نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 5,113 به 5,120 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    malihejoon773 آواتار ها
    ملیحه
    نوشته های وبلاگ
    15
    میزان امتیاز
    489
    پسند شده
    9721
    پسند کرده
    6500
    دوستان میشه نظرتون رو راجع به منو شام تولد برای عشاق سینه چاک فست فود بگین؟

پیش غذا: کروکت سیب زمینی. کیک مرغ

غذای اصلی: پیتزا ی خودم پز و گراتن پاستا

سالاد : سالاد اندونزی. سالاد توپی

دسر : ژله ی قلب قلبی خوشگل و کرم کارامل

نوشیدنی : نوشابه و لیموناد

سیر میشن با اینا؟
    کم نیست؟ نرن بگن غذا نپخته بود

اگه کمه بگید ها

پذیرایی اویه هم شامل کیک تولد. میوه . شیرینی و یک دسر هم دوست دارم باشه که نمیدونم چیه.مثلا تارت میوه یا تیرامیسو یا شاید هم پان اسپانیا
    راهنمایی پلیز
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

زمر 36

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    22
    سلام
    خانوما میشه به منم کمک کنید! یه راه حلی بدید که من هر بار مهمون دارم 2 روز قبلش فکر و خیال برم نداره
    مهمونای من همگی از شهرستان هستن، یعنی وقتی میان حداقل 3 وعده هستن!
    مثلا همین امروز مهمون دارم، و همین عصر هم اطلاع دادن، اکثرا هم فامیلای همسرم هستن منجمله جاری ها به توان 6، خواهر شوهرو مادر شوهر و .....
    همیشه می مونم شام چی بپزم! نهار چی بپزم!!!!
    خودم خیلی دلم میخواد شام یه غذای بی پلو باشه و نهار پلویی باشه حتما
    همیشه هم یه طوریه که برای شام وقت زیادتری دارم و نهارو باید وقتی درست کنم که خونه مهمون دارم حدود 6،7 نفری میشن و همیشه هم یه بچه هست بالاخره تا پدرشوهرم که گوشت قرمز نمیخوره
    قبلا یه چند باری که اومدن شام سالاد ماکارونی و شامی کباب و خوراک مرغ و .... درست کردم ولی هنوز درگیرم و به یه لیست مشخص نمیرسم که اینجوری یهویی مهمون داشتنی به هول و ولا نیوفتم
    چیزایی که واسه فردا مد نظرمه میگم خواهش میکنم خواهش میکنم نظراتتون رو بگید کمک کنید، اگه کسی هم تجربه مشابهی داره منو هم بی بهره نذاره
    شام:
    واسه شام میگم غذای بی پلو باشه که خیلی سنگین نباشه ضمن اینکه اکثرا خانوما رژیمی میخورن
    مثلا : سوپ + خوراک مرغ(مرغ پخته و سرخ شده+سیب زمینی سرخ کرده+ گوجه و قارچ و هویج و زیتون) + ( آیااااااااااااا سالاد ماکارونی؟ بورانی بادمجان کبابی؟ لازانیا؟ سمبوسه؟ )
    نهار : پلو با خورشت قیمه بادمجان؟! یا چی؟؟؟ + سوپ+ سالاد
    واسه دسر هم ژله درست میکنم هم شام هم نهار

1- سالاد شام چی باشه کنار خوراک مرغ بهتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2- واسه نهار قورمه سبزی دوست ندارم بپزم چون تو طایفه ما هرکسی با یه جور لوبیا دوست داره، غیر از قیمه بادمجون پیشنهاد دیگه ای دارید؟ فسنجونم اصلا حرفشو نزنید با این قیمت گردو
    3- نهار کنار چلو خورشت دیگه چی باشه!؟ که تکراری شام هم نباشه و بشه زود هم آمادش کرد که زیاد تو آشپزخونه نمونم
    حالا مهمونی امشب که میگذره ولی تورو خدا راهنماییم کنید این هفته کلا مهمون دارم ، عید هم که دیگه نور علی نوره

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    116
    پسند کرده
    3245
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara5407 نمایش پست ها
    سلام
    خانوما میشه به منم کمک کنید! یه راه حلی بدید که من هر بار مهمون دارم 2 روز قبلش فکر و خیال برم نداره
    مهمونای من همگی از شهرستان هستن، یعنی وقتی میان حداقل 3 وعده هستن!

حالا مهمونی امشب که میگذره ولی تورو خدا راهنماییم کنید این هفته کلا مهمون دارم ، عید هم که دیگه نور علی نوره
    خانمي
    دقيقا من هم هميشه مهمان دارم اونم براي 2.3 روز پشت سرهم ماشالله با جمعيت حداقل حداقل 15 نفر
    اما خوب هيچ وقت سر زده نميان
    از يك هفته قبل اش خريد ميكنم.و سه روز قبل اش هم اشپزي كه توي روزهاي مهمانداري كمتر اشپزخانه باشم.كه اخرش بازم اشپزخونه هستم .اما خوب خيلي سبكتر ميشن كارهام
    غذاهاي برنجي چلو مرغ.سبزي پلو با ماهي.گوشت ارزان بودكوبيده ميدرستيدم(خسيس نيستم ها اخه ما نفري 4 سيخ محاسبه ميكنيم فكر كنيد) سبزي پلو با مرغ.مرغ درسته و يا مرغ شكم پر (اين غذاي مخصوص كه همسري عاشقشه و خيلي با كلاس و مجلسي ميدونه)اگه جمعيت كم باشه پلو ماهيچه هم ميدم.و پلو عدس با گوشت مرغ كه مرغ را اب پز ميكنم بعد ريش ميكنم با زعفران و كره و ادويه هاي خاص تفت ميدم لابلاي برنج ميگذارم.اينم طرفداري هاي براي خودش داره
    و كلم پلو با گوشت قلقلي(كه گوشت قلقلي ها را از چند روز قبل درست ميكنم روز مهماني با برنج دم ميدم هيچ مشكلي هم پيش نمياد
    و خورشت ها هم قورمه سبزي كه شما نميدرستيد.قيمه.قميه بادمجان.الو اسفناج و خورشت الو(كه محلي خودمونه و توش خلال بادام هم ميريزيم)قليه ماهي
    و شامهاي بدون برنج اول لازانيا(كه قبل از مهماني درست ميكنم سلفون ميكشم.و ميگذارم يخچال زمان پخت هم كمي سس بشامل رقيق و يا شير ميريزم روش و ميزارم توي فر)
    پيتزا كه براي مهماني هاي 20 نفره هم درست ميكنم.خميرش را اماده ميكنم ميزارم فريزرو بعد توي دو تا سيني فر پهن اش ميكنم.(فرم 5 شعله است)اينم خوب جواب ميده
    حتما هم براي شام سالاد ماكاراني و يوناني و سالاد سيب زميني درست ميكنم كه خودشون سير كننده هم هستن
    اگه باهاشون رودربايستي نداشته باشم كتلت درست ميكنم با خيار شور و گوجه ساندويچي ببريم پارك
    و سالاد الويه نيز همچنيم براي ساندويچ و يا كيكي درست كردن خيلي خوبه
    و يا ابگوشت كه ما ميپسنديم
    پيراشكي و يا اسنك و يا كيك هاي غذاي مثل كاسترول بادمجان البته براي جمعيت 12.13 نفره
    و يا ساندويچ مرغ كه بصورت خوراكي مرغ را درست ميكنم اگه خانواده شوشو باشن كه ساندويچي سرو ميشه.هراه با خوراك لوبيا چيتي با اب كم و سس غليظ
    اما اگه خانواده خودم باشن پوره سيب زميني درست ميكنماطواريش ميكنم با سبزيجات بخار پز.و چند تا هم نان اسنك براي اقايان اگه بيشتر بخوان سير بشن.خانمها هم رژيم دارن
    همه انها البته به مهمانهام بستگي داره.مثلا براي قوم شوهر خدا مرگم بده كتلت شد غذا.سالاد الويه كه همه اش بو ميده
    و ابگوشت هم جلسي نيست.نظرات همسري هااااااااااا
    خلاصه كه به ذائقه مهمانها احترام ميگذاريم حسابي
    و براي راحتي كار خودمان هم ظرفهاي غذا يكبار مصرف ليوان نوشيدني و اب يكبار مصرف.كاسه سوپ و ظرفهاي سالاد يكبار مصرف.ظرفهاي دسر هم كه معمولا ژله بستني و يا پان بازم يكبار مصرف
    اخرش كلي ظرف هم براي شستن هست
    sara5407, Donya007 و akram. این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    116
    پسند کرده
    3245
    نقل قول نوشته اصلی توسط malihejoon773 نمایش پست ها
    دوستان میشه نظرتون رو راجع به منو شام تولد برای عشاق سینه چاک فست فود بگین؟
    راهنمایی پلیز
    منوي خيلي خوبيه البته به نظر من سالاد توپي پيش غذاست تا سالاد كه در اصل قضيه هيچ فرقي نميكنه
    اين همه زحمت بگن غذا نپخته بود ديگه خيلي بي انصافيه
    اما من بودم با توجه به كيك تولد.پان درست نميكردم.كرم كارامل و ژله به نظرم كافيه
    اخه كيك واقعا سنگينه نميخواي كه خداي نكرده بلاي سرشون بياد
    به فكر معده مهمانها باش كه بايد اين همه حجم غذاي مختلف را چطوري هضم كنه
    malihejoon773 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    22
    ممنونم بهار سادات بانو
    من کنار همه ی توضیحاتی که دادم یادم رفت یه چیزای مهمی بگم! مثلا اینکه من خیلی از وسایلمو نیاوردم، موندن تو شهر خودمون، آخه اینجا فقط 3 سال میمونیم ضمن اینکه جابجایی با وسایل زیاد و دست تنها تو این خونه های کوچیک واقعا مصیبته
    مثلا فریزرمو نیاوردم یه یخچال فریزر خیلی قدیمیه با جای کم، فرمو نیاوردم فقط تسترمو آوردم که اونم خدارو شکر خوبه و کلی کار ازش میکشم
    اینجا ماهی تازه نیست و همیشه یخ زده ست که اصلا سمتش نمیریم
    یکی دیگه اینکه مهمونای من خیلی وقتا یهویی
    بازم ممنونم ایندفه اون گوشت قلقلی و کلم پلو رو حتما امتحان میکنم + سالاد سیب زمینی و یونانی هم اصلا یادم نبود

setareyemana آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    501
    پسند کرده
    14
    خانما تو رو خدا کمکم کنید. 2 فروردین میخوام خواهرمو پا گشا کنم همراه خانواده همسرش . منو غذا های خوشمزه و شیک میخوام + یه غذا که تقریبا سنتی باشه تا بزرگتر ها هم صداشون در نیاد+ منو دسر و ... خلاصش کنم میخوام بترکونم . چار چشمی منتظر نظراتونم ... جون من بنویسید برام و کمکم کنید....

مریم شهبازی
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    41
    پسند کرده
    117
    دوستای خووووووووبم برا تولد شوشو مهمون دارم 15 20 نفر برا شام چی درس کنم؟سالاد و دسر چی باشه خوبه هم راحت باشه هم خوشمزه

ZR79 آواتار ها
    میزان امتیاز
    98
    پسند شده
    2892
    پسند کرده
    3342
    سلام عزيزان واسه يه مهمونى بعد از شام كه بايد سنگ تمام بذارم چه پيشنهادى دارين خوشحال ميشم راهنماييم كنين