نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree199Likes

موضوع: خمیر هزارلا و موارد استفاده از آن

نمایش نتایج: از 81 به 88 از 100
صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 8910111213 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    afsanehyk آواتار ها
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    190
    پسند کرده
    54
    مدتها بود میخواستم این خمیر هزارلا رو درست کنم اما ازبس میگفتن باید همه چیز سرد باشه والا فلان میشه یا دقت کنید منم ترسووووووووووووووووو حاضر نبودم ریسک کنم و دل رو بزنم به دریا اما بالاخره امروز دل رو به رودخونه زدم و دیدم خیلی درست کردن این خمیر راحته مخصوصا اگر با روغن قنادی باشه که واقعا راحته و من برای تهیش نصف روغن قنادی و نصف هم کره گیاهی استفاده کردم چون از بوی کره تو شیرینی اصلا خوشم نمیاد و نتیجه کار واقعا رضایت بخش بود البته اینم بگما من 8بار تا زدم و شیرینیهام واقعا پوک و ترد بودن

نام: 24747513510695988947.jpg نمایش: 7398 اندازه: 72.2 کیلو بایت

نام: 00115748518557183382.jpg نمایش: 7231 اندازه: 73.5 کیلو بایت
    nora1, ehsans, m1361 و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

afsanehyk آواتار ها
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    190
    پسند کرده
    54
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahi site نمایش پست ها
    شیرینی ناپلئونی من برای اولین بار با استفاده از خمیری که از قنادی پاسارگاد خریدم:

فایل پیوست 9205

یک بخش از خمیر تاشده توی ظرف را از بقیه جدا کردم (حدود 1/3) و کمی با وردنه اونو باز کردم . چون دوستان گفته بودند زیاد وردنه نکشیدم.بعد با یه چاقو تیز سریع و با فشار اطراف خمیر را جدا کردم و اون خمیر را به 6 قسمت تقسیم کردم و روی کاغذ روغنی توی سینی گذاشتم و توی فر که از قبل با دمای 220 درجه گرم کرده بودم پختمش.اول با همان دما حدود 5 دقیقه و بعد 10 دقیقه با دمای 180 درجه تا زمانی که رنگ شیرینی ها طلایی تیره شد.
    بعد از سرد شدن خمیر را 3 لایه کردم و لای اون را خامه فرم گرفته مالیدم و روی شیرینی را اول خامه مالیدم و بعد خرده شیرینی ( از اضافات خمیر که توی سینی با بقیه شیرینی ها پخته بودم) و بعد روشو پودر قند و پودر پسته الک کردم.

حالا مسالتن!
    لایه هایی شیرینی که از هم باز می کردم تا خامه بمالم لاش یکم نرم و حالت خمیری بود. بنظرتون کم توی فر مونده یا مدلش اینجوریه؟
    بهترین زمان برای خوردن شیرینی ناپلئونی بعد از خامه زدن کیه؟ چند ساعت یا مثلا یه روز بمونه بهتره؟

دوست گلم 5 دقیقه اول باید درجه 200 باشه تا 5 دقیقه که خمیر میخواد باز بشه بعد درجه رو بهتره ببری رو 170 که ارام مغز پخت بشه اونم به مدت 25 دقیقه تا خوب بپزه والا داخلش خمیری میشه همین بلا سر من هم اومد اما بار دوم که 25 دقیقه وقت دادم با درجه 170 خوب شد
    mitra40, Mahi site, dorna و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    41
    پسند کرده
    0
    خمیر هزارلا اماده و کرم کاسترد وتوت فرنگی به همراه ژله آگارآگار
    ویرایش توسط hedieh-km : ۱۳۹۳/۰۲/۲۶ در ساعت ۱۱:۳۱ بعد از ظهر
    m1361 این نوشته را پسندیده.

نسترن نگارین آواتار ها
    میزان امتیاز
    99
    پسند شده
    7541
    پسند کرده
    8715
    [QUOTE=afsanehyk;900748]مدتها بود میخواستم این خمیر هزارلا رو درست کنم اما ازبس میگفتن باید همه چیز سرد باشه والا فلان میشه یا دقت کنید منم ترسووووووووووووووووو حاضر نبودم ریسک کنم و دل رو بزنم به دریا اما بالاخره امروز دل رو به رودخونه زدم و دیدم خیلی درست کردن این خمیر راحته مخصوصا اگر با روغن قنادی باشه که واقعا راحته و من برای تهیش نصف روغن قنادی و نصف هم کره گیاهی استفاده کردم چون از بوی کره تو شیرینی اصلا خوشم نمیاد و نتیجه کار واقعا رضایت بخش بود البته اینم بگما من 8بار تا زدم و شیرینیهام واقعا پوک و ترد بودن

والا من طبق دستور صفحه اول درست کردم اصلا پوک نشد تمام موارد هم رعایت کردم نمیدونم چرا اینجوری شد .شما از چه دستوری استفاده کردین؟
    .............

shahla-324 این نوشته را پسندیده.
    خدا جونم دوست دارم هوارتااااااااااااااااا.

كارون آواتار ها
    میزان امتیاز
    53
    پسند شده
    1004
    پسند کرده
    281
    "شيرينى ناپلئونى"ميگن اگه ميخواين كسى رو خوب بشناسيد دعوتش كنيد و با شيرينى ناپلئونى ازش پذيرايى كنيد،اگه نخورد بدونيد اصلاً اعتماد به نفس نداره و آدم ضعيفيه،اگه خورد و پاشيد به همه هيكلش بدونيد از اون بچه پر روهاست كه خيلى ادعاش ميشه ، اما اگه خيلى شيك و مجلسى شيرينى رو خورد بدونيد يه آدم توانمند با اعتماد به نفس بالاست!!!!!!!!!فكر كن!!!!
    ناپلئونى رو بايد با خمير هزارلا يا در زبان فرانسه ميل فوى يا در زبان انگليسى پاف پيسترى درست كرد،درست كردن خميرش هم بايد بگم زياد آسون نيست و احتياج به مهارت داره اما خدا رو شكر صنعت هميشه در اختيار تنبلهاست ديگه خيلى راحت ميشه همه جا خمير پاف (هزارلا)پيدا كرد،از اونجايى كه ميدونم الان ممكنه بچه هاى استراليا واسشون سوال پيش بياد بايد بگم كه اينجا هم به اسم پاف پيسترى شناخته ميشه و من هميشه از فروشگاه وول ورث ميخرم با نام تجارى'بورگ'
    من فقط توى اين پست ميخوام بهتون يكسرى نكات رو درمورد پخت و استفاده از اين خمير ها بگم،در آخر هم دوتا لينك واستون ميذارم كه يكيش طرز تهيه خمير هزارلا و اون يكى هم طرز تهيه شيرينى ناپلئونيه.
    اول اينكه دوستان خوبم، قبل از شروع به كار با يه كارد تيز دور تا دور خميرتون رو يه نوار باريك جدا كنيد،اگه اينكار رو نكتيد باعث ميشه به علت فشردگى كه توى بسته بندى ايجاد شده خمير شما پف لازم رو نداشته باشه،دوم اينكه دوستان بايد خميرها رو يك لايه پهن كتيد و اون حالتى كه ميبينيد ناپلئونى دوسه لايه داره و لاشون خميره بعد از پخت ايجاد ميشه و لايه ها روى هم سوار ميشن پس لطفاً سه لايه خمير روى هم نذاريد!! يادتون نره كه قبل از پخت تمام سطح خمير رو با چنگال سوراخ كنيد تا يه خمير يكدست داشته باشيد در غير اينصورت شما يه نون بادكنكى داريد!!!!مهمترين چيز براى پخت اين خمير حرارت فر هستش،فرتون بايد از يك ربع قبل روى حرارت دويست درجه روشن شده باشه تا كاملاً داغ باشه،نكته ديگه اينكه هرچقدر خميرتون قبل از توى فر رفتن خنك تر باشه شما نتيجه بهترى ميگيريد،نكته بعدى،خواهش ميكنم خميرتون رو مستطيل مستطيل نكنيد به اندازه ناپلئونى! اول يه تيكه درست ميكنيد بعد از خامه زدن و يك شب توى يخچال موندن برش ميزنيد،نكته آخر هم همين بود كه گفتم يعنى بعد از سرد شدن نونها بهش خامه بزنيد و حتماً اجازه بديد كه يك شب توى يخچال بمونه تا خوب به هم دست بده و مزه خامه به خورد نونها بره،معمولاً هم روى ناپلئونى رو با خورده هاى نون و كمى خاكه قند تزيين ميكنن،راستى تا يادم نرفته بگم كه اول بايد به مدت يك ربع توى حرارت دويست درجه پخته بشن بعد حرارت رو تا ١٧٠ درجه كاهش بديد و ده دقيقه تا يك ربع بسته به كيفيت فر صبر كنيد تا پخته بشه،نوش جان،karoun mostofian
    sherani Zaban 1طرز تهیه شیرینی زبان با خمیر هزار لا قسمت اول - YouTube
    ‫07-03-2012 افسانه ظروفی-شیرینی ناپلئونی.rm‬‎ - YouTubeنام: image.jpg نمایش: 9243 اندازه: 101.4 کیلو بایت
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  
    یاس کبود, m1361, mehr banoo و 10 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    كارون مستوفيان ادمين پيج"شكموها در استراليا"

hasti68 آواتار ها
    میزان امتیاز
    350
    پسند شده
    5680
    پسند کرده
    1564

Cool

سلام دوستان کسی ج سوالمو نمیده چ ؟من شیرینی زبان درس کردم کاملا ورقه ای شده بود ولی پف نکرده بود و سفت شده بود چ؟راهنماییم کنید لطفا .
    الیس الله بکاف عبده. آیا خدا برای بنده اش کافی نیست.....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    18
    پسند کرده
    39
    من خمیر هزار لا رو 4 گوش بریدم و لاش پنیر گودا+موزارلا بود.پنیرش مزه نداشت و باید پنیر سفید شور میزدم.ولی کلا خوب بود
    z.rezaei این نوشته را پسندیده.

mahdiyar man آواتار ها
    میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    963
    پسند کرده
    2059
    شیرینی پاپیونی من با خمیر هزار لا
    نام: DSC_0352.jpg نمایش: 5408 اندازه: 62.0 کیلو بایت
    sita-golam, سودى جون, مامان غزل و 10 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 8910111213 آخرینآخرین