نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 3,529 به 3,536 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    0

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

دوستای گلم من یه مهمونی پاگشا در پیش دارم که میخوام دختر خاله ام رو که تقریبا مث خواهر کوچیکترمه پاگشا کنم

مهمونام حدود پونزده نفر بیشتر نیستند
    می خوام غذاهایی باشه که بتونم از روز قبل اماده کنم
    واسه دسر به پان فکر می کنم و یه دسر دیگه که نمی دونم چی باشه
    غذا هم میخوام یه جور غذای گوشتی باشه یه جور مرغی
    سوپ و سالاد هم که می گذارم
    داماد زیاد بادمجون دوست نداره
    عروس هم همینطور
    البته اگر غذای دریایی خوبی هم به نظرتون می رسه بگید ممنون میشم
    بی صبرانه منتظرم

2. بانک بند ناف
    aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

گلم زیبا جون ی منو صفحهقبل واسه پا گشا دادن...منم با باقلی پلو با ماهیچه وته چین مرغ موافقم تو غذاهای دریاای هم به نظرم ماهی شکم پر که تو فر اماده بشه راحت و بی دردسره و همیشه هم عالی از اب در میاد دسر پان رو میتونی تصویری کنی یا ی ژله خورده شیشه تصویری به هر حال هر دو رو میتونی از روز قبل حاضر کنی...به نظرم غذاهای اصلیت رو همون روز حاضر کن و دسرها رو روز قبل...چون مرغ و گوشت اگه تو یخچال بمونه خوب نمیشه...راستی الان فصل کنگره خورش کنگر هم خوبه ها
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط گونش
    خانما من وهمسرم تصمیم گرفتیم ماه اینده اطرافیانمونو به پیکنیک دعوت کنیم طوری که اینبار همه بندو بساط و خوراکی و غذاو...... همه رو صرفا خودمون تدارک ببینیم و بقیه مهمون باشن فقط.
    (برخلاف همیشه که معمولا مامان وبابای گلم بیشتر زحمتشو میکشن و ماها در حد کمک کردن و کارهای جزئی)

قراره یه بار با اقوام بنده بریم
    یه بار با اقوام همسری
    مکانش هم اطراف شهر که حدود یه ساعت با شهر فاصله داشته باشه
    از صبح زود بریم تا غروب
    در هر نوبت حدود 10 -15 نفر خواهد بود تعداد مهمونها
    حالا میخوام نظر شما رو بدونم در مورد نحوه برگذاری این مهمانی رو باز
    (میخوام متفاوت باشه و در عین حال با محیط بیرون سنخیت داشته باشه )
    و هم نظرتون در مورد غذا و مخلفات و........
    در مورد جزئیات هم هرچه بیشتر بدونیم که بهتره

خوب من یه بار یه مهمونی اینطوری گرفتم که دوست داشتم از بقیه بیرون رفتنا متفاوت باشه تا برای همه یه تنوعی بشه

همونطور که دوستمون گفتن غذای اصلی این طور موقع ها کبابه چون مهمونا کلا به عشق بوی دود و کباب دوست دران برن طبیعت وگرنه مهمونی معمولی رو همه جا می شه گرفت

من اون روز چون چند تا از مهمونام گوشت قرمز دوست نداشتن جوجه کباب ها رو به سه طعم درست کردم
    یعنی طعم دار کردم و آقایون زحمت کباب کردنش رو کشیدن
    یه مقداریش رو به صورت تند با فلفل قرمز و ادویه تندوری مزه دار کردم
    یه مقداری رو هم مث کباب ترش با گردو و رب انار و سبزی معطر که خیلی خوشمزه شد و همه عاشقش شدن
    یه مقداری هم به صورت معمولی با کمی ماست و آب لیمو و روغ زیتون و زغفرون

با گوشت هم میشه همینکار رو کرد می تونی سه نوع کباب بدی چنجه جوجه و فیله ماهی شیر
    اگر مثل من مشکل مهمونای بد غذا رو نداری

و در کنارش چندین سیخ کوچه نگینی و فلفل کبابی و قارچ های نقلی رو کباب کردیم
    برنج رو هم از خونه آماده کرده بودم و اونجا گرمش کردیم

برای سالاد هم از خونه سالاد کلم و هویج درست کردم و تو ظرف گذاشتم و با خودم بردم و اونجا سرو کردم . به همراه ریحون و فلفل و ماست های تک نفره
    دسر هم کیک شکلاتی شب قبل پختم برش زدم تو ظرف در دار گذاشتم و بعد از غذا با چایی و نسکافه اماده سرو کردم

و برای عصرونه نمی خواستم آش بدم و می دونستم بعد از بازی کردن تو سر و کله هم زدن همه باز گشنه اشون میشه . چند تا ظرف ساندویج سرد که مثل رولت برش زده بودم رو تو سه تا دیس بزرگ سلفون کشیدم با دورچین هاش سرو کردیم که همه استقبال کردن و حتی از غذای اصلی بیشتر ازش تعریف کردن
    ساندویج ها هم در سه طعم بودن
    ژامبون
    ساندویج سالاد تن ماهی سرد
    ساندویج پنیر خامه ای و ریحون

همراهم میوه و آجیل و شکلات هم برده بودم که البته به علت زیاد بودن غذا ها کسی زیاد تنقلات نخورد

اگر مهمونات مثل مهمونای من شکمو نباشن می تونی کلا برنج رو فاکتور بگیری

در کل این سه طعم جوجه و ساندویج ها خیلی خوشمزه شیک و چشم گیر بودن

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aydaa
    گلم زیبا جون ی منو صفحهقبل واسه پا گشا دادن...منم با باقلی پلو با ماهیچه وته چین مرغ موافقم تو غذاهای دریاای هم به نظرم ماهی شکم پر که تو فر اماده بشه راحت و بی دردسره و همیشه هم عالی از اب در میاد دسر پان رو میتونی تصویری کنی یا ی ژله خورده شیشه تصویری به هر حال هر دو رو میتونی از روز قبل حاضر کنی...به نظرم غذاهای اصلیت رو همون روز حاضر کن و دسرها رو روز قبل...چون مرغ و گوشت اگه تو یخچال بمونه خوب نمیشه...راستی الان فصل کنگره خورش کنگر هم خوبه ها
    حق با شماست عزیزم من ندیده بودم پیام رو
    مرسی از توصیه های خوبت
    من خورشت کنگر بلد نیستم تا حالا نپختم

ستاره
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    10420
    پسند کرده
    11789

نقل قول نوشته اصلی توسط negar_sirish
    قراره فک و فامیل شوهر که دوازده نفر میشن رو برای نهار دعوت کنم به نظرتون غذا : چلو گوشت و ماهی و برای سالاد : سالاد ماکارونی و سالاد آلاسکا و دسر : ترامیسو و پان اسپانیا و شارلوت و زله رنگین کمان و رولی خورده شیشه رو درست کردم یه چیز دیگه می خوام ولی نمی دونم چی ؟
    خب به نظرتون چه جوریه برای دسر هم لطفا کمکم کنین

به نظر من که دسرات خیلی خیلی زیاده اصلا خورده نمیشه این همه دسر !!!مخصوصا پان و تیرامیسو که دسرای سنگینی هستن

چلو گوشت رو اکثرا میخورن و انتخاب خوبیه اما بهتره به جای ماهی یه نوع خورشت درست کنی چون دو نوع گوشت زیاده

به جای سالاد ماکارونی به نظرم سالاد کلم یا سالاد فصل یا حتی سالاد شیرازی چون هوا خنکه اینا بیشتر میچسبه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    53
    پسند کرده
    0

سلام دوستان من جمعه شب مهمون دارم 2 تا از همسایه هامونن(یه آقای بازنشسته با دخترش که دانشجو+خانم و آقا با دختر 9 سالشون)خونه این خانم و آقا که دعوت داشتیم خیلی خیلی ساده بود در حد یه قرمه سبزی و سبزی خوردن .به نظر شما من چی درست کنم ؟من اینقدر ساده بگیرم؟چیزی که به سن و سال مهمونام بخوره ؟مرسی
    پروردگارا!
    تو تكراري ترين " حضور " روزگار مني
    ومن عجيب به آغوش تو
    از آن سوي فاصله ها
    خو گرفته ام.........

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

نقل قول نوشته اصلی توسط suny
    سلام دوستیا...نمیدونم سوالمو اینجا میشه بپرسم یا نه...واسه بدنیا اومدن نی نیم همکارام واسم هدیه ای تهیه کردن ومنم باید یجوری شیرینیشو بدم...خونمون که نمیتونم ازشون پذیرایی کنم چون نی نی گوگولوم نمیذاره...میخوام وسایل ببرم محل کارم...خودم فکر کردم 2 نوع ژله درس کنم وشیرینی تر ومیوه یا بستنی ببرم...دوس دارم ی جوری باشه که هم آبرومندانه باشه وتو خاطره ها بمونه هم خرجم متعادل باشه تو این گرونی!!!!!! دوس دارم نظرتونو بدونم

عزیزم به نظر من کیک سیب شهرزاد گزینه خوبیه هم راحته هم خوشمزه و هم شیکه برش خوردش هم خیلی خوشگله...حملش هم راحته..کیک باقلوا یا همون شربتی هم خوبه البته هستن کسایی که طعم گلاب رو زیاد دوس ندارن...ی دسر تصویری هم که عکس ی نینی کوچولو روش باشه خوبه مثلا پان تصویری یا تیرامیسو اگه خواستی کیک بپزی دیگه دسرت رو ژله ایی درس کن مثلا خورده شیشه تصویری...دسرهای گلدانی هم ایده خوبیه.یا میتونی ژله رنگین کمانه تک نفره درس کنی که تو همون ظرف سرو شه که البته زمانبر تر از خورده شیشه اس.شکلاتهای المانی هم خیلی شیک و خوشمزه ان...راستش در مورد میوه نمیدونم چطوری بهتره سرو شه من از میووه سیخی و یا اسلایسی زیاد خوشم نمیاد...فکر هم نمیکنم با این دسر و کیک دیگه نیازی به میوه باشه...
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

*"فرزانه جون"* آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    2738
    پسند کرده
    529

عزیزم من تجربه داشتم رفتیم جایی طرف خیلی ساده برگذار کرد نوبت نفر بعدی طرف خیلی سنگ تموم گذاشته بود خوب معلوم بود میزبان اول خیلی خجالت زده شده بود به حدی که بقیه همونجا قرار گذاشتن که همیشه ساده بگیرن. ...وکلی ماجراهای بعدش
    به نظر من شما هم ساده برگذار کن که صمیمیت برقرار باشه اخه قراره از رفت وامد لذت ببریم نه فقط کار کنیم عزیزم