب،میتونی نتیجه بگیری..نگران نباش..موفق میشی..

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    26

ممنونم ستاره جون ..... حتما حتما حتما به توصيه هات عمل ميكنم ......

پس پيش به سوي تربيت فرزند با اعتماد به نفس بالا

بازم ممنونم كه با صبر و حوصله جوابمو دادي ....

بوووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووووووس

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    43
    پسند کرده
    0

سلام
    الان ساعت 3:32 صبحه
    همه شما خوابین اما من............به دلیل دیدن کابوسبیدار شدم و دیگه نمیخوام بخوابم.میترسم دوباره کابوس رو ببینم
    بچه ها اگه آدم یه کابوس رو مثلا2 سال هر شب ببینه معنیش چیه؟؟؟
    باور کنید حتی بهش فکر نمیکنم اما هر شب یه کابوس میبینم دیگه نمیدونم چیکارکنم قران و دعا میزارم بالای سرم اما ...........
    هر شب میبینم که یه روزی تنها میشم وشوهرم منو میزاره میره البته منظورم اینه که منو به دوست دختر قبلیش ترجیح میده
    تقریبا چند ماهی بود که دیگه نمیدیم اما الان 3شیه پشت سر هم بازم اون کابوسا رو میبینم زندگیم در طول روز مختل میشه دارم دیوونه میشم کمکم کنید
    ضمنا شوهرم خیلی خیلی مهربون و بامسئولیته و دوستم داره اما نمیدونم چرا.........خسته شدم.از خواب هم بیزار شدم
    گلبرگی این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 117 123411 ... آخرینآخرین