نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 5,169 به 5,176 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    Nicole68 آواتار ها
    میزان امتیاز
    24
    پسند شده
    3322
    پسند کرده
    4197
    چگونه میتوان یک منوی غیر رسمی تنظیم کرد ؟

با استفاده از یک منوی از پیش آماده میتوانید برای یک میهمانی غیر رسمی منو تنظیم کنید . ابتدا روز میهمانی باید مشخص باشد . تا آن زمان باید فرصت کافی برای آمادگی پیدا کردن داشته باشید . اگر غذاهای جدید قرار است درست کنید حتما اقلا یکبار آنرا تهیه کرده تا نکات ضروری آن معین شود و روش تهیه آن برای شما کاملا جا بیفتد . در غیر اینصورت از غذاهایی که قبلا تست کرده اید انتخاب کنید .
    در این میهمانی به احتمال زیاد میهمانان و مدعوین آشنا هستند و شما با سلیقه آنها آشنایی دارید . پس غذاهایی که مورد پسند میهمانان تخواهد بود را حذف کنید .

با بجا ماندن غذاهایی که مورد پسند واقع خواهند شد باید بتوانید با امکانات موجود خود , روش تهیه و لوازم ضروری را مشخص کنید . مثلا اگر فر شما کار نمیکند طبیعتا نباید سراغ غذاهایی بروید که با فر طبخ میشوند . اگر در میان جمع فردی هست که روغن مصرف نمیکند اقلا یکی از غذاها باید بدون روغن طبخ شود . اگر در میان میهمانان و مدعوین شخصی هست که میدانید گیاهخوار است یکی از غذاها باید از غذاهای گیاهی تهیه شود .

اکنون دقت کنید که آیا غذا برای شام تهیه میشود یا ناهار ؟

پس برای شام از غذاهای پر چرب و سنگین انتخاب نکنید . اگر هوا سرد است میتوانید برای پیش غذا سوپ یا یکی از آَش های رقیق را برای شام درست کنید ولی در تابستان بهتر است پیش غذا از نوع آش و سوپ نباشد .

برای ناهار میتوانید از پلو های مخلوط و باب طبع مدعوین هم درست کنید . آش حتی آش رشته برای ناهار مناسب است به شرط آن که در کنار آن دسرهایی مانند شله زرد یا حلوا و شیربرنج که سنگین هستند طبخ نشود .

در میان جمع اگر میهمان مسنی هست باید دسر شما اقلا یک نوع دسر سنتی هم باشد که باب طبع او قرار گیرد . از دسرهای خیلی شیرین و خیلی سرد استفاده نکنید مگر اینکه جایگزین برای آن داشته باشید یا مطمئن باشید که همه آن را دوست دارند . با این تدابیر انتخاب شما کم کم دارد شکل میگیرد .

برای میهمانی غیر رسمی لازم نیست زیاد تدارک ببینید . یک پیش غذای ساده و یک غذای اصلی و یک خوراک و یک دسر به نظر کاملا کافیست . ماست و سالاد فصل هم در کنار آن کاملا مناسب است . زیاد از تشریفات استفاده نکنید تا حس راحتی میهمانان از آن ها گرفته نشود .

از قبل خرید را انجام دهید و اصولا خرید موادی که میتوان زودتر خرید کرد و نگهداشت را از قبل انجام دهید . یکی از بهترین انتخاب ها , انتخابی است که بیشترین مواد را در دسترس داشته باشید . مثلا اگر عدس و کشمش و مرغ در منزل موجود باشد میتواند گزینه خوبی برای عدس پلو باشد البته اگر بیشتر مدعوین و میهمانان آن را دوست داشته باشند . به این ترتیب یک قدم جلوتر هستید .

یک فهرست یا سیاهه میتواند شما را از سردرگمی نجات دهد . موادی نظیر مواد سالاد و سبزیها که باید تازه باشند را دیرتر از همه خریداری کنید .

حتی اگر تدارک یک منوی غیر رسمی برای شما بسیار سخت است بهتر است سادگی را رعایت کنید و زیاد سخت نگیرید . سر سفره یا میزی که یک نوع پلو و خورش ولی با رویی باز قرار داده شده صفایی دارد که دور میز یک 18 نفری مملو از غذای های رنگارنگ نخواهد داشت . هیچکس از یک نوع پلو و خورش شاکی نخواهد بود و به جای آن از گشادگی رو و صمیمیت میزبان صفا خواهد کرد .

سفره هاتان با صفا و پر برکت باد

منبع
    پیتزا

ویرایش توسط Nicole68 : ۱۳۹۳/۰۱/۱۱ در ساعت ۰۳:۲۵ بعد از ظهر دلیل: اضافه کردن منبع
    Negara این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف
    Nicole68 آواتار ها
    میزان امتیاز
    24
    پسند شده
    3322
    پسند کرده
    4197
    شیرینی های مناسب برای مراسم مختلف

یکی از نکات مدیریتی برای پذیرایی از میهمانان به انتخاب صحیح انواع شیرینی در مراسم مختلف بر میگردد . شما بعنوان یک مدیر پذیرایی یا کدبانوی منزل یا مدیر تدارک مراسم باید حتما در انتخاب دقیق نوع شیرینی آگاه باشید تا بتوانید رضایت میزبان یا میهمان را بدست آورید .

تعداد میهمانان و بزرگی مراسم در این انتخاب دخالت مستقیم دارد . این به این معناست که در یک میهمانی بزرگ با سلیقه های متعدد روبرو هستید . پس باید فکر همه میهمانان باشید . در بین میهمانان کودک و سالمند هم وجود دارد . احتمال حضور بیمار دیابتی و یا رژیمی نیز هست . پس با در نظر گرفتن سلیقه های متعدد باید شیرینی انتخابی از تنوع زیادی برخوردار باشد.

یکی از نکات مهم انتخاب شیرینی مناسب فصل است . یعنی هر فصلی نوع مناسب شیرینی را می طلبد .

در فصل تابستان در یک میهمانی بزرگ که محل و امکانات و فضای نگهداری شیرینی تر یا خامه ای موجود نیست یا محدود است و احتمال شل شدن شیرینی خامه ای و تر و بهم ریختن خامه آن میباشد , انتخاب شیرینی های شکلاتی و یا تارت خامه ای و تر هر چند که تزیین زیبایی داشته باشد اشتباه محض است . در فصل گرما بلافاصله ریخت ظاهری آن بهم میریزد و دیگر از تزیین زیبا و سفت شیرینی خبری نیست . پس حتما در فصل تابستان به این نکته دقت کنید .

شیرینی های موسوم به دانمارکی که تقریبا بین تر و خشک هستند و نسبت به شیرینی خشک نرم ترند و نسبت به شیرینی تر یک درجه پایین ترند و به جای خامه با کرم یا ژله و میوه پر میشوند انتخاب مناسبی برای یک میهمانی بزرگ است و باید تنوع زیادی برای آن در نظر گرفته شود به شرطی که اندازه شیرینی ها خیلی بزرگ و حجیم و پر ملات ( ملاط ) نباشند .

در فصل زمستان و هنگامی که هوا سرد است انتخاب شیرینی های شهد و شربت دار مانند انواع باقلوا انتخاب درستی است . اصولا در فصل های خنک و سرد این نوع شیرینی کشش و خریدار بیشتری دارد . انواع شیرینی های مناسب برای میهمانی ها و مجالس ماه رمضان نیز مشخص هستند و معمولا پرشهد و شربت میباشند مانند زولبیا و بامیه و گوشفیل و ...

انواع شیرینی های خشک نیز هرچند شاید برخی از آنها خیلی اشتها برانگیز نباشد در تمامی سال انتخاب صحیح تری است و با توجه به مدت زمان نگهداری , از دوام بیشتری برخوردارند , میتواند در برخی مراسم مناسب باشد و باید در خرید آن نیز تنوع به خرج داد .

در مجالس پذیرایی نوروزی معمولا اندازه شیرینی ها کوچکتر و زمان نگهداری بیشتر است و در این موقعیت و مناسبت شیرینی های خشک ریز بهترین گزینه هستند . زیرا با توجه به تعطیلات نوروزی و امکان دسترسی به قنادی ها از روز اول تا آخر تعطیلات باید بتوان از میهمانان با شیرینی که خشک و کلوخه نشده پذیرایی کرد و ضمنا دید و بازدید های نوروز و تکرر دید و بازدید اجازه نمیدهد که بتوان زیاد شیرینی صرف کرد ولی اگر اندازه شیرینی ها ریز باشد میهمان دچار مشکل افزایش وزن و قند ! نخواهد شد .

اندازه شیرینی ها نیز با مناسبت مراسم و میهمانی نسبت مستقیم دارد . برای مراسم بزرگ با تعداد بسیاری از میهمان بهتر است سراغ شیرینی هایی با اندازه مینیاتوری باشید که هم میتوان تنواع بیشتری به خرج داد و هم با صرفه تر است و هم میتوان بارها در مجلس سینی شیرینی را گرداند و ضمنا سرو کردن برای میزبان و خوردن آن توسط میهمان آسانتر است .

اینکه میهمانی عصر باشد یا میهمانی شام یکی دیگر از شرایط مهم را برای انتخاب ایجاد میکند . اصولا وقتی میهمانی شام باشد به جای تمرکز روی شیرینی ها میتوان روی دسرها متمرکز شد .

برخی از انواع شیرینی ها مانند شیرینی ناپلئونی به درد سرو کردن در میهمانی های بزرگ نمیخورند زیرا گاهی به دلیل خرده های ریز روی شیرینی و یا گاهی در برخی شیرینی ها مانند پودر قند , باعث ریختن خرده ها و پودر قند و نیز ریخت و پاش در محیط میشوند و خوردن آن برای میهمان هم سخت تر است .

در میهمانی های بزرگتر مانند نامزدی و عروسی و پاگشا و .... باید از شیرینی های مجلسی و ساده تر که مواد کمتری دارند بیشتر عرضه شود . زیرا احتمال وجود دارد که اشخاصی مثلا گردو و کشمش و .... را دوست نداشته باشند . البته اگر مقدار بیشتری شیرینی خریداری میشود بهتر است تنوع بیشتر به آن داد و در اینصورت اشکالی ندارد که شیرینی های با مواد بیشتر سرو شود زیرا قدرت انتخاب شیرینی دلخواه وجود دارد .

منبع
    پیتزا

Negara این نوشته را پسندیده.

گل آفتابگردان آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    2793
    پسند کرده
    522

منوی غذای مهمانی ها

منوی دسر هایی که درستیدم واسه نامزدیه دختر دایی عزیزم
    1. کاسترد لایه روش ژله موز
    2و3.کاچی
    4.پتی بور
    5.خورده شیشه
    6و7. شارلوت میوه ای
    8. کل دسرا رو سر سفره چیدم و ازش عکس گرفتم که بعد به عروس نشون بدم آخه هیچکدومشونو بعد از آماده شدن ندید
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده         
    ویرایش توسط گل آفتابگردان : ۱۳۹۳/۰۱/۱۵ در ساعت ۰۸:۰۵ بعد از ظهر
    آدم های ساده را
    نمیتوانی ورق بزنی...
    ساده اند،
    فقط یک رو دارند

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    287
    پسند کرده
    145
    سلام

من یه مهمونی عید دارم البته با تاخیر! واسه هفته آینده...
    با 35 نفر مهمون
    منوی غذام مشکل داره: سوپ-ته چین- لازانیای رولی- و نمیدونم دیگه چی بذارم...
    میخوام برای این تعداد چهارتا ته چین درست کنم! با 15 پیمانه برنج
    و دوتا بسته لازانیا رو درست کنم که حدود 5تا پیرکس میشه!
    و خب سالاد و ماست و نوشابه هم هست!!

اما غذام کمه... چی بذارم؟
    میخواستم کاپ پیتزا هم درست کنم اما من نمیدونم خوبه یا نع؟
    لطفن راهنمایی و کمک
    در بین تمامی مردم تنهاعقل است که به عدالت تقسیم شده، زیرا همه فکر میکنند به اندازه کافی عاقلند.

(ziba) آواتار ها
    زيبا
    نوشته های وبلاگ
    25
    میزان امتیاز
    472
    پسند شده
    18103
    پسند کرده
    17204
    نقل قول نوشته اصلی توسط mami moeen نمایش پست ها
    سلام

با 35 نفر مهمون

لطفن راهنمایی و کمک
    به نظر من يكي دو تا سالاد سرد تهيه كن
    اينا همشون غذاهاي گرم هستن كه فر و اجاق رو درگير مي كنن و بايد هم حتما گرم سرو بشن

ولي ميتوني ازقبل سالاد ماكاروني يا سالاد يوناني يا كيك مرغ درست كني و سرد سرو كني

پيراشكي يا سمبوسه يا ناگت هم هست

البته اگه پلو و خورش نميخواي بزاري
    بر آنچه گذشت، آنچه شكست و آنچه نشد، حسرت نخور
    زندگي اگر آسان بود با گريه آغاز نمي شد . (دكتر شريعتي)

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5301
    نقل قول نوشته اصلی توسط mami moeen نمایش پست ها
    سلام

با 35 نفر مهمون

لطفن راهنمایی و کمک
    خانومی به نظر من 15 پیمانه خیلی کمه شما از تعداد نصف مهمونات هم کمتر در نظر گرفتی ..به نظر من 25 پیمونه خیلی بهتره .
    لازانیا وسوپ خیلی خوبه اما کاپ پیتزا نیاز نیستش .اگر سنتی خور هستند میتونی از کشک بادمجون هم استفاده کنی که خیلی خوش مزه وعالی هستش .با نون خورده میشه وجای وعده ی اصلی رو هم میتونه بگیره .
    میتونی دلمه ی برگ انگور هم درست کنی که اون هم عالیه واکثرا میپسندند .البته اگر نمیخوای برنج وخورشت درست کنی .در غیر این صورت میتونی خورشت کرفس وپلو سفید هم درست کنی .
    سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

(ziba) آواتار ها
    زيبا
    نوشته های وبلاگ
    25
    میزان امتیاز
    472
    پسند شده
    18103
    پسند کرده
    17204
    نقل قول نوشته اصلی توسط asina نمایش پست ها
    دوستان خواهر زادم بدنیا اومده می خوان جشن بگیرن
    مهمونشون زیاده می خواستم سالاد الویه درست کنم ولی دیدم تکراریه
    ایده می دین لطفا
    اولا قدمش مبارك باشه براتون

در ثاني يه نوع غذا درست نكن
    چون هم در حجم زياد يه غذا رو درست كردن سخته هم تنوع نداره اولويه هم خيلي تكراريه
    چند مدل سالاد سرد بزار (سالاد ماكاروني / سالاد يوناني / كيك مرغ / رول كالباس و نون و پنير و .....)*
    live این نوشته را پسندیده.
    بر آنچه گذشت، آنچه شكست و آنچه نشد، حسرت نخور
    زندگي اگر آسان بود با گريه آغاز نمي شد . (دكتر شريعتي)

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    287
    پسند کرده
    145
    نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh نمایش پست ها
    خانومی به نظر من 15 پیمانه خیلی کمه شما از تعداد نصف مهمونات هم کمتر در نظر گرفتی ..به نظر من 25 پیمونه خیلی بهتره .
    لازانیا وسوپ خیلی خوبه اما کاپ پیتزا نیاز نیستش .اگر سنتی خور هستند میتونی از کشک بادمجون هم استفاده کنی که خیلی خوش مزه وعالی هستش .با نون خورده میشه وجای وعده ی اصلی رو هم میتونه بگیره .
    میتونی دلمه ی برگ انگور هم درست کنی که اون هم عالیه واکثرا میپسندند .البته اگر نمیخوای برنج وخورشت درست کنی .در غیر این صورت میتونی خورشت کرفس وپلو سفید هم درست کنی .
    خب میدونم تعداد پیمانه برنجم از نصف هم کمتره ولی خب چون نمیدونم با سلیقه جمع جور میشه یا نه! بخوام بیش از این درست کنم!!
    کشک بادمجون و نون هم خوب نظر خوبیه!! دلمه رو میترسم زیاد درست کنم، خراب کنم(تو سایز کم مشکلی ندارم اما خب تعداد بالا امکان وارفتن و اینا داره)
    در بین تمامی مردم تنهاعقل است که به عدالت تقسیم شده، زیرا همه فکر میکنند به اندازه کافی عاقلند.