نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 41 به 48 از 5484
صفحه 6 از 686 نخستنخست ... 345678916 ... آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

Re: تزئينات ميزهاي مهموني

نقل قول نوشته اصلی توسط tara10
    سلام بچه ها
    من همین امروز با دیدن هنرهای شما عضو سایت شدم. می خوام ه چیزی بگم که ممکنه به نظرتون خنده دار باشه اما برای من یک واقعیت تلخ و ناراحت کننده است.
    "من از مهمانی دادن می ترسم"
    تمام وجود لبریز استرس می شه. برای خودم و همسرم یا دوستای صمیمی ام استرس ندارم ولی برای غریبه ها چرا.
    به همسرم می گم مهمونی بیرون بدیم میگه مگه ما خونه و زندگی نداریم که رستوران ببریم. البته بهش حق می دم.
    خیلی ناراحتم. البته من غذاهای فانتزیم عالی مشه. بقیه غذاها هم خوبند اما از پختن غذا در حجم زیاد می ترسم.
    خیلی اعتماد به نفسم را از دست دادم. از دور و بری هام خجالت می کشم. نمی تونم مهمونی نرم چون همسرم ناراحت می شه از طرفی نمی تونم مهمونی بدم اونم از این سفره های رنگارنگ.
    می دونید من تهران تک و تنها هستم خانواده هیچکدومون اینجا نیستند برای همین تنهایی برام خیلی سخته. تازه یه جورایی جنوبی هستم و معمولا سفره های ما خیلی ساده بوده اما حالا با این همه تنوع. وای خدا داره اشکم در میاد.
    احساس مفید بودن ندارم. احساس بدی دارم. تو را خدا کمک کنید. موقعیت کاری و تحصیلیم عالیه اما از این که این همه استرس دارم برای یه مهمونی دارم دیوونه می شم. دوستم می گه طعم غذاهت خیلی خوبه. اما من نمی دونم چیکار کنم. تو رو خدا کمکم کنید.
    و ازتون می خوام که درکم کنید.
    مرسی از راهنمایی تون
    تارا جون من از غذا پختن تو ابعاد زیاد نمیترسم ... ولی هرگز مثل این دوست جونای گلم خیلی تشریقاتی نمیکنم مهمونیام رو .... اتفاقا مهمونی دادن برای من خیلی راحته ... چون اصلا سخت نمیگیرم .... هر چی ساده تر باشی راحت تر میتونی با بقیه رفت و آمد کنی ... کلا خونه ی کسایی که بسیار تشریفاتی هستن نمیرم ... هیچوقت هم غذا از بیرون نمیگیرم برای مهمونام چون بنظرم بی احترامیه .... یعنی من حوصله تو نداشتم یا حتی تو ارزششو نداشتی من برات غذا بپزم .... معمولا از خود مهمونام میپرسم چی دوست دارن چون کلا ادم راحتی هستم و معمولا همه باهام راحتن:) این بود انشای من:دی
    (ziba) این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

کالاهای من
    4
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    363
    پسند کرده
    73

تینا جون منم مثل تو ام. حالا من اونقدر هم سوتی میدم که.
    مثلا من خودم اصلا از گوشت خوشم نمی یاد و حتی نمی تونم بهش دست بزنم. یه بار مهمون درست کردم. برا 7 نفر آدم گنده 5 تیکه گوشت کوچیک گذاشته بودم اونم برا چی باقالا پلو . خیلی ضایع بود. می دونم چرا فکر می کردم خیلی گذاشتم ولی وقتی داشتم غذا ها رو می کشیدم ببرم سر سفره دیدم چه خالی می مونه ظرفم . تازه یه بچه هم بین مهمونها بود که با مامانش هیچی نخوردن. فکر کن سوپ و باقلاپلو و خاگینه رولتی و ته چین گذاشته بودم هیچی نخوردن و بشقاب رو تمیز بر داشتم. تازه بعد شام رفتن از بیرون برا بچه پفک گرفتن. ببین چقدر توی ذوق آدم می خوره. ولی من فقط این قضیه رو تعریف می کنم و می خندم.
    از هرکی حتی مادر خودت هم بپرسی یه سوتی هایی موقعی که تازه داشتن آشپزی می کردن دادن. نترس. ضمنا برا یه سفره شیک لازم نیست 8 نوع غذا درست کنی. یه چشمه بیا. مثلا پیش غذا و دسر چشم درآر بزار. ضمنا نترس.
    پایانی برای قصه نیست . چرا که نه گوسفندان عاقل میشوند و نه گرگها سیر

دوستای خوبم نمی دونم جایش اینجا هست یا نه، اگه نه که نوشین جون یا شیدا جون زحمت جابجایی رو بکشن .من تجربه خودم رو برای مهمونیهام می گم ،بقیه دوستان هم انشالا می آن و تجربه های خودشون رو می گن.بسته به نوع غذاها برنامه ریزی هم فرق می کنه .مثلا مرغ رو من همون روز می پزم و داغ داغ می برم سر سفره ولی برای ته چین روز قبل می پزم و توی ماست و زعفرون مزه دار می کنم.مایه گوشتی لازانیا ، پیراشکی یا چیزهایی مثل اینها رو روز قبل درست می کنم وغذاهایی رو که با هاش درست می شه رو ظهر درست می کنم و رویش رو می پوشونم و توی یخچال می گذارم.تمام تزیینها ،گل با سبزیجات ،پنیر ورقه شده قالب زده و ... رو شب قبل یا صبح درست می کنم وتوی ظرف در دار یا اگه یخچالم دیگه جا نداشته باشه تو بشقاب می گذارم ورویش رو نایلون می کشم.دستمال سفره و رومیزی رو شب قبل بعضی وقتا هم از قبل آماده تو خونه می گذارم برای مهمونیها.سالاد رو اگه مهمونی برای شب باشه بدون سس ظهر درست می کنم و تزیین می کنم و رویش رو می پوشونم و توی یخچال می گذارم.یا خرد کرده تو ظرفهای در دار می گذارم و یکساعت مونده به مهمونی سس می زنم تزیین می کنم و توی یخچال می گذارم.این برای سالادهایی مثل سالاد کلم و سالادهاییه که کاهو نداره.میوه و شیرینی ، شکلات هم همیشه خونگی روز قبل درست می کنم .گل و شمع هم همیشه سعی می کنم تو خونه باشه .یکساعت قبل از اومدن مهمونها خونه رو با دارچین بو داده یا ریختن عطر روی شمع خوشبو می کنم .چای خشک رو بدون آب توی قوری می ریزم روی وارمر می گذارم که چای سریعتر دم بکشه ،سینی چای رو تزیین می کنم و کنار قوری روی اپن آشپزخونه می گذارم. چندتا شمع هم روشن می کنم که فضا بیشتر آرامش بخش بشه. وقتی هم مهمونها اومدن سریع چای رو دم می کنم . راستی حتما بعد از ظهر استراحت می کنم حالا نمی خوابم ولی کمی دراز می کشم که برای شب خسته نباشم.

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

بچه ها من نظرم اینه البته بقیه دوستان از من با تجربه ترن.
    برای زمان بندی به نظر من اول یک لیست از تمام کار هایی که باید انجام بشه تهیه کنید و کار هاتونو اولویت بندی کنید .یعنی کارهایی که میشه دو روز قبل انجام بشه مثل درست کردن دسرها . نظافت منزل و... را مشخص کنید . خیلی از غذاهارو هم میشه یک روز قبل تهیه کرد مثل کیک مرغ و گردو ...یا مثلا برای لازانیا میشه یک یا حتی دو روز قبل درستش کرد روشو فویل کشید وگذاشت یخچال ویک ساعت قبل از سرو توی فر گذاشت تا بپزه.شب قبل از مهمونی هم میتونین هرچی برای میز و پذیرایی لازم دارین آماده کنید . روز مهمونی هم غذاهایی که باید تازه درست بشه رو آماده کنید مثل ته چین که بیات بشه خوب نیست. خورشت هم میتونید روز قبل درست کنید و روز مهمونی گرمش کنید.من خودم موادشو روز قبل درست میکنم روز مهمونی میزارم بپزه. فکر میکنم اگه کارهارو روی کاغذ بیارین راحت تر می تونین زمان انجامشو مشخص کنید. من این طور زمانبندی رو از ساران جون یاد گرفتم .دستش درد نکنه به من که خیلی کمک کرد.

ناظر کیفی انجمن
    دخترک آواتار ها
    ساره.ر
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1965
    پسند کرده
    534

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

الان چند وقته می خوام لیست مهمونیهای تا حالام رو بذارم هی یادم می ره! فقط اینکه من تا حالا بیشتر از 5نفر مهمون نداشتم:))))))
    خیلی خوب می شه دوستان دیگه هم همین کار رو بکنن، واقعا به کار میاد.

1- مهمانی دوستانه با سه تا دوست مجرد+خودم!
    ته چین گوشت و بادنجان
    مرغ تو فری با روکش چیپس
    بقیه ش هم یادم نیست چون اون موقع هنوز شروع به نوشتن نکرده بودم:)))))))))))

2- دو تا زوج همسایه مهمونمون بودن، با خودمون کلا 6نفر!
    افطاری شامل: سوپ شیر با جو و قارچ، کتلت سوسیس، کشک بادنجون، مسقطی، رولت پنیر سبزی و گردو و مخلفات معمول هم که زولبیا بامیه و خرما و سبزی خوردن و چای و اینها!
    شام: دلمه ی بادنجون و فلفل دلمه ای، باقالی پلو با مرغ، سمبوسه، مخلفات.
    دسر هم شارلوت شیرازی!

3- سه تا دوست مجرد مهمونمون بودن
    قیمه بامیه+ بادنجون و سیب زمینی سرخ شده
    کتلت سوسیس
    سالاد فصل
    ترشی بندری
    نوشابه

ناظر کیفی انجمن
    دخترک آواتار ها
    ساره.ر
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1965
    پسند کرده
    534

4-یه زوج از دوستامون+خودمون=4نفر!
    ته چین گوشت و بادنجان
    پیراشکی و بقچه ی ژامبون و سوسیس و قارچ
    سالاد فصل
    بورانی اسفناج
    نوشابه
    دسر: بستنی+ژله+ شکلات+ سس توت فرنگی+ گردو و میوه+شوکورول

5- سه تا مهمون از فامیل جوون+یه بچه+ خودمون!
    شام: قیمه بادنجون
    کتلت سوسیس
    سوفله ی مرغ و قارچ
    سالاد کلم
    بورانی اسفناج
    دسر: ژله ی آکواریوم
    ژله با اسلایسها و تزئین میوه.

6- 5تا مهمون+خودمون
    ته چین مرغ و زرشک
    حلقه ی مرغ و ریحان
    خورش قیمه بادنجان (تابلوده چقدر بادنجون دوست دارم نه؟:)))))))) )
    رول ژامبون و پنیر و سبزی
    بورانی اسفناج
    سالاد کلم سه طبقه
    دسر: ژله ی رنگین کمان
    ژله ی بروکن گلاس
    پتی بور شکلاتی

اشپز جون...لازانیای قیفی...حلقه مرغ...کیک مرغ و گردو..پیتزا و...
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

منیر جون با توجه به ماه رمضون میتونی برای افطار که البته به علت نزدیکی به شام مجبوری پشت سر هم سرو کنی..میتونی نون و پنیر و سبزی بذاری..یحالا یا ساده..یا رول که نجما جون گفت...با یه شله زرد کم شیرینی..یا اش یا سوپ سبک..پشتشم شام رو که باز مجبوری خیلی سنگین نگیری چون قبلش افطارم داشتی..میتونه یه غذای اصلی مثل باقالی پلو با ماهیچه باشه..یا کباب و...بسته به ذائقه مهمونا و خودت...در کنار یه قضای معمولی تر..مثلا یه ظرف کوچیک ته چین..یا سوفله مرغ و قارچ..یا حلقه مرغ و ریحان و.....دیگه دسر رو نمیتونی خیلی براش مانور بدی..همون که نجما جون گفتن یا رنگین کمان..

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

صفحه 6 از 686 نخستنخست ... 345678916 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف