نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 4,993 به 5,000 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    116
    پسند کرده
    3245
    نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh.eb نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این جمعه تولد همسرم هست
    برای 20نفر مهمون،همگی جوون و 3نفر حدودا 50ساله
    این غذاهارو انتخواب کردم
    میشه لطفا نظر بدید
    غذای اصلی:سالاد الویه،کشک بادمجون،ته چین مرغ،قلیه ماهی
    چاشنی:سالاد فصل،ماست خیار،زیتون،ترشی،و شاید سبزی خوردن
    دسر:ژله تصویری و کیک تولد که خودم درست میکنم
    چون دست تنهام،میخوام غذاهایی باشه که وقت گیر نباشه واسه درست کردنش و اینکه تقریبا بتونم قبل از اومدن مهمونام بیشترش رو اماده کنم.
    مثلا ته چین رو صبح بپزم و شب بزارم تو فر،سالاد الویه رو از شب قبل موادش رو درست کنم و روز تولد با هم مخلوط کنم و تزیین کنم واسه کشک بادمجونم همینطور
    کیک هم از قبل درست میکنم که فقط روز جمعه تزیین کنم

منتظر نظرات شیکتون هستم
    مرسی
    پيشاپيش تولدشون مبارك باشه
    خانمي من اگه بودم كشك بادمجان و سالاد الويه را بصورت پيش غذا سرو ميكردم
    مثلا ميتوني مقداري از سالاد الويه را توپي درست كني.توپ اندازه نارنگي كوچيك خيلي بزرگ نه براي كساني كه فقط ميخوان مزه شو امتحاني كنن
    بعد يه ظرف ديگه خوشگلاسيون ميكردم كه با نان ساندويچي خورده بشه
    ته چين مرغ هم خيلي خوبه.اما قليه ماهي پس حتما بايد چلو هم باشه.من بودم حذفش ميكردم بجاش لازانيا ميگذاشتم.كه فكر خيلي هم هواخواه داشته باشه(براي مهماني ها من مواد گوشتي لازانيا را از شب اماده ميكنم.صبح مهماني سر همش ميكنم سس و پنير هم ميزنم سلفونميكشم ميزارم يخچال و كمي قبل از مهماني ميزارم توي فر تا من پذيرايي هاي اوليه را انجام بدم ايشون هم پخته شدن و گرم مياد روي ميز)
    و بجاي سالاد فصل هم سالاد كلم و هويج درست ميكردم(سمت ما كه هنوز كلم سفيد هست)كه تا حالا امكان نداشته توي مهماني ها ذره هاي ازش باقي بمونه
    (من كمي دانه انار و كشمش هم بهش اضافه ميكنم ايرادگيرها هم دوستش دارن و خوردن)
    براي دسر هم ژله هم خوب و سبكه
    كيك تولد هم كه هست.ديگه تا دو روز بعدش بايد رژيم بگيرن
    برنامه ريزي تون هم خيلي خوبه.من شب قبل از جشن كيك را تزيين ميكنم كه روز جشن خيلي هول نشم
    راستي نوشيدني هم فراموش نشه

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط goli khale نمایش پست ها
    سلام ، خانم های باسلیقه یه کمک به من بدید
    این هفته تولد دخترمه.۸سالگی.مهمونام حدود ۴۰ نفرن همه هم خانم هستن. برای منو اینا رو انتخاب کردم ولی خودم خوشم نیومد،انگار یه چیزی کمه
    سالاد اندونزی
    سالاد بروکلی
    کاسترول بادمجان
    جوجه کنجدی
    سالاد انار (البته قراره تست بشه)
    دسر ها ؛
    پان اسپانیا
    دسر انار
    ژله ی چند رنگ یا دسر موز (اختصاصی خودم)
    البته تنقلات تولد هم هست
    پیشاپیش تولد دختر گلتون مبارک باشه خانم. با عرض پوزش از شما من فقط نظر خودم را میگم. جسارت منو ببخشید. چون تولد بچه است احتمالا مهمان بچه هم دارید. در این صورت بچه ها زیاد با غذای کنجدی و بادمجان میانه خوبی ندارن باید غذای جدایی براشون در نظر بگیرید مثل غذایی با ماکارونی یا لازانیا یا یک غذای خمیری مثل مینی پیتزا یا پیراشکی. من باشم ماکارونی درست میکنم که تقریبا همه بچه ها دوست دارن با یک تزئین دخترانه زیبا. اگر میخواهید بیشتر روی سالاد مانور بدهید بهتره یک سالادی مثل الویه در نظر بگیرید که با نان هم سرو بشه. غذاهای پیشنهادیتون خاص هستن ممکنه همه پسند نباشند. جسارتا تجربه به من ثابت کرده دسر متنوع فقط خستگیش برای میزبان میمونه و خورده نمیشه فکر میکنم دو نوع کافیه.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط shimakhoshdel نمایش پست ها
    کمممممممممممک

من هفته دیگه مهمون دارم تولد همسریه. هم سن بالا هم جوون 18 نفر.نمیخوام غذای برنجی درست کنم .نونی باشه اما مخم به جایی قد نمیده چیا درست کنم که با هم بخونه ؟؟؟؟؟
    تولد همسرتون مبارک باشه خانم. نونی باشه یا فانتزی خانمی؟ سنتی تنها یا بین الملل هم میخواین؟ شاید یک کیک مرغ (حالا درسته یا برشی را خودتون تصمیم بگیرید) با سالاد الویه خوب تزیین شده پیشنهاد بدی نباشه. یا کاپ کیک ذرت. میتونید هلیم بادمجان یا کشک بادمجان هم کنارش بذارید. چون برنج ندارید و مهمان سن بالا هم دارید به یک آش یا سوپ هم فکر کنید. یا میتونید یک مرغ درسته بذارید توی فر با دورچین متنوع. هم خالی خورده میشه هم با نون.
    shimakhoshdel این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahra61 نمایش پست ها
    سلام.منو راهنمایی کنید لطفا.هفته آینده 6تا مهمون دارم که افغانستانی و پاکستانی هستن.خیلی آدم حسابی هستن.نمی دونم چی درست کنم.دوست دارم یه غذای افغانی درست کنم بلد نیستم.منو بدین لطفا ایرانی و افغانی.
    من هم معتقدم با غذاهای اصیل ایرانی ازشون پذیرایی کنید. میتونید ته چین ماهی درست کنید. یک پلوی ساده هم با خورش بذارید که تنوع داشته باشه برای ذائقه های مختلف. یا جوجه کباب. یا مرغ را درسته بپزید و تو یک دیس بزرگ سرو کنید پلوی زعفرانی را هم دور مرغ بریزید. اگر هم غذای ایرانی نمیخواین از غذاهای بین الملل استفاده کنید که باهاش آشنا باشن مثل لازانیا یا یک غذای خمیری.
    *** صحرا 61 *** این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط خاله زهره نمایش پست ها
    سلام خانمها نوزدهم بهمن توي مدرسه جشنواره غذا داريم نوع غذا ودسر وسالاد ازاد هس

ميشه كمكم كنيد چي درس كنم روي من حساب باز كردن دسر ميخام پان و زله ميوه درس كنم براي پيش غذا و غذا نميدونم چي كار كنم
    ببخشید قراره سرو هم بکنید؟
    پیشنهاد بنده: کیک مرغ و گردو با یک تزیین چشمگیر - کالباس خانگی برای تبلیغ غذای سالم خانگی - و یک غذای سنتی شهر خودتون که زینت بخش میزتون باشه.
    خاله زهره این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    662
    پسند کرده
    562
    نقل قول نوشته اصلی توسط tina_sheytoonak نمایش پست ها
    سلام خانومای با سلیقه.
    من میخوام برای شب *******
    که پنجشنیه 24 برگزار میکنیم دوستام رو با همسراشون دعوت کنم.8-10 نفری میشیم.خانوما با اقایون تعدادشون مساویه و رنج سنی 22 تا 30 ساله.یه منو میخوام که از بدو ورود و پذیرایی شروع بشه و شام هم باشه و برای بعد شام هم برنامه داشته باشم.اول میخواستم همه رو نونی بذارم اما شوهر 2 تا از دوستام با این غذاها سیر نمیشن.
    پیشنهادتون چیه؟تم مهمونی قلب و قرمز هست و زیادم نمیخوام تو اشپزخونه باشم که از پیش مهمون نشستنم دور باشم.اما میخوام بی نقص باشه و تکراری هم نباشه.ممنون میشم راهنماییم کنید.

در پی عدم استقبال از کامنت بنده خودم تصمیم گرفتم منوم رو انتخاب کنم و نظر شمارو بپرسم.امیدوارم اینبار جواب بدید.

تصمیم گرفتم
    لازانیا
    شوید باقالی با گوشت
    یک مدل اردور
    ژله مدل دار
    دسر پان اسپانیا
    کیک مرغ
    کشک بادمجون
    سالاد فصل
    درست کنم با دلستر و نوشابه
    حالا به نظرتون خوبه؟ یه چیز دیگه اینکه سوپ هم بذارم یا نه؟
    برای پذیرایی اولیه هم هات چاکلت و مافین شکلاتی و میوه و برای بعد شام هم box انواع خوراکی های خوشمزه مثل پف فیل و چیپس و پفک و ...
    ماکارونی

زندگی رسم خوشایندی ست...............

مدیر انجمن
    پرپرک آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    10
    میزان امتیاز
    246
    پسند شده
    21272
    پسند کرده
    15605

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tina_sheytoonak نمایش پست ها
    در پی عدم استقبال از کامنت بنده خودم تصمیم گرفتم منوم رو انتخاب کنم و نظر شمارو بپرسم.امیدوارم اینبار جواب بدید.

تصمیم گرفتم
    لازانیا
    شوید باقالی با گوشت
    یک مدل اردور
    ژله مدل دار
    دسر پان اسپانیا
    کیک مرغ
    کشک بادمجون
    سالاد فصل
    درست کنم با دلستر و نوشابه
    حالا به نظرتون خوبه؟ یه چیز دیگه اینکه سوپ هم بذارم یا نه؟
    برای پذیرایی اولیه هم هات چاکلت و مافین شکلاتی و میوه و برای بعد شام هم box انواع خوراکی های خوشمزه مثل پف فیل و چیپس و پفک و ...
    تينا جان اردوور رو ميتوين با نان تست درست كني و به شكل قلب برش بزني

من بهت اسكن رو پيسنهاد ميدم كه توي مبحث كلوچههاي غذايي هست با دستور الهه جون اونارو هم به شكل قلب ميتوني برش بزني و از قبل حاضر كني.چون سرد سرو ميشه
    اين از اين دوتا كه از قبل ميشه حاضر كرد.

براي پذيرايي بدو ورودشون هم ميتوني پوپ كيك به شكل قلب درست كني با شكلات كاور كني و روشون شكر قرمز يا ترافل قرمز و صورتي بريزي
    اينا همه درجهت تم شب مهمونيت هست

كيك مرغ هم خوبه ميتوني يه تيكه درست كني و روشو با قلبهايي از فلفل دلمه اي قرمز و گ.وجه گيلاس تزئيين كني

بقيه هم خوبه
    ژله تصويري با طرح قلب خوب ميشه
    پلوت رو هم ميتوني بعد از دم كشيدن توي قالب قلب قالب بزني
    tina_sheytoonak این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهارسادات نمایش پست ها
    پيشاپيش تولدشون مبارك باشه
    خانمي من اگه بودم كشك بادمجان و سالاد الويه را بصورت پيش غذا سرو ميكردم
    مثلا ميتوني مقداري از سالاد الويه را توپي درست كني.توپ اندازه نارنگي كوچيك خيلي بزرگ نه براي كساني كه فقط ميخوان مزه شو امتحاني كنن
    بعد يه ظرف ديگه خوشگلاسيون ميكردم كه با نان ساندويچي خورده بشه
    ته چين مرغ هم خيلي خوبه.اما قليه ماهي پس حتما بايد چلو هم باشه.من بودم حذفش ميكردم بجاش لازانيا ميگذاشتم.كه فكر خيلي هم هواخواه داشته باشه(براي مهماني ها من مواد گوشتي لازانيا را از شب اماده ميكنم.صبح مهماني سر همش ميكنم سس و پنير هم ميزنم سلفونميكشم ميزارم يخچال و كمي قبل از مهماني ميزارم توي فر تا من پذيرايي هاي اوليه را انجام بدم ايشون هم پخته شدن و گرم مياد روي ميز)
    و بجاي سالاد فصل هم سالاد كلم و هويج درست ميكردم(سمت ما كه هنوز كلم سفيد هست)كه تا حالا امكان نداشته توي مهماني ها ذره هاي ازش باقي بمونه
    (من كمي دانه انار و كشمش هم بهش اضافه ميكنم ايرادگيرها هم دوستش دارن و خوردن)
    براي دسر هم ژله هم خوب و سبكه
    كيك تولد هم كه هست.ديگه تا دو روز بعدش بايد رژيم بگيرن
    برنامه ريزي تون هم خيلي خوبه.من شب قبل از جشن كيك را تزيين ميكنم كه روز جشن خيلي هول نشم
    راستي نوشيدني هم فراموش نشه

بهار عزیزم مرسی واسه تبریک و اینکه نظر دادی
    راستش مهمونا همشون قلیه خور هستن ؛) از این جهت خیالم راحته
    و هم اینکه با چلو سرو میشه
    سالاد الویه و کشک بادمجون و قلیه و ته چین همشون همزمان میره روی میز
    ولی مثلا از سمت راست میز به ترتیب پیش غذا رو می چینم و به ترتیب تا الی اخر
    نوشیدنی هم که انواع نوشابه و ابمیوه
    لازانیا خودم خیلی دوست دارم ولی فکر کنم درست کردنش 20 نفر یکم سخته
    یعنی باید حداقل 3تا ظرف بزرگ تو فر بزارم واین یعنی دردسر :دی
    میتونم قلیه رو با قورمه سبزی جا به جا کنم ولی ترجیحم واسه قلیه هستش :)
    راستی سالاد فصل رو هم با سالاد کلم جایگزین میکنم،خودمم از اول نظرم به سالاد کلم بود ولی سالاد فصل گولم زد ؛)
    راستی به جای سالاد الویه سالاد توپی درست کنم چطوره؟؟؟
    مواد داخل سالاد توپی هم خیارشور،نخودفرنگی،کالباس، فلفل دلمه ای؟
    خوبه؟
    ویرایش توسط azadeh.eb : ۱۳۹۲/۱۱/۱۴ در ساعت ۱۱:۵۵ قبل از ظهر
    بهارسادات این نوشته را پسندیده.