نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 65 به 72 از 5484
صفحه 9 از 686 نخستنخست ... 678910111219 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    1

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

مرسی از پیشنهادت به لیمو جون. اتفاقن خودم هم بهش فکرکرده بودم اما گفتم شاید خیلی به سالاد روس( تقریبن شبیه الویه است) نزدیک باشه!! به نظرتون این طور نیست؟! بعد هم اینکه اگه بخوام برای اولین بار پارافه درست کنم خوب درمیاد؟ از کارامل بهتره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط به ليمو
    به نظرم پارفه اسون تر وبه خاطر تركيب رنگش خوشگلترميشه .من سالاد روس درست نكردم ونميدونم چجوريه ولي اينكه ميگي مشابه الويه است خب اره طعمش به كيك مرغ نزديكه ولي اخه چن بار كه خودم كيك مرغ درس كردم واوردم سر سفره ديدم همه نگاه ها رو به طرف خودش ميكشونه حالا بازم خودت ميدوني خواهر !
    نقل قول نوشته اصلی توسط * ستاره *
    شیرین جون به نظر من یه لازانیا یا مثلا همون کیک مرغ و گردو...میتونه جالبتر باشه...

2. بانک بند ناف
    ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1426
    پسند کرده
    2956

نقل قول نوشته اصلی توسط laya.sd
    سلام به همگی..
    من 5 شنبه مهمون دارم . 15 نفر از قوم شوشو ، اولین باره که شام میان خونمون..غذا اینا رو میخوام درست کنم : خورشت کرفس ، فسنجون ، کشک بادمجان ، پاچین ، لازانیا .. دسر اما اصلا نمیدونم چی درست کنم ... میشه راهنمایی کنید ؟ خیلی تو دسر درست کردن وارد نیستم.. خصوصا توی برگردوندن ژله!!!میشه جوابمو زود بدید لطفا!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط MATORY
    laya جان ژله موزائیکی درست کن توی قالب سلفون بیانداز بعد ژله رو توی آن بریز راحت از قالب بیرون میاد و برمیگرده بعد سلفون رو در بیار
    نقل قول نوشته اصلی توسط MATORY
    laya جان لازانیا قیفی درست کن خیلی خوشگل میشه دستورش توی مامی سایت هست . مارک مانا لازانیا گرد داره میتونی از اون استفاده کنی .برای 15 نفر فکر کنم دو بسته کافی باشه . غذاهات همه خوب هستند ولی سالاد چی درست میکنی . سالاد فصل - سالاد مرغ - ذرت مکزیکی ؟
    لعیا جان من فکر می کنم برای 15 نفر تعداد غذاهات خیلی زیاده . به نظرم از بین خورش ها یه کدوم رو که راه دستت هستند انتخاب کن . لازانیا هم که خودش غذای اصلی محسوب میشه و سنگین هم هست . در ضمن خوشمزه هم هست و نمیشه ازش گذشت :)))
    پس من پیشنهاد می کنم یکی از خورش ها رو حذف کن .
    لازانیا و یه خورش و کشک و بادمجان و پاچینی کفایت می کنه . زیاد هم هست تازه .
    دسر هم که داری .
    و قطعا سالاد و ماست و اینا هم داری .

چون غذاهات زیاده و سنگین من پیشنهادم همون سالاد فصل هست .

من خودم که تو برگردوندن ژله تبحر ندارم ، برای مهمونیم تو تاوه مربعی ژله رنگین کمان با سه رنگ اصلی و سه لایه جدا کننده درست کردم . چون تفلون بود راحت از تاوه جدا میشد و به شکل مربعهای کوچیک تر برش دادم .
    ولی اگر بتونی تو یه قالب برگردونی که چه بهتر .
    اگر هم فکر می کنی که میخوای استرس پیدا کنی بابت این قضیه ، یه چیزی درست کن که تو همون ظرف اصلی سرو بشه و خیالت هم راحت باشه .
    (ziba) این نوشته را پسندیده.
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

مدیر انجمن
    فینگیل بانو آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    139
    پسند کرده
    18

ویترین مدال ها

منم با شیدا موافقم فقط خواستم بگم طبق تجربه شخصی تو مهمونیا اگه خورشتی بپزین که توش مرغ باشه یا همون مرغ رو بپزین و کمی سرخ کنین و دورچین کنین طرفدار بیشتری نسبت به خورشت های گوشتی داره
    در ضمن بازم طبق تجربه شخصی داشتن ماهی درسته سرخ شده تو فری یا مثلا شکم پر یا حتی هواپز خیلی شیک و سالمه و خب مزه دار کردنش هم از روز قبل انجام میشه و فقط اون روز میپزه پس راحت هم هست
    موفق باشی خانومی
    دلتنگيهايم براي تو تمامي ندارد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط afsan
    منم با شیدا جون موافقگه واسه برگردذوندن ژله استرس داری قالبتو چرب کن بعد مایتو بریز اگه موقع برگردوندن بازم اذیتت کرد یه کم سشوار بگیر راحت بر میگرده
    میتونی پلمبیر درست کنی که تو همون ظرف سرو میشه
    یه بار نوشتم همش پرید...واییییییییییییییییی ییییی مرسی از راهنماییاتون دوستان...توی عمرم کسی به این زودی جوابمو نداده بود اونم اینهمه دوست.. برا ژله رولی تو مشهد نمی دونم مارشمالو از کجا میشه پیدا کرد؟سالاد فقط سالاد فصل مد نظرمه.. برا حذف یه خورشت ، چون اولین باره میان خونمون میخوام یه کم مفصل باشه و اما دسر ، میخوام کاسترد درست کنم با بیسکوییت که تو همون ظرف خودش سرو میشه اما اگه بخوام مثلا پلمبیر درست کنم به نظرتون بد نیست هر دو نوع دسر توی ظرف خودش سرو بشه؟بعد هم لازانیای قیفی رو میشه از قبل درست کرد و قبل مهمونی بذارم تو فر؟ قالب دسر و با چی چرب کنم؟ یه روغنی گرفتم از لوازم قنادی که آقاهه میگفت جدا کننده از قالبه اما میترسم رو مزه دسرم تاثیر بذاره...از شما که زود جواب میدید متشکریم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

سلام دوستان
    منم پنجشنبه 13 نفر مهمون دارم . منم ميخوام بدونم كسي تا بحال ظرف ژله رو چرب كرد واسه اينكه راحت برگرده يا نه؟ كلا جواب ميده يا نه؟
    منوي غذاي من
    شيرين پلو
    خورش كرفس
    بادمجان شكم پر
    سوپ تره فرنگي
    ته چين قالبي
    2-3 جور سالاد .... اندونزي ، كاهو +گوجه فرنگي+ذرت +هويج + پنير و يه سالاد فصل كه از هر كدوم يه ظرف كوچيكه
    دسر - رنگين كمان ، كرم كاستارد كه رز سيب ميزارم روش
    ماست + گردو+سبزي معطر+كشمش كه خيلي طرفدار داره
    نون سير دار
    فك كنم بس باشه ديگه ميز جا نداره..... به نظرتون خوبه يا نه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط sh_capr
    عالیه میترا جون . خیلی هم پر بار ... البته من اگر بودم تعداد سالاد ها رو از دو جور بیشتر نمی کردم و یکم مقدارش رو بیشتر می کردم .

در مورد ژله ولی بنده جوابی ندارم چون سابقه خوبی ندارم :)))
    خداوندا من با تمام کوچکی ام, يک چيز از تو بيشتر دارم و آن هم خدايي است که من دارم و تو نداري. دكتر علي شريعتي

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    682
    پسند کرده
    71

نقل قول نوشته اصلی توسط laya.sd
    یه بار نوشتم همش پرید...وایییییییییییییییییییییی ی مرسی از راهنماییاتون دوستان...توی عمرم کسی به این زودی جوابمو نداده بود اونم اینهمه دوست.. برا ژله رولی تو مشهد نمی دونم مارشمالو از کجا میشه پیدا کرد؟سالاد فقط سالاد فصل مد نظرمه.. برا حذف یه خورشت ، چون اولین باره میان خونمون میخوام یه کم مفصل باشه و اما دسر ، میخوام کاسترد درست کنم با بیسکوییت که تو همون ظرف خودش سرو میشه اما اگه بخوام مثلا پلمبیر درست کنم به نظرتون بد نیست هر دو نوع دسر توی ظرف خودش سرو بشه؟بعد هم لازانیای قیفی رو میشه از قبل درست کرد و قبل مهمونی بذارم تو فر؟ قالب دسر و با چی چرب کنم؟ یه روغنی گرفتم از لوازم قنادی که آقاهه میگفت جدا کننده از قالبه اما میترسم رو مزه دسرم تاثیر بذاره...از شما که زود جواب میدید متشکریم
    لعیاجون مارشمالورواکثرسوپرادارن پروماوکیان سنترهردودارن واسه چرب کردن روغن مایع معمولی هم میتونی استفاده کنی درمورد بقیه چیزایی که گفتی متاسفانه من بی اطلاعم بقیه دوستان میان میجوابن

. گاهی جلوی آینه می ایستم خودم رادر آن میبینم دست روی شانه هایش میگذارم ومیگویم چه تحملی دارد دلت.

دوستا گل..برای کمک گرفتن از این تاپیک اگر از صفحه اول بخوانید فکر نمیکنم دیگه سوالی براتون پیش بیاد
    مگر اینکه مهمونی خاصی باشه...
    از اولین صفحه فقط سوال بوده و جواب .و کلی ایده..اینطور درست نیست که یکی بیاد سوال بپرسه در صورتی که چند صفحه قبل رو نخونده باشه...

آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    164
    پسند کرده
    55

منوی من برای یه مهمونی عصرانه دوستانه :

کیک اسفنجی،ژله خرده شیشه،چیک استروگانف،رولت مرغ، سالاد نودل،مینی پیتزا،سالاد فصل
    بـیا بـبار و مرا خیس عطر بــاران کن
    بدون یــاد تــو قـلبم کویر خواهد شـد ....

صفحه 9 از 686 نخستنخست ... 678910111219 ... آخرینآخرین