نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 3,961 به 3,968 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط مامی غزال
    سلام خانوماي كدبانو
    من واسه نهار جمعه براي اولين بار عموي همسرم و خانمش و دوتا بچه ي ١٢ ١٤ سالشون رو دعوت كردم ميشه كمكم كنيد براي منو
    من خودم تو نظرم
    قورمه سبزي (چون توش واردم)
    زرشك پلو با مرغ
    كشك بادمجون
    بوراني اسفناج
    لازانيا( براي بچه ها )
    سالاد فصل و سالاد سزار
    مد نظرم هست خوبه بنظرتون؟؟؟
    دسر هم بلد نيستم راستش كيك از بيرون ميگيرم
    عزیزم غذاهاتون خیلی زیاده.. اگه اصرار به داشتن دوتا غذا ی اصلی دارین...یکیش رو مدرن درست کنین و یکی رو سنتی...مثلا یکیش همون قورمه سبزی و اون یکی رو لازانیا درس کنین...در این صورت پیش غذا کشک بادمجون خیلی سنگینه...میتونین از پیش غذاهای سبکتر مثل سالاد کدو بلغاری...راتاتوی یا بابا غنوج استفاده کنین(البته چون ارده داره شاید ی کم گرم باشه واسه این فصل) یا اگه میخواین که پیش غذا سنگینتر باشه چندتا دلمه برگ بزارین ...با دکمه جستجو لینک همشون پیدا میشه

اگه میخواین که حتما سالاد سزار رو داشته باشین به نظرم اون یکی سالاد رو شیرازی بزارین..ماست و خیار هم کنار قورمه سبزی خیلی خوب میشه(من که خیلی دوست دارم) اگر پیش غذا سالاد کدو بلغاری میزارین دیگه ماست و خیار نزارین...
    من فکر میکنم بهتره حتما ی چیزی به عنوان دسر تو منو داشته باشین از کرمهای اماده بیرون استغاده کنین..مثل پودینگ و کارامل..یا حتی ساده تر از اون از ژله ساده تو رنگهای مختلف...ولی حتما دسر بزارین
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

نقل قول نوشته اصلی توسط eshgheasemani
    مرسی دوستان از راهنمایی تون.

برای تم گفتین از رنگ ها استفاده کنم چه جوری ؟

من الان تقریبا تصمیم م رو گرفتم راجب منوم.

کیک شکلاتی با تزیین زر میوه و گاناش به مقدار کم یا ترکیب تزیین میوه های مختلف و خمیر شکلاتی و مارزیپان . اگر مدلی در این ارتباط دارین خوشحال میشم برام بذارید.

برای تنقلات پاپ کورن - پفک یا لواشک مدنظرمه تزیینش چه جوری باشه؟

برای میوه تصمیم گرفتم میوه هامو رو به تعداد که 30 نفر هستن شایدم کمتر برش بزنم و توی سینی بچینم.

میوه هام هندونه -طالبی و یک میوه فانتزی مثل توت فرنگی و گیلاس هست. هندونه رو به شکل کاج برش میزنم. طالبی و 3گوش

به شکل سینی میوه. یا هندونه و طالبی به شکل سبد با اسکوپ های میوه تو سبد حصیری که با برگ پوشوندم و اطرافش هم همون میوه فانتزی با این چنگال کوچولو و رنگی ها. چطوره؟

برای دسر هنوز تصمیمی نگرفتم اما اگر تعداد کمتر بشه پان تو ظرف پیرکس یا ژله رنگین کمون تو ظرف پیرکس که برنگردونم. یا اینکه برش بزنم و توی ظرف بذارم به تعداد. اگر تعداد 30 نفر باشه حذفش میکنم. به جاش یه چیز دیگه پیشنهاد بدین بذارم.

برای عصرانه همون دلمه تو سینی و تزیین با لیمو و فلفل رنگی و حلیم بادنجون تو ظرف پیرکس تزیین با بادنجون های سرخ شده به شکل گل . سبزی خوردن تو سبد حصیری با ترب و پیازچه تزیینی احتمالا تزیین توپی- و نان تو سبد حصیری

برای نوشیدنی چایی و کافی میکس میبرم. + شکلات مغز دار تزیینش چه جوری باشه؟ برای قند خودم با رنگ طبیعی و ویلتون قالبشون میزنم.یا تزیین با رویال اما طرحش و نمیدونم چی بزنم؟

برای بشقاب .. ظروف یه بار مصرف رنگی . با دستمال گلدار اشپزخونه که یه تزیین ساده داشته باشه.

به نظرتون چه طوره؟

اساعت برگزاریش هم 6 یا 630 عصر تا 830 هست. هوای شیرازم گرمه اما یکی از دوستان قراره بیاد دنبالم که مشکل حمل و نقلم کمتر باشه.

بچه های دوستامم با رنج سنی 5تا 9سال هستن تقریبا از تعداد 30 نفر 10 نفر بچه هاشون هستن.

منتظر ایده هاتون هستم . زمان مهمونی م رو انداختم 4تیر که وقت کافی داشته باشم.
    عزیزم من زیاد تو تزیینات وارد نیستم اما چند تا نظر میدم شاید به دردت بخوره میتونی پاپ کورن ها رو با چند قطره رنگ ویلتون رنگی کنی ..لواشک تک نفره برش بزن یا اصلا از این تک نفره ها بگیر که شبیه شکلاتن..بهشون میگن لواشک پذیرایی
    قند هم ی طرح گل کو چولوی رنگی بزن با رویال...میتونی از اسمارتیز هم استفاده کنی.
    و اسه دسر .میتونی ی کاری دیگه بکنی ی خورده شیشه درست کنی و برش بزنی حدود 40 تا برش بشه من تو قالب لوف کوچولو درس میکنم برشهاش زیاد میشه البته نشمردم تا حالا ولی فکر میکنم کافیه
    بعد توی ی ظرف گود مثل ی کاسه پیرکس بریزیشون روشم سلفون بکش..رنگی و خوشگله
    بقیه کارات به نظرم عالیه
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

مانی وکسری آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    69
    پسند کرده
    15

سلام خانومای هنرمند

منم 7 تیر ماه تولد پسرمه 70 نفر مهمون دارم جمع خانوادگیه همه سنی توش هست برای عصرونه هنوز نتونستم چیزی انتخاب کنم تم تولدشم زنبوره لطفا کمک کنید

rahil-moshiri آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    354
    پسند کرده
    255

سلام. قراره شب با دو تا از دوستامون واسه شام بریم بیرون. کلا 4 نفریم و همه جوان. نمیدونم واسه شام چی درست کنم. فاصله مون تا خونه زیاد نیست. با ماشین حدود نیم ساعت. دوستم قراره کتلت بیاره. من فعلا فقط ژله خرده شیشه درست کردم. لوبیا پلو یا یه پلوی مخلوط دیگه خوبه؟ یا بهتره برنجی نباشه؟

کالاهای من
    4
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    363
    پسند کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط rahil-moshiri
    سلام. قراره شب با دو تا از دوستامون واسه شام بریم بیرون. کلا 4 نفریم و همه جوان. نمیدونم واسه شام چی درست کنم. فاصله مون تا خونه زیاد نیست. با ماشین حدود نیم ساعت. دوستم قراره کتلت بیاره. من فعلا فقط ژله خرده شیشه درست کردم. لوبیا پلو یا یه پلوی مخلوط دیگه خوبه؟ یا بهتره برنجی نباشه؟
    راحیل جون الویه درست کن و بزار تو باگت برا سرو نفری و ببر. میچسبه ... به به
    پایانی برای قصه نیست . چرا که نه گوسفندان عاقل میشوند و نه گرگها سیر

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1425
    پسند کرده
    2956

نقل قول نوشته اصلی توسط rahil-moshiri
    پیشنهاد منم سمبوسه هست . هم با مواد پیتزا خوشمزه میشه و هم با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی و ...
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام من تازه اومدم زیاد بلد نیستم و تازه ازدواج کردم همه مطالبو خوندم عالی بودن خسته نباشین
    دوستام قراره بیان خونم ممنون میشم واسه عصرونه راهنمایم کنین لطفا
    در طلوع دوستی هرگز غروب نیست پس زندگی کن برای کسی که دوستش داری

rahil-moshiri آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    354
    پسند کرده
    255

ممنون از پاسخ هاتون. حالا یه سئوال دیگه. قراره مادر و زن عموی همسرم رو وقتی داریم از سفر برمیگردیم بیاریم خونه مون. 2-3 روز می مونن. چه غذاهایی رو پیشنهاد می کنید؟ دسر خاصی هست که بتونم فردا درست کنم و تا چهارشنبه شب تو یخچال نگه دارم؟ (از فردا میریم سفر) اصولا واسه این دو نفر چه غذاهایی مناسبه؟
    آها این رو یادم رفت بگم.مادرهمسرم ژله دوست نداره پس ژله رنگین کمان، بروکن گلاس و امثالهم! از انتخاب خارج می شوند
    پیشاپیش ممنون

• بانک بند ناف