نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree37Likes

موضوع: غذاهاي بدون روغن

نمایش نتایج: از 33 به 40 از 73
صفحه 5 از 10 نخستنخست ... 2345678 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    167
    پسند کرده
    0

Re: غذاهاي بدون روغن

سلام این دستوری که میزارم اگه دقیقا همین جور درست کنید وهمه نکاتو رعایت کنید اونقدر خوشمزه میشه که نگو تازه حتی ممکنه بهتون بگن چه جوری سرخش کردی!!البته عکسشو ندارم هر وقت درست کردم عکسشو میزارم واستون! اینم بگم حتماتو ماهیتابه ی روی درستش کنید فقط تواین ماهیتابه خیلی عالی میشه به هیچ عنوان از چدن یاتفلون یا...استفاده نکنیدته مزه ی تلخی به خودش میگیره برا دوستان احتمالی ای!!که احتمالا !!میگن روی ضرر داره جونم بگه که:اینطو نیست روی باعث تقویت مغز واعصاب و بهتر کار کردن غدد درون ریز بدن میشه چون تو همه هورمون های بدن عنصر روی هستش البته ورود زیاد ذراتش به بدن موجب کندی ذهن وشعور میشه راه جلوگیری از این هم اسونه موقع طبخ غذا توشون'از قاشق چوبی استفاده کنید تا ذرات با مواد غذا ترکیب نشن هرچند وقت یه بار با شیر بجوشونیدشون اگه برا بار اول می خواید ازشون استفاده کنید حتما اول توش شیر بجوشونید
    خب حالا قدم به قدم با من پیش بیاید...موادی که لازم داریم'
    مرغ هر اندازه که دوس دارید-هفت هشت نه حبه سیر سیر سیر تو خوشمزه کردن مرغ خیلی موثره-پیاز متوسط دو یاسه تا -اویشن پودر شده اندازه ای که بپاشید روش نه کم نه زیاد البته اگه زیاد شد تلخ میشه -ادویه ها رو به ترتیب از بیشتر به کمتر مینویسم زردچوبه دارچین فللفل قرمز فلفل سیاه زنجبیل-زعفرا ن دم کرده یه کاسه کوچولو مربا خوری زعفران هم خوشمزه اش میکنه هم خوشرنگ-ابلیمو پایه اصلیمونه چون مزه ترشی باید غالب بشه البته نه خیلی زیاد -اب .سیب زمینی متوسط بسته به میل خودتون هرچند تا که خواستین-برگ بو دوتا
    ابتدا ابلیمو رو بریزید کف ماهیتابه به طوری که تا نصف یه بند انگشت بیاد بالا بعد اب رو اضافه کنید اندازه ای که مزه ترشی رونگیره هم بزنید اگه بچشید مزه ترشی بده حالا پیازو توش خرد کنید سیرها رو رنده کنید ادویه ها برگ بو اویشن وزعفرون رو اضافه کنیدنمک هم به مقدار لازم بریزیدمرغهای تکه تکه شده روبخوابونید توش اخطار مرغها نباد زیر مایع برن چون له میشن مقداری باید از مایع بیرون باشن سیب زمینی ها رو توش خرد کنید نه درشت نه کوچیک بذارید رو شعله زیاد درشو ببندیدبه جوش که اومد شعله رو متوسط کنید درو نیم باز بزارید باید ابش کاملا کشیده شه صدای جلز چلز!! بده نسوزه ها درحین پخت یکی دو مرتبه مرغارو زیر ورو کنید.بعد از پخت برگ بو رو خارج کنید بازم میگم اگه دقت کنید خیلی عالی در میاد مخصوصا سیب زمینی هاش من که واسه مهموناتم!همین جور درست میکنم.درست کنید سوالی داشتید بپرسید
    و خدایی که همین نزدیکی ست....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    20
    پسند کرده
    0

عزيزم اين قابلمه و ماهيتابه كه به نام روحي يا روئي توي آشپزخونه ها پيدا ميشه جنسش از آلومينيوم هست نه از فلز روي
    و فكر ميكنم كه آلومينيوم كم ضرر نباشه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    167
    پسند کرده
    0

البالو جان هم الومینیومی هست هم روی اره الومینیومی همون ضرر روی رو داره ولی اون چند تا راهی که گفتم جلوشو میگیره البته شما میتونی کمتر استفاده کنی ازشون ومواد اسیدی مثل گوجه و...توشون طبخ نکنی و راه بعدی استفاده از قاشقک چوبیه اینم بگم کمبود روی تو بدن باعث لکه های سفید رو پوست وناخن میشه
    و خدایی که همین نزدیکی ست....

مدیر بازنشسته
    ♪♥ nas!m♪♥ آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    1386
    پسند کرده
    601

ویترین مدال ها

خوراک بی روغن
    گوشت تکه ای،هویج،کدو،بامیه،نخود فرنگی
    امروز زیباترین روز دنیاست!

زندگی را آنگونه که دوست داری تصور کن تا آنگونه شود!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام دوستان من راهنمایی می خوام درمورد سس یا چیزی برای مزه دار کردن غذاهای رژیمی. مررررررررررررررررسی
    آب را گل نکنیم ، شاید...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

واقعا استفاده کردم از مطالبی که گذاشتین.
    خیلی خیلی مرسی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

بچه ها کاش نحوه غذا درست کردن با بخارپز را هم اموزش میدادید
    در مــن بــاغبــاني اســت کــه شکفتــه شــدن گــل نگــاه تــو را،
    هــر صبحــدم، بــه تمــاشــا مي نشينــد . . .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

دوستان عزیز من همه ی خورشها وماکارونی رو بدون استفاده از روغن می پزم برای پختن خورشها ابتدا پیاز را با جرخ کاملا خردکرده می توان از مجیک بولت یا رنده ی ریز یا غذاساز هم استفاده کرد وکمی زرد چوبه اضافه می کنیم وسپس گوشت را اضافه میکنپم و به آن ادویه زده وکمی تفت میدهیم اگر خورش قرمز باشه کمی رب گوجه وگوجه رنده شده اضافه می کنیم وبا حرارت کم می پزیم واگر قورمه سبزی باشد بعداز تفت دادن گوشت با ادویه، سبزی سرخ شده رااضافه کرده وبا گوشت تفت داده سپس آب جوش ریخته وبا حرارت ملایم می پزیم به این ترتیب اصلاً از روغن استفاده نمی کنم در ضمن سعی میکنم به برنجی که همراه خورش است خیلی کم روغن بدهم وترجیحاً از روغن زیتون استفاده کنم .

صفحه 5 از 10 نخستنخست ... 2345678 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف