نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 329 به 336 از 5484
صفحه 42 از 686 نخستنخست ... 323940414243444552 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3303
    پسند کرده
    1346

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط *شاپرک*
    سلام خسته نباشید
    یه سوال فنی:

من ژله بستنی درست کردم
    وقتی بسته شد
    کف بستنی روش مونده بود ( حالت سفت و پفکی ) و زیرش یه لاه مخلوط بستنی و ژله و زیر اون هم ژله با غلظت کمت ربستنی و در آخر ته ظرف یه لایه سفید ژله البته قبلش خوب هم زده بودم بار اولم بود هم درست می کردم هم می خوردم همچین دسری رو
    سوالم اینه که دوستان که درست می کنن همینطوری میشه ؟
    با احترام به نظر دوستان

شاپرک جان، تنها دلیلی که این حالت میشه اینه که شما از ظرف گود استفاده کردی، ژله بستنی بخاطر نوع ترکیبش بهتره که حداکثر در ظرفهای کم عمق سرو بشه
    به همین دلیل هم معمولا به صورت چندلایه درستش میکنند.

کف روی ژله هم طبیعی هست بخاطر بستنی ایجاد میشه، موقع بستن ژله حبابها خودشون از بین میروند و اگر ژله ات رو بر نمیگردونی و داخل ظرف خودش سرو میکنی بهتره که روی لایه ژله بستنی، یک لایه ژله ساده یا میوه ای بچینی تا ظاهرش خوشگل تر بشه

سرد و گرمی بستنی تاثیری در این موضوع نداره، من خودم همیشه بستنی رو مستقیم از یخچال میریزم داخل ژله

** درضمن یک مبحثی داریم به نام "سوالات کاربران در زمینه آشپزی" که میتونید سوالاتتون رو اونجا مطرح کنید
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    151
    پسند کرده
    0

مامان سمی جان من هم همینو گفتم بستنی باید سرد باشه . چون شما همیشه سرد استفاده کردید بنابراین ندید که در غیر این صورت چی میشه یه با امتحانی این کار رو بکنید و اونوقت نتیجه رو ببینید که ربطی به گودی ظرف نداره چون اصولاً قالبهای دسر گود هستند و اینکه چند لایه بودن ژله بستنی به خاطر استفاده از ترکیب رنگ مات و شفافه و نه نوع ترکیب و حالت خاص این دسر.
    خطا از من است! از من که سالهاست گفته ام- ایاک نعبد - اما به دیگران دلسپرده ام، از من که سالها گفته ام - ایاک نستعین - اما به دیگران تکیه کرده ام.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3303
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته .ب
    درود خانم ها
    فردا قبل از ظهر دوستم و ۲ تا بچه اش میان خونه ما . ولی ناهار نمی مونن . چه پیشنهادی دارین؟
    چون قبل از ظهر میان بهتره که علاوه بر پذیرایی اول که خنکه، مثل شربت - پذیرایی های بعدی هم خنک باشه
    پذیرایی اول میتون آب طالبی یا امثال اون هم باشه

خب میوه و پذیرایی معمول که همیشه هست، درکنارش چون بچه هم همراهشونه، یک کیک بستنی خوشگل هم میتونید درست کنید که هم اونا خیلی دوست میدارند و هم پذیرایی شیک و خوشگله

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3303
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط زهرا سادات
    دوستای عزیز یه پیشنهاد برای دسر ماه رمضون به من میدین؟؟

من می خوام دو تا دسر درست کنم یه دسر با ژله و یه دسر شکلاتی یا ؟

دسر ژله رو یا خرده شیشه یا رنگین کمون می خوام بدرستم
    ولی برای دسر شکلاتی موندم
    مامانم می گه دسر ماه رمضون باید سبک باشه
    چیز کیک و تیرامیسو و موس شکلات رو هم حذف کردم
    روی فرنی شکلاتی هم میتونید فکر کنید
    درضمن میتونید ژله موزاییک قهوه ای هم درست کنید.
    اگر روش شکلات زیاد تاکید دارید، پودینگ شکلات فکر نکنم چیز خیلی سنگینی باشه؟؟!

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته .ب
    درود خانم ها
    فردا قبل از ظهر دوستم و ۲ تا بچه اش میان خونه ما . ولی ناهار نمی مونن . چه پیشنهادی دارین؟
    اب طالبي خنك يا هويج بستني براي ورود مهمونا. دسر يخچالي درست كن يا كيك ميوه اي كه وسطهاي نشستنشون با چاي عطري يا قهوه سرو كني.براي البالو يا گيلاست همون روش فويل پيچي را انجام بده.كيك اتشفشان هم خيلي شيكه! نان بستني طرح دار درست كن و توش را يه جور دسر يا مخلوط ميوه هاي يخ زده با بستني يه صورت اسكوپ بگذار .براي بچه ها مرنگ به صورت حروف اسمشون درست كن خيلي حال مي كنن!!حتي تو يه قالب گيفت بدي تا تو راه برگشت ببرن!
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    151
    پسند کرده
    0

زهرا سادات جون فکر میکنم دسرهای ژلاتینه اگه با کیک و رولت و بیسکوییت همراه نباشه سبک و کم حجم میشن به نظر من برای دسر شکلاتیت میتونی دسر راه راه شکلاتی رو درست کنی و یا کرم باواریا دو رنگ که رنگ شکلاتی رو اول بریزی تا وقتی برمیگردونی روی دسرت شکلاتی باشه و فوق العاده خوشمزست من که عاشقشم.در ضمن من همیشه برای دسر شکلاتی خورده شیشه و راه راه یه میانبر میزنم و اونم اینه که شیر شکلاتی میگیرم و فقط توش یه کوچولو شکر میزنم + ژلاتین خیلی راحت و بی دردسر و البته ارزونتر از اینکه بخوام کاکائو یا هات شکلات و از اینجور چیزها اضافه کنم ودردسر گلوله شدن و کمرنگ شدن و ... داشته باشم
    خطا از من است! از من که سالهاست گفته ام- ایاک نعبد - اما به دیگران دلسپرده ام، از من که سالها گفته ام - ایاک نستعین - اما به دیگران تکیه کرده ام.

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    178
    پسند کرده
    62

سلام من ميخوام اولين افطاري را 5شب بدم دوست همسرم هستند يك زوج جوان با كوچولوي 2ساله پيشنهاد واسه افطاري و شام لطفاخيلي زود تا بتونم اگه موادي را ندارم تهيه كنم
    هيچ چيز خاصي مدنظرم نيست فقط پنير را كه بصورت توپي با سبزيجات و گردو درست كنم منتظر پيشنهادات خوبتون هستم

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    178
    پسند کرده
    62

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteh
    سلام من ميخوام اولين افطاري را 5شب بدم دوست همسرم هستند يك زوج جوان با كوچولوي 2ساله پيشنهاد واسه افطاري و شام لطفاخيلي زود تا بتونم اگه موادي را ندارم تهيه كنم
    هيچ چيز خاصي مدنظرم نيست فقط پنير را كه بصورت توپي با سبزيجات و گردو درست كنم منتظر پيشنهادات خوبتون هستم
    نقل قول نوشته اصلی توسط الهام مامان روناک
    فرشته جون سبزی خوردن و خیار و گوجه بذار و زولبیا بامیه (من همیشه روز اول یا دوم ماه رمضون یکی دو کیلو میگیرم چون روغنشون تازه است و هنوز نسوخته و تا آخر ماه رمضون بسه مونه)حلوی هویج که خوش خورترها و خرما
    میتونی سوپ درست کنی
    و اینکه من بعضی وقتها خمیر آماده از نونوایی میگیرم و کمی شکر و دارچین (و بنا به سلیقه خودت چیزهای دیگه اضافه کن) و بعد توی دست شکل گرد یا بیضی حالت میدم البته نازک ولی نه خیلی و توی روغن سرخ میکنم و موقع سرو هم کمی شکر میپاشم روش خوشمزه میشه و نمیدونم غذای برنجی درست میکنی یا نه و اگه آره که خوب سالاد و برنج و در کل سعی کن سبک باشه ولی رنگارنگ.
    ولی اگه غذای برنجی نمیذاری یه غذای سبک مثل سوفله مرغ و قارچ و یا اشترودل چون موقع افطار آدم از بس چایی و آب سرد میخوره دیگه واسه غذا جا نداره یا حداقل من اینجوریم و بیشتر ترجیح میدم نون و پنیر و خیار گوجه بخورم
    ممنون الهام جان من به پيشنهاد فافا رفتم و سري به ان فروم زدم و درسته نان وپنير و گردو و سبزي -زولبيا باميه و خرما چون خودم خيلي حلوا دوست ندارم بيشتر به فرني يا يك دسر اين مدلي فكر كردم و همانطور كه گفتي يك سوپ
    حالا موندم افطار را جدا بدم با فاصله 1-2ساعت شام بدم اگه اينطوري بشه كه بايد يك غذاي ساده براي افطار بگذارم و براي شام هم غذاي برنجي و و ماست و خيار و سالاد و يك چيز سبك همراه غذا اصلي بياد كه فقط توي سفره يك غذاي برنجي تنها نباشه و همينطور يك ژله بعنوان دسر
    اما اگه افطار و شام با هم بدم خوب يكي از غذاهاي ساده و يك دسر حذف ميشه نميدونم چيكار كنم ميدونم ادمي كه افطار ميخوره ديگه دلش زياد شام نمي خواد اما خوب نميشه كه سفره شام پهن كنم و فقط ته چين (مثلا) تنها بگذارم توي سفره ميشه؟

صفحه 42 از 686 نخستنخست ... 323940414243444552 ... آخرینآخرین