نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2756Likes

موضوع: روش های پخت مرغ

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 444
صفحه 4 از 56 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین

Re: روش های پخت مرغ

من هم مرغ رو مدل بهار گل درست میکنم گاهی وقتا جای سیر یه برگ کوچولو برگ بو توش میندازم.برای زرشک پلو و باقالی پلو سس براش درست نمیکنم .ولی تو بقیه موارد به همین روش سس درست میکنم..آب مرغ رو هم صاف میکنم که کاملا زلال و یه دست بشه..حتما با حرارت بالا مرغ رو میپزید که میگید سینه ش سفت میشه.مرغ و یا هر نوع گوشتی اگه آرام و با حرارت ملایم پخته بشه فوق العاده نرم میشه.تازه من بعضی وقتا بدون آب مرغ رو میپزم که اونم خیلی نرم ولطیف میشه.پیاز خلالی رو کف تابهمیریزم کمی روغن مایع وکمی کره رو پیازها میدم مرغ رو روش میچینم و حرارت رو خیلی کم میکنم مرغ آب میندازه و با آب خودش میپزه.وقتی آبش به خوردش رفت و به رو غن افتاد یه طرفش که کمی سرخ شد بر میگردونیم طرف دیگشم سرخ میکنیم و از همون سس که بهارگل دستورش رو داد روش میدیم میذاریم با سس کمی بپزه تا مزه بگیره و غلیظ بشه .روش راحتیه و خوشمزه هم میشه . تو این مدل باید پیاز بیشتری استفاده کنید طوریکه کف ظرف رو بپوشونه .(حرارت کم باشه.پیاز و مرغتون نسوزه)

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام عزیزان
    لادن عزیز من چند بار مشکل شما رو پیدا کردم و دلیلش این بود که مرغم مدت طولانی فریزر مونده بود، گفتم شاید کمکی بکنه

شهلا ک آواتار ها
    شهلا ک
    میزان امتیاز
    328
    پسند شده
    4748
    پسند کرده
    771

خوب من در مقابل شماها خیلی خیلی تازه کارم
    اما روش پخت من

من پیاز رو رنده می*کنم می*گذارم روی گاز تا یه ریزه آبش بخار بشه بعد روغن می*ریزم دو سه دقیقه که گذشت مرغ رو می*ریزم توش و یه تفت اساسی می*دم (هم مرغ هم پیاز در این حالت سرخ و طلایی می*شن) به یک لیوان آب زعفران بهش اضافه می*کنم درش رو محکم می*بندم یا دم کنی می*گذارم

با این روش ران بوقلمون هم می*پزم ... نظر همه مثبت بوده ... امیدوارم تونسته باشم کمک کنم
    شوید پلو

http://barehtodeli.niniweblog.com

مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    200
    پسند شده
    6744
    پسند کرده
    3866

ویترین مدال ها

سلام به همه
    چرا اینجا هیچ کس به روش من مرغ نمی پزه

من اول مرغام رو بعد از یخ زدایی با زعفرون آبکرده و پیاز حلقه شده و ادویه مرغ من درآوردی می مخلوطم و میزارم که به خورد مرغ برن (تو یخچال) نیم ساعت کافیه،میشه حتی اینکارم نکرد من چون به بوی مرغ حساسم اینکارو میکنم،راستی دوست گلم منم فقط سینه می خورم و سفت هم نمیشه،بعد این مرغارو از باقیمونده مواد پاک میکنم و توی سرخ کن سرخ میکنم (اگه موقع سرخ کردن مرغ حرارت زیاد باشه مرغ فقط رویه ش طلایی میشه و مهمتر از اون آب نمیندازه و سفت نمی شه،بعد تو فاصله ی سرخ شدن اونا پیاز داغ درست میکنم و با فلفل دلمه و قارچ تفت داده شده رب تفت داده شده اسرار مگی (همون مال مرغش) وادویه ویکم آب (کم باشه) مخلوط می کنم و میزارم سس یکم قوام بیاد بعد حرارت رو کم می کنم و مرغای سرخ شده رو میزارم تو این سسو و آب یه لیمو ترش رو میگیرم بهش اضافه میکنم و با حرارت کم می پزن سرخم که شدن هم خوش قیافه ن هم خوشمزه تو خونواده همسری که زبونزده (البته تعریف از خود نباشه )
    راستی مخلفات سس بسته به اینکه مرغ با چه نوع غذاییه فرق میکنه این واسه زرشک پلو بود مثلا واسه مرغ با سیب زمینی پیاز داغ حذف میشه و...
    باران67, *Elsa* و marie این نوشته را پسندیده.
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

بچه ها سلام من تازه عضو این مجموعه شدم .دوست دارم تجربه های خودم رو در مورد درست کردن مرغ در اختیارتون قرار بدم . من خودم خیلی حساسم به پخت مرغ !!!!!! برای همین خیلی راه ها رو امتحان کردم ولی بهترین راه یکی دم کردن مرغه یکی هم استفاده از فر !
    خیلی عالی میشه .......... بی نظیر ه جای تعریف نباشه همه تو فامیل از این روش من استفاده میکنند . البته اونایی که با سلیقه هستند !
    من اول یه بار مرغ و میجوشونم آبشو دور میریزم ، بعد سرخ میکنم ، بعد با پیاز فراوان و نگینی خرد شده و خلال نازک هویج سرخ شده و خلال فلفل دلمه و کمی رب و زعفران و آلو بخارا دم می کنم . آلی میشه .......... حتما امتحان کنید .
    monir11 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

بچه ها سلام من تازه عضو این مجموعه شدم .دوست دارم تجربه های خودم رو در مورد درست کردن مرغ در اختیارتون قرار بدم . من خودم خیلی حساسم به پخت مرغ !!!!!! برای همین خیلی راه ها رو امتحان کردم ولی بهترین راه یکی دم کردن مرغه یکی هم استفاده از فر !
    خیلی عالی میشه .......... بی نظیر ه جای تعریف نباشه همه تو فامیل از این روش من استفاده میکنند . البته اونایی که با سلیقه هستند !
    من اول یه بار مرغ و میجوشونم آبشو دور میریزم ، بعد سرخ میکنم ، بعد با پیاز فراوان و نگینی خرد شده و خلال نازک هویج سرخ شده و خلال فلفل دلمه و کمی رب و زعفران و آلو بخارا دم می کنم . آلی میشه .......... حتما امتحان کنید .
    maman tohid این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

توي پختن مرغ اولا بايد به هر روشي كه ميپزيد فقط پياز زياد بزاريد كه مزه اش رو بگيره. ثانيا اگه ميخوايد بپزيد رب گوچه فرنگي تفت داده شده را توي يه ربع اخر اضافه كنيد .
    اينم تجربه ي من

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

دوستان مرغ درسته بدون استخوان چطور درست می شه ؟
    یعنی استخوان ها چطوری بیرون ما ین؟

صفحه 4 از 56 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین