نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 297 به 304 از 5484
صفحه 38 از 686 نخستنخست ... 283536373839404148 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    الهام بانو آواتار ها
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    95
    پسند شده
    11012
    پسند کرده
    8804

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط ليلي*
    سلام به مامي سايتي هاي عزيز من پنج شنبه هفته اينده براي اولين سالگرد ازدواجم حدود 25نفر(مسن. جوون. بچه )مهمون دارم.منويي که خودم در نظر گرفتم شامل سوپ شير-ميرزا قاسمي- سالاد يوناني-سالاد کلم وسالاد فصل وژله هست .به نظرتون اين منو چي کم داره ؟
    لازانيادوست دارم ولي 2-3 بار درست کردم خيلي منسجم نميشه غذاي برنجي هم ديگه خيلي تکراريه هم برنج براي تعداد زياد بلد نيستم خوب درست کنم(اب شدم از خجالت) لطفا" راهنماييم کنيد.
    لیلی جون اول اینکه مبارک باشه عزیزم
    چون از همه سنین مهمون داری بهتره یه غذای اصیل درست کنی (یه چلو خورشتی چیزی) اون دیگه بسته به سلیقه خودت داره.واسه پلو هم از نزدیکانت خواهش کن که بیان کمکت.
    بعد با سوپ موافقم، یا سالاد کلم قالبی درست کن یا فصل ،زله هم رنگین کمان درست کنی عالی میشه
    معـــجزه کن ....خــــــــــــــــــدایِ من .....

2. بانک بند ناف

ستاره
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    10422
    پسند کرده
    11789

سلام به مامي سايتي هاي عزيز من پنج شنبه هفته اينده براي اولين سالگرد ازدواجم حدود 25نفر(مسن. جوون. بچه )مهمون دارم.منويي که خودم در نظر گرفتم شامل سوپ شير-ميرزا قاسمي- سالاد يوناني-سالاد کلم وسالاد فصل وژله هست .به نظرتون اين منو چي کم داره ؟
    لازانيادوست دارم ولي 2-3 بار درست کردم خيلي منسجم نميشه غذاي برنجي هم ديگه خيلي تکراريه هم برنج براي تعداد زياد بلد نيستم خوب درست کنم(اب شدم از خجالت) لطفا" راهنماييم کنيد.
    عزيزم يه جورايي منوت خاليه چون غذاي گوشتي و برنج نداره با توجه به اينكه مهموني شام هست و برا سالگرد ازدواج مهمونا كادو ميارن بهتره يه كم پربار تر بشه
    عزيزم سالاد يوناني و سالاد كلم و ميرزا قاسمي و سوپ شير همشون غذاهايي هستن كه معده خيلي از افراد جور در نميان

حالا كه سالاد فصل داري سالاد كلم رو حذف كن

سوپ شير در صورتي خوبه كه غذات سلف سرويس نباشه

به جاي ميرزا قاسمي ميتوني كشك بادمجون يا حليم بادمجون درست كني چون سالاد يوناي هم سير داره

يا اينكه اگه ميخواي ميزار قاسمي باشه پس به جاي سالاد يوناني سالاد الويه درست كن

اما جاي يه غذاي گوشتي خاليه
    ميتوني يه نوع خورشت يا مرغ يا گوشت درست كني و اگه تهيه برنج برات سخته بگو شوهرت از رستوران به تعداد 25 نفر بگيره

يا حتي ميتوني مرغ سوخاري يا سرخ شده درست كني با دورچين هويج و سيب زميني سرخ شده و سبزيجات

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

[quote="ليلي*"]سلام به مامي سايتي هاي عزيز من پنج شنبه هفته اينده براي اولين سالگرد ازدواجم حدود 25نفر(مسن. جوون. بچه )مهمون دارم.منويي که خودم در نظر گرفتم شامل سوپ شير-ميرزا قاسمي- سالاد يوناني-سالاد کلم وسالاد فصل وژله هست .به نظرتون اين منو چي کم داره ؟
    لازانيادوست دارم ولي 2-3 بار درست کردم خيلي منسجم نميشه غذاي برنجي هم ديگه خيلي تکراريه هم برنج براي تعداد زياد بلد نيستم خوب درست کنم(اب شدم از خجالت) لطفا" راهنماييم کنيد. [/quo

*دوستم اگه مهمونیت سلفه و بدون برنج سوپ گزینه خوبی نیست چون خوردنش سخته

*تو منوت سه تا سالاد داری فصل کلم و یونانی یکی کافیه
    *به نظرم منوت از نظر غذایی کمه یعنی می تونی سه تا غذا و یک سالاد رو انتخاب کنی و دوتا دسر
    برای غذا میرزاقاسمی گزینه خوبیه به شرطی که مطمئن باشی مهمونهات با سیر مشکلی ندارن اگه نه یه چیز دیگه مثل کشک بادمجان بادمجان شکم پر یا سوفله جایگزین کن.به نظرم کشک بادمجان بهترباشه
    یه غذای مرغی اضافه کن مثل الویه کیک مرغ و گردو چیکن استروگانف مرغ سوخاری یا حتی ناگت بگیر سرخ کن بذار
    یه غذای گوشتی یا پاستایی هم بذار بیف استروگانف یا سالاد ماکارونی یا حتی سنتی تر مثل دلمه
    برای دسر هم پیشنهاد میکنم یکی میوه ای باشه مثل ژله خرده شیشه که هم خوشمزه هم شیکه و البته اگه واردتر هستی رنگین کمان ویکی هم با طعم قهوه و شکلات مثل فروماژقهوه
    کلا اقایون و مسن ترها خیلی از غذای جدید استقبال نمیکنن خصوصا اقایون که حتما باید گوشتی مرغی چیزی بخورن

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

حالاکه اینو گفتم یه کوچولو هم از تجربه خودم بگم گلم* اگه میتونی برای پذیرایی لیوان یه بارمصرف بگیر چون یه سری شربت یه سری نوشابه و .. همش باید تو اشپزخانه ظرف بشوری کلی هم می شکنه برا کیک هم بشقاب یکبارمصرف.* برای غذاهایی که زود سرد میشه اگه میتونی از ظروف وارمردار استفاده کن که بتونی با ارامش غذا رو بکشی و تزئین کنی مثل چیکن یا مرغ سوخاری*شیرینی نخر کیک هم کوچیک بگیر چون بعد شام و هیچکس نمیخوره*ترجیحا غذاهایی رو انتخاب کنی که بتونی از روز قبل آماده کنی و استرست کم باشه

کالاهای من
    4
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    363
    پسند کرده
    73

به نظرم منو خیلی خالیه. مثلا از بیرون کباب بگیر بدون برنج اگه می خوای و خونه خودتون برنج آماده کن و یا از یکی کمک بگیر. یه دونه هم ته چین مرغ بزار. سالاد یونانی چون بیشتر بیسش هیدرات کربنه زیاد تو حیطه سالاد نیست برا همین سالاد کلم و فصل یکی رو انتخاب کن. حتی می تونی سبزی خوردنی هم بزاری که با کباب و ته چین خیلی میان به هم
    ژله رو هم ساده نزار . حالا با پودینگ آماده یه لایه زیری بزار براش
    پایانی برای قصه نیست . چرا که نه گوسفندان عاقل میشوند و نه گرگها سیر

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

مباركه!ان شا الله صد ساله بشه اين پيوند.
    خانومي اگه ميدوني كه مزاج فاميلتون با سير خوبه.كه مشكلي نيست ميرزاقاسمي و سالاد يوناني عاليه.مخصوصا كه ميتوني از روز قبل درست كني و تو يخچال بگذاري.در غير اين صورت فقط سالاد فصل را انتخاب كن.
    ته چين قالبي درست كن.حتي ميتوني دسته قابلمه هات را در بياري و با دستوري كه تو سايت نوشته ته چين تو فر درست كني.اينجوري ميتوني با حجم هاي كم برنج را ابكش كني.حتي ميتوني ته چين ها را كه با چند سايز درست ميكني موقع سرو رو هم بگذاري تا مثل كيك چند طبقه بشه.
    اگه ته چين را نتونستي پلوي مخلطو درست كن.البالو پلو.شيرين پلو . ... با اين كلك:از هر كدوم دو تا ديس بيشتر درست نكن.اينجوري هم با مشكل برنج ابكش كردن مواجه نميشي هم سفره ات رنگي تر ميشه.
    اگه باز هم نتونستي برنج را دم كني حداقل ته ديگ ته چين درست كن و مثل رستوران ها قالب بزن.ديگه اينو اگه شفته هم دراري ميگن واي چه خوب برش خورده!
    .دلمه درست كن.دلمه بادمجون و گوجه و ... هم حجم زيادي دارن و دردسر كمتري و هم همه پسند هستند.
    ژله خورده شيشه درست كن.و داخلش را با ژله قرمز كه قالب قلب خورده پر كن.
    اينا را از رو تجربه سال اول خودم ميگم كه مثل شما برنج زياد برام عذاب بود(نه كه الان نيست!!!!)
    يه قالب قلب بزرگ هم بخر تا هم ژله را با اون در بياري و هم سالاد يوناني را .(هر چي باشه مناسبت قلبي داره!)
    ته ديگ برنجهات را هم با سيب زميني حالت قلب ببر بعد بگذار.
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3305
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط live
    سلام صبح بخير

دوست چندين ساله من قراره با همسرش بيان خونه ما چون از راه دور ميان سه وعده هستن

من دلم ميخواد تا جاييكه بشه بيشتر با هم باشيم تااينكه تو اشپزخونه باشم قراره پنجشبه شب بيان و شنبه اول صبح برميگردن

براي منو شديد به كمكتون نياز دارم

برنامه خودم ايناس البته چيدمانش رو به شماها ميسپارم و شوهرم ميگه بهتره يه وعدشو بزاري بريم بيرون حالا من هنوز تصميم قطعي برا اين كار نگرفتم كه شام بيرون بهتره يا نه البته اگه قبول كنم ترجيح ميدم خودم پلو درست كنم و كباب رو از بيرون بگيريم

لازانيا

باقالي پلو با ماهيچه

خورش خلال

خورش فسنجان

گراتن مرغ و قارچ

سالاد ذرت
    سالاد يوناني يا سالاد ماكاروني
    سالاد فصل سيخي

ژله اكواريوم

پارافه موز

سبزي و ماست و نوشابه و ترشي هم برا هر سه وعده هست

كم يا زياد و تقسيم تو وعدهاشو به شما دوستان ميسپارم

ادم وقتي خودش ميزبان ميشه خيلي سخت ميتونه تصميم بگيره
    برای شب اول که میشه پنجشنبه شب : پیش غذا سالاد ذرت - غذای اصلی لازانیا - دسر پارافه موز + دسر تک نفره .. مخلفات دیگه هم که داری

نهار روز جمعه : باقالی پلو با ماهیچه که احتیاج به پیش غذا هم نداره - سالاد سیخی و یک ژله ساده + مخلفات دیگه هم که هست

شام روز جمعه : خورشت خلال و گراتن مرغ و قارچ - سالاد یونانی و برای دسر هم یک نوع کیک خوشمزه میتونی درست کنی.. که خاطره ی شب آخر خوشگل بشه

اگر شام شب آخر رو بیرون رفتید هم میتونید برید پارک و بعد هم دسته جمعی برید یک رستوران خوشگل و دنج.. اینجوری هم خاطره خوبی میشه

درضمن برای صبحانه میتونی از پنیرهای قالب زده استفاده کنی، پنکیک با عسل و مربا یا نان تست فرانسوی درست کنی.. دیگه اینا بستگی به ذایقه و سلیقه میهمانهات داره
    اما از این قالبهای کوکو و نیمرو هم میتونی بگیری و دیگه در ساده ترین حالت نیمروهای خوشگل بهشون بدی..

ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    46
    پسند کرده
    0

سلام مهمونی عصرونه من دیروز به خوبی برگزار شد .
    جای همگی خالی بود.
    اینم عکسش.
    url=http://www.mamipic.com/share-5E05_4E1AC80F.html]
    فقط چون من خودم دستم بند بود خواهرم عکس گرفته و یه کم دستش لرزیده
    به بزرگواری خودتون ببخشید.
    به باسلیقه گی و هنرمندی شما ها نیستم....................

صفحه 38 از 686 نخستنخست ... 283536373839404148 ... آخرینآخرین