نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 3,265 به 3,272 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    154
    پسند کرده
    0

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.t.j
    سلام من میخوام خانوادمو دعوت کنم میخوام لازانیا درست کنم تقریبا 15 نفرند
    در مورد مقدار لازانیا و گوشت و پنیر اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم بهم بگه
    در ضمن یک مدل سالاد میخوام درست کنم چه نوع سالادی با لازانیا جور تره؟
    راستی من میخوام نوشابه بگیرم به نظرتون دوغ بهتره یا نوشابه یا دلستر؟

صفورا جان
    اگر غذا فقط لازانیا و سالاده دوتا پیرکس بزرگ باید بذارین. 3 بسته لازانیا 1 کیلو گوشت چرخ کرده و سه بسته پنیر.
    سالادتون باید به نظر من غذایی باشه که سیر بشن. پیشنهادم یا الویه و یا کیک مرغ هست.
    به نظر من دوغ که با منوتون جور نیست. نوشابه از دلستر همه پسند تره. یا می تونین یک نوشابه خانواده و یک دلستر خانواده بگذارین.
    لی کلا غذا برای 15 نفر به نظر من کمه.
    نگارا جون جدیدا آی کیوم ته کشیده
    منظورتون از کمه یعنی چی؟یعنی یک مدل غذای دیگه هم اضافه کنم؟
    خانواده ام با دو جور غذا درست کردن شدیدا مخالفند در ضمن چند بار بهم گفتند که لازانیات خوب بوده و ما رو به صرف لازانیا دعوت کن
    لازانیا جزو غذاهای سنگینه بعد دعوتیم هم واسه شامه
    ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید
    من همه دعوتیهام سنتی بوده و کلا با غذاهای امروزی تر از کسی پذیرایی نکردم
    چه جوری باید سروش کنم
    بقیه دوستان هم اگر کمکی کنند ممنون میشم

خدایا !!!!!
    [HIGHLIGHT=#ffffff]تو فقط با من باش[/HIGHLIGHT]

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    32
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط s.t.j
    سیما جون پیشاپیش تولد دخترتون رو تبریک میگم انشالله که همیشه سالم باشه و مایه افتخار خانواده
    من یک پیشنهاد دارم که امیدوارم ناراحت نشید از م
    به نظرم ریخت و پاش زیادی فقط باعث حرص دادن بقیه و به رخ کشیدن دارایی هاتون هستش(که البته انشالله دارایی شما صد برابربشه)
    زیادی در گیر تشرفات و بریز و بپاش بودن باعث میشه که خودتون اصلا از جشن لذت نبرید .در ضمن معده هرکس یک مقدار کم جا داره و زیاد پر شدنش باعث کسالت و سرد شدن مجلس شما میشه
    به نظرم هات چاکلت + شیرینی - شکلات و تنقلات تولد خوبن به شرطی که توی مقدار شکلات و تنقلات زیاده روی نشه
    کیک مرغ.کشک بادمجون . سالاد ماکارونی کافیه.چون توی رنج غذاهای پرطرفدارند
    دسر هم یک مدل بدید چون کیک هم هست
    میوه رو هم یک گوشه بزارید که هر کس به اندازه ایی که میخواد برداره و با در نظر گرفتن سن مهمونها اسراف کمتر میشه
    خواهش میکنم از پیشنهاد من ناراحت نشید.بخدا ریخت و پاش الکی نشونه باکلاس بوده یا زیادی خوش سلیقه بودن نیست
    بهش فکر کنید

صفورای عزیزم ممنون از پیشنهادتون ، اما عزیزدلم هرکس شرایط زندگیش خاص خودشه و خودش میدونه چطور با مسائلش برخورد کنه ، مهمونای من 40 -45 نفر در رنج سنی مختلف هستند از پیرمرد 85 ساله که همون پدرشوهرمه تا بچه 3-4 ساله ، و همچنین خوشبختانه چون مهمونام همه فامیل درجه یکه خودم و همسرم هستند کاملا با ذائقه و علایق غذاییشون آشنا هستم بنابراین مجبورم چند مدل غذا درست کنم تا همه از شامی که میل می کنند راضی باشند ولیکن عزیزم ذکر این نکته ضروریست که من از هرچیز کم درست میکنم که ریخت و پاش الکی نشه و خودم هم شدیدا طرفدار تنوع غذایی در مهمونی ها هستم چون همسرم و پسربم بسیار بد غذا هستند واگه چند مدل غذا سرسفره کسی که دعوتمون کرده نباشه مطمئنا یکیشون گرسنه می مونه ، درضمن من تا حالا خیلی مهمونی زیاد دادم و همشون هم عالی بوده وخوشبختانه آخرغذا معمولا چیزی تهش نمونده و خدا رو هم صد هزار مرتبه شکر که اصلا اهل کلاس گذاشتن نیستم چون از این یک کار به شدت متنفرم .
    به عنوان مثال اگه مثلا من برای دسر فقط ژله درست کنم یک چند نفری از مهمونام اصلا ژله دوست ندارند ، اگه پان درست کنم پسرم دوست نداره و ناراحت میشه بنابراین این دونوع دسر که حتمیه و عذا رو هم به همین شکل عزیزم
    لحظه ها را گذراندیم که به خوشبختی برسیم؛ غافل از آنکه لحظه ها همان خوشبختی بودند.

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

[quote=s.t.j]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    نقل قول نوشته اصلی توسط "s.t.j":3g2w1r7b
    سلام من میخوام خانوادمو دعوت کنم میخوام لازانیا درست کنم تقریبا 15 نفرند
    در مورد مقدار لازانیا و گوشت و پنیر اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم بهم بگه
    در ضمن یک مدل سالاد میخوام درست کنم چه نوع سالادی با لازانیا جور تره؟
    راستی من میخوام نوشابه بگیرم به نظرتون دوغ بهتره یا نوشابه یا دلستر؟

صفورا جان
    اگر غذا فقط لازانیا و سالاده دوتا پیرکس بزرگ باید بذارین. 3 بسته لازانیا 1 کیلو گوشت چرخ کرده و سه بسته پنیر.
    سالادتون باید به نظر من غذایی باشه که سیر بشن. پیشنهادم یا الویه و یا کیک مرغ هست.
    به نظر من دوغ که با منوتون جور نیست. نوشابه از دلستر همه پسند تره. یا می تونین یک نوشابه خانواده و یک دلستر خانواده بگذارین.
    لی کلا غذا برای 15 نفر به نظر من کمه.
    نگارا جون جدیدا آی کیوم ته کشیده
    منظورتون از کمه یعنی چی؟یعنی یک مدل غذای دیگه هم اضافه کنم؟
    خانواده ام با دو جور غذا درست کردن شدیدا مخالفند در ضمن چند بار بهم گفتند که لازانیات خوب بوده و ما رو به صرف لازانیا دعوت کن
    لازانیا جزو غذاهای سنگینه بعد دعوتیم هم واسه شامه
    ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید
    من همه دعوتیهام سنتی بوده و کلا با غذاهای امروزی تر از کسی پذیرایی نکردم
    چه جوری باید سروش کنم
    بقیه دوستان هم اگر کمکی کنند ممنون میشم[/quote:3g2w1r7b]

صفورای عزیز
    نمی دونم شاید ما خیلی شکمو هستیم و روی این حساب می گم کمه به خصوص که یک نوع هست. مثلا اگه کسی لازانیا دوست نداشته باشه یا نخواد شام سنگین بخوره تکلیفش چیه؟
    بازم صد در صد تشخیصش با خودتونه اما می شه مثلا یه سوپی خوراکی چیزی کنارش گذاشت.
    برای سروش من دوست دارم برش نخورده بیارم سر میز و هر کی هر چقدر دوست داره بکشه اما تو سایت می بینم خیلیا برش خورده سرو می کنن. راستش تو اطرافیان من این زشته که سهم کسی تعیین بشه و اصلا غذای برش خورده یا نفری سر میز نمی گذاریم چون به مهمون بر می خوره ولی باز باید ببینید چه جوری راحتین.
    راستی به نظرم یه پنج دقیقه تا ده دقیقه قبل از سرو از فر بیاد بیرون بگذار یه گوشه که بهتر برش بخوره و منسجم تر باشه.
    پیشنهاد من کلا
    یک پیرکس لازانیا ، یک دیس مثلا کتلت یا ناگت یا پیراشکی و یک ظرف سوپ یا سالاد فصل هست.
    من برای 10 نفر اعضای خانواده ام هم معمولا 3 تا غذا در نظر می گیرم.
    بازم خود دانی عزیزم. خوش بگذره.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

romina joon آواتار ها
    میزان امتیاز
    82
    پسند شده
    6311
    پسند کرده
    6050

نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh
    نقل قول نوشته اصلی توسط romina joon
    سلام دوستتان یه چیزی واسه رو پلو میخوام که کباب سنتی و خورش سنتی نباشه.مرغ با طبخ ساده یا شکم پر و اینا هم نباشه.قبلن هم بادمجان قایقی درست کردم.
    ممنون از کمکتون

بسلام خانومی .پلو غذای سنتی ایرانه واین پلو با خورشت ها ی سنتی ایرانی وکباب سنتیش خورده میشه .شما تمام موارد رو گفتی نمیخوای .نه خورشت نه کباب نه مرغ .

خب بین غذاهای پلویی میمونه پلوهای مخلوط .

لوبیا پلو عدس پلو شیرین پلو مرصع پلو اینها رو میشه مجلسی درست کرد .

اما میتونی برای کنار برنج سفید از ماهی سرخ کرده همونطور که دوستمون گفتند استفاده کنی .

گردن وراسته ی گوسفندی بگیر بپز وبا برنج سفید استفاده کنین .

اگر مهموناتون زیادن میتونی ران درسته ی بره بگیری و مثل چلو گوشت بپزی .مثل چلو گوشت معین درباری .

میتونی رشته پلو درست کنی با همین نوع گوشت .حالا یا گوساله یا بره .
    اسطوره عزیز یکسری غذاهای خارجکی هستن که میشه با برنج سنتی خودمون خورد.برای مثال کباب چوبی یا کباب چوبی مرغ و سبزیجات یا مینی کباب فک کنم اسمشه (یه چیزی مث گوشت قلقلی که دخل خلال دندون میذارن) یا مثلا یه چیزی شبیه چیکن استاگانو بدون سس.من منظورم این مدل غذاها بود.البته بگم همه اینا رو قبلا پختم و یا جاهایی دیدم از فاممیلا پپختن
    برای همین دنبال یه چیز جدید میگردم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

رومینا جان چرا میگو پلو نمیپزی.خیلی خوشمزه است. به سبک جنوبی.به به!!!!!!!!!!!
    چرا اینقدر جدی !!!!!!!!!!!!!!!!
    یکم خنده و شوخ طبعیم چاشنیش کنیم .

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    503
    پسند کرده
    181

جمعه مهمون دارم می خوام ته چین گوشت و اسفناج درست کنم اما نمی دونم دوست دارند یا نه به نظرتون در کنارش دیگه جی درست کنم؟
    يك نفر فاتح دعواست يقينا اما عشق جنگي ست كه در آن دو نفر حق دارد

romina joon آواتار ها
    میزان امتیاز
    82
    پسند شده
    6311
    پسند کرده
    6050

یسنا جان به نظر من حالا که داری ته چین میذاری یه ته چین مرغ به صورت کلاسیک خودمونم بذار کنارش.

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

[quote=romina joon]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh
    نقل قول نوشته اصلی توسط "romina joon":z8u4xlzv
    سلام دوستتان یه چیزی واسه رو پلو میخوام که کباب سنتی و خورش سنتی نباشه.مرغ با طبخ ساده یا شکم پر و اینا هم نباشه.قبلن هم بادمجان قایقی درست کردم.
    ممنون از کمکتون

بسلام خانومی .پلو غذای سنتی ایرانه واین پلو با خورشت ها ی سنتی ایرانی وکباب سنتیش خورده میشه .شما تمام موارد رو گفتی نمیخوای .نه خورشت نه کباب نه مرغ .

خب بین غذاهای پلویی میمونه پلوهای مخلوط .

لوبیا پلو عدس پلو شیرین پلو مرصع پلو اینها رو میشه مجلسی درست کرد .

اما میتونی برای کنار برنج سفید از ماهی سرخ کرده همونطور که دوستمون گفتند استفاده کنی .

گردن وراسته ی گوسفندی بگیر بپز وبا برنج سفید استفاده کنین .

اگر مهموناتون زیادن میتونی ران درسته ی بره بگیری و مثل چلو گوشت بپزی .مثل چلو گوشت معین درباری .

میتونی رشته پلو درست کنی با همین نوع گوشت .حالا یا گوساله یا بره .
    اسطوره عزیز یکسری غذاهای خارجکی هستن که میشه با برنج سنتی خودمون خورد.برای مثال کباب چوبی یا کباب چوبی مرغ و سبزیجات یا مینی کباب فک کنم اسمشه (یه چیزی مث گوشت قلقلی که دخل خلال دندون میذارن) یا مثلا یه چیزی شبیه چیکن استاگانو بدون سس.من منظورم این مدل غذاها بود.البته بگم همه اینا رو قبلا پختم و یا جاهایی دیدم از فاممیلا پپختن
    برای همین دنبال یه چیز جدید میگردم.[/quote:z8u4xlzv]

خب پس من یه نمونه بهت میگم درست کن که خیلی خوب میشه .گوشت راسته ی گوساله بگیر مثل کباب برگ یه کمی پهن تر برش بزن وکمی بکوب تا بیشتر باز ونازک بشه بهش کمی نمک وفلفل سیاه بزن به همراه پیاز وبذار بمونه کنار .سینه ی مرغ رو هم مثل چیکن استراگانف برش های انگشتی بزن وبا زعفرون وکمی ماست وپیاز ونمک وفلفل طعم دار کن .

بعد از نصف روز یا یک روز گوشت گوساله رو پهن کن از سینه های مرغ روی اون یک ردیف بچین واز فلفل های رنگی نازک خلال کن ودر هر ردیف از هر دوسه چهار رنگ استفاده کن .(نارنجی وزرد وقرمز وسبز )وبعد گوست گوساله رو رول کنخیلی محکم اما نه طوریکه پاره بشه .چند تا خلال دندون بهش بزن که باز نشه وبه سیخ چوبی بکش .اگر رول کبابت زیاد بلند بود میتونی برش بزنی .بعد داخل فر یا هواپز با زدن کمی کره یا روغن روی اونها وحرارت ملایم ومدت زمان مناسب بذار تا بپزه .اگر هم خواستی توی تابه درست کنی میشه خیلی کم کره ویا روغن بزن وبا حرارت کم بذار تا سرخ بشه .بعد از آماده شدن میتونی با سیخ ویا از سیخ جدا کنی وتوی دیس بذاری اگر خواستی میتونی برشهایی کوچکتر بزنی وشکل بهتری بهش بدی .بعد دورچین یذاری وبا برنجت سرو کنی .
    من این مدل رو کباب رنگارنگ مییگم وروی ذغال هم درستش کردم بی نهایت خوشمزه میشه .اگر روسیخ فلزی خواستی بزنی لابلای رول ها یه دنبه ی کوچولو ویه پیاز بزنی هم محشره .

یه مورد دیگه هم کباب نگینی هست که بچه ها توی سایت آموزش دادند .اون هم برای سیخ چوبی ها وکنار برنج خوب میشه .کباب مرغ تابه ای هم بد نیست .روش رو میتونی از نگینهای ریز فلفل رنگی تزئین کنی وبعد بذاری بپزه .

اون گوشت قلقلی هم که گفتی فکر نمیکنم برای مهمونی زیاد جالب باشه مگه کنار یه غذای دیگه .فکر کن تعداد زیادی گوشت قلقلی روی سیخ خلال دندون (که بهتره نگیم خلال دندون )سیخ چوبی نازک کوچولو

بعد اگر بخوای درشت تر بزنی روی اون سیخ کوچولوها نمیمونه اگر بخوای کوچولوبزنی باید یه عالمه درست کنی که اصلا میزت ظاهر خوبی پیدا نمیکنه .
    یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد