نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 417 به 424 از 5484
صفحه 53 از 686 نخستنخست ... 435051525354555663 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

ترانه جون منم یک سوال داشتم کباب نگینی رو کامل آماده و می پزی ؟ و فقط گرم می کنی خشک نمیشه و دیگه اینکه چقدر بین پزون.دن و گرم .کردن کباب فاصله ست
    و خدایی که در این نزدیکیست لای این شب بوها پای آن کاج بلند

ستاره
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    10416
    پسند کرده
    11788

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtab...
    دوستان عزیز یه سوال داشتم .
    می خواستم بپرسم اگه برای شما مهمون سرزده بیاد چه غذاهایی درست می کنید که زود آماده بشه و برای مهمون هم مناسب باشه ؟ برای من زیاد پیش میاد و اغلب هم زرشک پلو بامرغ و یا کباب ماهیتابه ای درست می کنم .
    می خواستم از پیشنهادهای شما هم استفاده کنم . چون میدونم که شما خیلی کدبانو و هنرمندیدو حتما برای شما هم زیاد پیش اومده. لطفا در مورد دسر هم راهنمایی کنید.
    ممنون

مهمونهاي سرزده چند دسته ميشن

1- ممكنه خونواده خودمون يا همسرمون باشن كه باهاشون رودربايستي نداريم و وقتي اونا يه دفعه هواي ديدن ما رو كردن ما هم بايد باهاشون راحت باشيم
    البته برا من تا حالا اتفاق نيوفتاده اما اگه پيش بياد همون چيزي كه برا خودم ميخوام درست كنم يا اينكه يه سوسيس بندري يا سيب زمني سرخ كرده با سوسيس درست ميكنم يا ماكاروني كه هميشه خيلي زود اماده ميشه

2- ممكنه يه مسافري باشه كه از راه دور اومده و مجبور شده كه دير وقت بياد خونمون من معمولا برا اينجور افراد كباب تابه اي درست ميكنم يا ناگت مرغ يا ميگو و يا تن ماهي با سيب پلو
    3- گاهي اوقات مهمون سرزده هست اما چند ساعت زودتر خبر ميده مثلا ظهر يا عصر خبرميده كه برا شام مياد اينجور مواقع كه ديگه فرصت هست برا زرشك پلو با مرغ يا خورشتهايي مثل قيمه بادمجون يا قيمه سيب زميني

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    70
    پسند کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط نازگلک
    ترانه جون منم یک سوال داشتم کباب نگینی رو کامل آماده و می پزی ؟ و فقط گرم می کنی خشک نمیشه و دیگه اینکه چقدر بین پزون.دن و گرم .کردن کباب فاصله ست
    خانمی چون میزان غذا درست کردن و دسر و این حرفا خیلی زمان بره و بخوام گرم بمونه باید درست لحظه رسیدن مهمون درست کنم که اینم نمیشه پس قبلا درست می کنم
    اگه روی کبابها چه نگینی چه مثلا جوجه کباب رو نپوشونم بنسبت میزان زمان مایکروور خشک میشه یا اینکه می تونین یکم موقع سرو کره بمالین روش بعد بزارین تویه فر ولی زودتر بردارین یا داخل فر می تونین بهمراه کاغذ آلومینیمومی بذارین تا گرم بشه
    راستش هر چقدر زمان کمتر باشه بهتره ولی چون واقعا گاها نمیشه و میزان کار زیاده من سعی می کنم اینطوری گرمش کنم
    راستی یه کار دیگه اینکه من یه کباب پز روی اجاق گازی دارم که بعد از پخت و کباب کردن نزدیکه سرو با سیخها روی هم کباب پز با شعله کم اجاق قرار میدم
    ولی در کل مایکروویو عشق منه
    چون مثلا غذایی چون کشک بادمجون یا هر رو قبلا درست می کنم می کشم تویه ظرف پیرکس و تزیین می کنم موقع سرو سه سوته می ذارم داخل ماکروویو و گرمش می کنم توپ
    یادگیری مداوم شرط لازم موفقیت در هر زمینه ای هست...

rahil-moshiri آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    354
    پسند کرده
    255

نقل قول نوشته اصلی توسط rahil-moshiri
    سلام دوستان
    من این هفته یه مهمونی دوره ای دارم که 6 نفر هستیم بدون بچه و همه جوان. دوره هفته پیش خونه یکیشون بودیم که غذاهاش اینا بود( هفته پیش 8 نفر بودیم. یه زوج رفتن مسافرت)
    افطار: خرما که خیلی ساده مغز گردو گذاشته بود و پودر پسته ریخته بود. زولبیا بامیه، حلوای شیر، پنیر کیبی و سبزی، شله زرد
    شام هم که سر سفره یه نیمساعتی نشستیم تا شام رو هم آوردن: قرمه سبزی و زرشک پلو با مرغ، سالاد سبزیجات پخته ( سیب زمینی و هویج و لوبیا و اینا با سس) دسر هم بعد شام با چای کیک داشتن
    افطاری مشکلی نداشت. ولی شام تقریبا هیچ کس چیزی نخورد. مرغ یه ظرف پیرکس سایز بزرگ بود ( تقریبا رون و سینه 3 تا مرغ) و قرمه سبزی هم یه ظرف پیرکس سایز متوسط که اونم نصفش موند. سالاد هم تقریبا 1/4 خورده شد.
    با توجه به این دوستان که میشه گفت کم خوراکند یه منویی پیشنهاد بدید که غذای اضافه زیاد نداشته باشم. من اصلا فریزرم جا نداره. همسری هم اصلا دوست نداره غذای مونده بخوره.
    به نظرتون اگه واسه افطار یه سوپ خیلی سبک (نمی دونم چی) با توپک خرما و یه حلوای تارتلتی داشته باشم با کره و پنیر
    و واسه شام هم ماهی تنوری ( مهمون هام همه شمالی هستن خطر دوست نداشتن ماهی ندارم!!) با سبزی پلو و یه غذای فانتزی (مثلا حلقه مرغ) با سالاد فصل و ژله خوبه؟ بعد شام هم با چای همون تارتلت های حلوا و توپک خرما خرما رو می خوریم. بعد به نظرتون دو ا ماهی حلوا یا شوریده متوسط بگیرم بسه؟
    میشه یکی جواب منو بده. من پنجشنبه مهمونی دارم......

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1426
    پسند کرده
    2956

راحیل جونم میتونی بین افطار و شامت یه وقفه کوچولو بدی ؟ اگه بتونی خیلی بهتره .
    مثلا شام رو ساعت 10 سرو کنی .
    به شرطی که بین افطاری و شام بازم هی پذیرایی نداشته باشی :)

حالا اگر هم نمیتونی

غذای اصلیت رو که خودت انتخاب کردی . ولی حلقه مرغ فکر کنم برای الان یکم سنگین باشه . شاید یه چیزی که برشهای کوچولو بخوره . مثلا کیک مرغ و گردو . برشهای کوچیک هم بزن که با خوردن چند تاش هم هنوز یه کوچولو جا باقی بمونه واسه مهمونا :)

ژله رو خیلی زیاد درست نکن . فقط در حدی که زینت بخش سفره ات باشه چون احتمالا خورده نمیشه زیاد .

سوپت رو تا جایی که میتونی خیلی غلیظ نکن . یعنی همونجوری که گفتی سبک باشه . ترجیحا سس سفید و پنیر و این چیزا توش نداشته باشه . اگر مرغ هم داره تا حدی که میتونی مرغش رو کم و ریز بکن .

در مورد تعداد ماهیها من نظری ندارم چون اصلا تجربه ای ندارم .
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    19
    پسند کرده
    852

سلام من یه سوال داشتم که در مورد مهمونی دادن نیست ولی چون جای دیگه رو سراغ نداشتم اینجا مطرح کردم من چون جایی که زندگی میکنم خانواده خودم وشوهرم نیستم نمی تونم اونا رو واسه افطار دعوت کنم به همین خاطر میخوام چند روز دیگه که میرم شهر خودمون واسه مادر شوهرم در راستای خود شیرینی...........چند مدل دسر درست کنم وببرم اما نمیدونم چه دسرایی هست که تو راه خراب نمیشه فاصله شهرامون هم تقریبا یک ساعت ونیمه میشه راهنماییم کنید راست قبلا شیرینی و کیک خیلی بردم میخوام دسری باشه که واسه افطار خوب باشه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

سلام دوستان خوبم
    من جمعه 10 تا مهمون دارم باخودمون میشیم 12 نفر، میشه به منوی انتخابی من یه نگاه بندارین و نظرتون رو بگین ممنون میشم
    افطار:
    نون و پنیر و سبزی
    حلوا هویج
    سوپ شیر

شام:
    قورمه سبزی
    مرغ شکم پر
    سالاد کلم
    بورانی اسفناج

میزان امتیاز
    1