نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree87Likes

موضوع: آموزش و تبادل نظر درباره طراحي ابرو، هاشور و تاتو

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 317
صفحه 1 از 40 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    78
    پسند شده
    889
    پسند کرده
    0

آموزش و تبادل نظر درباره طراحي ابرو، هاشور و تاتو

دوستاي نازنينم در اين تاپيك در مورد طراحي ابرو صحبت مي شه..... پايه ي طراحي ابروها شناخت انواع طرح ها و استفاده از ابزار گريم و برداشتن ابرو هست...... به ياري خدا انواع طرح ها رو در اين تاپيك در اختيارتون قرار مي دم.... براي طراحي لازمه بدونيم چه مدل و چه طرحي به چه صورتي مياد چون ابروها مثل قابي طبيعي مي تون زيبايي چشم ها رو چند برابر كنن و يا به عكس،از بين ببرن..... بنابراين خيلي خوبه كه پيش از مدل دادن به اون ها بدونيم كه چه روشي رو بايد انتخاب كنيم.....
    در اين تاپيك دباره ي اصلاح ابروها و يا همون برداشتن ابروها، استفاده از لوازم آرايش براي جلوه دادن به ابروها و اصلاح عيوب آن ها، طراحي موقت ابرو (تتوي موقت) و طراحي دايم اون ها صحبت مي شه..... اميدوارم از آرشيو كوچولوي من خوشتون بياد و براي پربارتر شدن اين تاپيك بهم كمك كنين.....

تتوي موقت:
    من به دلايل زيادي آرايش ابروها رو به اين شيوه به تاتوي دايم ترجيح مي دم..... از مزاياي اين شيوه اين هست كه شما مي تونين هر چند وقت يك بار با رنگ هايي كه دوست دارين و مدل هايي كه بيشتر اون ها رو مي پسندين ابروهاتون رو درست كنين بدون اين كه به شكل اصلي ابرو دست ببرين....

يعني هر زمان كه دل تون بخواد مي تونين آرايش رو پاك كنين و دوباره ابروي طبيعي خودتون رو داشته باشين..... خطرات عفونت و انتقال بيماري و غيره رو هم نداره..... براي از بين بردنش هم تنها آب و صابون كفايت مي كنه و مثل تتوي دايم نيست كه مجبور باشيم ليزر كنيم يا جراحي بشه در مواردي.....

در تاتوي موقت شما مي تونين از ساده ترين شكل تا حرفه اي ترين شيوه ابروهاتون رو درست كنين..... نمي دونم شايد مرجع اين نوع آرايش رو بشه كشورهاي عربي دونست چرا كه خانم هاي عرب بنا به دلايل اعتقادي شون، خصوصا در عربستان، ابروهاي خودشون رو بر نمي دارن..... فقط موهاي زايد رو مي پوشونن و بعد ابرو رو با رنگ آرايش مي كنن....
    در تاتوي موقت ما از انواع وسايل مي تونيم استفاده كنيم..... در ساده ترين روش و با حداقل امكانات شما بايد دست كم يك قلم موي نقاشي كه موهاش سفت باشه، رنگ مخصوص كه بهش مايع تاتو مي گن و من خودم از مارك پيناكل استفاده مي كنم رو داشته باشين و با اون كار كنين...... البته شرطش اينه كه نقاشي تون خوب باشه و براي اين كار هم عجله نكنين..... در اين شيوه، شما به شكل اصلي ابروي خودتون فرم بهتري مي تونين بدين و نقايص رو تا حد امكان بپوشونين...... اگر رنگ هم نداشتين از سايه هاي كامپكت و فشرده شده هم مي تونين به اين منظور استفاده كنين.....

بعضي جاها هم اگر نياز شد مي شه از خط كش و گونيا و نقاله هم استفاده كرد..... تا خطوط صاف و مرتب بشه..... آرايش ابرو با مداد ابرو و سايه ديگه بهش تاتوي موقت گفته نمي شه اما اون ها هم زيبايي خاص خودش رو داره...... فقط دقت كنين اگر با مداد كار مي كنين خطوط رو به صورت هاشور رسم كنين انگار كه موهاي جديد روي ابروتون نقاشي مي كنين و به هيچ عنوان نبايد داخل ابرو رو با مداد از رنگ پر كنين يا خطوط تون رو به صورت افقي رسم كنين...........

شيوه ي دوم براي تاتوي ابرو كه كمي حرفه يي تر هست اينه كه ما براي ابرومون از استنسيل استفاده كنيم..... استنسيل ابرو قالب هايي هست كه با كمك اون ها مي شه ابروها رو صاف و مرتب رنگ تاتو زد..... اين استنسيل ها حدود ابرو رو مشخص مي كنن و كمك مون مي كنن كه فرم دلخواه مون رو به ابرو بديم.....

اگر استنسيل ابرو نداشتين يا نتونستين پيدا كنين مي شه اون رو با استفاده از فيلم هاي راديولوژي كه احتمالا تو همه ي خونه ها پيدا مي شن و ديگه لازمشون نداريم براي درست كردن استنسيل ابرو استفاده كنيم..... من خودم به اين روش و براي ابروي خودم استنسيل درست كردم..... طبق مواردي كه بهتون مي گم شما بايد اندازه ي ابروي خودتون رو به دست بيارين، بعد از اين مدل ها پرينت بگيرين.....

پرينت تون يك كم بزرگتر از اندازه ي طبيعي ابروتون باشه، بعد خطور دور مدل رو با قيچي ببريد به طوري كه مدل تون وسطش خالي بشه..... بعد اون رو روي كاغذ راديوگرافي بگذاريد و داخل مدل رو كه خالي بود با ماژيك ترجيحا سفيد پر كنين.... به اين ترتيب مدل تون روي فيلم راديو گرافي تقريبا نزديك به اندازه ي ابروي خودتون منتقل شده..... حالا بايد با يك وسيله ي برنده ي تيز مثل كاتر باز هم دور مدل رو ببريد به طوري كه وسطش خالي بشه..... حالا استنسيل ابروي شما آمادست..... استنسيل رو روي ابروتون قرار مي دين و با مداد تتو و يا مايع و قلم مو به فرمي كه قالب در اختيارتون قرار مي ده، ابروهاتون رو طرح مي زنين....

در شيوه ي سوم شما با استفاده از موم خاصي كه در گريم استفاده مي شه، موهاي زايد ابرو و يا كل ابرو رو محو مي كنين..... موم درست به رنگ پوست هست..... بعد مدل جديد رو روي موم طراحي مي كنين..... اين يك روش كاملا حرفه اي هست و براي اين روش داشتن استنسيل ابرو الزاميه..... در اين روش ابروهاي شما كاملا محو مي شه و شما خودتون ابروي جديد تون رو طراحي مي كنين..... براي پاك كردنش هم تنها به آب گرم و صابون نياز دارين.....

وسايل اصلي كار اين ها هستند:
    صمغ براي تثبيت واكس Plastic Sealor

واكس پلاستيكي Plasto Wax:

و اما مراحل دقيق كار:
    در مرحله ي اول شما ابروهاتون رو با برس خاص ابرو مرتب مي كنين....
    در مرحله ي دوم، واكس رو روي موهايي كه مي خواين پوشيده بشه قرار مي دين...
    در مرحله ي سوم، موم پلاستيكي رو روي بخش هايي كه واكس زدين قرار مي دين و صبر مي كنين تا خشك بشه.....
    در مرحله ي چهارم از همون فانديشني كه روي پوست تون مي زنين، روي بخش هاي محو شده هم قرار مي دين تا كل پوست يك رنگ و يك دست بشه....... و بعد روي كرم پودر (فانديشن) رو پودر مي زنين.....
    مرحله ي پنجم هم رسم ابروهاست .....

براي پاك كردن گريم بهتره ابتدا كل صورت و ابروها رو با شير پاك كن پاك و تميز كنين و بعد با آب گرم و صابون كل صورت رو بشورين.....

براي به دست آوردن فرم ابرو بايد يك مداد يا يك چوب باريك رو ابتدا به صورت عمودي كنار بيني تون قرار مي دين، محل تلاقي اين چوب با ابرو، ابتداي ابروتون رو مشخص مي كنه
    سپس چوب رو اندكي كج مي كنين به طوري كه مماس باشه با كناره ي بيني، گوشه ي خارجي چشم و ابرو..... محلي كه چوب با ابرو تلاقي پيدا كرده، انتهاي بلندي ابروتون رو مشخص مي كنه.....
    براي مشخص كردن انهناي ابرو يا مقدار قوس تاج ابرو كار كمي سخت تر هست و دقت بيشتري لازم داره..... براي اين كار، چوب باريك يا نخ و يا خط كش تون رو به فرمي قرار مي دين كه مماس با كناره ي بيني باشه و وقتي به روبرو و آينه نگاه مي كنين، وسيله تون به نظر بياد كه مماس به گوشه ي خارجي مردمك چشم هست..... محلي كه به اين ترتيب با ابرو تلاقي مي كنه ، محل قوس ابرو رو مشخص مي كنه...... اين سه نقطه رو بايد روي ابرو علامت بگذاريد و بعد ابرو رو با اين راهنماها ترسيم كنيد .....

براي افرادي كه حرفه يي كارشون رو انجام مي دن كيت هاي ابرو در بازار موجود هست كه در اين كيت ها تمام وسايل مربوط به تاتوي موقت وجود داره..... استنسيل ابرو، سايه ها و رنگ هاي تاتو، قلم موها و وسايل ديگه.........

اشكال پايه ي ابرو شكل هاي زير هستن كه شما بسته به فرم صورت تون مي تونين اون ها رو انتخاب كنين..... بعد از اين ها شكل ها فانتزي مي شن كه به طور مثال گوشه هاي ابرو بالا كشيده مي شه و شكل هايي كه در بالا در قسمت استنسيل ابرو قرارشون دادم عمدتا اشكال فانتزي هستند..... اما شكل هاي پايه و طبيعي به قرار زير هستند......

نكته ي ديگه كه بايد در نظر داشته باشين اين هست كه به هيچ عنوان دم ابرو رو از حد مجاز نبايد بيشتر بكشين به طور مثال شكل زير فرم نادرست طرح ابرو رو نشون مي ده......

و نكته ي آخر اين كه در بازار ابروهاي مصنوعي هم وجود دارند كه مانند مژه هاي مصنوعي جنس شون از مو هست و كافيه تا اون ها روي ابرو با چسب قرار بگيرن.....

در آخر اين رو هم بگم كه من خودم هميشه از مايع تتوي پيناكل استفاده مي كنم و ازش راضيم..... معمولا اگر صورت با آب و صابون شسته نشه و ابروها زياد دست كاري نشن تا سه روز فرم طراحي شده حفظ مي شه..... در مورد مداد ابرو هم من از مدادهاي Sourcil, Shadow Crayon, Clarins, sephora استفاده مي كنم و ازشون راضيم...... يادآوري مي كنم كه مداد رو هرگز نبايد توي ابرو بكشيد بايد به شيوه ي هاشور زدن خطوطي رو مثل موهاي خود ابرو ترسيم كنين...... بعد از اتمام آرايش صورت، اگر از فيكساتور مخصوص حفظ آرايش استفاده بشه، كل آرايش و طراحي ابروها معمولا تا 8 ساعت تازه مي مونه و خراب نمي شه......

هميشه زيبا باشيم......
    Deteri و khanom_tala:D این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

re: آموزش و تبادل نظر درباره طراحي ابرو، هاشور و تاتو

لادن جون بابت مطالب خوب و عالیتون ممنون
    فقط یه سوال...من یه جا رو درست متوجه نشدم.نیس که خیییییلی باااااهوشم....رو اون حساب
    من اینجوری متوجه شدم که برا محو کردن ابروها باید از 2 چیز استفاده کرد...یکی اون صمغ تثبیت کننده ی واکس،یکیم اون واکس پلاستیکی.درسته؟
    حالا مسئلتن
    تو دستورالعملش که گفتین : در مرحله ی دوم واکس رو روی موهایی که می خواین بپوشونید قرار می دید،اینجا منظور همون صمغ تثبیت کنندس،مرحله ی بعد واکس پلاستیکی دیگه؟درسته؟
    ببخشیدا من یکم خنگم
    پیشاپیش ممنون.
    مامانا تا حالا از این محو کننده ها دیدین تو ایران؟
    چیز خوبی باید باشه اگه ادم را دستش باشه باهاش کار کنه.
    Deteri این نوشته را پسندیده.

*وفا* آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    88
    پسند کرده
    0

سلام به همگی دوستان
    من چند ماه پیش به آرایشگاه رفته بودم اون همون کاررو با ابروهای من انجام داد به طرز خوشگلی ابروهای من رو کشیده بود اصلا ابروی خودم کاملا محوشده بود
    به وبلاگ آشپزی من سربزنینhttp://ourkitchen.persianblog.ir/

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    36
    پسند کرده
    0

اسلام من سوالی در مورد تاتو دائمی دارم؟میشه ااما تاپیکشو ندیدم.هست؟

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

گاهیاوقات بی هیچ دلیلی دست به کاری می زنیم که تنها دیده ایم همه این کار رامی کنند و به نوعی مد شده و اصلا به اینکه این عمل زیبایی به من میاد یانه و یا لزومی داره انجام بشه یا نه فکر نمی کنیم.

گاهی اوقات بی هیچ دلیلی دست به کاری می زنیم که تنها دیده ایم همه اینکار را می کنند و به نوعی مد شده و بدون در نظر گرفتن عواقب و اثرات مضربعدی آن با توصیه ی دیگران و با احساس اینکه من هم باید این عمل زیباییرا انجام دهم به سراغ آن می رویم .تاتوی ابرو نیز یکی از همین اقلامکارهای زیباییست که شاید برای هر ابرویی لازم نباشد و هر شخصی نیاز به اینکارنداشته باشد .از آنجایی که خیلی از خانمها بوده اند که پس از انجامتاتو بر روی ابروهای پر و یکدست خود تنها برای مدل دادن و تنوع یا بهسفارش نزدیکان پس از مدتی با ریزش و یا تغییر جهت موی ابروها به سمت پایینو در نتیجه خارج شدن شکل زیبای ابرو از حالت طبیعی مواجه شده و هر باربرای بهتر کردن آن باز دست به پاک کردن و تاتوی مجدد و در نهایت پشیمانیشده اند .

قبل از هرعمل دائمی زیبایی بایک آرایشگری که قرار نیست نزد او این کار را انحام دهیم مشورت کرده وبعداقدام کنیم .بهتر است بدانیم که ابرویی نیاز به تاتوی دائم دارد که یا درتاج کاملا خالی باشد و یا در انتها که بهتر است برای طبیعی تر به نظررسیدن آن همین دو قسمت را با تاتو پر کرده و زیاد آن را به سمت وسط ابرونکشانیم و دو طرف ابرو در بالا و پایین افقی خط نیندازیم که ابرو را کاملامصنوعی کند تنها چند نقطه در بین موها زده و حالت طبیعی ابرو را حفظ کنیمفقط به آن مدل دهیم که چنین ابرویی را شما هم می توانید گاهی پس از تاتوپهن تر و گاهی نازکتر کنید . ابرویی که با برداشتن و مرتب شدن فرم خاص وزیبایی به خود نمی گیرد با تاتو می تواند چهره را تغییر دهد به شرط اینکهدر جای خود آن و بر روی خود ابرو پیاده شود نه اینکه ابرو را کاملابرداشته و به جای آن ابرویی تازه کشید که این کار پس از مدتی جز پشیمانی فایده ی دیگری برایمان نخواهد داشت.
    Deteri, خانوم گلی و golnare atashin این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

میزان امتیاز
    19
    پسند شده
    145
    پسند کرده
    6

مرسی از این مطلب درباره تاتوی دایم . روحیه ما خانمهایی که تاتو داریم را واقعا تقویت کردید!!!!!! بهتر نیست بجای توضیح مشکل و شرح دادن نتایج منفی موضوعات علمی و عملی و اینکه حالا چه کنیم بگذارید؟
    [HIGHLIGHT=#ffffff]تنهاییم را با تو قسمت میکنم.....سهم کمی نیست ![/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    107
    پسند کرده
    56

هان مشو نومید چون واقف نه از سر غیب باشد اندر پرده بازیهای پنهان غم مخور

میزان امتیاز