نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 5,065 به 5,072 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    2
    سلام خانم های عزیز و هنرمند
    من ازتون راهنمایی می خواستم برای مهمانی عید، من حدود ۵۵ نفر مهمان دارم که امسال قصد دارم غذاهای جدید سرو کنم و پلو و خورشت و سوپ و کباب و جوجه و...... اصلا نمی خوام، می خوام غذاها امروزی باشه و با توجه به تعداد مهمان ها از عهده اش بر بیام میشه لطف کنید ۲-۳ مدل غذا و ۲-۳ مدل دسر بهم پیشنهاد بدید؟
    مثلا نمی دونم برای ۵۵ نفر کیک مرغ خوب میشه؟ یا پیراشکی یا بورک یا مافین پیتزا یا .... نمی دونم واقعا ازتون کمک می خوام، خواهشا خانم هایی که تو این زمینه تجربه دارند بهم تجربیاتشونو بگن.

2. بانک بند ناف

ستاره
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    10422
    پسند کرده
    11789
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara70 نمایش پست ها
    من ازتون راهنمایی می خواستم برای مهمانی عید، من حدود ۵۵ نفر مهمان دارم که امسال قصد دارم غذاهای جدید سرو کنم و پلو و خورشت و سوپ و کباب و جوجه و...... اصلا نمی خوام، می خوام غذاها امروزی باشه و با توجه به تعداد مهمان ها از عهده اش بر بیام میشه لطف کنید ۲-۳ مدل غذا و ۲-۳ مدل دسر بهم پیشنهاد بدید؟
    مثلا نمی دونم برای ۵۵ نفر کیک مرغ خوب میشه؟ یا پیراشکی یا بورک یا مافین پیتزا یا .... نمی دونم واقعا ازتون کمک می خوام، خواهشا خانم هایی که تو این زمینه تجربه دارند بهم تجربیاتشونو بگن.
    عزیزم غذاهای جدید و فست فودی برای 55 نفر فکر نکنم خوب جواب بده

اولا سلیقه ها متفاوت میشه
    ثانیا درست کردن پیراشکی برای 55 نفر خیلی وقت گیر هست و نتیجه خوبی هم نمیده چون پیراشکی ها رو باید ازقبل درست کنی و وقتی سرد بشن ازدهن میوفته
    اگه فر خوب داری بازم میشه به پیتزا و مافین و لازانیا فکر کرد اما غذایی مثل کیک مرغ هم درست کردنش مشکله واسه این تعداد هم نگه داشتن کل یخچالتو پر میکنه هم اینکه همه پسند نیست
    به هر حال نظر من اینه که واسه این تعداد مهمون غذا بهتره همون پلویی باشه
    مهمونایی که تیپ جوون هستن و تعداد کمتر میشه غذاهای مدرن درست کرد اما برا یه مهمونی خانوادگی دسته جمعی به نظرم ریسک داره
    (ziba) و sara70 این نوشته را پسندیده.

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    145
    پسند شده
    4266
    پسند کرده
    5312
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara70 نمایش پست ها
    سلام عزیزم .با توجه به این که نمیخوای غذای پلو خورشتی بدی وبا توجه به این که تعداد مهمونهات زیادن باید از غذاهای متنوع تری استفاده کنی .زحمتت خیلی بیشتر میشه .از منویی که میدم هرکدوم رو خواستی انتخاب کن .
    به نظر من :

کوکوی تره یا سبزی با اشپل(خاویار) یا بدون اون

رولت گوشت

میگو سوخاری مرغ سوخاری با چیپس وسس تند قرمز

سالاد یونانی و سالاد اندونزی

کریپس انسندا (CREPES ENSENADA) – غذای مکزیکی

حلقه ی مرغ وریحون رو من بیشتر از کیک مرغ میپسندم اگر بتونی ریحون پیدا کنی .چون سس توی کیک مرغ واقعا اذیت کننده است .

خوراک زبان گوساله با سبزیجات بخار پز برای تزئین دورش .

مانتی سیب زمینی طرز تهیه مانتی سیب زمینی - خوش بیان

لازانیا رول شده شیک تر هستش برای مهمونی .

موساکا هم گزینه ی خوبیه

رولت سالاد الویه

قارچ شکم پر

کوفته تبریزی اگر بتونی خوب درش بیاری (مطمئن باش مورد پسندقرار میگیره)کم درست کن

با توجه به تعداد مهمونهات برای غذاهای داخل فر هم شما زمان کم میاری چون باید غذاها گرم سرو بشه اما میتونی ایتکار به خرج بدی ویه پیتزا به اندازه ی سینی فرت درست کنی وبا همون هم سر میز برای سرو ببری .(پیتزا متری) هههههههه میتونی گوشت وقارچ بریزی .میتونی پپرونیش کنی مخصوص خودت وبادستور خودت یه پیتزای خاث با شکل خاص ارائه بدی .

برای دسر هم من پان وچیز کیک و موس شکلات یا کرم کارامل رو پیشنهاد میدم .

میوه وشیرینی وتنقلات هم که داری .

برای سر میز هم حتما انواع نوشیدنی ها رو داشته باش به اضافه ی آب
    سالاد فصل
    خیارشور گوجه فرنگی زیتون شور وپرورده جعفری هم داشته باش .
    سالادوسبزیجات

sara70, zardin و aydaa این نوشته را پسندیده.
    بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    287
    پسند کرده
    145
    نقل قول نوشته اصلی توسط mami moeen نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تولد پسرم توی فروردین ماه هست هفتم فروردین!!!!

و من میخوام تولد بگیرم- مهمونهام 7 تا بچه هستن 4-7 سال******* و مابقی 30 نفر بزرگ!!
    ببینید منوی انتخابیم چطوره؟؟
    شام: سوپ شیر- ته چین مرغ (سه تا قالب که هرکدوم با چهار پیمانه برنج درست بشه)- کاپ پیتزا 60 عدد- لقمه کشک بادمجان 60 عدد- لازانیا رولی 60 عدد-
    دسر: هنوز فکر نکردم راجع بهش اما یه مدل ژله میذارم یا رنگین کمان یا خرده شیشه و یه مدل هم پان یا چیزی در این حدود...
    نوشابه هم که هست.
    بعد به نظرتون سالاد کاهو بذارم؟ یا کلم پیچ
    بورانی اسفناج هم بذارم؟

کلن دوستان لطف کنین و بهم یاری بدین!!
    من مقادیر و تعداد مهمونا رو گفتم که ببینین کم نباشه؟!
    یه نکته اینکه چون قالبم دوازده تایی هست با خودم قرار گذاشتم 5 بار ازش استفاده کنم برای تهیه لقمه ها
    و مثلن تخمین زدم توی سینی فرم برای یکبار استفاده میتونم 60تا رول لازانیا حاضر کنم...
    البته مثلن میخوام سوپ و مرغ ته چین و کشک بادمجان و نون هاش و کاپ پیتزا و پیچیدن رولهای لازانیا رو از قبل انجام بدم و شب فقط حاضر آماده شون کنم برای سرو!!
    و نکته دیگه اینکه چون تو نوروز هست نمیتونم از کسی کمک بگیرم بهرحال هرکی دنبال مهمونی خودش هست!!
    دوستان هیشکی نظر نداره؟ پیشنهاد چی؟
    در بین تمامی مردم تنهاعقل است که به عدالت تقسیم شده، زیرا همه فکر میکنند به اندازه کافی عاقلند.

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    145
    پسند شده
    4266
    پسند کرده
    5312
    نقل قول نوشته اصلی توسط mami moeen نمایش پست ها
    دوستان هیشکی نظر نداره؟ پیشنهاد چی؟
    عزیزم مبارک باشه پیشاپیش تولد عزیزت .

منوتون خوبه روش کار هم عالی .فقط به نظر من کشک بادمجون رو لقمه نکن وتوظرف سرو کن .چون ممکنه زیاد بیاد بعد اونجوری نگهداریش سخت میشه ویا اینکه کسی این مدل دوست نداشته باشه .
    درمورد ته چین هم به نظر من چهار تا قالب بشه بهتره .یعنی 15 پیمانه چون 30 نفر مهمون داری نیمی از بزرگسال در نظر بگیری بهتره .
    سالاد کاهوبهتره از کلم پیچ
    نوشابه وآب حتما سرسفره داشته باش .
    بورانی اصلا با غذاهات جور نیست درعوض ماست موسیر بذاری خیلی بهتره .سبزی خوردن هم برای کنار پلو وکشک بادمجونت خوب میشه .
    برای ژله هم خرده شیشه راحت تر وخوشمزه تر از رنگین کمانه ....پان وتیرامیسو هم که عاااااااااالی

موفق باشی عزیزم.
    سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

فرفر1 آواتار ها
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    66
    پسند شده
    914
    پسند کرده
    1027
    دوستان سلام
    2 فروردین تولد دخملیه مهمون نداریم در حده مامانا و بابا و خواهر برادرهامون 12 نفر ادم بزرگ و یه بچه از اونجایی کهخونه خودم شهره دیگه است پس تولد تو خونه بابامه و از اونجایی که شب خونه بابا خیلی مهمون میاد میخوایم یه تولد خیلی ساده (بیشتر به خاطره یه عکس با خونواده ها چون تولد اولین ساله ) صبح بگیرم حالااااااااااااااااا بگید چی درست کنم به عنوان ساعت دهی نهار هم نمیخوام باشه بعدشم اینکه حتما همین روز میخوام باشه امکانش نیست بعدا بگیرم راستش زیاد دوست ندارم تاریخ تولد رو جابه جا کنم
    یا صاحب الزمان فرزندم را نذر یاری قیام تو کرده ام
    یا مسیح حسین ادرکنی

*** صحرا 61 *** آواتار ها
    میزان امتیاز
    124
    پسند شده
    5598
    پسند کرده
    4223
    من دیشب مهمون داشتم سه تا نوجوان با مامانشون و پدربزرگ و مادر بزرگشون.
    غذا سوپ جو با خامه،لوبیاپلو و کیک مرغ هم برا سه تا نوجوونه گذاشتم.
    همه رو دوست داشتن ولی برخلاف تصورم سه تا آدم بزرگه کیک مرغو پسندیدن و خوردن ولی اون سه کله پوک نه.
    به نظر من برا مهمونی ها غذای سنتی و اصیل و در کنارش یه چیز جدید و همیچنین سوپ یا آش یا حلیم بادمجان یا کشک بادمجان انتخاب خوبی می تونه باشه.و به مذاق همه می تونه سازگار باشه.

مثلا زرشک پلو با مرغ؛پیراشکی گوشت سوپ یا آش رشته
    قورمه سبزی،کیک مرغ،آش
    چلو خورشت قیمه،حلقه مرغ و ریحان،کشک بادمجان
    کلم پلو ،کاسترول بادمجان،سوپ ورمیشل
    چلو کباب یا چلو جوجه یا چلو خورشت بادمجان یالوبیا پلو،با گراتن یا سوفله یا موساکا با حلیم بادمجان یا سوپ یا آش

من حیث المجموع یه غذای ایرانی یه جدید به همراه سوپ،آش، کشک بادمجان، حلیم بادمجان، آش رشته.
    بخشید به علت خواب آلودگی قر و قاطی تایپ کردم.
    GOD always has sth for you
    a key for every problem
    a light for every shadow
    and a plan for every tomarrow

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    38
    پسند کرده
    27
    دوستان کمک بدین