نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 4,185 به 4,192 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

5 شنبه 10 نفر مهمون افطاری دارم.می خوام برای غذای اصلی فسنجون درست کنم.با یه غذای گوشتی که خورش هم نباشه. به نظرتون چی درست کنم؟ بیف استراگف و شوید باقالی هم نمی خوام درست کنم.
    دسر هم بهم پیشنهاد بدین(با توجه به روزه بودن مهمونام)

2. بانک بند ناف
    aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

گلنار جون فکر کنم با توجه به خصوصیاتی که گفتی کوفته خوب باشه حالا یا نخود چی یا حسن پاشا یا کوفته تبریزی..کوفته ارومیه هم خوبه همشون تو تاپیک کوفته ها و تاپیک غذاهای محلی هس...
    دسر من به ی چیز خنک و سبک رای میدم...بستنی به نظرم خوبه ..دسر ژله وموز....هم راحت و شیک و خوشمزس
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

eshgheasemani آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    730
    پسند کرده
    1075

دوستای گلم من منوی عیدی که برای عروسمون مد نظرم هست 2صفحه قبل گذاشتم. ممکنه بهم کمک کنید که با توجه به صحبتام ایا مناسبه؟و اگر نیست چه چیزایی جایگزین کنم؟ و برای تزییناتش تم عید و مذهبی داشته باشه یا تم فانتزی و عشقولانه؟ مرسی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

سلام دوستان . چند روز دیگه مهمون دارم که خیلی هم باهاشون رودربایسی داریم . سه تا زوج هستن که با خودمون میشیم هشت نفر. میخوام همه چی خیلی شیک وباسلیقه باشه خودم این منو رو انتخاب کردم لطفا بگید چه چیزی اضافه یا کم کنم.
    افطار: نون سنگک و بربری، پنیر، سبزی ، کره ومربا، خرما توپی،زولبیا وبامیه با چای وشیرکاکائو، حلیم هم که آماده میخریم
    شام: مرغ نمیدونم حالا با زرشک پلو یا باقالی پلو. پیتزا پیراشکی، لازانیای رولی، ژله رنگین کمان، دسر بیسکوئیت، سالاد فصل، ماست خیار، خیارشور و ترشی
    به نظرتون یه خورشت و یه سالاد دیگه هم اضافه کنم؟
    دوست داشتم به جای مرغ جوجه درست کنم ولی یکیشون چندین ماه پیش دعوتمون کرده بود شامش جوجه بود. مهمونا هم همینا بودن به نظرتون ضایعس منم جوجه بدم؟
    ببخشید خیلی حرف زدم.ممنون میشم راهنماییم کنید

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4257
    پسند کرده
    5312

نقل قول نوشته اصلی توسط گلنار آبی
    5 شنبه 10 نفر مهمون افطاری دارم.می خوام برای غذای اصلی فسنجون درست کنم.با یه غذای گوشتی که خورش هم نباشه. به نظرتون چی درست کنم؟ بیف استراگف و شوید باقالی هم نمی خوام درست کنم.
    دسر هم بهم پیشنهاد بدین(با توجه به روزه بودن مهمونام)

گلناز خانومی با هوای گرم و تشنگی روزهای بلند تو این فصل به نظر من خورشت فسنجون گرینه ی خوبی نمیتونه باشه .

به نظر من

سوپ ماهیچه رقیق

نان وپنیر وسبزی وگردو کره ومربا زولبا وبامیه وخرما نان سنگک چای .آب وآب میوه

خاگینه تبریزی

برنج سفید با تزئین و گوشت (گوشت رو با روشهای مختلف میتونین بپزین .)

شله زرد مسقطی کاسه ای

میوه انگور هندوانه هلو شلیل
    سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4257
    پسند کرده
    5312

نقل قول نوشته اصلی توسط Narges.MR
    سلام دوستان . چند روز دیگه مهمون دارم که خیلی هم باهاشون رودربایسی داریم . سه تا زوج هستن که با خودمون میشیم هشت نفر. میخوام همه چی خیلی شیک وباسلیقه باشه خودم این منو رو انتخاب کردم لطفا بگید چه چیزی اضافه یا کم کنم.
    افطار: نون سنگک و بربری، پنیر، سبزی ، کره ومربا، خرما توپی،زولبیا وبامیه با چای وشیرکاکائو، حلیم هم که آماده میخریم
    شام: مرغ نمیدونم حالا با زرشک پلو یا باقالی پلو. پیتزا پیراشکی، لازانیای رولی، ژله رنگین کمان، دسر بیسکوئیت، سالاد فصل، ماست خیار، خیارشور و ترشی
    به نظرتون یه خورشت و یه سالاد دیگه هم اضافه کنم؟
    دوست داشتم به جای مرغ جوجه درست کنم ولی یکیشون چندین ماه پیش دعوتمون کرده بود شامش جوجه بود. مهمونا هم همینا بودن به نظرتون ضایعس منم جوجه بدم؟
    ببخشید خیلی حرف زدم.ممنون میشم راهنماییم کنید

نرگس جون سلام

ببین عزیزم برای افطار هر چی بذاری ازش یه کوچولو خورده میشه اما اسراف نکن .

به نظر من منوی افطارت خوبه به جای سوپ حلیم میخری که اونم عالیه .اما حلیم یه غذای سنگینه وبعد از خوردن نون وپنیر وبقیه مخلفات جا برای شام سنگین نمیمونه .

شما لطف میکنی که چند رقم غذا درست میکنی برای مهمون هات اما به نظر من مهمون نوازیت رو تو یه چیدمانت نوع پذیراییت روی بازت وخوشمزه کردن غذات بذار نه روی انواع اون .

با این وضعیت مطمئن باش هم خودت راحت تری هم دوستانی که تشریف میارن .

حالا نظر کلی من .

شیر کاکائو رو حذف کن .چون جور نیست .میتونی به صورت خنک آخر شب بیاری اگر میدونی باید باشه والا سر میز افطار نیاز نیست .

پیتزا ولازانیا و ژله وترشی رو حذف کن .

زرشک پلو با مرغ درست کن .ران درسته بگیر به تعداد نفرات با یه دونه سینه(برای احتیاط که شاید کسی ران نخوره) .همون رو خوشمزه درست کن دورچین قشنگ براش بذار برنجت رو هم ته دیگ زعفرون وماستیش کن .موقع سرو هم خوب با زرشک وخلال پسته تزئینش کن .

ماست وخیار خوبه با نعنا وگل محمدی تزئین کن .سالاد فصل هم که داری وزیبایی سفره ات رو دو چندان میکنه .

برای دسر هم چند تا کاسه یک نفره شله زرد درست کن .شابلون بذار وبا خلال بادوم تزئینش کن .دسر بیسکوئیت (منظورت پان هست ؟)اونم خوشمزه وعالیه
    سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    221
    پسند کرده
    0

دوست جونا این شبه فاصله بین افطار و شام و سحر خیلی کمه چیزای سبک درست کنید همونطور که دوستمون گفتن با نحوه پذیرایی خوب میتونید حق مطلب رو ادا کنید
    اون بنده خدایی که میاد مهمونی چون شما زحمت کشیدید از همه چی میخوره میره خونه نمیتونه سحر بخوره بعد فرداش ضعف میکنه(واسه مزاح گفتم)
    ولی خوب این همه غذامیمونه و سنگینه
    غذاهایی مثل اش .سوپ. حلیم. کتلت.سالاد سرد. خوراک مرغ و مخلفات مربوط به ماه رمضون بسه
    دسر هم همون ژله بستنی و بستنی و یه چیزه سبک خوبه اخه واقعا اگر هم خورده بشه به زور خورده میشه
    ما ز یاران چشم یاری داشتیم خود غلط بود انجه میپنداشتیم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

ممنونم اسطوره جون که برام وقت گذاشتی وخوب وکامل راهنماییم کردی. نه منظورم پان نیست. دسر بیسکوئیت رو از دوستم یادگرفتم چند سری درست کردم خوشمزه میشه.اگه تونستم عکسشو میزارم.