نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 4,689 به 4,696 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300
    نقل قول نوشته اصلی توسط goli banoo نمایش پست ها
    سلام .
    من فرداشب مهمون دارم . چون مهمونام همیشه یه مدل غذا درست میکنن نمیخوام* زیاد سفره ام رنگ و وارنگ باشه . تصمیم گرفتم سوپ جو و شیر به عنوان پیش غذا و قرمه سبزی غذای اصلی درست کنم به همرا کیک مرغ و سالاد کلم و هویج و ژله.
    نظرتون راجع به منوم چیه ؟
    سلام به نظر من منوی خوبیه .اگر سالادت رو بتونی عوض کنی بهتر میشه واگر نه هیییییییییچ اشکالی داخلش نیست .

من از دوست خوبمون معذرت میخوام اما چرا باید یه خورشت تک تو سفره بی کلاسی خانواده رو برسونه ؟ اصلا کلاس یعنی چی ؟

به نظر من بی آلایشی وگرم بودن خانواده ی مهمان پذیر وروی بازشون یه دنیا ارزش داره به اونچه که ما به عنان غذا صرفا مصرف میکنیم. دوست خوبم سعی کن مزه ی غذات بهتر از همیشه باشه غذا رو با عشق درست کن .براش وقت بذار .ظروفت تمیز ومرتب باشن ..

موفق باشی عزیز
    یه لفمه نون حلال

simar, aydaa, *termeh* و 7 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

2. بانک بند ناف
    ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300
    نقل قول نوشته اصلی توسط elysian نمایش پست ها
    با اجازه مسئولین محترم
    یدونه میخوام اسپم بذارم وگرنه احتمال لال رفتن از دنیا برام وجود داره!
    وقتی میام اینجا و منو ی پر ملات غذاهاتونو میبینم ،مطمئن میشم که ما فامیلاتاً افراد ساده زیست و تنبل و راحتی هستیم
    مهمونیامون فقط یه نوع خورش داره فوقش سوپ و سالاد میذاریم تو میز غذامون
    خخخخخ
    نکنه شیرازی هستیم و خبر نداریم؟!!!

عزیزم منویی که اینجا رد وبدل میشه برای دوستان صرفا جهت انتخاب بهتر هستش والا همه تمام غذاهای گفته شده در منو رو درست نمیکنند واگر کسی هم تدارک زیاد ببینه احتمالا سالی یه بار یا مهمون رو در بایستی دار هستش .

من خودم فردا مهمون دارم برای نهارروز جمعه .

سوپ به عنوان پیش غذا .کباب چنچه درست میکنم+مخلفات سفره
    برای بعدش هم احتمالا یه دسر سبک

همچینم نیست که بگیم خیلی سفره هامون پر وپیمون هست .تو این شرایط اقتصادی سعی میکنیم برای بیشتر دور هم بودن به ساده ویک نوع بودن غذاها اکتفا کنیم

در این رابطه استثنا هم هستند دوستانی که بر اساس روش خانواده مجبورند چند رقم غذا درست کنند
    یه لفمه نون حلال

aydaa, Behjat, zardin و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083
    مهربونا لطفا منو راهنمایی کنین...من 6 ساله که ازدواج کردم و تا به حال همش شهرهایی بودیم که خیلی دورتر از محل زندگی خونواده هامون بوده...این بار اما پدر و مادر همسرم قرار شده که واسه اولین بار بیان خونمون...همراهشون برادر همسرم و خانم و دوتا کوچولوشون هم میان...(اینا هم تقریبا اولن بارشونه..ی بار فقط ی نصفه روز اومدن)اول بگم که برادر شوهر و مادر همسرم عاشق کیکن... ماهی رو هم تقریبا همشون دوست دارن(من جنوبم و دسترسی به ماهی دارم)
    چهارشنبه شب میرسن...ی شام رو دارم...ی روز کامل پنج شنبه و جمعه و شاید نصف روز شنبه...
    میخوام یکی دوتا کیک رو دو روز زودتر درست کنم...کیک سیب شهرزاد جون و کیک اسفناج...فکر کنم بشه پان هم درست کنم یا شاید کیک هویج اما چیزی که هست اینه که این دو سه روز باید حتما کیک باشه ...دوتا از وعده های ناهار رو حتما میخوام ماهی باشه...حالا یکیش شکم پر و یکیش هم سرخ کرده...خمیر کاسترول و تارت پیتزا هم میتونم از چند رو قبل درست کنم..واسه شام...اما دیگه نمیدونم کنار هر کدوم از اینا چی باشه بهتره...راستی وعده های ماهی رو فقط میخوام ماهی بدم خوبه؟واسه شام میخوام اسپرتر باشه...راجع به مدرن یا سنتی بودن هم مشکلی ندارن..ممنون میشم چند تا غذای اسپرت و اسه شام و یکی دوتا ناهار ...در ضمن هر توصیه دیگه ایی دارن مبنی بر اینکه کمکم کنه جلو مهمونا تمام وقت تو اشپز خونه نباشم می پذیرم..
    سمیرا59, ostooreh و maman pasha این نوشته را پسندیده.
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

سمیرا59 آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    2761
    پسند کرده
    1559
    نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh نمایش پست ها
    سلام به نظر من منوی خوبیه .اگر سالادت رو بتونی عوض کنی بهتر میشه واگر نه هیییییییییچ اشکالی داخلش نیست .

من از دوست خوبمون معذرت میخوام اما چرا باید یه خورشت تک تو سفره بی کلاسی خانواده رو برسونه ؟ اصلا کلاس یعنی چی ؟

به نظر من بی آلایشی وگرم بودن خانواده ی مهمان پذیر وروی بازشون یه دنیا ارزش داره به اونچه که ما به عنان غذا صرفا مصرف میکنیم. دوست خوبم سعی کن مزه ی غذات بهتر از همیشه باشه غذا رو با عشق درست کن .براش وقت بذار .ظروفت تمیز ومرتب باشن ..

موفق باشی عزیز
    دوست عزیز اگر پست منو درست بخونی متوجه میشی که من نوشتم خورشت بی کلااسیه نه اینکه نشونگر بی کلاسی خانوادس در ثانی من نظر شخصی خودموگفتم ااره از نظر من قرمه سبزی خیلی بیکلاسه وقتی قراره به تنهایی تو سفره باشه شما هم من بعد نظر شخصی خودتو بگو و با نظر دیگران کاری نداشته باش
    maman pasha این نوشته را پسندیده.
    زیباترین لباسی که زن را میتواند بپوشاند اغوش مردیست که دوستش دارد

beverly آواتار ها
    دریا
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    813
    پسند کرده
    906
    نقل قول نوشته اصلی توسط aydaa نمایش پست ها
    مهربونا لطفا منو راهنمایی کنین...من 6 ساله که ازدواج کردم و تا به حال همش شهرهایی بودیم که خیلی دورتر از محل زندگی خونواده هامون بوده...این بار اما پدر و مادر همسرم قرار شده که واسه اولین بار بیان خونمون...همراهشون برادر همسرم و خانم و دوتا کوچولوشون هم میان...(اینا هم تقریبا اولن بارشونه..ی بار فقط ی نصفه روز اومدن)اول بگم که برادر شوهر و مادر همسرم عاشق کیکن... ماهی رو هم تقریبا همشون دوست دارن(من جنوبم و دسترسی به ماهی دارم)
    چهارشنبه شب میرسن...ی شام رو دارم...ی روز کامل پنج شنبه و جمعه و شاید نصف روز شنبه...
    میخوام یکی دوتا کیک رو دو روز زودتر درست کنم...کیک سیب شهرزاد جون و کیک اسفناج...فکر کنم بشه پان هم درست کنم یا شاید کیک هویج اما چیزی که هست اینه که این دو سه روز باید حتما کیک باشه ...دوتا از وعده های ناهار رو حتما میخوام ماهی باشه...حالا یکیش شکم پر و یکیش هم سرخ کرده...خمیر کاسترول و تارت پیتزا هم میتونم از چند رو قبل درست کنم..واسه شام...اما دیگه نمیدونم کنار هر کدوم از اینا چی باشه بهتره...راستی وعده های ماهی رو فقط میخوام ماهی بدم خوبه؟واسه شام میخوام اسپرتر باشه...راجع به مدرن یا سنتی بودن هم مشکلی ندارن..ممنون میشم چند تا غذای اسپرت و اسه شام و یکی دوتا ناهار ...در ضمن هر توصیه دیگه ایی دارن مبنی بر اینکه کمکم کنه جلو مهمونا تمام وقت تو اشپز خونه نباشم می پذیرم..
    ایدا جون من چند تا چیز بگم شاید کمکت کنه ماهی البته خیلی خوشمزست ولی اگه فکر میکنی اون دوتا نینی ممکنه نخورن و باعث دردسر جاریت بشه یک غذای ساده همه پسندم کنارش بذار مثلا پلو مرغ با تکه های مرغ کوچولو بذاری سریع پخته یا ماکارونی.از قبلم مایه ماکارونیو درست کن بذار تو فریزر میتونی با هاش لازانیا ماکارونی گراتن بادمجون و... درست کنی برای شام من پیشنهاد میکنم پیتزا درست کن تا تارت پیتزا اخه تارت یکم حالت پیش غذا داره حتی از قبل میتونی قرمه سبزی درست کنی بذاری فریزر بعدا که گرم کنی تازه جا افتاده تر شده سالاد ماکارونیم جزو غذاهای اسونه خوش خوراکه سس سفیدم میشه درست کنی بذاری فریزر فقط خامه نزن موقع گرم کردن خامشو بزن میتونی باهاش سوپ جو بپزی یا چیکن استراگانوف یا بیف استراگانوف شنیسل اماده هم میتونی از بیرون بگیری فقط دورچینشو خودت بذاری پیراشکیم بپیچی بذاری تو فریزر ان موقع فقط سرخ کنی . یک چیز دیگه من پیشنهادم اینه که بجای کیک اسفناج کیک شیر یا پرتقال درست کن همه پسند تره و ریسکش کمتره
    اگه از قبل بادمجون سرخ کده هم داشته باشی یکی از غذاهاتم میتونه مرغ و بادمجون باشه گردوی چرخ کرده هم ازقبل میتونی درست کنی فسنجون سریع اماده میشه
    سمیرا59, chick, aydaa و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    خوبی کن حتی اگر سپاست نمیگویند تو جاودانه خواهی شد

فرفر1 آواتار ها
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    65
    پسند شده
    914
    پسند کرده
    1027
    دوست جونیا برای شب یلدا بعد از شام مهونی دعوتیم
    برای شام شب یه منوی ساده ولی خوشگل برای یه پدر و مادر و دختر و نوه چی پیشنهاد میکنید ؟ دلم میخواد قشنگ باشه درعین سادگی اینم بگم مامان بابام هم غذای مدرن دوست دارن هم سنتی
    maman pasha این نوشته را پسندیده.
    یا صاحب الزمان فرزندم را نذر یاری قیام تو کرده ام
    یا مسیح حسین ادرکنی

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300
    نقل قول نوشته اصلی توسط سمیرا59 نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر پست منو درست بخونی متوجه میشی که من نوشتم خورشت بی کلااسیه نه اینکه نشونگر بی کلاسی خانوادس در ثانی من نظر شخصی خودموگفتم ااره از نظر من قرمه سبزی خیلی بیکلاسه وقتی قراره به تنهایی تو سفره باشه شما هم من بعد نظر شخصی خودتو بگو و با نظر دیگران کاری نداشته باش
    سمیرا خانوم چرا اینقدر تند ؟

عزیزم دعوا نداریم که میخواستم جوابتون رو ندم اما دیدم بی ادبیه .

من با معذرت خواهی از شما سوال پرسیدم. اینجا هر کسی مختاره نظر شخصیه خودش رو بگه .من از شما سوال پرسیدم چون خودم بیشتر مواقع همین طور منوی ساده استفاده میکنم.

شما هم اگر دقت میکردین من ازتون سوال پرسیدم.

خورشت قورمه سبزی از نظر خیلی ها خورشت مجلسیه ما ایرانی هاست .

نمیدونم خورشت چطور میشه بی کلاس باشه پس چون سلیقه ی پزنده ی اون هست میشه بی کلاسی کسی که اون رو تدارک دیده .

سوال من همین بود .نمیدونم خوب توجیه کردم یا نه ؟
    یه لفمه نون حلال

hengamehh, zardin, *termeh* و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرفر1 نمایش پست ها
    دوست جونیا برای شب یلدا بعد از شام مهونی دعوتیم
    برای شام شب یه منوی ساده ولی خوشگل برای یه پدر و مادر و دختر و نوه چی پیشنهاد میکنید ؟ دلم میخواد قشنگ باشه درعین سادگی اینم بگم مامان بابام هم غذای مدرن دوست دارن هم سنتی

عزیزم نظر من اینه

آش انار

خورشت فسنجون با پلو

مرغ تنوری

پاناکوتا انار

سالاد انار

دورچین برای مرغ

ساده وخوش مزه
    یه لفمه نون حلال

فرفر1 این نوشته را پسندیده.