نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2756Likes

موضوع: روش های پخت مرغ

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 444
صفحه 1 از 56 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    78
    پسند شده
    888
    پسند کرده
    0

روش های پخت مرغ

خانم هاي نازنين مامي سايت من يك سؤال داشتم كه اميدوارم اين جا جوابم رو بگيرم..... راستش من گياه خوار هستم و به همين دليل خيلي كم توي خونه از مواد گوشتي براي غذاها استفاده مي كنم.... اون هم براي خانواده يا مهمان ها..... دو سؤال راجع به سس گوشت و مرغ داشتم كه جوابش رو در مبحث باقالاپلو تا حدي گرفتم اما سؤال اصلي من كه تا به حال هيچ كس نتونسته بهم كمك كنه راجع به خشك شدن سينه ي مرغ هست...... من متأسفانه خيلي دچار دردسر شدم..... هر كاري مي كنم و به هر روشي عمل مي كنم سينه ي مرغ خشك و كاهي مي شه...... خيلي دلم مي خواد سينه ي مرغي كه كنار غذا مي گذارم نرم و خوش طعم و آبدار باشه..... مي خواستم ازتون خواهش كنم تجربيات تون رو در اختيار من هم بگذارين..... پيشاپيش از همگي ممنونم.....

2. بانک بند ناف

Re: سؤال در مورد مرغ

لادن جون به مرغت زردچوبه می زنی؟؟روش های طبخت رو بگو شاید بتونم کمکت کنم.البته سینه مرغ نسبت به بقیه قسمت ها خشک تره چون چربی نداره
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

میزان امتیاز
    78
    پسند شده
    888
    پسند کرده
    0

ممنون نجما جونم.... حالا كووووووو تا اين لادن خونه داري ياد بگيره.....

راستش من سينه ي مرغ رو مي گذارم يخش كاملا باز بشه..... گاهي وقتي عجله دارم با كيسه يي كه فريز كردم اون رو داخل آب گرم قرار مي دم

در مرحله ي بعد مرغم رو يك كم روش رو با نوك چاقو برش مي زنم..... يك كم زعفران آب شده و نمك روي مرغ مي زنم و با يك ليوان آب و يك عدد پياز و چند حبه سير مي گذارم تا مرغ آرام آرام بپزه..... بعد كه احساس كردم نرم شده اون رو در ميارم و كمي تفت مي دم......
    در آخر كمي پياز رو طلايي مي كنم و مرغ رو روي اون مي گذارم..... خيلي كم داخل ماهي تابه آب جوشيده اضافه مي كنم به همراه زعفران و نمك و فلفل سياه..... گاهي خيلي كم رب هم به آب مرغ مي زنم و مي گذارم جا بيفته...... مي دونم كارم ايراد داره اما نمي دونم دقيقا كجا..... خلاصه كه مرغ ها اصلا خوب نمي شه..... من كه نمي خورم اما همسرم اصلا راضي نيست..... خصوصا از خشك بودن مرغ ها شكايت داره...... من زردچوبه تا حالا استفاده نكردم اما مادر همسرم هميشه توصيه مي كردن كه مرغ رو پيش از پختن پشت و روش رو كمي زردچوبه بمالم..... نمي دونم چه طور مي شه..... خلاصه كه دور بودن از مادر و كار خونه نكردن قبل از ازدواج به بهانه ي درس حسابي كار دستم داده......

منتظر راهنمايي تون هستم.... به اميد اين كه اين بار مرغم خوب بشه......

راستي نجما جون اگر مرغ رو از روز قبل در ماست و پياز و روغن مايع و زعفران بگذارم خوب مي شه؟..... نرم مي شه؟
    يكي از دوستان پيشنهاد كرده بود حين پخت،*از دم كني استفاده كنم.... يكي نعلبكي رو پيشنهاد كرده بود..... يكي برگ انجير..... خلاصه همه ي راه ها رو امتحان كردم و مرغ همچنان خشك مي شه......
    ممنون نجماي عزيزم......

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

لادن جون تو چقدر سخت مرغ میپزی................. من مرغ رو خیلی راحت تر از این حرفا میپزم ولی خوشمزه هم میشه (البته از نظر خودمون ها ) من مرغ رو از فریزر در میارم و دالامبی میندازم تو قابلمه یه عالمه انواع سبزیجات از پیاز و هویج و نخودسبز و ذرت و سیب زمینی (هویج و سیب مکعبی) میریزم دورش .... پیازم خرد میکنم و میریزم روش ... بعد یه دونه اسرار خورش مگی میریزم توش و 1-2 لیوان اب توش میریزم و میذارم انقدر میپزه تا کمی اب توش بمونه . خیلی هم خوشمزه میشه ... ولی من رب اصلا نمیزنم چون خودم دوست ندارم . مامانم فقط پیاز و زردچوبه و نمک میریزه ... اونم خیلی خوشمزه میشه .... البته اخرش رب رو سرخ میکنه و میریزه توش . حالا ببینیم نجمایی چی میگه:)
    monir11 و باران67 این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

آهان راستی مرغ رو سرخ هم نمیکنم ... برای مقدار خیلی زیاد هم مامان اینا برای فوت مادربزرگم این کار رو کردن که فوق العاده خوشمزه شد ... مرغ رو گذاشتن با پیاز و نمک بپزه .... نیم پز که شد در اوردنشون از تو آب و سرخشون کردن ... بعد اون اب و پیاز رو با این گوشتکوب برقیا قشنگ ریزشون کردن و یه مقدار رب رو هم سرخ کردن و به این اب مرغ اصافه کردن ... بعد دوباره مرغها رو چیدن تو قابلمه و آب مرغهایی که درست کرده بودن ریختن روش و یه کم دیگه پخت ... بسیار خوشمزه شده بود .... فقط باید حواست باشه از اول اب زیاد نریزی چون مرغ خودشم یه کم آب داره و با آب خود مرغ بپزه بهتره
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

من می گم شوهر لادن سینه مرغ دوست نداره نمی دونه چه جوری بهش بگه:دی

من چند مدل مرغ می پزم یه جورش زعفرونی که مرغ( یخ زدایی شده) رو با آّ زعفران یکم آبلیمو نمک پیاز خرد شده(مکعبی) و کره توی ظرف می ندازم و درش رو می ذارم و با حرارت ملایم می ذارم تا بپزه و توی همون کره یکم سرخ بشه(پیازشم سرخ می شه ) و ... می زنیم به بدن(برای پلوها مثل باقالی پلو)
    یه مدل دیگه که معمولا کنار زرشک پلو درست می کنم مرغ رو با یه پیاز خلال شده یکم زردچوبه و نمک یه ذره توی روغن تفت می دم تا حدی که فقط رنگش تغییر کنه(سفید بشه) بعد آب می ریزم و می ذارم می پزه و بعد از پخت توی روغن سرخ می کنم و یه سس تشکیل شده از رب گوجه آب مرغ و کمی آبلیمو روش می ریزم و می ذارم آبش کشیده بشه

بعضی وقت ها هم اول اطراف مرغ رو سرخ می کنم بعد آب زعفران و یکم رب گوجه و آب روش می ریزم و می ذارم با حرارت ملایم بپزه و آبش تموم شه
    تو دو روش آخر معمولا هویج و برگ بو و فلفل دلمه هم می ندازم
    این که پرسیدم زردچوبه می زنی یا نه چون یه جا خوندم زردچوبه باعث سفت شدن مرغ می شه
    و کلا مرغ رو نباید با آب زیاد پخت
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

میزان امتیاز
    78
    پسند شده
    888
    پسند کرده
    0

Re: روش های پخت مرغ

بچه ها ممنون از همه..... سس هاي خوشمزه تون رو حتما حتما امتحان مي كنم اما نگفتين براي اين كه خشك و كاهي نشه مرغم بايد چه كار كنم؟

نجما گلي اتفاقا همسرم فقط سينه ي مرغ رو مي خوره و غير از اون اصلا مرغ نمي خوره!!!!!!!!!!

بازم از همه تون ممنونم يك دنيا و منتظرم نظرتون رو براي خشك نشدن مرغم بشنوم......

راستي آرام جان اسرار خورش مگي چي هست؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

Re: روش های پخت مرغ

لادن جون این روش رو امتحان کن ببین خوب میشه ؟در ضمن شاید ایراد از خانم مرغه باشههه :)
    مرغ رو که یخش باز شده بزار روی چند تا پیاز حلقه شده و بزار با شعله کم مرغ با اب خودش و پیاز بپزه (اول شعله رو 5دقیقه زیاد و سپس کم کن)ببعد که نرم شد این پیاز های حلقه ای رو بنداز دور و به جاش پیاز داغ اضافه کن و بهش هر ادویه ای خواستی اضافه کن حالا کمی اب اضافه کرده و بزار باز نیم ساعتی بپزه سپس اگه خواستی کمی رب تفت داده شده اضافه کن ولی اگه خواستی مرغو سرخ کنی به جای اضافه کردن رب اونرو در ماهیتابه دیگه سرخ کن و سپس رب اضافه کن.من بیشتر وقت ها این مدلی درست می کنم و همسری هم دوست داره
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    زندگی ان زمان زیباست که ادمی بداند فکری برایش در هیاهوست ..

صفحه 1 از 56 123411 ... آخرینآخرین