نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 3,153 به 3,160 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    mahta008 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    78
    پسند کرده
    140

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahta008
    سلام
    من شب یلدا باید برم مهمونی کرج میخوام یه چیزایی درست کنم و با خودم ببرم . چیزایی که هم غذای اصلی نباشه یعنی بیشتر دسر و و پیش غذا و اینجور چیزا هم از تهران تا کرج خراب نشه چون شب یلدا هم هست و ممکنه ترافیک باشه و 1 تا یک و نیم ساعت اگر وضع غیر عادی نباشه طول میکشه ! منتظر راهنماییهاتون هستم .خیلی خیلی ممنون
    باید ببینی غذای اصلی چیه ؟

اما به هر حال شما میتونی کشک بادمجون درست کنی وتو ظرف تزئین کنی بعد از هر مدت دیگه ای فقط لازمه بذاریش تو فر یا مایکرو تا گرم بشه .

انوع کوکو میتونی درست کنی .انواع کتلت وشامی .

برای دسر هم بهترین گزینه ها تیرامیسو وپان هست چون غیر ژله ای هست وحمل ونقلش هم راحته .
    ممنون که جواب دادین
    مد نظرم بیشتر دسر و غذاهای فانتزی و یلدایی هست چون اینجور چیزها رو خودشون درست میکنن.
    میخواستم بدونن کسی از خانومها تجربه دارن که دسرهای ژلاتینه یا چیزکیک یا اینجور چیزها رو برده باشن. میخوام بدونم تو راه آب میشن یا نه ؟ اخه هوا هم سرد شده

ممنون میشم جواب بدین اخه امشب باید درست کنم
    من از آنچه تو میگویی متنفرم اما تا پای جان از حق تو برای گفتن آن دفاع میکنم

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

سلام
    من شب یلدا باید برم مهمونی کرج میخوام یه چیزایی درست کنم و با خودم ببرم . چیزایی که هم غذای اصلی نباشه یعنی بیشتر دسر و و پیش غذا و اینجور چیزا هم از تهران تا کرج خراب نشه چون شب یلدا هم هست و ممکنه ترافیک باشه و 1 تا یک و نیم ساعت اگر وضع غیر عادی نباشه طول میکشه ! منتظر راهنماییهاتون هستم .خیلی خیلی ممنون

اما به هر حال شما میتونی کشک بادمجون درست کنی وتو ظرف تزئین کنی بعد از هر مدت دیگه ای فقط لازمه بذاریش تو فر یا مایکرو تا گرم بشه .

برای دسر هم بهترین گزینه ها تیرامیسو وپان هست چون غیر ژله ای هست وحمل ونقلش هم راحته .
    ممنون که جواب دادین
    مد نظرم بیشتر دسر و غذاهای فانتزی و یلدایی هست چون اینجور چیزها رو خودشون درست میکنن.
    میخواستم بدونن کسی از خانومها تجربه دارن که دسرهای ژلاتینه یا چیزکیک یا اینجور چیزها رو برده باشن. میخوام بدونم تو راه آب میشن یا نه ؟ اخه هوا هم سرد شده

مهتا جون من باشم بعنوان پیش غذا کاناپه های خوشگل درست می کنم. با برای دسر کاپ کیک تزیین شده می برم.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    63
    پسند کرده
    2

[quote=لیمو]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "لیمو":otaavq9f
    سلام خانمای مامی سایتی عزیز...
    من میخوام خواهر شوهرم رو پاگشا کنم و یه لیستی رو هم انتخاب کردم، یه لطفی میکنید در موردش نظرتنو بفرمایید؟
    البته اینکه، خواهرشوهرم الان بارداره، میشه توجه کنید که چه چیزایی رو درست نکنم که براش مضر نباشه و به من بگید؟

غذا : مرصع پلو + مرغ + ته دیگ تخم مرغ + سیب زمینی گل رز برای کنار مرغ ها
    ماست : بورانی هویج+ بورانی اسفناج + بورانی بادمجان کبابی +ماست و خیار و گردو
    ترشی : آلبالو + لیته + لوبیا سبز + گوجه گیلاسی+ شور
    دسر : خرده شیشه یا تیرامیسو؟؟؟
    بعد از شام : چای آلبالو و سیب و دارچین + آب هویج بستنی(که خواهرشوهرم خیلی دوست داره) + چای عادی

میدونم که مراسم پاگشا رو معمولا خیلی سفت و سخت و سنگین میگیرن اما به نظرم یک نوع غذای خوب بهتر از دونوع غذای عادیه.
    مرصع پلو رو به این دلیل انتخاب کردم که هم غذای آبرومندانه و شیکی هست و هم اینکه خانواده همسرم مرغ هایی که من درست میکنم رو دوست دارن خداروشکر...

ضمن اینکه برای دورچین مرغ یه چیز راحت تر بلد نیستین؟گل رز خیلی سخته

خیلی خیلی ازتون ممنونم
    خانومی سلام

خب دست گلت درد نکنه که به فکر خواهر شوهری هستی .

منوت برای غذا خیلی خوبه . فقط به جای رز سیب زمینی از کلم بروکلی سیب زمینی هویج طعم دار بخار پز استفاده کن اگر هم خواستی سرخ کن .میتونی سیب زمینی رو به صورت پوره هم درست کنی که با خامه پاش طرح شکوفه درشت بزنی .قارچ سوخاری هم خوب وخوش مزه میشه.

کنار مرغ معمولا گوجه فرنگی وشاخه های کوچولوی جعفری وحلقه های فلفل دلمه ای هم عالی میشه .

برای ترشی وماست واین جور چیزها به نظرم خیلی خیلی زیاده .سالاد فصل درست کن با تزئین عالی سبزی خوردن بذار و بورانی هویج یا لبو درست کن به مقدار کم .توی بورانی لبوت میتونی گردو هم بریزی .تو علم جدید کلا ماست رو میگن همراه غذا نخورین چون کلسیم موجود در اون باعث از بین رفتن آهن غذا میشه .اینم برای خانوم باردارمورد توجه قرار گرفت .
    ترشی هایی که نوشتی هیچ کدومش با غذاهات جور در نمیاد.

برای دسر تیرامیسو خیلی بهتره از گزینه های دیگه .تکنفره ومقدار کم درست کن.

بعد بگو ببینم تو این زمان آلبالو از کجا میاری (فریزری داری)؟هویج بستنی از همه ی اینایی که نوشتی بهتره .البته سعی کن زیاد نباشه .چون بعد از تیرامیسو دیگه فکر نمیکنم زیاد بتونن بخورند.
    سلام اسطوره جون
    خوبی؟
    ممنونم عزیزم که جواب دادین، بابت دورچین خیلی متشکرم، حتما از فلفل دلمه ای(با اینکه اصلا نمیتونم حتی بویش رو تحمل کنم)استفاده میکنم، چون خیلی خوشگل میکنه سفره رو...

حتما مخلفات رو کم خواهم کرد، چون آیدا جون هم همینو گفته بودن...اصلا الان که با خودم فکر میکنم میبینم که مرصع پلو شیرینه و اصلا هیچ جور ترشی ربطی بهش نداره!نظرتون چیه که اصلا ترشی نذارم؟
    بورانی هم،بورانی هویج و مخلوط ماست و خیار و گردو و کشمش،خوبه؟
    اگه ترشی نذارم ،3 جور بورانی بازم زیاده؟

سالاد هم دوست داشتم سالاد توپی درست کنم...توپ هایی که نه خیلی بزرگ باشن نه خیلی کوچیک.چون سالاد فصل رو راستش اصلا خودم دوست ندارم، همییییشه هم توی سفرم یا سالاد کلم و هویج و کشمش بوده، یا کلا اصلا سالاد نبوده!
    نظرتون رو در مورد سالاد توپی هم میفرمایید؟

تیرامیسو رو خودمم خیلی راغبم که درست کنم، چون میدونم که تا حالا تیرامیسو میل نکردن مهمونام.ولی به قول شما حتما باید مقدارش کم باشه...میتونم یه ظرف دیگه هم درست کنم که اگر احیانا خیلی طرفدار پیدا کرد، اونم بیارم...آخه فامیلای ما خیلی بی تعارف هستن خدارو شکر و اگر چیزی رو دلشون بخواد میگن.

آلبالو رو هم بعععععلهفریزری دارم...کلللی هم جا توی فریزرم کم دارم.اما از آلبالو که نمیشه گذشت!

رااااستی!
    میخواستم یه پیش غذا ساده هم درست کنم
    مثل سیب زمینی ای که توش گوشت و قارچ و پنیر پیتزا داره، یا صندل کدو و یا بادمجان
    چطوره؟[/quote:otaavq9f]

هیشکی جواب منو نمیده؟
    امضاء توسط مدیریت ویرایش شد!

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    242
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

سلام

ممنون که جواب دادین

عزیزم من یه تجربه ی کوچولو دارم که میگم شاید به دردت بخوره ،تو تابستون یه 20 دقیقه ای ژله رو توی ماشین نگه داشتم ، کولر هم روشن بود ، آب نشد ،ولی بیشتر از اون می موند آب میشد، یعنی خود ژله فک نکنم برا مسافت طولانی خوب باشه مگه اینکه آب رو کمتر بریزی توش تا استحکام بیشتری داشته باشه
    ولی چون هوا سرده ف تیرامیسو و پان اسپانیا و... رو میتونی راحت ببری با خودت ،چیز کیک هم مثل تیرامیسو فک نکنم مشکلی داشته باشه، تارت میوه (مثلا با انازو ...) میشه منتقل کرد
    من تجربه ی اینا رو داشتم
    یلدای خوبی داشته باشید
    اللهم عجل لولیک الفرج

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    242
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

[quote=لیمو][quote="لیمو":1tmb46l9]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "لیمو":1tmb46l9
    .
    سلام اسطوره جون
    خوبی؟
    ممنونم عزیزم که جواب دادین، بابت دورچین خیلی متشکرم، حتما از فلفل دلمه ای(با اینکه اصلا نمیتونم حتی بویش رو تحمل کنم)استفاده میکنم، چون خیلی خوشگل میکنه سفره رو...

حتما مخلفات رو کم خواهم کرد، چون آیدا جون هم همینو گفته بودن...اصلا الان که با خودم فکر میکنم میبینم که مرصع پلو شیرینه و اصلا هیچ جور ترشی ربطی بهش نداره!نظرتون چیه که اصلا ترشی نذارم؟
    اگه ترشی نذارم ،3 جور بورانی بازم زیاده؟

سالاد هم دوست داشتم سالاد توپی درست کنم...توپ هایی که نه خیلی بزرگ باشن نه خیلی کوچیک.چون سالاد فصل رو راستش اصلا خودم دوست ندارم، همییییشه هم توی سفرم یا سالاد کلم و هویج و کشمش بوده، یا کلا اصلا سالاد نبوده!

تیرامیسو رو خودمم خیلی راغبم که درست کنم،

آلبالو رو هم بعععععلهفریزری دارم...کلللی هم جا توی فریزرم کم دارم.اما از آلبالو که نمیشه گذشت!

رااااستی!
    مثل سیب زمینی ای که توش گوشت و قارچ و پنیر پیتزا داره، یا صندل کدو و یا بادمجان
    چطوره؟
    هیشکی جواب منو نمیده؟[/quote:1tmb46l9][/quote:1tmb46l9]
    خانومی به نظر من اولا که تیرامیسو زیادشم زیاد نمیاد از بس خوشمزه س و من تا حالا هر دفعه درست کردم همه خوششون اومده و بسیااار زیاد میل فرمودن

پیش غذای ساده هم میتونی قارچ شکم پر درست کنی یا تارت پیتزا ( وچون مرصع پلو با مرغ همراهه)با مواد گوشتی درستش کن و سوسیس کالباس هم نریز یا مثلا رول بادمجان
    ولی به نظرم تارت پیتزا خوشگل تره
    تالاد توپی خودش یه نوع پیش غذاس دیگه چون مثل سالاد الویه اس تقریبا ترکیبش!
    به نظرم سالاد فصل مناسب تر باشه مخصوصا چون ترشی هم لازم نیست بذاری سر سفره ، بورانی هم به نظرم بورانی بادمجان رو به جای بورانی هویج درست کنی بهتره
    اینا البته نظر منه ، خودتون باید با توجه به ذائقتون تنظیمش کنید مهمونی رو
    موفق باشید
    اللهم عجل لولیک الفرج

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

[quote=لیمو][quote="لیمو":igxnzvsv]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "لیمو":igxnzvsv
    دسر : خرده شیشه یا تیرامیسو؟؟؟
    خانومی سلام

خب دست گلت درد نکنه که به فکر خواهر شوهری هستی .

.
    اصلا ترشی نذارم؟

چطوره؟[/quote:igxnzvsv]

هیشکی جواب منو نمیده؟[/quote:igxnzvsv]

لیمو جان به نظر من اگر شام رو زود میاری و بعدش وقت هست برای باز شدن مجدد اشتها ، تیرامیسو درست کن اما اگر مهمونیت کوتاهه یا شام رو دیر میارین خورده شیشه.
    به نظر من یک نوع ترشی بذار چون بعضیا اصولا عادت دارن پلو رو با ترشی می خورن.
    پیش غذای ماستی هم یک جور بذار یا بورانی یا ماست و خیار.
    من معمولا اگه جایی برم و غذای مشابه داشته باشن خوشم نمیاد احساس می کنم طرف خواسته صرفه جویی کنه که مثلا دو جور ماست یا دو جور غذای بادمجونی یا... گذاشته.
    سالاد توپی هم عالیه. من خودم حتما در مهمونی بعدیم می ذارم البته توش رو مفصل تر می گیرم به عنوان یک غذا می ذارم.
    یادمه گفتی می خوای مهمونیت ساده باشه ، دیگه چرا پیش غذا؟ به هر حال اگه سالاد توپی می ذاری دیگه پیش غذات با سیب زمینی نباشه ، صندل کدو بهتره.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    63
    پسند کرده
    2

سلام دوستان دستتون درد نکنه، بهشتی جون ممنون، نگارا جون متشکرم

غذا : مرصع پلو + مرغ + ته دیگ تخم مرغ +دورچین مرغ(هویج و جعفری و فلفل دلمه ای)
    سالاد :سالاد کلم( به خدا هر چی با خودم کلنجار میرم نمیتونم سالاد فصل بزارم ! اصلا خوشم نمیاد آخه...)
    دسر : تیرامیسو(چون میدونم مهمونام تا الان میل نکردن و میخوام اولین بار اینجا تیرامیسو بخورن!!!!)
    مخلفات :
    ماست: ماست و خیار و گردو و کشمش
    سبزی خوردن
    پیش غذا: جکت پتیتو( یا همین سیب زمینی ها که تو شکمش چیز میز میریزیم!)
    ترشی : فکر کنم ترشی آلبالو با سفره هماهنگ باشه.

بعد از غذا : میوه+ آب هوج بستنی + چای آلبالو و سیب و دارچین + اگر وقت شد چای عادی

نگارا جون من خودم طرفدار سفره های ساده هستم...یعنی اصلا از دنگ و فنگ زیاد خوشم نمیاد!
    اما فکر میکنم پدرشوهرم یه کمی ناراحت بشه که یک جور غذا باشه(مخصوصا که پا گشای خواهرشوهرم هم هست)...برای همین گفتم یه پیش غذای ساده هم باشه.

از زحمات همتون ممنونم دوستان
    خیلی کمکم کردید...واقعا متوجه شدم که مشورت کردن خیییییلی به آدم کم می کنه

اگر بازم ایده و یا نظری در مورد لیستم دارید بفرمایید...خیلی خوشحال میشم.
    روی همتونو میبوسم...جدی میگم!مارو دست کم گرفتینا!من شب عروسیم تقریبا با همه خانم ها روبوسی کردم!واقعا آرزوم بود!آرایشم هم اصلا برام مهم نبود!:)
    امضاء توسط مدیریت ویرایش شد!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

خانمهایی هنرمند سلام ،

من جمعه یک مهمانی خودمونی دارم که ۱۰ نفر هستیم و کمکتونو لازم دارم

می*خوام آش رشته درست کنم دومیش بادنجان شکم پر باشه یا سالاد الویه؟ غذای اصلیم چی* باشه به نظرتون ؟ خودم توی فکر خورش قیمه هستم ولی* نمی*دونم چرا زیاد به دلم نیست ...

در ضمن اینم بگم که مهمانهام خیلیییییییییییییییییی مرغ شکم پری که من درست می*کنم دوست دارن ولی* هر دفعه که میان خونمون مرغ یه پای غذاهام هست به نظرتون این بار هم درست کنم یا نه این دفعه تغییر بدم ؟
    ﻧﺎ ﺍﻣﯿﺪﯼ ﯾﻌﻨﯽ ﻣﺮﮒ ﺗﺪﺭﯾﺠﯽ ، ﻫﯿﭽﮑﺲ ﺍﺯ ﯾﮏ ﻟﺤﻈﻪ ﺑﻌﺪ ﺧﺒﺮ ﻧﺪﺍﺭﻩ ، ﺩﻧﯿﺎ ﺭﻭ ﭼ ﻪ ﺩﯾﺪﯼ ﺷﺎﯾﺪ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﺑﺮ ﻭﻓﻖ ﻣﺮﺍﺩ ﺷﺪ ، ﺣﺎﻻ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺑﺰﻥ

• بانک بند ناف