نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 4,737 به 4,744 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    malihem آواتار ها
    ملیحه کریمی
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    63
    پسند کرده
    41
    اول عذر میخوام اگه جاش نیست مطالب دوستان رو که از اول میخوندم برام جالب بود و در عین حال خیلی برام سوال شده که چرا برای مهمونی باید جونمو تو دستمون بگیریم و هزار مدل غذا درست کنیم و خودمون رو از بین ببریم؟یعنی فقط برای اینه که مهمونا برن پشت سرمون بگن چه غذایی؟چه کدبانویی؟به به و چه چه؟یا مورد دیگه ایه که من نمیدونم؟!
    تو این مهمونیا چقدر اصراف میشه؟چرا انقدر تجملاتی؟آیا نمیشه با یه مدل غذا و سالاد و دسر که شیک تزیین شده و مهمتر با اخلاق خوب و گرم و سرحال و بشاش از مهمونامون پذیرایی کنیم؟این طوری بیشتر خوش نمیگذره به همه؟
    ostooreh, سمیرا59 و maman pasha این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    *مریم* آواتار ها
    میزان امتیاز
    21
    پسند شده
    1695
    پسند کرده
    1527
    نقل قول نوشته اصلی توسط malihem نمایش پست ها
    اول عذر میخوام اگه جاش نیست مطالب دوستان رو که از اول میخوندم برام جالب بود و در عین حال خیلی برام سوال شده که چرا برای مهمونی باید جونمو تو دستمون بگیریم و هزار مدل غذا درست کنیم و خودمون رو از بین ببریم؟یعنی فقط برای اینه که مهمونا برن پشت سرمون بگن چه غذایی؟چه کدبانویی؟به به و چه چه؟یا مورد دیگه ایه که من نمیدونم؟!
    تو این مهمونیا چقدر اصراف میشه؟چرا انقدر تجملاتی؟آیا نمیشه با یه مدل غذا و سالاد و دسر که شیک تزیین شده و مهمتر با اخلاق خوب و گرم و سرحال و بشاش از مهمونامون پذیرایی کنیم؟این طوری بیشتر خوش نمیگذره به همه؟
    ملحیه جون این بحث تا به حال چندین بار توی جاهای مختلف سایت شده . و همه هم سر این توافق کردن که اینجا فقط یک سایت برای دادن ایده و آموزش هست . دیگه این که شما چه انتخابی برای خودتون دارین کاملا یک مسئله شخصیه .
    مطمئنا هیچ کسی دوست نداره به عنوان یه میزبان توی مهمونیش از خستگی نای حرف زدن با مهمونا رو نداشته باشه ، پس هم زمان و هم تدارکات مدیریت میشن تا از این معضل جلوگیری بشه .
    همه هم قصدشون پز دادن نیست . یه میزبان مهربان دلش میخواد اونچه درتوانش هست رو برای مهمونش انجام بده تا یه خاطره خوب هم برای خودش و هم برای مهمونش به جا بگذاره .
    حالا هرکسی درتوان خودش .
    ولی با جلوگیری از اسراف کاملا موافقم . دوستای گل مامی سایتی با این اوضاع سخت کارکردن الان هوای جیب شوشوخان ها رو بیشتر داشته باشین
    موفق باشین
    atoosa92, ostooreh, سمیرا59 و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    خداوند نور است و جایی که نور هست تاریکی نیست
    چشم و دلتان روشن

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300
    نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh نمایش پست ها
    عزیزم منویی که اینجا رد وبدل میشه برای دوستان صرفا جهت انتخاب بهتر هستش والا همه تمام غذاهای گفته شده در منو رو درست نمیکنند واگر کسی هم تدارک زیاد ببینه احتمالا سالی یه بار یا مهمون رو در بایستی دار هستش .

من خودم فردا مهمون دارم برای نهارروز جمعه .

سوپ به عنوان پیش غذا .کباب چنچه درست میکنم+مخلفات سفره
    برای بعدش هم احتمالا یه دسر سبک

همچینم نیست که بگیم خیلی سفره هامون پر وپیمون هست .تو این شرایط اقتصادی سعی میکنیم برای بیشتر دور هم بودن به ساده ویک نوع بودن غذاها اکتفا کنیم

در این رابطه استثنا هم هستند دوستانی که بر اساس روش خانواده مجبورند چند رقم غذا درست کنند
    نقل قول نوشته اصلی توسط malihem نمایش پست ها
    دوست گلم توضیحاتی داده شده اما بنا به سبک وروش هر خانواده وموقعیت هاشون تو زندگی فرق میکنه .
    این منو ها صرفا جهت کمک هست برای انتخاب صحیح .شاید هم کسی باشه از همه شون کمک بگیره حرف شما کاملا صحیحه .امیدواریم در کنار غذاهای خوش مزه ورنگارنگ دل هامون صاف بدون خستگی وغذاهامون بدون اسراف مصرف بشه .
    یه لفمه نون حلال

*مریم*, mahi59 و maman pasha این نوشته را پسندیده.
    بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300
    خب بچه ها حالا بیاین کمک من

فردا شب جاری خانومی وبرادرهمسری رو دعوت کردم (نه ببخشید 5 شنبه شب) اون هفته یه جاری بود این هفته یه جاری .

یه رقم پیش غذا ویه رقم غذای اصلی میخوام درست کنم.

خودم تصمیم دارم سوپ شیر ومرغ ذغالی درست کنم ..سالاد وماست ومخلفات هم که همه چی فراهمه .

به نظر شما لازمه چیزی رو اضافه کنم یا نه ؟

با توجه به حساسیت جاریم نسبت به پسرش درمورد خوراکیها به نظرتون دسر چی درست کنم که اون بچه هم بتونه بخوره .9 سالشه ؟

به نظرتون مرغ ذغالی خوبه ؟ خورشت درست کنم ؟ ههههههههههه دلم میخواد بپرسم. خیلی وقته نیومدن خونمون .

راستی نگین هفته پیش چرا چنجه بود برا اون جاری این هفته مرغ برای این جاری .

اول اینکه اونها خودشون غذا رو پیشنهاد دادن منم به رو موندم هههههههههه بعدشم الان برف اومده وسرده ونمیشه باربیکیو راه انداخت .فقط همین .
    یه لفمه نون حلال

maman pasha این نوشته را پسندیده.
    بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

beverly آواتار ها
    دریا
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    813
    پسند کرده
    906
    نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh نمایش پست ها
    خب بچه ها حالا بیاین کمک من

فردا شب جاری خانومی وبرادرهمسری رو دعوت کردم (نه ببخشید 5 شنبه شب) اون هفته یه جاری بود این هفته یه جاری .

یه رقم پیش غذا ویه رقم غذای اصلی میخوام درست کنم.

خودم تصمیم دارم سوپ شیر ومرغ ذغالی درست کنم ..سالاد وماست ومخلفات هم که همه چی فراهمه .

به نظر شما لازمه چیزی رو اضافه کنم یا نه ؟

با توجه به حساسیت جاریم نسبت به پسرش درمورد خوراکیها به نظرتون دسر چی درست کنم که اون بچه هم بتونه بخوره .9 سالشه ؟

به نظرتون مرغ ذغالی خوبه ؟ خورشت درست کنم ؟ ههههههههههه دلم میخواد بپرسم. خیلی وقته نیومدن خونمون .

راستی نگین هفته پیش چرا چنجه بود برا اون جاری این هفته مرغ برای این جاری .

اول اینکه اونها خودشون غذا رو پیشنهاد دادن منم به رو موندم هههههههههه بعدشم الان برف اومده وسرده ونمیشه باربیکیو راه انداخت .فقط همین .
    اسطوره جون با جاری نمیشه شوخی کرد مسئله جدیه
    گذشته از شوخی عزیزم مرغ زغالی خوشمزست من که دوسش دارم ولی چون نزدیک یلداستو مهمونم جاری من اگه بودم یک خورشم میذاشتم حالا در مقیاس کم ولی اولا برای اینکه منو یکم کاملتر بشه ثانیا اگه اون نینی مرغ دوست نداشت گزینه جایگزینی باشه سوپ شیر که عالیه دسر م با توجه به حساس بودن جاریتون زله بذار حالا دو رنگ خرده شیشه رنگین کمان یا هرکدومو که راحتی معمولن خانما همه متفق القول میگن زله برای بچه خوبه مخلفات یلدا هم که خودش همه سالمه مثل برگه میوه ها انار هندونه اجیلو.... اگر خواستی کیک هم براشون بذاری من نظرم کیک پرتقال هم اسونه و هم همخونی داره با فصل ریسک نپسندیدنشم کمتره یلدا ی خوبی داشته باشی عزیزم
    -sania-, ostooreh و maman pasha این نوشته را پسندیده.
    خوبی کن حتی اگر سپاست نمیگویند تو جاودانه خواهی شد

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083
    اسطوره جون...نظر منم اینه که ی غدای دیگه باشه حالا یا دلمه فلفل و بادمجون..یا بادمجون شکم پر...یا اصلا ی تیپ پیش عذای سبکتر مثل مرغ کنجدی ...رولت سبزی (همون که مثل کوکو سبزیه)یا رولت کرپ...
    واسه دسر هم شاید بهتر باشه بپرسین اما فکر کنم ژله از همه ریسکش کمتره...
    من دوست دارم تو منو پذیرایی این روزا...لبو هم داشته باشم...و انار دون شده...
    ostooreh و maman pasha این نوشته را پسندیده.
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    70
    پسند کرده
    148
    سلام من برای 7 نفر چه غذای فست فودی درست کنم ؟ غذای اصلیم چی باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟اگه خورشت نذارم مشکل نداره ؟ ژله انار درست کنم ؟ سالادم چی باشه ؟ منتظر راهنمایی شما هستم

روزهای خوش آواتار ها
    سمانه مقدم
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    122
    پسند کرده
    121
    نقل قول نوشته اصلی توسط mam elina نمایش پست ها
    سلام من برای 7 نفر چه غذای فست فودی درست کنم ؟ غذای اصلیم چی باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟اگه خورشت نذارم مشکل نداره ؟ ژله انار درست کنم ؟ سالادم چی باشه ؟ منتظر راهنمایی شما هستم

عزیزم مهمونیتون رسمی هست یا خودمونی؟