نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 3,881 به 3,888 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    فرناز88 آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    1057
    پسند کرده
    832

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    دوستان ممنون از راهنماییتون
    در مورد بشقابها راستش کمی نگرانم مثلا به مادر بچه ها بر بخوره که نکنه من فکر کردم بچه ها ظرف های مجلسی رو می شکنند براشون ظرف معمولی تر گذاشتم چون ظرفهای قرمزم دم دستی تره. در ضمن هر دو بچه مال یک خانواده اند برای همین ممکنه بر بخوره بهشون. راستی یه گزینه دیگه اینه که برای بچه ها بشقاب گود (خورش خوری) از مشکیا بذارم چون از اون سرویس گودش رو دارم و نیازی هم ندارم برای سر سفره. این بهتره یا ایده ظرف قرمز یا ایده اینکه ظرفهای معمولی تر رو برای خودمون دوتا بذارم؟

(اینم از عاقبت دختر قدر شناس و قانعی بودن موقع خرید جهیزیه که خودم به مامانم اصرار کردم ما هیچ وقت مهمون نداریم و ست مهمونم 8 تایی باشه کافیه! )

نگار جان اين قضيه براي من هم پيش اومده بنابراين تجربمو برات ميگم. معمولا بشقابها و سرويس غذاخوري قبل از نشستن مهمونها روي ميز چيده ميشه. البته اگر تعداد مهمونا با تعداد صندلي هاي ميز برابر باشه. بعد موقع نشستن كوچولوها ميرن سر يه صندلي ميشينن كه مال بزرگتراست. تازه گاهي اوقات من براي كوچولوها يه سفره در نظر ميگيرم كه دور همي روي زمين بشينن اما از همه زودتر همونا ميرن سر ميز و بزرگترا مجبورن بشقاب به دست برن رو مبل ( تازه ميز من 10 نفرست ).

بنابر اين من هميشه اينكارو ميكنم كه اول مهمونا رو همه جوره راه ميندازم بعدكه سرگرم خوردن شدن آروم ميرم تو آشپزخونه و تو يه بشقاب معمولي براي خودم غذا ميكشم. هيچكس هم ديگه حواسش به من نيست.

اگر هم بشقابها رو اول جدا ميدي دست مهمونا بازم براي همشون بشقاب يه جور بذار.

2. بانک بند ناف
    فرناز88 آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    1057
    پسند کرده
    832

نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 10266
    سلام روز تعطیلتون به خیر خانوما یه راهنمایی می خواستم روز جمعه خواهرم اینا قراره بیان ولی هر دفعه تقریبا نوع غذاهام یه جوره می خوام ایندفعه یه کم متفاوت باشه هر سری مرغ وپلو با یه خورش سالاد فصل و ماکارونی و یه نوع ژله البته نا گفته نمونه خواهرم عاشق مرغامه یکی از خواهرزاده هام سالاد ماکارونی و اون یکی ژله دوست داره خوب بااین اوصاف میشه راهنماییم کنید ممنون می شم

عسل جون پيشنهاد من ته چين و لازانياست. يا به جاي ته چين يه پلوي مخلوط مثل باقالي پلو يا لوبيا پلو يا كلم پلو .

به جاي ژله هم پيشنهادم پان اسپانيا يا پودينگ شكلاتيه كه اين دومي راحت هم هست.

ستاره
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    10422
    پسند کرده
    11789

نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 10266
    سلام روز تعطیلتون به خیر خانوما یه راهنمایی می خواستم روز جمعه خواهرم اینا قراره بیان ولی هر دفعه تقریبا نوع غذاهام یه جوره می خوام ایندفعه یه کم متفاوت باشه هر سری مرغ وپلو با یه خورش سالاد فصل و ماکارونی و یه نوع ژله البته نا گفته نمونه خواهرم عاشق مرغامه یکی از خواهرزاده هام سالاد ماکارونی و اون یکی ژله دوست داره خوب بااین اوصاف میشه راهنماییم کنید ممنون می شم
    به نظر غذاهایی که مناسب فصل هست بهتره که درست کرد مثل باقالی پلو با ماهیچه یا گوشت ( الان میتونی شوید خوش عطر و باقالی تازه استفاده کنی )

دلمه برگ که اکثرا هم بزرگترا دوست دارن هم بچه ها

عدس پلو که روش رو با گوشت چرخ شده سرخ شده + کشمش + خلال پسته + پیازداغ میتونی تزیین کنی

به جای ماکارونی میتونی لازانیا درست کنی

ته چین مرغ

ژله رنگین کمان
    ژله تخم مرغی
    ژله موز و توت فرنگی این خیلی خوشمزس ( ترکیب موز + خامه + بستنی + ژله توت فرنگی ) میتونی تاپیکشو سرچ کنی و تزیین از تزیینات دوستان هم ایده بگیری

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    662
    پسند کرده
    562

بچه ها ببینید این منوم خوبه؟ مهمونی شام فردا شب.غذا هام شد کشک بادمجون و لازانیا و سالاد فصل و ژله رنگین کمان و دسر شکلاتی.اگر برای سالاد پیشنهاد بهتری دارید ممنون میشم بگید.میخواستم توپی بذارم که جدیدتره اما دیدم به غذاهام نمیخوره
    ماکارونی

زندگی رسم خوشایندی ست...............

eshgheasemani آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    730
    پسند کرده
    1075

سلام دوستان . من 23 خرداد تولدم هست . و تصمیم دارم واسه امسال تولدم رو به صورت پیک نیک برگزار کنم. دوست دارم تولدم تم داشته باشه اما مناسب یه دختر 30 ساله هم باشه.

دوستام حدود 30 نفر هستن. کیک و غذا و پیش غذا و دسر هم میخوام خودم درست کنم که عصرانه هست در واقع . هیچ ایدی هم ندارم راجب غذا و دسر . چون ماشین ندارم میخوام پیشنهاداتی که میدین بر این اساس باشه که حملش برام راحت باشه. هزینه ش هم زیاد نباشه.

میوه هم میخوام باشه به نظرتون چه میوه هایی و سروش به چه شکل باشه؟. راجب کیکم هم ایدی بدین که چه جوری باشه؟. چون کیک خامه ای که قطعا تو مسیر یک ساعته اب میشه. و شکلش بهم میریزه. نوع کیک و تزیینش با چی باشه؟.

حدودا یک هفته وقت دارم. برای غذا مرغ مکزیکی چون راحت هست و فکر کردم برای سروش میتونم تو نون باگت بذارم و ببرم فقط فکر کردم. دلمه برگ مو به نظرتون چطوره؟
    مرسی

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

نقل قول نوشته اصلی توسط beheshti
    سلام دوستان

یه منو ی عالی* برای مهمونیه افطار می*خوام

برا جمعهٔ اول ماه رمضان :)

برنج دوست ندارم!!ترجیحا غذاها فانتزی باشه و افطار بودنش هم در نظر بگیرییید

بسییییییییور ممنونم

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستییم:)
    زری جون خب واسه افطار حتما باید ی چیز سوپ مانند داشته باشی...حالا یا سوپ یا اش یا حلیم یا فرنی..شیر برنج و یا شله زرد و یا عدسی..چایی و شربت
    حلوا و خرما (که میتونی توپی کنی)نون و پنیر و سبزی خوردن و زولبیا بامیه
    حالا غذای اصلی راستش من خودم وقتی ی کوچولو نون پنیر و یکم سوپ میخورم سیر میشم..واسه همین دقیق نمیتونم بگم اینا مناسب افطار هست یا نه .؟ از بینشون میتونی انتخاب کنی..خب دلمه که خیلی خوبه...اما نمیدونم برنجی حساب میشه یا نه
    ماکارونی ...کاسترول بادمجون...کشک و بادمجون..تارتهای پیتزا...کوکو سبزی کوکو لوبیا سبز مجلسی..ی کوکو بادام زمینی هم خودم گذاشتم که طعمش خیلی خاصه و همه دوست داشتن ...بازم اگه چیزی به نظرم رسید بهت میگم
    post474217.html#p474217
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    242
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aydaa
    نقل قول نوشته اصلی توسط beheshti
    سلام دوستان

یه منو ی عالی* برای مهمونیه افطار می*خوام

برا جمعهٔ اول ماه رمضان :)

برنج دوست ندارم!!ترجیحا غذاها فانتزی باشه و افطار بودنش هم در نظر بگیرییید

بسییییییییور ممنونم

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستییم:)
    زری جون خب واسه افطار حتما باید ی چیز سوپ مانند داشته باشی...حالا یا سوپ یا اش یا حلیم یا فرنی..شیر برنج و یا شله زرد و یا عدسی..چایی و شربت
    حلوا و خرما (که میتونی توپی کنی)نون و پنیر و سبزی خوردن و زولبیا بامیه
    حالا غذای اصلی راستش من خودم وقتی ی کوچولو نون پنیر و یکم سوپ میخورم سیر میشم..واسه همین دقیق نمیتونم بگم اینا مناسب افطار هست یا نه .؟ از بینشون میتونی انتخاب کنی..خب دلمه که خیلی خوبه...اما نمیدونم برنجی حساب میشه یا نه
    ماکارونی ...کاسترول بادمجون...کشک و بادمجون..تارتهای پیتزا...کوکو سبزی کوکو لوبیا سبز مجلسی..ی کوکو بادام زمینی هم خودم گذاشتم که طعمش خیلی خاصه و همه دوست داشتن ...بازم اگه چیزی به نظرم رسید بهت میگم
    post474217.html#p474217

ممنون آیدای عزیزم
    کوکو بادوم زمینی* حتما باید خیلی* خوشمزه باشه!سیو کردم دستورشو
    می*شه یه کم در مورد تم دlر بودنش هم کمکم کنید
    خعیلیییییییییییییییی ممنون
    اللهم عجل لولیک الفرج

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

تم رو بزار یکم فکر کنم..یعنی فکر کنم رنگین کمان ایده خوبیه از پودر نارگیل رنگ شده و پودر پسته و دار چین و زعفرون خیلی میتونی اسه تزیین غذاها استفاده کنی..ولی بازم فکر میکنم بهت میگم
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!