نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 3,137 به 3,144 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    146
    پسند شده
    4274
    پسند کرده
    5312

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط raha285
    سلام دوستای گلم تولد پسرمو میخوام توی کلاس پیش دبستانیشون بگیرم به نظرتون امکان داره
    بعد چی درست کنم برای 30نفر
    کیکو چجوری سرو کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

عزیزم برای بچه های این سن بهتره از موادی غیر از سوسیس وکالباس غذا درست کنی .از نظر من تو خونه براشون کتلت وساندویچ کوچولو درست کن وببر .

اگر خواستی سالاد ماکارانی هم خوبه براشون اما توش از مرغ ویا تن ماهی استفاده کن.

برای سرو کیک هم مشکلی نداری ظرف وچنگال یه بار مصرف بگیر بچه ها همه دور میز میشینند ومثل موقع چاشت خوردن براشون سرو کن .

اتفاقا تو این جور مراسم ها بچه ها نظم بهتری نسبت به بزرگترها دارند موقع خوردن .
    سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

2. بانک بند ناف
    ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    146
    پسند شده
    4274
    پسند کرده
    5312

نقل قول نوشته اصلی توسط aydaa
    سلام به همه دوستان به کمکتون خیلی احتیاج دارم دیشب ی شب نشینی داشتیم که اونجا بحث کشیده شد به تنوع غذایی که یکی از دوستان من رو مورد لطف قرار دادن و گفتن غذاهای ایدا خیلی جدیده(به لطف مامی سایت عزیزم) و چند نمونه از غذاهایی رو که خونه ما میل کردن اسم بردن ...بقیه دوستان هم گفتن پس چرا ما تا حالا دعوت نشدیم نتیجه اینکه برای شب یلدا 12مهمان دارم ( 11 تا بزرگسال و سه تا بچه )اباخودمون میشیم 14 نفر ...غذاهایی که تا حالا واسه اون دوستانم درست کردم مرغ مکزیکی کاسترول بادمجون خوراک میگو چیکن استروگانف و حلقه مرغ و ریحان بوده..نمیخوام دیگه از بین اینها باشه انتخابم..از طرفی مهمانی یلدا با سالگرد ازدواجم یکی شده کیک شیفون موکا وی کیک کوچولو با تزیین هندوانه (برای بچه ها) ژله سوبرایز تصویری ولی هیچ ایده ایی راجع به غذای اصلی ندارم با توجه به اینکه مهمونها همه بادمجون وسیر دوست دارن میخواستم موساکا درست کنم و نان سیر و ی سوپ به عنوان پیش غذا ولی به نظرم باید ی غذای دیگه هم باشه اما نمیدونم چی؟مخلفات سفره هم سالاد فصل دارم و دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه بورانی دوست دارم درست کنم اما به غذاهام نمیاد...اصلا به نظرتون منوم خوبه؟راستی لازانیا هم نمیخوام درست کنم...ممنون میشم کمکم کنین..
    سلام آیدا جون

غذای اصلی رو سبک بگیر چون کیک داری .

چون مهمونات هم سیر دوست دارند خب زحمت بکش میرزاقاسمی درست کن .بورانی رو هم بادمجون درست کن که خیلی خوش مزه است .

تارت پیتزا وپاچین سوخاری هم خوب میشه .اگر دیدی از اینها خوشت نمیاد دلمه ی برگ مو تنها درست کن با سوپ ونان سیر که خودت گفتی .

درمورد منوی خودت موساکا سنگین هستش اما بقیه اش خوبه .
    سالادوسبزیجات

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    146
    پسند شده
    4274
    پسند کرده
    5312

نقل قول نوشته اصلی توسط M@hsa
    نقل قول نوشته اصلی توسط [email
    M@hsa[/email]] يه نوشيدني شيک ميخوام براي وقتي که مهمان ها از راه ميرسن.(فقط 2-3 نفرشون چايي خور هستند وبقيه چاي نميخورن) به نظرتون چي درست کنم ؟

ببین گلم شیک یعنی چی ؟ نوشیدنی های این فصل اکثرا گرم هستند وباید چیزی خورد که برای بدن مفید باشه .شما میتونی با تزئین اون رو شیک کنی والا خودش که شیک نیست.

شما باید یه نوشیدنی درست کنی که خوش مزه ومطبوع ودر عین حال مفید وسالم باشه .
    دونوع نوشیدنی در زیر برات مینویسم اگر دوست داشتی از اینها درست کن والا برو سراغ دمنوش ها .

سان فروت(معجون ویتامین سی)
    مواد لازم
    ۱ عدد پرتقال درشت
    ۱ عدد سیب
    ۱ عدد لیموترش
    ۱ پیمانه آب انگور
    پرتقال و لیموترش را پوست بکنید و هسته هایش را جدا کنید .گوشت دو میوه را در مخلوط کن ریسخته و هم بزنید.سیب را هم پوست گرفته و تخم هایش را جدا کنید .سپس همراه با آب انگور به مواد داخل مخلوط کن بیفزایید.اگر دوست دارید نوشیدنی تان خنک باشد،موقع مخلوط کردن چند تکه یخ هم اضافه کنید.
    *به جای خود سیب از آب سیب آماده کارخانه ای هم میتوانید استفاده کنید.

نوشیدنی سیب و نعناع (اسگاوی)
    اگر از طرفداران آب سیب هستید و روزانه معمولا یک لیوان آب سیب می خورید .این بار به این مخلوط ماده و طعم دهنده پرخاصیت دیگر هم اضافه کنید.
    مواد لازم
    ۱ ساقه کرفس
    ۱ عدد لیمو ترش
    ۱ عدد سیب درشت
    ۱ قاشق سوپخوری شکر
    ۱۰۰ میلی لیتر آب سیب ۵ برگ نعنای تازه
    ۴ عدد یخ
    لیموترش را پووست کنده و هسته های آن را جدا کنید.سیب را هم پوست کنده و بعد از خارج کردن تخم هایش،چهار قاچ کرده و در مخلوط کن بریزید.کرفس و گوشت میوه لیموترش ،برگ های تازه نعنا،شکر و یخ را هم در محفظه مخلوط کن ریخته ،آب سیب را هم بیفزاییدو پس از مخلوط کردن در لیوان مورد نظر سرو کنید.

اینوببین لیوانش و تزئین زیباش کرده والا خودش شیک نیست

سالادوسبزیجات

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

ایلا جون ممنون از نظراتت...گلم مهمونهام اکثرشون اشتهای خوبی دارن و اسه همین میترسم کم بیاد گفتم ی غذای سنگین درست کنم که سیر شن...واسه همین موساکا انتخاب کردم برگ مو ندارم گلم...تازه دست به خمیر شدم ی بار خوب میشه ی بار نه واسه همین تارت پیتزا ریسکه واسم......ببخشید زحمتت میدم همش
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    63
    پسند کرده
    2

سلام خانمای مامی سایتی عزیز...
    من میخوام خواهر شوهرم رو پاگشا کنم و یه لیستی رو هم انتخاب کردم، یه لطفی میکنید در موردش نظرتنو بفرمایید؟
    البته اینکه، خواهرشوهرم الان بارداره، میشه توجه کنید که چه چیزایی رو درست نکنم که براش مضر نباشه و به من بگید؟

غذا : مرصع پلو + مرغ + ته دیگ تخم مرغ + سیب زمینی گل رز برای کنار مرغ ها
    ماست : بورانی هویج+ بورانی اسفناج + بورانی بادمجان کبابی +ماست و خیار و گردو
    ترشی : آلبالو + لیته + لوبیا سبز + گوجه گیلاسی+ شور
    دسر : خرده شیشه یا تیرامیسو؟؟؟
    بعد از شام : چای آلبالو و سیب و دارچین + آب هویج بستنی(که خواهرشوهرم خیلی دوست داره) + چای عادی

میدونم که مراسم پاگشا رو معمولا خیلی سفت و سخت و سنگین میگیرن اما به نظرم یک نوع غذای خوب بهتر از دونوع غذای عادیه.
    مرصع پلو رو به این دلیل انتخاب کردم که هم غذای آبرومندانه و شیکی هست و هم اینکه خانواده همسرم مرغ هایی که من درست میکنم رو دوست دارن خداروشکر...

ضمن اینکه برای دورچین مرغ یه چیز راحت تر بلد نیستین؟گل رز خیلی سخته

خیلی خیلی ازتون ممنونم
    امضاء توسط مدیریت ویرایش شد!

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

لیمو جونم من فکر میکنم مخلفات سفره خیلی زیاده اگه میخوای ی نوع غذا درست کنی پس ی کم مخلفات رو کمتر کن به نظرم است وخیار و گردو وسبزی خوردن بزار...ترشی هم دو نوع بزار...دسر هم میتونی پان بدی یا خورده شیشه...واسه دور چین مرغ هم من معمولا هویج رو خام قالب گل میزنم و یکم مزه دارش میکنم با اب خیلی کم میپزم که وا نره...یا میتونی هویج رو خلال ریز کنی همراه لوبیا سبز های نازک البته نمیدونم لوبیا به مرصع پلو بیاد یا نه...
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

karena آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    1004
    پسند کرده
    865

[quote="raha285"]سلام دوستای گلم تولد پسرمو میخوام توی کلاس پیش دبستانیشون بگیرم به نظرتون امکان داره
    بعد چی درست کنم برای 30نفر
    کیکو چجوری سرو کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/[/quote

عزیزم تولد پسره گلت مبارک باشه

بنظره من بچه ها پیراشکی و سوسیس و کالباس دوست دارن
    پس 30 تا 40 تا پیراشگی گوشت درشت کن و 30 تا دونه هم ساندویچ گوچیک ژانبون یا سوسیس
    میتونی رول ژانبون هم درست کنی

توی این ظرفهای کترینگ 1 با رمصرف هم براشون ژله درست کنی و توش پاستیل بندازی

کیک هم از بیرون بگیر و و توی ظرف 1 بار مصرف درب دار کوچیک سرو کن که اگه نخوردن بتونن ببرن خونه یا توی همون پیش دستی های 1 بار مصرف هم خوبه

موفق باشی عزیزم

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    146
    پسند شده
    4274
    پسند کرده
    5312

نقل قول نوشته اصلی توسط لیمو
    سلام خانمای مامی سایتی عزیز...
    من میخوام خواهر شوهرم رو پاگشا کنم و یه لیستی رو هم انتخاب کردم، یه لطفی میکنید در موردش نظرتنو بفرمایید؟
    البته اینکه، خواهرشوهرم الان بارداره، میشه توجه کنید که چه چیزایی رو درست نکنم که براش مضر نباشه و به من بگید؟

غذا : مرصع پلو + مرغ + ته دیگ تخم مرغ + سیب زمینی گل رز برای کنار مرغ ها
    ماست : بورانی هویج+ بورانی اسفناج + بورانی بادمجان کبابی +ماست و خیار و گردو
    ترشی : آلبالو + لیته + لوبیا سبز + گوجه گیلاسی+ شور
    دسر : خرده شیشه یا تیرامیسو؟؟؟
    بعد از شام : چای آلبالو و سیب و دارچین + آب هویج بستنی(که خواهرشوهرم خیلی دوست داره) + چای عادی

میدونم که مراسم پاگشا رو معمولا خیلی سفت و سخت و سنگین میگیرن اما به نظرم یک نوع غذای خوب بهتر از دونوع غذای عادیه.
    مرصع پلو رو به این دلیل انتخاب کردم که هم غذای آبرومندانه و شیکی هست و هم اینکه خانواده همسرم مرغ هایی که من درست میکنم رو دوست دارن خداروشکر...

ضمن اینکه برای دورچین مرغ یه چیز راحت تر بلد نیستین؟گل رز خیلی سخته

خیلی خیلی ازتون ممنونم
    خانومی سلام

خب دست گلت درد نکنه که به فکر خواهر شوهری هستی .

منوت برای غذا خیلی خوبه . فقط به جای رز سیب زمینی از کلم بروکلی سیب زمینی هویج طعم دار بخار پز استفاده کن اگر هم خواستی سرخ کن .میتونی سیب زمینی رو به صورت پوره هم درست کنی که با خامه پاش طرح شکوفه درشت بزنی .قارچ سوخاری هم خوب وخوش مزه میشه.

کنار مرغ معمولا گوجه فرنگی وشاخه های کوچولوی جعفری وحلقه های فلفل دلمه ای هم عالی میشه .

برای ترشی وماست واین جور چیزها به نظرم خیلی خیلی زیاده .سالاد فصل درست کن با تزئین عالی سبزی خوردن بذار و بورانی هویج یا لبو درست کن به مقدار کم .توی بورانی لبوت میتونی گردو هم بریزی .تو علم جدید کلا ماست رو میگن همراه غذا نخورین چون کلسیم موجود در اون باعث از بین رفتن آهن غذا میشه .اینم برای خانوم باردارمورد توجه قرار گرفت .
    ترشی هایی که نوشتی هیچ کدومش با غذاهات جور در نمیاد.

برای دسر تیرامیسو خیلی بهتره از گزینه های دیگه .تکنفره ومقدار کم درست کن.

بعد بگو ببینم تو این زمان آلبالو از کجا میاری (فریزری داری)؟هویج بستنی از همه ی اینایی که نوشتی بهتره .البته سعی کن زیاد نباشه .چون بعد از تیرامیسو دیگه فکر نمیکنم زیاد بتونن بخورند.
    سالادوسبزیجات