نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2756Likes

موضوع: روش های پخت مرغ

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 444
صفحه 2 از 56 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    26

Re: روش های پخت مرغ

ببخشيد در بين اساتيد من خودمو ميندازم وسط
    لادن جون از اونجايي كه سينه مرغ چربي نداره شما هر كار كني بازم خشكه مگه اينكه مدل استيك درستش كني و زياد هم نذاري برشته بشه كه در اونصورت يه كمي قابل تحمله كه البته اونم از نظر من خشكه

تا ارام جون جوابتونو در مورد اسرار خورش مگي بدن
    من اينجا از قرص مرغ مگي استفاده ميكنم كه البته تنوع محصولاتش خيلي زياده ولي من عصاره مرغشو ميگيرم و خيلي هم راضيم

میزان امتیاز
    78
    پسند شده
    889
    پسند کرده
    0

فرزانه جون، نازنين گل مرسي از جواباتون..... پس مگي يك جور قرص غذايي هست..... بايد امتحانش كنم..... ممنون بچه ها اميدوارم اين بار كه درست مي كنم مرغم خوب بشه..... آره نازنين مي دونم سينه ي مرغ ذاتا خشكه اما رستوران هاي ايران رو كه يادم مي افته چه قدر عالي سينه ي مرغ رو آماده مي كردن حسرت مي خورم.... نمي دونم رمز كار چيه كه اين قدر نرم و آبدار مي شه..... مادر همسرم هم عالي درست مي كنه اما رمز كار رو بروز نمي ده...... اوضاع مرغي خونه ي ما اون قدر خرابه كه گاهي وقتي به شوخي مي خوام همسرم رو تهديد كنم بهش مي گم برات زرشك پلو با مرغ درست مي كنم!!!!!!!!!!!
    راستش خانواده ي خودم و دوستاي صميميم از مرغي كه درست مي كنم خيلي راضي هستن..... از نظر اون ها خوش مزه هست اما اون ها هم مي گن كه مرغم يك كم خشكه...... اميدوارم درست بشه..... به زودي هر وقت همسرم نيازمند تهديد جدي شد يك زرشك پلو با مرغ اساسي درست مي كنم و خبرش رو مي دم...... خدا كنه آبروم حفظ بشه!!!!!

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

لادن جون اسرار خورش یه پودری هست که تو بسته بندی های کوچیک تو فروشگاهها هستش ... از قرصش بهتره ... دو نوع داره هم مخصوص مرغ و هم مخصوص گوشت .... ولی من فقط مخصوص گوشتش رو میگیرم که زعفرون هم داره . لعاب خوبی به غذا میده
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

لادن جون من خودم عاشق سینه مرغم و همیشه سینه می خورم و همیشه مرغ هایی که درست کردم حتی مرغ درسته سینه ش نرم و لذیذ بوده .شما می تونی یه مرغ کوچیک درسته بگیر مطابق دستورات دوستان در قسمت مرغ درسته در سفره خونه طعم دار کنی و سپس روشو فویل بکشی و با یه استکان اب یک ساعت و نیم بزاری تو فر و نیم ساعت اخر فویل رو بردار تقریبا میشه دوساعت این جوری مرغ خیلی خیلی نرم میشه .راستی مرغ بخار پزهم نرم میشه
    زندگی ان زمان زیباست که ادمی بداند فکری برایش در هیاهوست ..

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    41
    پسند کرده
    0

من ديشب مرغ رو يه جوري پختم كه طعمش عالي شد به شما هم ميگم حتما امتحان كنيد. سينه مرغ رو چند تيكه برش دادم بعد توي يه قابلمه يكدونه پياز تقريبا بزرگ رو حلقه حلقه كردم و بعدم فلفل دلمه اي رو حلقه حلقه كردم ريختم روي پياز . بعدشم تيكه هاي مرغ رو انداختم توي قابلمه طوريكه روي پيازها و فلفل دلمه اي ها قرار گرفت به مرغ زردچوبه و نمك هم زدم بعد قابلمه رو گذاشتم روي گاز ( بدون اينكه توش آب يا روغن بريزم) با حرارت خيلي كم دو ساعتي پخت. خود مرغ آب و روغن ميندازه و با بخار خودش حسابي پخته ميشه و نرم ميشه . بعد از اينكه مرغ كاملا پخت توي يك ماهيتابه مقداري كره ( من كره محلي حيواني داشتم) ريختم و با مرغ تفت دادم البته مقدار كره اقاشق غذاخوري بود و خيلي كم بود بعد بهش زعفرون و آبليمو زدم .خيلي هم تفت نديد تا مرغتون خشك بشه عالي شده بود شما مي تونيد كمي بهش رب هم بزنيد . اين مرغ براي مرصع پلو رشته پلو زرشك پلو.....خيلي خوب در مياد. در ضمن مي تونيد بعد از تفت دادن مرغ در كره و رب يه دمي روي قابلمه بذاريد تا مرغ نرم بشه. اين عكسش:

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1426
    پسند کرده
    2956

بهار رژین جونم . من یه مشکلی دارم . اگه تو مرغ آب نریزم هر چقدر هم که گازم مجال میده زیرش رو کم کنم بازم به نیم ساعت تا سه ربع نمیکشه که دیگه کم کم ته میگیره . مگه شماها چی کار می کنید که تا دو ساعت دووم میاره .

حالا هی این عکس رشته پلو خوشمزه رو همه جا بذار دهن منو آب بنداز . هر چند اینجا جاش نیست ولی یه کوچولو بگو پلو رو با زعفران زرد می کنی یا زردچوبه هم داره .
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    41
    پسند کرده
    0

ببين خانومي مرغي كه من بدون آب مي پزم نيمه يخ زده است يعني وسط مرغ به واسطه يخي كه داره يه خورده سفته شايد به همين خاطر باشه كه تا دوساعت دوام مياره . مي توني زير قابلمه ات شعله پخش كن بذاري در ضمن پياز و فلفل هم يادت نره . چون فكر كنم پياز توي آب انداختنش موثره.

وقتي دارم آبكش مي كنم يه خورده زردچوبه بهش زدم اما زعفران هم وقتي داشت دم ميكشيد ريختم توش
    باران67 این نوشته را پسندیده.

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

لادن جون ... من دیروز امتحان کردم مدل مرغ پختن شما رو .... ایرادتون (البته ببخشیدا ایراد که نه ) اینه که مرغ رو باید چند ساعت بپزونی یا بهتر این که بجای چند ساعت بین 45 دقیقه تا 1 ساعت بذارش تو زودپز . خیلی نرم و خوب میشه
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

صفحه 2 از 56 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف