نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2763Likes

موضوع: روش های پخت مرغ

نمایش نتایج: از 105 به 112 از 445
صفحه 14 از 56 نخستنخست ... 41112131415161724 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

Re: روش های پخت مرغ

دوستان قبلا هم گفتم متاسفانه كسي جواب نداد مشكل من بيشتر از اينكه بوي مرغ يا مزه اش باشه اينه كه مرغم خشك ميشه چطوري ميشه بدون اينكه سرخ كرد يه مرغ نرم داشت ديدم كه مادر شوهرم روي مرغاش نايلون فريزر ميندازه و ميزاره بپزن البته مادر شوهرم دست پختش خيلي خوشمزه هستش ، ولي كارشناساي تغذيه ميگويند اينكار شديدن سرطان زاش چون مواد نايلون با غذا تركيب ميشه من چيكار كنم مرغام خشك نشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dokhtan tanha
    بهترین روش پخت مرغ ابنجوری که همه تبریزا اصیل اینجوری درست میکنن:بعد شستن مرغ ها توقابلمه اب ریخته بعد پباز دارچین برگ بو هویچ ریخته سپس میذاریم مرغ با اونا بپزه حدود یک ساعت بعد چون مرغ ویتامینشو به اب پس مده ار اون به عنوان اشکنه برای تهیه سوپ وخورشتا استفاده میکنیم

تهیه سس مرغ :کمی اشکنه مرغ +زعفران+ابغوره+رب+روغن حیوانی+نمک وکمی فلفل =باهم مخلوط کرده ومیذاریم مرغ هارو که به قطعات کوچک خرد کردیم حدود نیم ساعت با شعله ملایم قل بخورن ببنین که مرغاتون چه خوشرنگ و خوشمزه میشه از سس میتونین واسه تهیه خورشت قیمه هویچ لوبی سبز کرفس و............ استفاده کنین
    حتما امتحان کنین پشیمون نمیشین

خواهشن اینبار این روشو امتحان کنین

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

Re: زرشک پلو

بچه ها من يه سوال داشتم به نظرتون اين مرغي رو كه تو سس درست ميكنيم بهتر اول سرخ كنيم بعد بپزيم يا اينكه اول تو سسش بپزيم بعد سرخ كنيم؟
    به سراغ من اگر مي آييد، تند و آهسته چه فرقي دارد؟
    تو به هر جور دلت خواست بيا...

پرشیا آواتار ها
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    564
    پسند کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط رومينا 60
    بچه ها من يه سوال داشتم به نظرتون اين مرغي رو كه تو سس درست ميكنيم بهتر اول سرخ كنيم بعد بپزيم يا اينكه اول تو سسش بپزيم بعد سرخ كنيم؟

اول خوب سرخش کنید بعد داخل سس بپزید

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

پرشیا جون مرسي از جوابت ولي به نظر شما اگه اينجوري پخته بشه مرغش حالت آب پز شده به خودش نميگيره؟ آخه من از مرغ آب پز شده كه يه حالت آبداري داره زياد خوشم نمياد
    به سراغ من اگر مي آييد، تند و آهسته چه فرقي دارد؟
    تو به هر جور دلت خواست بيا...

پرشیا آواتار ها
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    564
    پسند کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط رومينا 60
    پرشیا جون مرسي از جوابت ولي به نظر شما اگه اينجوري پخته بشه مرغش حالت آب پز شده به خودش نميگيره؟ آخه من از مرغ آب پز شده كه يه حالت آبداري داره زياد خوشم نمياد

عزیزم این روشیه که تو بیشتر مجالس به عنوان زرشک پلو مرغ سرو میشه حالا بایکم تغییرات
    مرغ رو با نمک وفلفل تو کمی روغن سرغ میکنیم قشنگ طلایی بشه بعد رب رو تکم از روغن مرغ تفت داده بهش نمک و فلفلو کمی زرد چوبه و دارچین میزنیم کمی آب توش میریزیم تا جزش بیاد بعد مرغهارو داخلش میچینیم سینه زیر باشه رانها رو در آخر زعفران آب کرده اضافه میریزیم من کمی پیاز داغ هم میریزم با شعلع ملایم تا بپزد وسسش غلیظ بشه در آخر کمی اب لیمو میریزم میتونید نریزید
    پخت مرغ روشهای گوناگونی داره تعریف از خد نباشه همه جورشو بلدم همه هم دوست دارن
    میتونی اول بپزی بعد سرخش کنی ودیگه داخل آب ندازی داخل ظرف مورد نظر با دورچین گوناگون کنارش بزاری مثل سیبزمینی هویج نخود فرنگی آب مرغ رو هم جدا بعد اینکه رب روتفت دادی توش بریزی بعد چند قل آماده میشه تو ظرف دیگه ای بریزید .این دستور هم خیلی خوشمزه هست
    میتونی مرغ را با نمک و فلفل و زعفران مزه دار کنی کف تابه رژیمی رو پیاز حلقه شده بچینی بعد مرغ مزه دارشده رو روش بچینی روی مرغ روهم در صورت تمایل فلفل دلمای حلقه شده بچینی در تابه رو گذاشته شعله ی کم مرغ آب پس میده و با آب خودش پخته و سرخ میشه بعد برش گردون طرف دیگش سرخ شه .براس سس غدا میتونی گوجه سرخ کنی یا اینکه رب رو باادویه تو کمی روغن تفت داده کمی آب بریزی کمی زعفران کمی قل بخوره تو ظرف جدا بزاری

میتونی درسته از چند ساعت قبل مرغتو با نمک و فلفل و زعفران و پیازه رنده شده و آب لیمو خوب مزه دارکنی بعد تو یه ظرف پیرکس در دار یا اگه در نداره فویل میکشی مرغتو توش بزار طوری که سینه قسمت کف ظرفت باشه تا خشک نشه بعد از اون اب و پیاز هم که مرغ داخلش بوده کنارش بریز درش رو بزار داخل فر 200 درجه 1 ساعت بع 1 ساعت درش رو بردا مرغ رو به طرف دیگه برگردون کمی آب زعفران و کره روی سینه بمال دیگه درش رو نذار درجه رو هم بزار 180 تا وقتی روش طلایی بشه
    باران67 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

بچه ها دیگه لازم نیست مرغو سرخ کنین بزارین با سس خوب جوش بخور تا مزه سس به خوردش بره
    تندیس عشقم باش ای دوست

پرشیا آواتار ها
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    564
    پسند کرده
    25

اینم چند تا عکس از روشهای گوناگون مرغ که پختم .بقیه شو بعدا میزارم باید تو فایلم بگردم

این اول کاملا سرخ شده وداخل سسی که گفتم پخته شده

این مرغ اول پخته شده به روشی که گفتم و بعد خوب سرخ شده

اینم مرغی که تو تابه رژیمی به روشی که گفتم پخته شده البته این چون با باقالی پلو خورده شده گوجه نداره
    خیلی خوشمزه میشه

بقیه شو پیدا کردم میزارم
    باران67 و fingil 0 shishi این نوشته را پسندیده.

صفحه 14 از 56 نخستنخست ... 41112131415161724 ... آخرینآخرین