نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 3,177 به 3,184 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    می ما آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    170
    پسند کرده
    59

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

خانومای عزیز 12 تا مهمون دارم قبل از شام میخوام یه چیز ی سرو بشه که اشتها کور کن نباشه میشه کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میخوام خوشمل وباحال باشه.مهمونام هم جوونن هم میانسال
    خدایا
    من در کلبه فقیرانه خود چیزی دارم تو در عرش کبریایی خود نداری
    من چون تویی داری
    وتو چون خودی نداری

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    28
    پسند کرده
    24

با سلام من میخوام دوست همسرم رو دعوت کنم برای شام کلا 5 نفریم با دو تا بچه دو سال میشیم 7نفر از این غذاها چون دفعات قبل سرو شده نمیخوام درست کنم ( قرمه سبزی- فسنجون - زرشک پلو با مرغ - باقالی پلو با ماهیچه ) این منو غذایی من نظرتونو بدین چی رو تغییر بدم و کم و زیاد کنم
    سوپ جو
    عدس پلو
    سالاد الویه
    ژله رنگین کمان
    سالاد فصل
    ماست و خیار
    دوغ یا دلستر

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط باران 1389
    با سلام من میخوام دوست همسرم رو دعوت کنم کلا 5 نفریم با دو تا بچه دو سال این منو غذایی من نظرتونو بدین چی رو تغییر بدم و کم و زیاد کنم
    سوپ جو
    عدس پلو
    سالاد الویه
    ژله رنگین کمان
    سالاد فصل
    ماست و خیار
    دوغ یا دلستر
    سلام عزیزم به نظر من یا عدس پلو رو با یه غذای دیگه جایگزین کن یا سالاد الویه ات رو .

ببخشید این رو میگم اما جو پیش غذا وعدس غذای اصلی وسیب زمینی تو الویه همه نفاخ هستند وهر کسی همه این ها رو با هم بخوره دردسر میشه براش .
    اگر به جای عدس پلو برنج سفید با کباب تابه ای درست کنی بهتره یا اصلا الویه رو حذف کنی .

سبزی خوردن هم حتما بذار بقیه اش خوبه .
    یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان سامین
    خانومای عزیز 12 تا مهمون دارم قبل از شام میخوام یه چیز ی سرو بشه که اشتها کور کن نباشه میشه کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میخوام خوشمل وباحال باشه.مهمونام هم جوونن هم میانسال

کدوبلغاری طعم عالی وخوبی داره .

ذلمه یا قارچ شکم پر هم خیلی خوشمزه میشه ومطمئن باش هر چقدر هم بخورن شکمشون سیر نمیشه .
    یه لفمه نون حلال

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    28
    پسند کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh
    با سلام من میخوام دوست همسرم رو دعوت کنم کلا 5 نفریم با دو تا بچه دو سال این منو غذایی من نظرتونو بدین چی رو تغییر بدم و کم و زیاد کنم
    سوپ جو
    عدس پلو
    سالاد الویه
    ژله رنگین کمان
    سالاد فصل
    ماست و خیار
    دوغ یا دلستر
    سلام عزیزم به نظر من یا عدس پلو رو با یه غذای دیگه جایگزین کن یا سالاد الویه ات رو .

ببخشید این رو میگم اما جو پیش غذا وعدس غذای اصلی وسیب زمینی تو الویه همه نفاخ هستند وهر کسی همه این ها رو با هم بخوره دردسر میشه براش .
    اگر به جای عدس پلو برنج سفید با کباب تابه ای درست کنی بهتره یا اصلا الویه رو حذف کنی .

خانومی من کباب تابه ای خوب بلد نیستم تو میشه یه منو بدی برای این تعداد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این طور که من متوجه شدم کلا منوم مشکل داره

karena آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    1004
    پسند کرده
    865

با سلام من میخوام دوست همسرم رو دعوت کنم برای شام کلا 5 نفریم با دو تا بچه دو سال میشیم 7نفر از این غذاها چون دفعات قبل سرو شده نمیخوام درست کنم ( قرمه سبزی- فسنجون - زرشک پلو با مرغ - باقالی پلو با ماهیچه ) این منو غذایی من نظرتونو بدین چی رو تغییر بدم و کم و زیاد کنم
    سوپ جو
    عدس پلو
    سالاد الویه
    ژله رنگین کمان
    سالاد فصل
    ماست و خیار
    دوغ یا دلستر

عزیز بنظره من عدس پلو غذای مجلسی نیست

بنظرم قیمه بادمجون بزاری بهتره البته اگر میخوای فقط یه مدل باشه بجای الویه هم مرغ مگزیکی بزاری بهتره
    الویه کمی سنگیه

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان عالمه
    سلام . من خونه نویی مهمون داره واسم میاد که تا به حال خونمون نیومدن و بچه ندارن . میخوام غذا شدیدا با کلاس باشه و اصیل ایرانی و خیلی تزیین داشته باشه به نظرتون چی باشه بهتره .

یه مهمونی دیگه هم دارم که تقریبا 12 نفر بزرگتر ها و 6 تا بچه دو تا 5 سال هستن .واسه این مهمونی چی درست کنم .غذاهایی مثل باقالی پلو - مرصع پلو - ماهی - قیمه - قرمه سبزی - ته چین مرغ - میرزاقاسمی - باقالی خورشت - خورشت آلو - کتلت آب دار - سالاد الویه - ماکارونی - کیک مرغ و گردو و از اینجور غذا ها رو درست کردم واسشون حالا بگید چی درست کنم زیاد هم عجیب غریب نباشه که نخورن

یه مهمونی دیگه هم دارم که یه عروسو دوماد با چاهر نفر دیگه هستن واسه این سه تا مهمونی سه تا دستور جدا لطفا بدید . ممنون از همه
    مامان عالمه جون کار همه رو وخودتون رو سخت کردین شما اکثر غذاها رو اسم بردین که هیچ کس نگه .اما همه ی اینها رو میتونی با سبک وتزئین خاص درست کنی که همه چشمها ولب ها ازحالت خودشون دربیان ههههههه .

خب نظر من :من میگم شمابرای هر مهمونی یه چیز در نظر بگیر .فقط دقت کن شیک بودن غذا یکی به طعمشه یکی به تزئینش .پس این دیگه دست خودته برنجت رو خوب دربیاری زعفرونت خوب دم بکشه وزرشکت رو خوب با روغن فراوون تفت بدی .دورچینها رو قالب بزن واز رنگهای جور ومتضاد با هم استفاده کن. خورشتت خوب جابیفته وغذاهات به اندازه بپزه وبه اندازه سرخ بشه .

شیرین پلو درست کن با توجه به فصل پرتقال .قیمه بادمجون .سیب زمینی گل رز .جوجه چینی .برنج سفید با زرشک وزعفرون .

مرغ بریون یا جوجه کباب .کوبیده ..خوراک زبان گوساله ...خورشت اناردون غذای شمالی .مرغ درسته .یا اگر خواستی کبک درسته

کبابی تو فر یا هواپز . ته چین گوشت وبادمجون هم خوب میشه .تاس کباب

برای سر سفره هم سالاد فصل و کلم وسبزی خوردن واگر دوست دارین زیتون زیتون پرورده خیارشور ترشی آب ودوغ ودلستر .

سیب زمینی هات رو قالب بزن برای ته دیگ .

سوپ جو سوپ شیر سوپ هویج سوپ کرفس . دلمه ی قارچ وبرگ .

رولت اسفناج چیکن استراگانف کوکوی تره فوق العاده خوش مزه

ژله رنگین کمون بروکن گلس سرامیکی سورپرایز

هات چاکلت فوندانت چیز کیک شکلاتی ترایفل میوه

موفق باشی خانومی
    یه لفمه نون حلال

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

[quote=باران 1389]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh
    نقل قول نوشته اصلی توسط "باران 1389":2m1jbntl
    سوپ جو
    عدس پلو
    سالاد الویه
    ژله رنگین کمان
    سالاد فصل
    ماست و خیار
    دوغ یا دلستر

خانومی من کباب تابه ای خوب بلد نیستم تو میشه یه منو بدی برای این تعداد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این طور که من متوجه شدم کلا منوم مشکل داره[/quote:2m1jbntl]

عزیزم کباب تابه ای که کاری نداره .برای هر اندازه گوشت که تو مشت بازت جا میگیره یه پیاز بزرگ رنده کن وآبش رو بگیر و نمک بزن وخوب ورز بده تا چسبندگی پیدا کنه .

بعد کف تابه ات رو کمی روغن بریز وهمونطور سرد گوشتت رو داخل تابه باز کن .وبا کف گیر مخصوص برش بزن وبذار روی حرارت ودرتابه ات رو ببیند وبذار تا خودش رو کامل بگیره بعد که به روغن اومد برش گردون تا طرف دیگه اش هم سرخ بشه اگر دیدی اولش نیاز هست یه نیم استکان اب سرد از گوشه ی تابه بریز داخلش .

برای کنارش هم گوجه ریز بگیر رو ذغال یا رو اجاق گاز روی توری بذار تا کباب بشه .یه کم گاز کثیف میشه اما می ارزه .

برای روش هم سماق بریز ودور چینش هم کلم قرمز وپیاز وجعفری خرد کن وبا هم مخلوط کن عالی میشه .

اگر این رو نخواستی همون عدس پلو عالی میشه .

گوشت هات رو قلقلی ریز درست کن تو روغن تفت بده فلفل سیاه بزن .پیاز خلالی کن بعد خوب وخوشرنگ سرخ کن وکمی دارچین بزن وبذار کنار سینه ی مرغ رو با زعفرون وپیاز ونمک بپز وبعد ریش کن وبذار کنار وکشمش هم تفت بده .

بعد که عدس پلوت دم کشید واماده شد برنج زعفرونی رو بقیه چیزهایی رو که گفتم کنار به کنار هم روی برنجت بریز وترئینش کن خیلی عالی وخوشمزه میشه .

خانوم داداش من اکثر موقع ها این طوری درست میکنه که خیلی خوش مزه میشه .

دقت کن عدست زیاد نرم نشه برنجت قد بکشه .
    یه لفمه نون حلال

• بانک بند ناف