نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 4,489 به 4,496 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    &yeganeh& آواتار ها
    یگانه سروری
    میزان امتیاز
    172
    پسند شده
    11059
    پسند کرده
    4034
    عزیزم از نظر من یک نوشیدنی خیلی شیک درست کنید مثل کافه گلاسه که راحت هم هست و بجای باونتی و ...اینها که کوچیک و کم جلوه هستن یک شیرینی تر شیک و مجلسیه تو مایه های مافین یا کیک پرسی با تزئین خامه ی شکلاتی درست کنید جلوش هم بیشتره ....حالا در کنارش باونتی برای سرو چای خوبه....اول ورود نوشیدنی و شیرینی تر سرو کنید و آخرش چای و باونتی ....

نوع میوتون خوبه از خرمالو انگور استفاده کنید به نظر من تعداد میوه ها کم باشه ولی متنوع باشه قشنگ تره...زیر میوه هاتون توی دیس از برگ های بزرگ درختان استفاده کنید....

ناهار هم بستگی داره ...

اگه مشخص نبود که میمونن یا یک رستوران خوب با فضای آزاد مهمونشون کنید

اگه مشخص کردن که میمونن

..من با نظر خودم یک لیست میدم شما گلچین کن...

برای پیش غذا

سوپ شیر و خامه یا سوپ مجلسی جو ..........

کشک و بادنجان یا اردور با نان تست و کیک مرغ یا رولت کالباس یا رولت اسفناج یا رولت کوکو سبزی اسلایس های غذایی.. ......

سالاد

یک ظرف حتما سالاد فصل باشه برای کسانی که رژیم دارن و ...و دیگری یا یونانی یا کلم و کشمش و گردو......یا سالاد ژامبون یا...

برای تزئینات و دور چین غذا از پوره سیبز میینی گل رز یا سیب زمینی جعفری و اینها به میز یا سفره رنگ و لعاب میده

بورانی اسفناج و ماست و خیار و من میپسندم

غذای اصلی

باقالی پلو با مرغ یا ماهیچه ....فسنجان ...ته چین گوشت و بادنجان. ته چین سبزی پلو با ماهی یا مرصع پلو با مرغ یا مرغ بریان یا شکم پر.............

اگه بخواید از غذاهای ملل هم داشته باشید

چیکن استراگانف

موساکا

گراتن ها

میت لوف و.............................

دسر هم ژله تزریقی یا ژله بستنی یا تیرامیسو یا پان اسپانیا و موس شکلات

به نظر من یک میوه ای داشته باشید یک شکلاتی و یا قهوه برای مثال یک ژله بستنی با توت فرنگی و تیرامیسو یا موس شکلات

امیدوارم کمکت کرده باشم
    سبزی پلو با ماهی

ویرایش توسط &yeganeh& : ۱۳۹۲/۰۸/۱۶ در ساعت ۱۲:۵۴ بعد از ظهر
    *شمیم*, دخترک, Baro0o0o0one Eshgh و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    خدایا مواظب فرشته کوچولوم مهدیارم باش

2. بانک بند ناف
    ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4259
    پسند کرده
    5312
    با احترام به نظر شما

یگانه جون منوی شما خیلی جامع وکامل هستش .

به نظر من برای بار اول که حضور همه ی خانواده ی عروس خیلی مهمه در کنار مهمان باشند این همه تدارک زیاد وکاملا وقت گیره .

این تدارک شما بیشتر برای بله برون ویا مراسم نامزدی خوبه .

من درمورد شیرینی چیزی ننوشتم چون قبلا تو مبحث های مختلف خوندم که خیلی از خانواده عروس خانومها برای بار اول رسم شیرینی آوردن ندارند .

بعد اگر حرفهاشون همدیگه رو گرفت شیرینی که آقا داماد آورده رو دور میچرخونن .برای همین هیچ توضیحی ندادم.

با توجه به مسائل اقتصادی هرچه ساده تر برگذار بشه برای مراسم های بعدی میشه مانور بیشتر ومتنوع تری داد.
    با تشکر
    سالادوسبزیجات

&yeganeh&, fafa2, Baro0o0o0one Eshgh و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

&yeganeh& آواتار ها
    یگانه سروری
    میزان امتیاز
    172
    پسند شده
    11059
    پسند کرده
    4034
    اسطوره ی گل حق با شماست ولی هدف من این بود که دوستمون از منوی من که خیلی جامع بود انتخاب کنه

مثلا یک سوپ یک غذای اصلی یک دسر و..... ... عزیزم منم به اسراف نکردم شدیدا اعتقاد دارم

بازم ممنون که انقدر قشنگ مخالفتتون و مطرح کردید
    سبزی پلو با ماهی

ویرایش توسط &yeganeh& : ۱۳۹۲/۰۸/۱۶ در ساعت ۰۲:۲۸ بعد از ظهر
    *شمیم*, ostooreh, مریم گلی .. و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    خدایا مواظب فرشته کوچولوم مهدیارم باش

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065
    نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh نمایش پست ها
    سلام خانومی به میمنت ومبارکی

عزیزم به جای باونتی از شکلات آجیلی استفاده کن خیلی ها نارگیل دوست ندارند ..برای پذیرایی هم نوشیدنی چای قهوه یا شیر کاکائو میتونین پذیرایی کنین .
    میوه خوبه همون چند رقم .
    خوبی این مراسم اینه که چون خیلی رسمی هست نیاز به تنقلات نداره .

درمورد نهار با عشقت صحبت کن ببین نظر خانواده اش چطوره ؟ اگر تمایل به موندن دارند بهتره که پذیرایی نهار داشته باشین اما اگر خودشون نیاز ندارند شما هم تدارک نبینین .

اگر موندگار شدند به نظر من .پلو تو خونه فراهم بشه کباب کوبیده وجوجه از بیرون تهیه کنین .مخلفات دور کباب هم همه چی باشه .سبزی خوردن تازه .زیتون ...ماست موسیر اما پیاز وحذف کنین وفقط جعفری بذارین .
    گوجه کباب وکلم بنفش هم باشه عالی میشه .
    میتونین برای پیش غذا یه مقدار سوپ جو درست کنین وبرای غذای اصلی اگر دوست داشتین کمی خورشت قیمه یا قورمه سبزی تو خونه درست کنین.

اگر هم خواستین میتونین برای نهار تشریف ببرین یه رستوران خوب محلی نزدیک منزل .

انار دون شده برای بعد از نهار خوبه اما اگر برای نهار نموندن به نظر من نیازی نیست به این کار ..
    چون جلسه ی اول هست هر چی رسمی تر برگذار بشه بهتره .

نوشیدنی سر غذا هم نوشابه دوغ( آب حتما داشته باشین )

مبارک باشه خانومی ان شاالله امام حسین پشت وپناه زندگیتون باشه .
    من هم نظر شخصی خودمو میگم که خیلی با استوره جون موافق موافقم.
    هر چی ساده تر ولی شیکتر بهتره!!
    شماروتزیینات غذا مانور بدین بهتره تا گرون و متنوع بودنش.چون بی پیرایه بودن شما و صددر صد سلیقه شما را میرسونه.اونها دنبال این هستن.چون دعوتی نهار که نیومدن فقط محض اشناییه!
    با داماد هماهنگ کنین.ولی شما حتما تدارک نهار ببینین.چون اون ساعت رسیدن یعنی دم نهار.یه سلام علیک نکرده و به چایی دوم نرسیده وقت نهار میشه.
    وبااحترام به دوستان. خیلی خیلی ناپسنده مهمونی را که اومده خونتون ببرین به رستوران.تو دلشون میگن یعنی یه برنج ساده گذاشتن و کباب از بیرون گرفتن هم بلد نبودن !!!
    البته شرمنده ها! ولی پذیرایی تو خونه خیلی ارجحیت داره.بیشتر دور همین.فرصت برای شناخت اخلاق و رفتار بیشتر خواهد شد.خصوصا موقع پهن کردن سفره یا میز و جمع کردنش!! اینکه داماد کمک میکنه؟تعارف غذا به هم میکنن یا نه! صحبتها ی با همدیگه چه جوریه؟ و ...
    (یکی تعریف میکرد که باید داماد را برد کباب یا دیزی بهش داد.و یه پیاز درسته سر میز گذاشت.ببینی چه برخوردی میکنه! ...دنبال چاقو میگرده ....یکی را میفرسته دنبال چاقو ...خودش میره دنبال چاقو ...باچنگال دم دستش میبره ...غرغر میکنه و کل پذیرایی را زیر سوال میبره ...یا با مشت میکوبونه رو پیاز؟؟!!!(تو تلویزیون دیدم بوخدا!!!) )

خلاصه که حتما حتما نهار تو خونه بدین.یه غذای همه پسند از بیرون جوجه یا کباب یا دیس مخلوط بگیرین. و یه نوع پلوی مخلوط مث مرصع پلو و یه سوپ خیلی ساده و مخلفات (اما با تزیینات زیبا و جامع که نشانگر سلیقه شماست)

راستی اگه مهمونتون خانوم چادری هم هست حتما یه فکری برای چادر تو خونه اش سر نهار بکنین.

ول کام درینکتون هم باید تک باشه.چای مناسب نوشیدنی دوم یا بعد از نهاره! البته نه خیلی سنگین باشه ها! همون چای دو رنگ هم خوبه یا شیر نسکافه

انار دون شده به نظرم اصلا نباشه.بیشتر مهمونیهای خودمونی میخورن!
    شیرینی هم با اسطوره جون موافقم.البته اگه رسمتون همین باشه.اگر نه که شیرینی تر نه! یه شیرینی شیک خونگی بهتره کنار چای یا نسکافه زود میل بشه.انگشتی و کوچولو فقط محظ خالی نبودن عریضه!! چون مسلما خودشون شیرینی میارن دیگه!
    میوه هم به نظرم اگه میخواین خورده بشه بهتره پرتقال را حذف کنین. چون اب چکون داره و کثیف کاری!!! خیار و سیب و موز و انگور و خرمالو نارنگی بهتره.البته میتونین یکی را حذف کنین.اما بهترین نوع میوه باشه.حتی اگه شرمنده وسعتون نمیرسه!! ما برای خاستگاری داداشم که میرفتیم باور کن طرف از میدون تره بار خریده بود انگار!!! من که خیلی تو ذوقم میخورد میوه های کوچولو یا خییلی کم لک دار!!
    اما این عروسمون هنوز شیکی ظرف میوه شون و نمونه بودنش تو ذهنمونه بعد از 6 سال!!!! ندیده نیستیم ها ولی اینو یه جور احترام به مهمون مهمی که بار اولشه میاد خونمون میدونیم!!

راستی اگه میوه را روی میز میگزارین که هیچ.وگرنه اگه بتونین چند تا شاخه گل طبیعی خوشبو روی میز بگزارین خیلی خوب میشه!
    mahnooshin, ostooreh, &yeganeh& و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    6
    خانوما واقعا ممنون از راهنماییاتون اسطوره ی نازنین ممنونم ازت عزیزم ایشالله که امام حسین پشت و پناه همه باشه
    منم مخالفم که رستوران بریم چون خانواده عشقم برای بار اول تشریف میارن و بیشتر ترجیح میدم داخل منزل خودمون غذا سرو بشه و دوس دارم کلی هنرنمایی کنم تا مادر شوهر گرامی کیف کنه و بفهمه چه عروسی داره نصیبش میشه(چه از خود راضی)

اسطوره جان به نظرت تارتلت آجیلی بهتره؟امروز دیدم تو سایت شف طیبه و خوشم اومد و همینطور شیکه اما در کنارش دوس دارم شکلات هم بدرستم شاید هم کیک پرسی که یگانه جون گفتنو درس کردم

یگانه جان ممنون بابت منوی کاملت،به نظرت کافه گلاسه مناسبه برای این فصل؟

برای نوشیدنی چای و نسکافه

میوه: خیار،سیب،موز،انگور،خرمالو و نارنگی. آره فافا جان شما درست میگین عزیزم خدارو شکر پدرم همیشه بهترین نوع میوه رو میگه چه برای خودمون چه مهمون....میوه هاروم توی ظرف پایه دار خوشگل با ی تزیین خوشگل میچینم با ایده ی یگانه عزیز. و حتما هم ی گلدون کوچیک گل طبیعی میزارم روی میز...

برای نهار هم سوپ جو-چلو زعفرونی با کوبیده و جوجه که کباب هارو از بیرون میگیریم-باقالی پلو با ماهیچه که عشقم خیلی دوس داره-کیک مرغ-سالاد فصل-سالاد کلم-ژله بستنی-تیرامیسو-ماست موسیر و ماست و خیار-سبزی خوردن و چند مدل ترشی که مامانم درست کردن-دوغو دلستر....
    که همشونو عالی تزیین میکنم البته زحمت پخت غذاهای اصلی با مامان جونمه و بقیه کارها با خودم که همه رو قبل از اینکه بیان آماده کردم.

به نظرتون خوبه دوستان؟اگه چیزی کمه بهم بگید تا اضافه کنم.

باز هم ازتون از صمیم قلب تشکر میکنم که کلی راهنماییم کردین و کلی ایده ازتون گرفتم ممنون دوستای مهربووووووووووون
    ویرایش توسط Baro0o0o0one Eshgh : ۱۳۹۲/۰۸/۱۶ در ساعت ۰۸:۵۰ بعد از ظهر
    ostooreh, fafa2, *شمیم* و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4259
    پسند کرده
    5312
    یگانه جون از لطفت ممنونم خانومی

فافا جون شما هم لطف داری عزیز .

عروس خانومی گل شما هر گلی بزنی به سر خودت زدی معلومه که هر چه هنر بیشتر به کار ببری تاثیر بیشتری داره .

تارتلت آجیلی هم یه گزینه ی خیلی خوب وعالی هست .ترشی وسرکه با انواع ماست اصلا جور نیست .بازم ذائقه ی شما با هر چی سازگارهست .

اما در کل (ببخش که این رو میگم)در این ایام از کیک وشیرینی تر استفاده نشه بهتره .بازم هر جور خودتون صلاح میدونین .

فقط به این فکر کن که چون اولین دیدار هست خسته نباشی واینکه وقت داشته باشی به خودت برسی .به هر حال اونابرای دیدن شما میان مهمترین معیار شما هستین .
    سالادوسبزیجات

Baro0o0o0one Eshgh, fafa2, *شمیم* و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    6
    پس همون تارتلت آجیلی با شکلات.پس ترشی نمیزارم و انواع ماست کافیه.

خواهش میکنم عزیزم شما کاملا درست میگین کیک پرسی هم جز شاید ها بود اما دیگه خط خورد از منوم.

خانومی واقعا ازت ممنونم که به منه بی تجربه کمک کردین حتما توی ختم زیارت عاشورا هم شما هم یگانه و فافا جان رو دعا میکنم، ایشالله به هرچی میخواین برسین

بازم ازت سپاسگذارم
    ی دنیا تشکر از هر 3 تون
    fafa2 و &yeganeh& این نوشته را پسندیده.

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065
    نقل قول نوشته اصلی توسط Baro0o0o0one Eshgh نمایش پست ها
    برای نهار هم سوپ جو-چلو زعفرونی با کوبیده و جوجه که کباب هارو از بیرون میگیریم-باقالی پلو با ماهیچه که عشقم خیلی دوس داره-کیک مرغ-سالاد فصل-سالاد کلم-ژله بستنی-تیرامیسو-ماست موسیر و ماست و خیار-سبزی خوردن و چند مدل ترشی که مامانم درست کردن-دوغو دلستر....
    که همشونو عالی تزیین میکنم البته زحمت پخت غذاهای اصلی با مامان جونمه و بقیه کارها با خودم که همه رو قبل از اینکه بیان آماده کردم.
    خواهش میکنم عزیزم.خوشحالم که مفید بوده.حالا که قراره دعامون کنین اینها را هم میگم که برای من دوبله سوبله دعا کنین.اخه دل عاشق صافتره!
    عزیزم کیک مرغ برای نهار مناسب نیست و مزه سس و پیازچه اش با غذاهاتون جور درنمیاد!!
    فقط یه نوع دسر مناسبتره! همون تیرامیسو که الان رو بورسه بهتره! و خیلی هم سنگین!
    شما ترشی و ماست را بگذار هر کسی بنا به ذائقه اش میخوره.خود من اگه ترشی سر سفره باشه حتما میخورم.و دست به ماست نمیزنم! و شوهر شیکموم از هر دوش میخوره!!
    شرمنده ها! سفره را خیلی شلوغ میکنین با مخلفات! به قول دوستمون جای هنرنمایی برای مراسمهای بعدی هم بگذارین.اگه الان دوجور سالاد باشه و تو مهمونیهای بعدی یه جور باشه اونوقت میگن حالا که کارشون راه افتاد کم میگذارن!!!!!
    به نظرم یه جور سالاد کافیه خصوصا که ماست دو جوره! سالاد یونانی یا قالبی کلم خیلی شیکتر و بهتره!خصوصا که از روز قبل باید درستشون کنین تا بهتر قالب بخوره و شما اون روز خسته تزیین و... نمیشی!
    من باشم تموم ترشی ها را توی کاسه های مخصوصشون میریزم و روی کلشون یه سلفون میکشم .از شب قبلش که برای اون روز راحت باشم و بوی ترشی هم زیاد تو فضا نپیچه!و سینی را توی اتاق خواب نگه میداشتم تا موقع سرو!
    راستی متبل لبو هم خیلی کم میتونی بدرستین .خصوصا الان که فصلشه!
    درمورد نوشیدنی نسکافه همه پسند نیست.چون تلخ و شیرین خورنش بستگی داره به طرفش!اما اگه با شیر مخلوط باشه طعم مطبوعتری خواهد داشت و چه تلخ و چه شیرین همه راحتتر میخورنش!
    راستی یه نوع شیرینی یا شیرینی داماد را بگذارین برای چایی بعد از نهار!
    صد البته که در همه موارد صلاح خواستگاران خویش عروس خانومها دانند!!!!
    راستی خبر و عکسش را حتما برام بگذار.خوشم میاد از این برنامه ها!!! در پناه امام حسین خوشپخت بشین گلم

استوره جون خداخیرت بده خواهر که درهمه حال به فکر عزای سالار شهیدانی.قبولت باشه
    *شمیم*, مین, hengamehh و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد