نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 5,441 به 5,448 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    faezeh gool آواتار ها
    میزان امتیاز
    68
    پسند شده
    1813
    پسند کرده
    757
    سلام دوستان چهرشنبه انشاالله دوتا مهمون دارم دوست همسری و خانومش.تاحالا نیومدن خونمون.گفتم دسر پان اسپانیا و سوپ شیر و حلقه ی مرغ و ریحون یا کاسترول بادمجون درست کنم.نطرتون چیه؟دیگه چی درست کنم؟
    پیتزا و پیراشکی

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300
    نقل قول نوشته اصلی توسط eshgheasemani نمایش پست ها
    دوستان برای تزیین میز شام عروس و داماد چه غذا- پیش غذا ودسرهایی مناسب هست که شیک و راحت باشه؟ من قصد دارم میز شام عروسی داداشم رو خودم طراحی و تزیین کنم. منو غذای مهمونا نهایتا 3 نوع غذا هست . واسه همین دوست دارم میز شام عروس و داماد متفاوت و خیلی شیک باشه . ممنون میشم پیشنهادا تون رو بذارید ؟

دوست عزیز منظورت اینه که غذایی که شما میخوای سر میز عروس داماد بذاری متفاوت باشه وخودت درست کنی یا اینکه اون مدل غذا رو سفارش بدی درست کنند وشما تزئیناتش رو انجام بدی ؟؟؟

برای تزئین حتما از شمع وآب وجام استفاده کن وحتما از گل وگلبرگ هم استفاده کن .پرنده ی مرغ عشق هم زیبایی خاصی میده .تور ومروارید هم میتونه کمک باشه برای تزئین .

در مورد غذا هم نظر من اینه که ببینی چی دوست دارندو
    میتونی از بلدرچین استفاده کنی ودو تا بلدرچین کباب شده براشون بذاری (میتونی روشون اسپری خوراکی طلایی استفاده کنی)با برنج تزئین شده ی قالبی در حد دو نفر نه بیشتر .میتونی رز قزل آلا درست کنی که با سالمون خیلی عالی میشه هم طعمش هم رنگ ولعابش وبا سبزیجات تزئین کنی که بی نهایت زیبا میشه .میتونی رز سیب زمینی وگوجه فرنگی هم کنارش برای تزئین بذاری .
    میتونی براشون بنا به ذائقه غذایی مثل سوشی با مواد مناسب درست کنی که خیلی زیبایی به سفره میده .
    میتونی رولت سینه ی مرغ درست کنی وداخلش رو با گوشت چرخ کرده وانواع فلفل رنگی بریزی وبعد از برش بسیار زیبا می شود .

اگر کبابی بخوای میتونی کباب حلزونی درست کنین وتزئینش کنین .

کباب کوبیده ی نگین دارشده با گوشت جوجه وفلفل رنگی هم زیبا میشه .

برای دسر ژله ی سورپرایز با عکس عروس ودوماد یا ژله گلدار با طرح عروس ودوماد خیلی خوب میشه .از رنگهای شاد وزنده استفاده کن .

کارت رومانتیک عروس دامادی هم یادت نره

یه لفمه نون حلال

fateme67, live, eshgheasemani و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300
    نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh gool نمایش پست ها
    سلام دوستان چهرشنبه انشاالله دوتا مهمون دارم دوست همسری و خانومش.تاحالا نیومدن خونمون.گفتم دسر پان اسپانیا و سوپ شیر و حلقه ی مرغ و ریحون یا کاسترول بادمجون درست کنم.نطرتون چیه؟دیگه چی درست کنم؟
    سلام
    فائزه خانومی غذای بدون پلو خورشت میخوای ؟ برای افطار یا برای نهارشام؟
    اینایی که خودت گفتی خوبه .اما به نظر من یه جورایی کمه .
    پلو خورشت قورمه سبزی کنارش داشته باشی خیلی بهتر میشه .
    یه لفمه نون حلال

fateme67, faezeh gool و glabella این نوشته را پسندیده.

eshgheasemani آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    730
    پسند کرده
    1075
    ostooreh جان ممنون از پیشنهاداتتون. راستش داداشم خیلی بدغذاست و خانمش همهمه نوع غذایی نمیپسنده. نکته 2 اینکه منظورم این بود غذاها رو خودم درست کنم وببرم سالن میز شام رو خودم دیزاین کنم.

راجب ماهی ایده خوبی بود. راجب بلدرچین و بقیه پیشنهاداتون مطمئنم چنین غذاهایینمیپسندن و حتی نمیخورن. به جایی بلدرچین با مرغ میتونم اینکارو کنم؟جالب میشه؟

راجب دسر علاوه بر پیشنهاداتتون به ژله 3بعدی با ترکیب ژله رنگین کمون یا.. فکرکردم. تیرامیسو و دسرهای شیکی که تو سایت هست.

مشکلم سر غذا و پیش غذا هست که میخوام نهایتا با یه ماشین غذاها قابل حمل باشه وغذا یا سالادایی باشه که تو مسافت 1 ساعت تا سالن خراب نشه شکل و تزیینش. وهمینجور تا شب موقع سرو شام.

راجب غذا به ته چین چند طبقه که نجما جون ایده هاش رو برای مسابقه گذاشته بودن فکرکردم. رولت کوکوسبزی انواع دلمه چون ترکیب رنگیش توی چیدمان به چشم میاد . سینیفینگرفود و کاناپ . داداشم و خانمش غذاهای سنتی رو میپسندن. واسه همین خیلی بهغذاهای جدید نمیتونم فکر کنم. اگر پیشنهاد دیگه ای به ذهنتون میرسه ممنون میشمبذارید. راجب سالاد و پیش غذا هم چی باشه هم تزیینش هم ممنون میشم پیشنهادی دارینبذارید.

بیشتر واسه تزیین غذاها ایده میخوام و اگر تم بتونم بهش بدم که مناسب عروسی باشهکه چه بهتر.

ostooreh این نوشته را پسندیده.

faezeh gool آواتار ها
    میزان امتیاز
    68
    پسند شده
    1813
    پسند کرده
    757
    نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh نمایش پست ها
    سلام
    فائزه خانومی غذای بدون پلو خورشت میخوای ؟ برای افطار یا برای نهارشام؟
    اینایی که خودت گفتی خوبه .اما به نظر من یه جورایی کمه .
    پلو خورشت قورمه سبزی کنارش داشته باشی خیلی بهتر میشه .
    ممنون عزیزم برای افطار مهمون دارم.میدونم کمه اینا فعلا به ذهن خودم رسید خواستم تا شما و بقیه دوستان کاملش کنید.فقط برنج نباشه چون خورده نمیشه
    پیتزا و پیراشکی

ostooreh این نوشته را پسندیده.

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300
    نقل قول نوشته اصلی توسط eshgheasemani نمایش پست ها
    ostooreh جان ممنون از پیشنهاداتتون. راستش داداشم خیلی بدغذاست و خانمش همهمه نوع غذایی نمیپسنده. نکته 2 اینکه منظورم این بود غذاها رو خودم درست کنم وببرم سالن میز شام رو خودم دیزاین کنم.

راجب ماهی ایده خوبی بود. راجب بلدرچین و بقیه پیشنهاداتون مطمئنم چنین غذاهایینمیپسندن و حتی نمیخورن. به جایی بلدرچین با مرغ میتونم اینکارو کنم؟جالب میشه؟

راجب دسر علاوه بر پیشنهاداتتون به ژله 3بعدی با ترکیب ژله رنگین کمون یا.. فکرکردم. تیرامیسو و دسرهای شیکی که تو سایت هست.

مشکلم سر غذا و پیش غذا هست که میخوام نهایتا با یه ماشین غذاها قابل حمل باشه وغذا یا سالادایی باشه که تو مسافت 1 ساعت تا سالن خراب نشه شکل و تزیینش. وهمینجور تا شب موقع سرو شام.

راجب غذا به ته چین چند طبقه که نجما جون ایده هاش رو برای مسابقه گذاشته بودن فکرکردم. رولت کوکوسبزی انواع دلمه چون ترکیب رنگیش توی چیدمان به چشم میاد . سینیفینگرفود و کاناپ . داداشم و خانمش غذاهای سنتی رو میپسندن. واسه همین خیلی بهغذاهای جدید نمیتونم فکر کنم. اگر پیشنهاد دیگه ای به ذهنتون میرسه ممنون میشمبذارید. راجب سالاد و پیش غذا هم چی باشه هم تزیینش هم ممنون میشم پیشنهادی دارینبذارید.

بیشتر واسه تزیین غذاها ایده میخوام و اگر تم بتونم بهش بدم که مناسب عروسی باشهکه چه بهتر.
    خواهش عزیزم .آره میتونی به جای بلدرچین جوجه یا مرغ بذاری .چون غذا دو نفره بود ویه میز خوشگل واختصاصی میخواستی برای همین بلدرچین گفتم. هم فانتزی میشه هم شیک وچون غذاهای دیگه کنارش هست اسراف نمیشه .پس هر جور دوست داری گلم میتونی یه جوجه ی درست بگیری .یا اگر دوست داری یه مرغ .

منظورم از غذا مثل سوشی از نظر رنگارنگ بودن اون بود که هم میشه گفت مثل کاناپ ودلمه رنگارنگ هست وهم تقریبا چون لقمه ای هست شباهت همدیگه رو داره .چون یه چیز خاص میخوای این طرح رو گفتم.

ته چین سه طبقه خیلی عالی هستش .
    یه مورد در باره ی نقل وانتقال غذا بگم که این خیلی سخت میشه اگر بتونین همه چیزش رو آماده کنین وتزئین رو دقیق بدونین چیه قبل مراسم انتقال بدین تالار ویا رستوران ونیم ساعت قبل از سرو غذا خودتون تزئین رو پیاده کنین. چون نقل وانتقال غذای تزئین شده خیلی سخته وضمن این که غذایی رو که با سبزیجات تزئین شده رو نمیشه گرم کرد و این مشکل هست اگر گرمش کنی تزئیناتت دیگه جلوه ی اولیه رو نداره واگر گرمش نکنی به عروس ودوماد در بهترین شب زندگیشون غذای یخچالی دادی وهمه ی زحماتت کامل هدر میره .
    آهان یه مورد دیگه درمورد دلمه بگم چون رنگ های فلفل دلمه ای خیلی قشنگ تر میکنه میز رو اما زیاد بپزه شل ووارفته میشه .پس تو نحوه ی پخت هم دقت کن .

درمورد دسر معمولا ژله ها به خاطر رنگ وشفافیت وطراحی میشه جلوه ی خاصی به سفره داد واین که توی فیلم یه ژله ی گلدار خیلی بهتر از تیرامیسو جلوه میکنه .
    در مورد تم هم تو سایت قسمت جشن ها ایده بسیار هستش .اگر تو گوگل هم سرچ کنی چیزهای زیادی که مد نظرت باشه وهماهنگ با اونها پیدا میکنی .یه کار دیگه هم میتونی بکنی تو گوگل غذای تشریفاتی ها رو هم یه نگاهی بنداز ایده های خوبی توشون هست .

الهه خانوم عروس هنرمند سایت برای عروسی خودش دلمه درست کرده بود همراه با ژله ی تصویری اگر ندیدی حتما یه نگاهی بنداز .بسیار زیبا کار کرده بود .
    یه لفمه نون حلال

eshgheasemani, faezeh gool و glabella این نوشته را پسندیده.

موش خرما آواتار ها
    مریم
    کالاهای من
    4
    میزان امتیاز
    19
    پسند شده
    4604
    پسند کرده
    2933
    نقل قول نوشته اصلی توسط موش خرما نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    اگه خدا بخاد، بعد ماه رمضون تولد همسری رو میخام جشن بگیرم!شام! اولین ساله ازدواجمونه و دومین بار میشه که من میخام فامیل همسری رو دعوت کنم
    خونه ما کوچیکه و تعداد زیاد میشه، میخام عذاهام با این شرایط وفق داشته باشن و از طرفی بشه ازقبل تهیه بشن
    ۱- کیک عذایی، مواد داخلش و از روز قبل حاضر میکنم ولی نمیدونم برای روز جشن کی خمیرش و حاضر کنم و تو فر بزارم تا تازه و گرم بمونه
    ۲- سالاد الویه که باز روز قبل حاضر شه و برای این که شکم سیر کن باشه
    ۳- دسر شارلوت با خمیر دکر که دستورش تو همین سایته
    ۴- سالاد ماکارونی، اینو دوست دارم عوض کنم به نظرم شبیه سالاد الویه است! نیست؟!!(سری پیش موسکا و پان و جوجه مدیترانه ای و پیراشکی میکری بود، گفتم که تکراری نشه)
    کیک هم که انشالله خودم درست میکنم! برای اولین بار!میخام با شکلات عکسشو کار کنم ، صرفا برای اینکه میشه یه هفته قبل این کارو انجام داد و اینکه برای اونها جدیده!!
    به نظرتون کافیه؟!منو از پیشنهادات خوبتون محروم نکنید
    راستی میوه باید حتما چندجور باشه یا مثلا هندونه کفایت میکنه؟!!
    دوستان، همچنان منتظر یاری سبزتان هستم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    116
    پسند کرده
    3245
    نقل قول نوشته اصلی توسط موش خرما نمایش پست ها
    دوستان، همچنان منتظر یاری سبزتان هستم
    افرين به اين كدبانو
    خانمي اولا من اگه بودم حتما يه پيش غذا كه بصورت لقمه هاي كوچيك(همون كاناپ فرنگي ها) باشه
    كه اتفاقا خيلي هم ميشه رنگارنگ تزيين شون كرد توي منو ميگذاشتم
    يكي از انواع رولتهاي غذايي.رولت كالباس .رولت كوكو سبزي و .....
    كه ميشه از دو روز قبل اماده كرد و توي فويل خيلي هم خوشگل نگه داريشون كرد
    1_چون جمعيت زياد(حالا چند نفرن كدبانو_من مهموني هام يا 6.7 نفرن و يا كلا بالاي 25 .پس من همون 25 ميگيرم)
    براي جمعيت بالا اگه بخوام كيك غذايي درست كنم.حتما توي چند ظرف كوچيك اينكار را ميكنم تا يه ظرف بزرگ
    يكي از دوستان ميگفتن كه كلا همه چيز را اماده كردن بعد سلفون كشيدن و بعد گذاشتن فريزر.و 2 3 قبل از پخت درش اوردن و گذاشتن توي فر و گرم سرو كردن
    من اما تجربه شخصي اينطوري ندارم
    من پيراشكي ها و يا حتي سمبوسه ها را از قبل اماده ميكنم براي گرم كردنشون فقط 1ربع توي فر داغ ميزارم
    و دورچين نشون را هم اماده توي ظرف ميزارم.و اخرين غذا ميزارم سر ميز.
    2_سالاد الويه را هم حتما بصورت كيك درست ميكردم.و اگه ديزاين ميز تا اخرش براتون مهم باشه پيشنهاد ميدم بصورت تيكه اي خودتون برش بزنيد
    چون جمعيت بالا بيفتن به جون يه كيك داغون ميشه و خيلي هم زشت
    3_براي دسر ژله رولي در چند رنگ درست ميكردم.تا انهايي كه خيلي دسر خور نيستن خودشونو با اون گول بزنن
    و شارلوت را هم اگه بشه يكي از نزديكان چند برش بزنه
    (توي يكي از مهوني هام.بچه ها براي خودشون شروع كردن به غذا كشيدن.عيبش اين بود كه درست برش نميدادن و رسما غذا را له ميكردن.و ديگه كسي به اون نگاه هم نميكرد.چون ظاهرش خوب نبود)
    4_اگه سالاد الويه را كيكي درست كني ديگه با سالاد پاستا متفاوت ميشه(تازه اينم سير كن
    كيك را هم ميتوني از روش ترانسفر با خامه و يا باتركريم استفاده كني
    و يا شكلات همه اين روشها خوشگلن
    براي ميوه چون جمعيت بالاست
    الان هم ميوه هاي تابستاني تنوع بالا و خوشمزه هم هستن.هزينه ات ميره بالا.
    پس با هندوانه يه سبد درست كن.و ميوه ها را بريز روش(من هسته هاشونو در مي يارم_شليل و لو و زردالو.گيلاس را ديگه نميشه)
    و يه الوئه را هم ميريزم روشون كه خوشگل و براق بمونن
    اينطوري هم ميز شيكه هم نميخواد ظرف بگيري جلوشون و هي خم بشي و تعارف كني
    و تجربه ميگه كمتر برميدارن

- - - Updated - - -
    ostooreh, موش خرما و سارای همین روزها این نوشته را پسندیده.

• بانک بند ناف