نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 5,201 به 5,208 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    97
    پسند کرده
    12
    سلام عزیزان
    می خوام دوستای شوهرمو با همسراشون که دو تاشون تازه نامزد کردن و دعوت کنم
    یه منوی خوب ولی راحت و کم دردسر می خوام
    می شه کمک کنین

2. بانک بند ناف
    پنجه طلایی آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    218
    پسند شده
    5966
    پسند کرده
    3909
    نقل قول نوشته اصلی توسط maheli نمایش پست ها
    سلام دوستان هنرمندم.
    من به زودی حدود 10 نفر مهمون (همه بزرگسالن، فقط دو تا پسر 10 و 14 ساله بینشون هست) دارم که همه اصالتا تبریزی هستن و اولین باره که خونه من و همسرم میان. میخوام یه منوی اصیل مناسب با ذائقه و البته اصالتشون که آذری هستن داشته باشم. فکر نمیکنم اهل غذاهای فانتزی و خیلی جینگولی باشن (نهایتا فقط از دو تا دسر،یکیش رو جینگولی و مدرن بذارم). منزل خودشون که رفتیم ناهار باقالی پلو با مرغ،قیمه بادمجون بود. یه خاگینه تبریزی هم داشتن که روش گردو داشت و شیرین بود (یه اسم ترکی داشت که والا من نمیدونم) یه دسر هم داشتن فکر میکنم مسقطی بود. خلاصه همش سنتی اینا بود دیگه.
    حالا لطفا به منم یه منوی خوب و چشم نواز پیشنهاد بدین چون همه تعریف دستپخت و هنرهای بنده(!) رو شنیدن منتظرن ببینن تو پخت غذاها مشکلی ندارم، یعنی از پسشون برمیام فوقش یه بار امتحان میکنم. فقط ترجیحا کوفته تبریزی نباشه چون به شکل اصیلش، تخصص مادر شوهر عزیز هست و ممکنه فکر کنه خواستم رقابت کنم و از این داستان ها دیگه
    آها راستی حسابی هم اهل غذاهای پر گوشت هستن یعنی اصلا غذای بدون گوشت یا کم گوشت رو غذا حساب نمیکنن
    اگه دوستانی که با غذاها و پیش غذا و دسرهای تبریزی اشنایی دارن راهنمایی کنن که چه چیزهایی باب میل و مناسب هست، ممنون میشم
    حتما سرسفره مربابذارکه ماهاخیلی دوست داریم دلمه برگ مویادلمه کلم .می تونی کوفته هاروخیلی کوچک اندازه نارنگی بپزی بعد رویه کلم یاچیزدیگه ی که بافویل پوشندی باخلال فیکسش کنی.خمیرآماده باقلواازبیرون بگیر توش بامغزپرکن وبپز
    قورمه سبزی

maheli این نوشته را پسندیده.

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083
    نقل قول نوشته اصلی توسط maheli نمایش پست ها
    سلام دوستان هنرمندم.
    من به زودی حدود 10 نفر مهمون (همه بزرگسالن، فقط دو تا پسر 10 و 14 ساله بینشون هست) دارم که همه اصالتا تبریزی هستن و اولین باره که خونه من و همسرم میان. میخوام یه منوی اصیل مناسب با ذائقه و البته اصالتشون که آذری هستن داشته باشم. فکر نمیکنم اهل غذاهای فانتزی و خیلی جینگولی باشن (نهایتا فقط از دو تا دسر،یکیش رو جینگولی و مدرن بذارم). منزل خودشون که رفتیم ناهار باقالی پلو با مرغ،قیمه بادمجون بود. یه خاگینه تبریزی هم داشتن که روش گردو داشت و شیرین بود (یه اسم ترکی داشت که والا من نمیدونم) یه دسر هم داشتن فکر میکنم مسقطی بود. خلاصه همش سنتی اینا بود دیگه.
    حالا لطفا به منم یه منوی خوب و چشم نواز پیشنهاد بدین چون همه تعریف دستپخت و هنرهای بنده(!) رو شنیدن منتظرن ببینن تو پخت غذاها مشکلی ندارم، یعنی از پسشون برمیام فوقش یه بار امتحان میکنم. فقط ترجیحا کوفته تبریزی نباشه چون به شکل اصیلش، تخصص مادر شوهر عزیز هست و ممکنه فکر کنه خواستم رقابت کنم و از این داستان ها دیگه
    آها راستی حسابی هم اهل غذاهای پر گوشت هستن یعنی اصلا غذای بدون گوشت یا کم گوشت رو غذا حساب نمیکنن
    اگه دوستانی که با غذاها و پیش غذا و دسرهای تبریزی اشنایی دارن راهنمایی کنن که چه چیزهایی باب میل و مناسب هست، ممنون میشم
    دوست عزیزم به نظر من نیازی نیست که شما منوتون رو به سبک اذری انتخاب کنین البته خوبه که به ذائقه ها توجه کنین اما پیشنهاد من اینه که شما یکسری از غذاهایی رو که توی پختشون حسابی تجربه دارین و به سلیقه مهموناتون هم فکر میکنین میخوره انتخاب کنین..انتخاب این غداها به نظر من هم ریسک داره هم اینکه مهموناتون خب این غذاها رو تو مهمونی های خودشون دارن...فکر کنم اینطوری بهتره البته میتونین مثل مهموناتون سفره ارایی قشنگ و شیکی داشته باشین و از دسرهای شیرین هم استفاده کنین
    zardin, mahla-2009, *سایه روشن* و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    354
    پسند کرده
    282
    مرسی دوستان خوب و با سلیقم. حتما از مجموع نظرات خوب همتون استفاده میکنم و نتیجه رو بهتون میگم

نقل قول نوشته اصلی توسط asina نمایش پست ها
    سلام عزیزان
    می خوام دوستای شوهرمو با همسراشون که دو تاشون تازه نامزد کردن و دعوت کنم
    یه منوی خوب ولی راحت و کم دردسر می خوام
    می شه کمک کنین
    سلام عزیزم. به نظرم با توجه به اینکه مهمونات همه جوون هستن، غذاهای فانتزی تر در نظر بگیر. من پیشنهادم ایناست که از بینشون انتخاب کنی،اکثرش راحته، خیلی هاشو میتونی از قبل آماده کنی و فقط پخت نهاییش بمونه واسه اخر مثل لازانیا یا حلقه.
    لازانیا- حلقه مرغ و ریحون- چیکن استراگانف-سالاد توپی- اگه حتما برنج میخوای باشه ته چین مرغ قالبی تک نفره به نظرم خوبه. سوپ جو هم به نظرم برای شروع خوبه- بازم غذای سنتی تر بخوای کشک و بادمجون
    برای دسر هم پان یا خورده شیشه خوبه به نظرم
    فقط چون مهمونات جوونن و احتمالا یه کم اهل جینگولی بازی باشن تزئین غذاها رو هم در نظر داشته باش که خوب باشه که جلوه میز و غذاهات رو خیلی بیشتر کنه. خوشمزه ترین غذاها هم اگه زیبا سرو نشه آدم میل به خوردنش نداره و بر عکس.
    خوش بگذره عزیزم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    97
    پسند کرده
    12
    مرسی از نظرت عزیزم
    maheli این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    179
    پسند کرده
    62
    دوستان سلام من هم ميخوام فاميل شوهري را دعوت كنم و چون توي خانه جا ندارم ميخوام بريم بيرون
    غذاي اصلي چلو جوجه است اما براي دسرش يك پيشنهاد ميخواستم كه مثلا مثل ژله اب شدني نباشه كه بشه ببريم بيرون و خلاصه كه مناسب فضاي بيرون باشه و شكم پركن هم باشه اخه چون بيرون ميريم نميتونم چيزهاي زيادي سرسفره بگذارم براي غذاي دوم كه سرد هم باشه يك پيشنهاد بديد خودم ميگم سالاد الويه (اما ديگه خيلي تكراريه ) يا سالاد ماكاروني هم هست اگه پيشنهاد بديد خيلي خوشحال ميشم تعداد مهمانها 30نفر و از همه سني هستند
    راستي يك سوال ديگه من تاحالا براي اين تعداد مهمان غذا نپختم ميشه اندازه ها را بگيد با توجه به اينكه فقط دو نوع غذا هستش(چلو جوجه و يك غذاي سرد) و يك دسر و سالاد فصل و نوشيدني
    و جوجه را ميشه براي اين تعداد خودمون بيرون كباب كنيم يا از قبل تهيه كنم اماده ببريم ؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    147
    پسند کرده
    41
    عزیزم جوجه رو بخوابون تو مواد و بهمراه ذغال و منقل بزرگ و سیخ و .... ببر همون جا کباب کن
    بنظرم برای 30 نفر 6-7 کیلو مرغ کافی باشه.بستگی داره پر خورن یا نه.معمولا نفری200 گرم جوجه کافیه -البته این که با برنج یا نون هم سرو بشه هست.البته بازم همون 200 گرم کافیه
    میتونی در کنارش گوجه و فلفل هم کبابی کنی خوشگل میشه
    دسر هم من اگر باشم از بیرون بستنی میخرم همون موقع یا یه جعبه شیرینی با چای و نسکافه میدم.راحت ترین چیزه.بیشتر دسرا حمل و سرو کردنشون سخته.بخصوص که هوا هم داره رو به گرمی میره
    غذای سرد رولت کالباس یا سالاد توپی هم خوبه
    باقلا قاتق - چلو
    گوشت

fereshteh این نوشته را پسندیده.

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083
    مهربونا من توی همین هفته 3 تا مهمونی دارم که احتمالا یکیشون ناهاره

اولین مهمونینم احتمالا پس فردا شامه...ی زوج و دختر 13 سالشون با خودمون 2 نفر...مهمونامون به علاوه همسرم خوش خوراکن...
    تا حالا واسشون جوجه کباب ..سالاد یونانی..مرغ مکزیکی موساکا خوراک زبان رو درست کردم پان چیز کیک و دسر توت فرنگی وموزز رو درست کردم
    دسر رو احتمالا کارامل درست میکنم راستش حال دنگ و فنگ ندارم..هوا گرمه سوپ هم نمیخوام
    تا حالا تونستم به نتیجه برسم که چیکن استرو گانف رو به عنوان غذای دوم درست کنم به کاسترول فکر کردم اما گفتم شاید غذای خمیری دوس نداشته باشن...
    میشه دوتا غذا بهم پیشنهاد بدین ..تر جیحا برنجی نباشه
    راستش خانومش تو غذاهای سنتی دستپختش خوبه ترجیحا من فانتزی بسازونم بهتره...
    ostooreh این نوشته را پسندیده.
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!