نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2078Likes

موضوع: لوبیا پلو

نمایش نتایج: از 97 به 104 از 470
صفحه 13 از 59 نخستنخست ... 31011121314151623 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    azmil آواتار ها
    اعظم
    میزان امتیاز
    147
    پسند شده
    6798
    پسند کرده
    11886

Re: لوبیا پلو

لوبیا پلوی عزیزم با ته دیگ سیب زمینی

من اول لوبیاهامو تفت میدم وقتی ابش کشیده شد با روغن سرخش میکنم.بعد پیازو سرخ میکنم و گوشت چرخ کرده رو بهش اضاف میکنم به همراه دارچین فراوون و کمی آب.وقتی گوشت پخت رب گوجه اضافه میکنم و میزارم تا به روغن بیفته در آخر لوبیای سرخ شده رو اضافه میکنم و مثل همه پلو های مخلوط برنجو بعد از آبکش کردن با مواد مخلوط میکنم و میزارم دم بکشه.

saba713 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    98

تورو خدا کمک کنید.
    من عاشق این غذا هستم ولی تاحالا هزار بار با پررویی تمام درست کردم و هربار لوبیا ها انگار اصلا نپخته .خام خام و سفت سفت زیر دندون میاد. به قول دوستمون خودم هم نمی تونم بخورم اما شوشو می خوره و میگه خوبه (ولی معلومه به زور خورده بیچاره)
    هر بلایی فکر کنید تاحالا سرش اوردم . این دفعه 3 ساعت تو دیگ زودپر بود !!!! و از صبح هم که میخواستم بیام سر کار روی بخاری بوده تا ساعت6 غروب ولی اصلا حتی نرم هم نشده. یکی بیاد به داد من برشه تورو خدا خصوصی هم شد ه برام جواب بدید
    یک بار :فقط تفت دادم و مثل دستور شما درست کردم ---- نتبجه : خم بودن لوبیا
    دفعه دوم: جداگانه یکساعت پختم و مثل بقیه دستوات---- نتایجه : خام بودن لوبیا
    دفعه سوم: توی دیگ زودپر 1ساعت پختم ----------نتیجه: خام بودن لوبیا
    دفعه چهارم : برای مامانم پختم : نتیجه فوق العاده خوش مزه ولی یادم نمیاد چکار کردم
    دفعه پنجم: دیشب: صبح تا شب روی بخاری .شب دوساعت در دیگ زود پر. همراه مواد 1ساعت با شعله آرام پخت --- نتیجه : لوبیا ها خام خام خام

به خدا دیگه جرات نمیکنم لوبیا پلو درست کنم
    عاجزانه خواهشمندم به دادم برسید . عید نزدیکه من میخوام لوبیا پلو درست کنم.
    جالب تر اینکه حالا مامانم میگه درست کن بابات خیلی خوشش آمده
    آبروم را بخرید
    کمککککککککککککککککککککککک کککککککککککک
    "ز بس که گریه نکردم غرور بغض شکست/برای غسل دل مرده آب لازم نیست"
    عمری بجز بیهوده بودن سر نکردیم/تقویمها گفتند و ما باور نکردیم*

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    64
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saba713
    تورو خدا کمک کنید.
    من عاشق این غذا هستم ولی تاحالا هزار بار با پررویی تمام درست کردم و هربار لوبیا ها انگار اصلا نپخته .خام خام و سفت سفت زیر دندون میاد. به قول دوستمون خودم هم نمی تونم بخورم اما شوشو می خوره و میگه خوبه (ولی معلومه به زور خورده بیچاره)
    هر بلایی فکر کنید تاحالا سرش اوردم . این دفعه 3 ساعت تو دیگ زودپر بود !!!! و از صبح هم که میخواستم بیام سر کار روی بخاری بوده تا ساعت6 غروب ولی اصلا حتی نرم هم نشده. یکی بیاد به داد من برشه تورو خدا خصوصی هم شد ه برام جواب بدید
    یک بار :فقط تفت دادم و مثل دستور شما درست کردم ---- نتبجه : خم بودن لوبیا
    دفعه دوم: جداگانه یکساعت پختم و مثل بقیه دستوات---- نتایجه : خام بودن لوبیا
    دفعه سوم: توی دیگ زودپر 1ساعت پختم ----------نتیجه: خام بودن لوبیا
    دفعه چهارم : برای مامانم پختم : نتیجه فوق العاده خوش مزه ولی یادم نمیاد چکار کردم
    دفعه پنجم: دیشب: صبح تا شب روی بخاری .شب دوساعت در دیگ زود پر. همراه مواد 1ساعت با شعله آرام پخت --- نتیجه : لوبیا ها خام خام خام

به خدا دیگه جرات نمیکنم لوبیا پلو درست کنم
    عاجزانه خواهشمندم به دادم برسید . عید نزدیکه من میخوام لوبیا پلو درست کنم.
    جالب تر اینکه حالا مامانم میگه درست کن بابات خیلی خوشش آمده
    آبروم را بخرید
    کمککککککککککککککککککککککک کککککککککککک

صبا جون، یعنی* چی* که میگی* لوبیا سبزش نمیپزه این لوبیا*های بی*چاره زیر ۲۰ دقیقه میپزن حالا ببین من اینطوری درست می*کنم همه هم دوست دارن:
    ۱- برنجت را بشور خیس کن
    ۲- گوشت را با پیاز و سیر تیکه تیکه شده و کمی* زردچوبه و فلفل سیاه تفت بده بد با آب سرد بر بذار، من تو زود پزه میزارم یکسته حاضره
    ۳- تو این مدت که گوشتت میپزه لوبیا ها را بشور خورد کن تو یه ماهیتابه با کمی* روغن تفت بده وقتی* کمی* سرخ شدن رب گوجه اضافه کن (۲-۳ قاشق) کمی* دیگه همه را تفت بده، آب سرد کمی* مثلا نصف لیوان اضافه کن درشو بذار بذار بپزه مثلا فکر کنم یه ۲۰ دقیقه می*شه.
    ۴- بد آب برنجتو بذار برنج را معمولی* آبکش درست کن و تو آبکش نگهدار.
    ۵- الان دیگه گوشتتون حاضره (آبش باید کم باشه عزیزم اگه زیاده فقط گوشتاشو با مثلا نصف لیوان آب به اون ماهیتابه ای که لوبیا*ها توش (دیگه حالا پختن) اضافه کن و خوب هم بزن،
    ۶- نمک و ادویه مایه گوشت و لوبیاتو امتحان کن من کمی* تند دوست دارم دفعه آخری خیلی* تند شده بود از دستم در رفته بود مجبور شدم توش چند تا سیب زمنی تیکه تیکه کنم بریزم که راستش خیلی* خیلی* هم خوشمزه شده بود و مورد طرفدار
    ۷- ته دیگت کمی* آب روغن بریز و کمی* آب زعفرون. یکفگیر برنج بریز یکمی از مایه گوشتی، خیلی* کم مخلوط کن یکم دارچین بپاش رو اینا
    ۸- همینطور یک کفگیر یک کفتگیر از هر دو مایه بریز رو هم و یادت نره که ادویه مثلا دارچین اگه دوست داری بیزی لاشن، باید مایه گوشتت زیاد آب نداشته باشه چیزی در حدود مایه ماکارونی غلظتش.
    اینا بذار دم بکش تو حرارت کم واسه مثلا ۴۰ دقیقه هرچی* حرارت کمتر و زمان پخت طولانیتر تهدیگ شما قطور تر می*شه و البتهههههههههه خوشمزه تر.
    امیدوارم که درست کنی* و عکسشو واسمون بذاری دوست خوبم
    من هم دفعه دیگه که درست کردم برات عکسشو میگیرم که به این پست اضافه کنم
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    خودت را و آرزوهات را باور کن!!!!! اگه خودت خودتو باور نکنی*، چطوری توقع داری دیگران باورت کنن؟

(*مرضیه*) آواتار ها
    میزان امتیاز
    52
    پسند شده
    283
    پسند کرده
    36

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ در ساعت ۰۸:۵۲ بعد از ظهر
    raheleh_fenel این نوشته را پسندیده.
    ما صبر کردیم واسه فردایی بهتر
    ما صبر کردیم ولی فردا نمیشه...

یه روزی توی تاریخ مینویسن
    یه جا این نسل مفقود الاثر شد...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

نفيس جون ناراحت نشو اين جا خانما مهربون هستن تازه وارد و كاربر قديمي معني نميده منظورت مثه اوني كه سمير جان تو صفحه قبل درست كرده تا اون جا كه مي دونم و خودم امتحان كردم اين جوريه لوبیا پلو معمولي طبخ مي كني به جاي تو ديس كشيدن تو يه ظرف نسبتا گود يا قالب مد نظرت ميريزي يه ذره فشار ميدي روش بعد اروم برش مي گردوني البته اگه من درست منظورت متوجه شده باشممم اشتباهه كدبانوها تصحيح بفرمايين

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: لوبیا پلو ( مصور)

نقل قول نوشته اصلی توسط شبنم
    لوبیا پلو قالبی:

نه منظورم اینه

نقل قول نوشته اصلی توسط nafis2012
    بچه ها این لوبیا پلوهای قالبی رو چطوری درست میکنید؟ ته دیگش چیه؟ بخوام سیبزمینی قالب بزنم چطوری در میاد؟
    دوست عزیز اون لوبیا پلوی قالبی کار من بود کاش لینک می دادید تا زودتر جواب می گرفتید.
    اول برنجمو آبکش کردم و تو یه قابلمه جدا مواد داخلشو (گوشت و لوبیای تفت داده شده ) به برنج اضافه کردم و کمی مخلوط کردم تا مواد به همه جای برنج برسه زیاد مخلوط نمی کنیم که برنج خورد بشه بعد ته پلوپزم رو با برشهای نون پر کردم و لوبیا پلومو ریختم داخلش و نصف لیوان آب ریختم توش و گذاشتم دم بکشه.

ببخشید دوستان اگه نمی رسم این روزها زیاد به سایت سر بزنم.نزدیک یک ماهی هست که یه گرفتاری برام پیش اومده و تا رفع شدن کاملش شاید کمی کمرنگ باشم.
    سعی میکنم بیشتر سر بزنم.
    ببخشید اگه سوالهاتون بی جواب می مونه یا انجمن نظمشو از دست داده.
    مرسی از همکاریتون که در نبود من هم با پستهای درست و کاملتون نظم انجمن و تاپیک رو حفظ میکنید.
    ممنونم.
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    مادر که باشی صبوری می شود یار لحظات خستگیت...

درسای شرقی آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    262
    پسند کرده
    328

لوبیا پلو کاملا گیاهی با لوبیا+سویا+هویج+پیاز سرخ کرده+رب

raheleh_fenel این نوشته را پسندیده.
    چشمانت زمین سبز محبت است و من قانون جاذبه اش را وقتی سیب سرخ دلم افتاد فهمیدم

صفحه 13 از 59 نخستنخست ... 31011121314151623 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف