نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 3,281 به 3,288 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    169
    پسند کرده
    121

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیرا مامی
    دوستای گلم من تازه 3 ماهه ازدواج کردم.تا الان خونواده همسرم نیومدن خونمون. 5 شنبه دیگه قراره دوره زنونه خونمون بذارم که جاریها و خواهر شوهرم هستند و کلا ده نفر میشیم که همه خانم هستند.

برای اولین بارم هست میان خونمون.میشه کمکم کنید بگید منوم چی باشه؟ نظر خودم با این منوست.به نظرتون خوبه؟

سبزی پلو با ماهیچه- مرغ که با هویج و سیب زمنی درست میکنند و در واقع خورش مرغ میشه- کشک بادمجون- سوپ قارچ و شیر- ژله خورده شیشه

شما هم نظر داشتین بدین . چیکار کنم؟؟ این منو خوبه؟ مرغمو چطوری درست کنم؟ بد میشه روز قبل همه اینها رو درست کنم؟ چون اون روزش شاید زیاد فرصت نداشته باشم.....

ماهیچه از روز قبل بپزم فرداش گرم بشه بد میشه؟وای موندم

کمک کنید اولین تجربه اشپزیمه باور میکنید شبا خوابشو میبینم .تا 5 شنبه بیاد و بره و راحت بشم.هیچی هم زیاد بلد نیستم...
    به نظرتون برنج سفید و سبزی پلو برای 10 نفر رو باید به چه مقدار بپزم که کم و یا زیاد نیاد؟
    گوشت ماهیچه و مرغ چه مقدار باشه؟؟
    برای مرغ فقط از رون مرغ استفاده میکنم.ران ها هم بزرگند تیکه هاش

مرسی اگه زود کمک کنید خیالم راحت بشه بدونم چی به چی هست.هر کی میدونه نظر بده

به نظر من این مدل مرغ زیاد مجلسی نیس
    به جاش ته چین مرغ بزار
    که شیک تره
    یه سالاد هم بزاری سر سفره بد نیس رنگ ولعاب میده به کارت
    شب قبل درست کن فردا بچین توظرف
    فعلااینابه ذهنم رسید
    [HIGHLIGHT=#31859b]حتی در بن بست ها هم راه اسمان باز است باید پروازرا بلد بود![/HIGHLIGHT]

مامان آریا آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    263
    پسند کرده
    20

ویترین مدال ها

لطفا" راهنماییم کنید برای 60 نفر مهمان مقدار مواد کیک مرغ از جمله نون تست ومرغ چقدر باشه؟

یه سوال دیگه کیک مرغ و سالاد یونانی مزشون خیلی شبیه نیست؟( چون طمع مرغ وسیر وسس تو هردوشون هست)
    میتونه هر دوتا تو منو مهمونی باشه؟

هر یک از ما فرشته هایی هستیم که فقط یک بال داریم.فقط هنگامی قادر به پروازیم که به یکدیگر بپیوندیم..

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

دوستای گلم من تازه 3 ماهه ازدواج کردم.تا الان خونواده همسرم نیومدن خونمون. 5 شنبه دیگه قراره دوره زنونه خونمون بذارم که جاریها و خواهر شوهرم هستند و کلا ده نفر میشیم که همه خانم هستند.

برای اولین بارم هست میان خونمون.میشه کمکم کنید بگید منوم چی باشه؟ نظر خودم با این منوست.به نظرتون خوبه؟

سبزی پلو با ماهیچه- مرغ که با هویج و سیب زمنی درست میکنند و در واقع خورش مرغ میشه- کشک بادمجون- سوپ قارچ و شیر- ژله خورده شیشه

شما هم نظر داشتین بدین . چیکار کنم؟؟ این منو خوبه؟ مرغمو چطوری درست کنم؟ بد میشه روز قبل همه اینها رو درست کنم؟ چون اون روزش شاید زیاد فرصت نداشته باشم.....

ماهیچه از روز قبل بپزم فرداش گرم بشه بد میشه؟وای موندم

کمک کنید اولین تجربه اشپزیمه باور میکنید شبا خوابشو میبینم .تا 5 شنبه بیاد و بره و راحت بشم.هیچی هم زیاد بلد نیستم...
    به نظرتون برنج سفید و سبزی پلو برای 10 نفر رو باید به چه مقدار بپزم که کم و یا زیاد نیاد؟
    گوشت ماهیچه و مرغ چه مقدار باشه؟؟
    برای مرغ فقط از رون مرغ استفاده میکنم.ران ها هم بزرگند تیکه هاش

مرسی اگه زود کمک کنید خیالم راحت بشه بدونم چی به چی هست.هر کی میدونه نظر بده

سلام خانومی اصلا خودت رو نگران نکن وبا خیال راحت به کارهات برس .

از اونجا که مهمونیتون خانومانه وبرای شام هست باید دقت کنین ضمن این که غذاتون خوش مزه وخوش آب ورنگ میشه زیاد درست نکنین که بمونه ویا اینکه رژیم خانومها رو هم در نظر بگیر که غذاهات زیاد نیاد .

اول از چیز برای یه غذای خوب خرید جنس خوبه .شما توی خرید جنس دقتت رو ببر بالا .

من هیچ موقع دستم به کم نمیره برای همین همیشه مقداری از غذام زیاد میاد اما به نظر من بهتره کمی زیاد بیاد تا کم بشه .لااقل فرداش خودمون میخوریم .

سوپ شیر برای منوت خوبه .

سبزی پلو با ماهیچه خوبه .ماهیچه 5 تا 6 عدد خوبه ران مرغ هم 5 تا 6عدد خوبه

مرغ وهویج رو اینطور که میگم درست کن عالی میشه وخورشتی هم نیست .

پیاز داغ کن وتکه های مرغ رو توش تفت بده تا یه کم رنگ بگیره بعد رب بزن وتفت بده ویه کم زردچوبه ونمک . مقدار خیلی خیی کم آب بریز وبذار بپزه .نیم ساعت مونده به خاموش کردن زیر غذات هویج های خلالی نسبتا درشت رو بهش اضافه کن .(میتونی برای زیباترشدن قالب بزنی هم هویج هم سیب زمینی )یه مقدار فلفل سیاه ومقدار مناسبی زعفران بریز روز مرغها .نمک غذات رو تست کن اگر دیدی لازمه کمی نمک بزن وبذار تا یه ربع نیم ساعت دیگه بپزه .سیب زمینیت رو هم جداگانه خلال وسرخ کن .سعی کن از سیب زمینی های یکدست استفاده کنی که خوب وعالی سرخ بشن .

معمولا سیب زمینی های اردبیلی بهترین سیب زمینی هستند .وقتی سرخشون میکنی خوب ویکدست وترد میشن .اما این سیب زمینی هایی که توش سفیده ویه کم حالت پوکی وچوب پنبه ای دارن اصلا خوب در نمیان .یه طرفشون سرخ میشه یه طرفشون خام میمونه .

مقدار آب این مرغ به اندازه ی سس کمی توی دیس هستش وخورشتی نیست اما بسیار خوش مزه است .برای تزئین کنار دیسش هم میتونی از برگ های تازه ی جعفری به صورت شاخه های کوتاه استفاده کنی .لیموی تازه برش بزنی وکنارش بذاری .اگر دوست داشتی فقط نخود فرنگی هم کنارش بذاری ترکیب خوب وخوش مزه ای پیدا میکنه اما ذرت نذاری .

کشک بادمجون رو از منوت حذف کن چون مطمئنا خیلی غذات زیاد میاد .
    سالاد فصل درست کن که سبک هست بدون سس باشه وسر میز سس بذار تا هر کسی خواست استفاده کنه .

سبزی خوردن رو از قبل بگیر پاک کن وبشور تو دستمال پارچه ای نمدار تو یه سبد بذار تویخچال .

برای برنج هر نفر یک پیمانه بریز وموقع دم کردن نیم یه سمت از قابلمه رو سبزی پلو درست کن نیمه ی دیگر رو برنج سفید بذار .

من با درست کردن غذا از روز قبل واقعا مخالفم. یه مطالعه ی کوچولو درباره ی فساد مواد غذایی پخته شده داشته باشیم به نتیجه میرسیم که تا جایی که میتونیم از این کار پیشگیری کنیم.

تمام موادت رو از روز قبل آماده کن بسته بندی کن وبذار تو یخچال .ظرف های پذیراییت رو بچین وهمه ی کار ها ی اضافی .حتی زعفرونت رو دم کن زرشکت رو بشور .سیب زمینیت رو خلال کن وتو آب بذار تو یخچال .هویجت رو آماده کن .برنجت رو خیس کن .جو پرک سوپت رو خیس کن .قارچ هات روبشو ر وبذار تو کاغذ تو یخچال .میوه هات رو بشور وبذار توی یه قابلمه بزرگ توی تراس وروش وزیرش یه پارچه ی تمیز بپوشون .زیرش منظور توی قابلمه است ها هههههههههه .

صبح بعد از کار های اصلی برای نهارت ویه گرد گیری تو خونه

به نظر من اول از همه سالادت رو آماده کن وروی ظرفت رو سلفون بکش بذار کنار .قندونات رو قند کن .دستمال هات رو آماده کن .آبلیموخوریهات رو پر کن .نمک پاش هات رو نمک کن .

بعد با خیال راحت یه پیاز داغ مشت درست کن وماهیچه هات رو توش تفت بده وهر چی میدونی ودوست داری اضافه کن وبذار با حرارت کم بپزه .

مرغت رو هم در ادامه بذار هرطور دوست داری بپزه زمان یکساعت تا یکساعت ونیم برای مرغت خوبه .ساعت دو بذار تا سه ونیم هم تمومه .تا اونا آماده بشن سوپ شیرت رو درست کن وبذار کنار بعد سیب زمینی هات رو سرخ کن .ماهیچه ات هم اگر پخته خاموش کن ههههههههه

اب برنجت رو بذار .اگر خواستی تا قبل اومدن مهمونات تمام کارهات رو بکنی برنجت رو صاف کن اما دم نکن بذار توی تراس تا به وقتش برای ته دیگ هم سیب زمینی هات رو قالب بزنی که همه یکدست باشن بهتره حتی اگر قالب گرد باشه قشنگ تره .

تا اینجا به نظر من مهمترین کارهات انجام شده استراحت کن وبعد پاشو سماورت رو روشن کن و یه دوش بگیر به خودت برس .

میوه هات وشیرینی ومواد پذیرایی رو بچین .ظرف هات رو هم که از قبل آماده کردی .میزت رو برای شام بچین .تمام ظروف سر جاشون .

کم کم برنجت رو بیار بذار رو حرارت اجاق وکمی آب وروغن بده رو برنجت وبذار توی دم .زرشکت رو یه کم تفت بده .چاییت رو دم کن .قهوه خواستی اون رو هم آماده کن .در آخر کار که مهمونات موقع اومدنشون بود شمع هات رو روشن کن البته اگر نمیخوای از چلچراغ استفاده کنی .در غیر این صورت بذار سر میز شام شمع روشن کن.

نزدیک به سرو شام دیگه باید دست به کارشد .سبزی خوردن هات رو توی سبد های کوچولو بریز وبا سالاد بذار سر میز .زیتون هم با خیارشور های کوچولو بذار سر میز .شروع کن به کشیدن غذات .اول سوپ بعد برنج رو بعد از دادن روغن داغ بکش وتزئین کن وبفرست سر میز بعد مرغ رو بکش ودر آخر کار ماهیچه .چون زود سرد میشه ومیبنده .سعی کن مقدار کمی سس آب ماهیچه داشته باشی تا در انتهای کار بریزی توظرف وسر میز بذاریتا اگر کسی دوست داشت استفاده کنه .

آب ونوشیدنی هم که یادت نمیره ایشالاه .

به خودت بگو که بهترینی ومیتونی بهترین ها رو درست کنی .دل نگرانی به خودت راه نده .ایشالاه خبر خوش برگذاری مهمونی رو برامون بیا بگو .موفق باشی عزیزم .

به قول این فیلم جدیدا فایتینگ

وای چقدر نوشتم
    یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

استوره جان چقدر خوب و کامل توضیح دادی.خیلی لطف کردی. واقعا خیلی با صبر نوشتی ممنونتم

من میخوام ماهیچه گوساله بگیرم. حالا با سبزی پلو خوب میشه یا با باقالی پلو بهتره؟

مرسی از لطفت

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

استوره جان چقدر خوب و کامل توضیح دادی.خیلی لطف کردی. واقعا خیلی با صبر نوشتی ممنونتم

من میخوام ماهیچه گوساله بگیرم. حالا با سبزی پلو خوب میشه یا با باقالی پلو بهتره؟

مرسی از لطفت
    قابل نداشت خانومی .

به نظر من ماهیچه ی گوساله اصلا خوب نیست قبلا هم گفتم که کردم کدوی تینیای گاو توی ماهیچه ی اون تخم ریزی میکنه وتوی حرارت بالا از بین میره .چون خیلی مقاومه .اگر خواستی از راسته ی گوساله ی نر استفاده کنی بهتره .هم نرم هستش گوشتش وزود میپزه هم مشکلات ماهیچه رو نداره .که فرقی نمیکنه با سبزی باشه یا پلوی ساده .اما اگر خواستی با سبزی درست کنی همون شوید پلو بهتره .چون معمولا تو سبزی پلو سیر داره که اون با ماهی بیشتر جوره تا گوشت .بازم هرطور خودت میدونی عزیزم.
    یه لفمه نون حلال

*سیندرلا* آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1558
    پسند کرده
    4642

با سلام
    من برای 9 بهمن مهمون دار م البته تعدادمون زیاد نیست حدود 15 نفر برای ناهار میان
    در مورد منوی غذا میخواستم راهنماییم کنین خودم روی قرمه سبزی و سوپ جوبرای پیش غذا و غذای اصلی فکر کردم که سالاد فصل و مخلفات هم میزارم برای دسر و یا غذای اصلی بازم ممنون میشم نظر بدین
    ...

بگذار ابر سرنوشت هر چه می خواهد ببارد ما چترمان خداست

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط *سیندرلا*
    با سلام
    من برای 9 بهمن مهمون دار م البته تعدادمون زیاد نیست حدود 15 نفر برای ناهار میان
    در مورد منوی غذا میخواستم راهنماییم کنین خودم روی قرمه سبزی و سوپ جوبرای پیش غذا و غذای اصلی فکر کردم که سالاد فصل و مخلفات هم میزارم برای دسر و یا غذای اصلی بازم ممنون میشم نظر بدین

سلام عزیز

منوی خوب وساده ایه .برای دسر پان اسپانیش یا پاناکوتا درست کن.

اگر خواستی غذای اصلیت رو اضافه کنی مرغ سرخ کرده با دورچین بهترین گزینه است .موفق باشی عزیز
    یه لفمه نون حلال

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    105
    پسند کرده
    0

سلام دوستان جان تولد دخترم سه روز دیگه هست به نظرتون اگه از فردا شب دسرهام که شامل زله رنگین کمان موزاییکوپان میشه درست کنم بد میشه?اخه دست تنهام کمکی ندارم و80 نفر هم مهمون دارم.ممنون میشم جوابمو بدین

به قلب مهربانت بگو:چیزی وجود ندارد که یادت را از خاطرم ببرد،
    حتی فاصله ها!!!

• بانک بند ناف