نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 33 به 40 از 5484
صفحه 5 از 686 نخستنخست ... 234567815 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    36
    پسند کرده
    0

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

با سلام
    خانمهاي كدبانو كمك بفرماييد من براي 5 شنبه خانواده شوهرم را براي اولين بار بعد از مدت زمان زيادي مي خواهم دعوت كنم يكي از غذاهام كبابه ولي به نظرم چون بعد از مدت زمان زيادي اونها را مي خوام دعوت كنم خيلي ضايع بيد كمك كنيد به غير از كباب چه غذايي مي تونم بذارم خودم اين غذاها مد نظرمه (ته چين - سوفله مرغ و قارچ - خورش كرفس) تو رو خدا زودتر راهنمايي كنيد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط matilda
    نیکو جان به نظر من کباب با ته چین خیلی خوبه در کنارشم سالاد و ماست و دسر دیگه
    تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی ! یکی دیروز و یکی فردا . ولی امروز بهترین روز واسه دوست داشتن هست

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

من معمولا براي مهماني هاي رسمي از يه ليستي كه يكي از دوستان داده استفاده ميكنم و از توش انتخاب مي كنم براي شماهم ميذارم شايد به دردتون خورد.اين دوستم يه تركيب جالبي درست كرده كه با تجربه خودشه و معتقده براي يه مهموني از هردسته بندي يه گزينه رو انتخاب كنيد. اين دوستم ميگه ما خيلي وقتها اشتباه ميكنيم مثلا ميز رو پر از دسر ميكنيم درحاليكه از غذا غافليم. يا همه انتخال غذاييمون رو از غذاي اصلي ميكنيم كه باعث ميشه يه عالمه اضافه بياد و تا يه هفته غذا داشته باشيم.گاهي هم برعكس اينقدر غذاهاي جورواجور و جديد مي ذاريم كه براي مهمونها خصوصا مسن ترها اصلا دلچسب نيست خوبيش اينه كه اين لسيتش غذاهاي عموميه تقريبا همه غذاها توش هست و هميشه ميگه يه گوشتي يه مرغي يه بادمجوني و از هيچكدوم دوتا نميذاره
    پيش غذا: سوپ جو سوپ مرغ
    غذاي اصلي: :زرشك پلو با مرغ باقالي پلو با گوشت يا ماهيچه برنج با جوجه كباب سبزي پلو با ماهي مرصع پلو با مرغ ته چين مرغ شيرين پلو با مرغ برنج سفيد با كباب
    غذاي دوم:خورشت قورمه سبزي خورشت قيمه بادمجان خورشت فسنجون لازانيا كشك بادمجون دلمه خوراك زبان
    غذاي سوم يا جانبي(به قول دوستم فقط وقتي خواستي چشم دربياري اينو درست كن و هنرتو تو اين نشون بده .غذاهاي جديد رو اينجا امتحان كن و بذار بقيه غذاها سبك سنتي و اصيل باشه):كيك مرغ و گردو سوفله مرغ و قارچ رولت گوشت سانديچ كلاب كيك الويه بادمجان شكم پر رولت پنير ژامبون سوفله بادمجان كلوچه سوسيس چيكن استرو گانف كوكو سبزي مجلسي موساكا پاي چوپان كالباس پيچ پيراشكي گوشت

دسر(اينجور مواقع هم معتقده يه دسر با طعم قهوه ( نسكافه شكلات ) و دسر دوم بايد طعم ميوه اي داشته باشه و دسر سوم كاملا شيرين به طعم كيكي نزديك باشه):
    دسر نوع اول :ژله رنگين كمان ژله در طالبي ژ*له فرفره اي *ژله با كاسترد كرم ميوه اي ژله اكواريوم
    دسر نوع دوم : ژله موزائيك قهوه پودينگ شكلاتي كرم كارامل
    دسر نوع سوم دسر پان اسپانيا كرم باواريا دورنگ پلمبير دسر كاسترد شارلوت
    سالاد: سالاد فصل سالاد كلم سالاد اندونزي سالاد ماكاروني سالاد ميوه سالاد تن ماهي
    پاي ثابت سفره هاي ايروني نان ماست ساده يا ماست و خيار انواع ترشي سبزي خوردن زيتون
    (ziba) و خانم حنا 1 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kholak2010
    مرسی royafar تصمیمو گرفتم سوپ جو، شیرین پلو، لازانیا، ژله فرفره ای، سالاد فصل یا سالاد کلم ولی از غذاهای نوع سوم چی درست کنم که چشم درار باشه
    كولاك جونم چون شيرين پلوت با مرغه و لازانيا هم گوشتيه ميتوني غذاي سوم رو يه غذايي با سوسيس كالباس يا بادمجان انتخاب كني. مثلا كلوچه سوسيس يا اگر راحتتر ميخواي و ميكر داري ساندويچ ميكري يا بادمجان شكم پر كه هم راحته هم خوشمزه.مايه لازانيات رو بيشتر درست كن و توش يك كم ذرت اضافه كن .بادمجونت از وسط نصفش كن توش رو خالي كن(در حد تخمهاي بادمجان) سرخش كن توش مواد مايه روبريز روش هم پنير پيتزا ميتوني از قبل هم آماده كني قبل از سرو يه چند دقيقه اي تو مكروفر بذار هم گرم شه هم پنيرش اب شه
    ارشام جون اندازه ها رو نميدونم ولي كلا اقايون كمتر اهل ماكاروني و بامجان هستن پس سالاد ماكاروني و كشك بادمجان رو كمتردرست كن و بقيه رو بيشتر درست كن
    (ziba) این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kholak2010
    royafar مرسی از راهنماییت چی بذارم لای نون تست بعد بزارم تو میکر، پیراشکی سوسیس چه جوریه
    راستی کشک بادنجان خوبه ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamanealijoon
    سلام royafar
    من تصمیم برای مهمونی 24 نفره گرفتم
    سوپ جو
    جوجه کباب با برنج
    کشک بادمجان
    سالاد ماکارانی
    سالاد فصل یا سالاد کلم
    ژله
    به نظرت خوبه؟
    مامان علي جون حرف نداره . منم بيام مهموني؟راستي خانمي حتما عكس بگير ببينيم..
    كولاك جون خيلي تركيبها ميتوني بذاري من خودم گوشه هاي نان تست كه سفته ميگيرم كمي بهش كره ميزنم داخلش يه ورقه كالباس يه ورقه پنير گودا(از اينها كه زرده) ميذارم و ولي چندتا تركيب هم برات ميذارم امتحان كن
    1-سوسيس قارچ پنير پيتزا 2 -گوشت چرخ كرده رب پياز قارچ پنيرپيتزا 3- سيب زميني هويچ قارچ فلفل دلمه اي پنير پيتزا
    روش رو هم مي توني مثل اين اسنكها با سس قرمز و سس خردل تزئين كني

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط arsham
    سلام دوستان 2 هفته ديگه تولد همسريه
    منم اينجا كسيو ندارم فقط همكاراي همسرمن حدودا 20 نفر مي شن
    منو غذايي در نظر گرفتم اينه لطفاَ نظر بديد چه تغييري بدم بهتر ميشه و با چه نسبتي از هر كدوم كه كم نيا اولين بارمه ميخوام مهمونشون كنم ميخوام چيزي كم نباشه در ضمن امكانات زيادي واسه درست كردن پلو و خورشت ندارم
    بيف استرگانوف - الويه - كشك بادمجون- دو مدل ژله -سالاد ماكاروني
    ممنون ميشم زود راهنماييم كنيد
    arsham عزیز به نظر من ژله را یک مدل را درست کن . مثلا" رنگین کمان یا خرده شییشه و یا رز سیب . هر کدومو بلد نبودی جستجو کن تو این سایت هست . یک دسر دیگه مثلا" پان اسپانیا یا پودینگ درست کن .
    در مورد غذا ها هم به نظر من سالاد ماکارونی را حذف کن به جاش سالاد کلم یا سالاد فصل اضافه کن .
    سوپ هم بتونی درست کنی عالیه و دیگه پیشنهاد من پیراشکیه
    گر نگهدار من آنست که من میدانم
    شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    92
    پسند کرده
    24

سلام به همه
    خوب مهمانی ما هم برگزار شد حدود 20 نفر
    غذاها
    سوپ جو
    چلو کباب کوبیده(البته کبابش از بیرون بود)
    خورش باقاله قاتوق
    سالاد فصل
    سالاد کلم و هویج
    ریحون
    دسر نارگیلی
    ژله
    دوغ و نوشابه
    بعد از نهار هم بستنی
    هواگرفته بودوباران ميباريدكودكي گفت خدايا گريه نكن.همه چيزدرست ميشه!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط booseh
    سلام دوستان
    این اولین پست منه تو این انجمن
    از هنرمندی همه اتون ممنون واقعا لذت میبرم و خیلی ایده های جالبی گرفتم

سوال من اینه که من سه هفته دیگه تولده دخترمه که البته خیلی خودمونی برگزار میشه حدود پانزده مهمون داریم که خانواده من و دو تا از دوستان نزدیک هستند
    یه منوی غذا و دسر و سالاد میخوام که متنوع باشه و ترجیحا سرد باشه

امیدوارم کمکم کنید
    بوسه جونم مي توني براي دسرش از ژله رنگين كمان (بچه ها خيلي استقبال مي كنن)يا ژله رولي پليمبر دورنگ يا كرم كارامل پارافه سالاد اندونزي
    و غذاهم سالاد ماكاروني كيك مرغ و گردو سالاد ژامبون ساندويچ كلاب

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط خانومی
    میشه کمکم کنین ؟
    هفته بعد مهمونی سالگرد ازدواج دارم. حدود 17 نفر. مشکل اینه که مهمونی در فضای باغ خواهد بود. نمی تونم غذا گرم کنم. غذای اصلی جوجه کباب می برم. هم سینه و هم بال .برنج هم نمی برم . احتمالا نوشیدنی های خاص باشه (:
    سالاد ماکارونی چطوره؟ البته یه جایگزین جدیدتر باشه بهتره. چون یکی از همین مهمونها چند بار درست کرده سالاد ماکارونی.
    کاناپ نمی تونم ببرم وگرنه خیلی دوست داشتم. چون مهمونی طولانی خواهد بود. یعنی اینجور نیست که سفره باز کنم بخوریم بعد تموم. همینجوری تا آخر مهمونی سفره باز خواهد بود و هر کی مزه مزه می کنه از همه چی - بصورت سلف سرویس -
    سلام دوستان من تازه عضو شدم . راستش از درگیریهای یک وبلاگ آشپزی دیگه خسته شدم . اسم کاربریم را هم اونجا گذاشتم و با یک اسم دیگه اینجا ثبت نام کردم . اینجا چند وقته سر می زنم و محیط رو خیلی دوستانه دیدم

.حالا برای خانومی می خوام دستور یک سالاد با حال رو بگذارم . سالاد لوبیا سفید ! من اندازه ها رو چشمی می ریزم . این سالاد تشکیل شده از لوبیا سفید کاملا پخته - خیار شور ریز شده -سوسیس یا کالباس خرد شده -پیازچه ریز شده - فلفل دلمه ی رنگی نگینی - گردو نگینی - اگه دوست داشتین کنسرو ذرت - همه ی مواد را با هم مخلوط کنید و 3 قاشق سرکه ی سفید ریخته کاملا هم بزنید . سرکه لوبیاها رو صورتی می کنه ! و بعد 2 قاشق مایونز معمولی یا مایونز چیلی اضافه کنید و هم بزنید . این سالاد باید 2 ساعتی بمونه تا طعم پیدا کنه . (مقدار لوبیا سفید نپخته باید حداقل 2 برابر مواد دیگر باشد تا مزه ی لوبیا مشخص باشد .) حتما درست کنین خیلی متفاوت و خوشمزه است !

صفحه 5 از 686 نخستنخست ... 234567815 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف