نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 2,841 به 2,848 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    lady of shalott آواتار ها
    میزان امتیاز
    101
    پسند شده
    7300
    پسند کرده
    4775

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط روکسانا
    بچه ها سلام من عروسی نداشتم فامیل میخا بیان خونه دیدنم.عصرونه چی بدم؟
    روکسانا جون مبارک باشه، اگر گروهی مهمونات می خوان باهم بیان چون شما عروسی زیاد کار خاصی اینبار نکن که خسته بشی. اگر میخوای هنر نمایی کنی کیک سیب و دارچین درست کن + پا نا کوتا با یه نوشیدنی گرم..اگر شکلات هم دم دستت هست و قالبم داری شکلات قلبی هم درست کن و روش با شکلات سفید تزیین کن
    [url=http://lilypie.com]

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    0

مرسی زهرا جان گفتم چون بار اول و من جشن نداشتم عصرونه بدم.مثلا کیک مرغ و سالاد توپی و میرزاقاسمی با یه دسر
    تو را دارم و اینگونه خوشبختم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

سلام دوستان من قراره جمعه شب داداشی و خانوم گلشو پاگشا کنم. داداشی زیاد میونه خوبی با غذاهای سنتی نداره و خانومشم خیلی کدبانو و باسلیقه ست! یه منو میخوام که با توجه به اینکه پنج شنبه و جمعه هم تا ساعت 3 میرم سرکار بتونم عالی از پسش بربیام.ممنون

lady of shalott آواتار ها
    میزان امتیاز
    101
    پسند شده
    7300
    پسند کرده
    4775

نقل قول نوشته اصلی توسط آتنا بانو
    سلام دوستان من قراره جمعه شب داداشی و خانوم گلشو پاگشا کنم. داداشی زیاد میونه خوبی با غذاهای سنتی نداره و خانومشم خیلی کدبانو و باسلیقه ست! یه منو میخوام که با توجه به اینکه پنج شنبه و جمعه هم تا ساعت 3 میرم سرکار بتونم عالی از پسش بربیام.ممنون
    برو اینجا کلی غذاهای غیر سنتی هست
    http://mamisite.com/forum/international/
    [url=http://lilypie.com]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام بچه های مامی سایت. من اومدممم به مامی سایت برای کمک به من لطفن پرهیز نکنید :دی

من 4 آبان مهمونی دارم. 2 ماه عروسی کردیم و دوره خانوادگی فامیل های همسرم هست و نوبت ما هست. بعد اینکه بی نهایت سفره و میز های غذا برام مهم هست خوشگل باشه و متنوع. یک منو آماده کردم لطفن در جهت هر چه بهتر شدن منو منو راهنمایی کنید . فقط چون 80 درصد اونا ادم های مسن هستن و زیاد با غذاهای مدرن میونه خوبی ندارن!!! متاسفانه البته!! مجبور شدم غذای اصلی کاملن سنتی باشه.

پیش غذا :

دلمه ی فلفل و بادمجان
    سوپ شیر
    اولیه بادمجان (برای مهمان گیاه خوارمان)
    ماست و خیار (با تزییناتش شامل نعنا و گردو و کشمش و گل خشک)
    کاسه یخی میوه ای
    سالاد توپی

غذای اصلی :

زرشک پلو با مرغ (چند پیمانه رو داخل پلو پز می پزم و ته دیگ لبو و برگ کاهو شکل گل درست می کنم - یک دیس پلو قالبی - یک دیس معمولی با تزیین - ته دیگ سیب زمینی و کنجد هم ته قابلمه می زارم)
    مرصع پلو با گوشت قل قلی (خلال پسته - خلال بادوم - هویج خلالی - زرشک و زعفرون . همین ها هست بچه ها؟ چیزی کم نداره؟ پوست پرتقال هم می خواد؟ )
    به نظرتون یه دیس باقالی پلو با مرغ هم بزارم؟ نمی خوام با گوشت بزارم چون تعداد مهمونا 30 نفر هست و هزینه زیادی می شه برام .

دسر :

ژله پوست پرتقال
    ژله رنگین کمانی 2 تا لیوان بزرگ درست می کنم
    دسر گلدانی
    پان اسپانیا
    تیرامیسو

علاوه بر این ها هم یک سبد سبزی خوردن یا تزیینات تربچه و پیازچه میز ارم سر سفره
    سالاد کاهو با کوکتل سبزیجات و سرکه بالزامیک
    سالاد شیرازی هم شکل هندوانه درست می کنم سس اون هم جدا میزارم (آبغوره - آبلیمو و خیلییی کم سرکه سفید و نمک)

میز ناهارخوری هم می خوام میوه آرایی کنم سلف باشه و یک دیس هم میوه پوست شده و آماده بزارم . و با شمع و کاج و برگ های کاج فضایی پاییزی بهش بدم. و با خربزه یه کشتی کوچولو درست کنم بانمک می شه.

برای دستمال سفره هم می خوام دستمال های رنگی قرمز، نارنجی و سبز رو استفاده کنم. دور دستمال سفره ها هم برگ بپیچم. برگ های پاییزی خوشگل. و گذاشتن شمع و گل سر سفره برای زیباتر شدنش.

نوشیندنی هم می خوام اول شیر کاکائو ببرم لبه لیوان ها رو با ترایفل های رنگی تزیین کنم. بعد میوه . بعد از شام هم چای و تیرامیسو رو سرو کنم . کنار هر فنجون هم یک برگ گل میزارم و روش یک شکلات یا قند.

لطفن بچه هااا کمک کنید به هر چه بهتر و کامل تر شده این منو. من اولین تجربه مهمان داری هست برام خونه ی خودم و خیلییی برام مهم هست همه چی عاالی برگزار بشه. در مورد این غذا ها و دستورها هم اگر نکته ی خاصی برای خوشگل تر شدن یا خوشمزه تر شدنش به ذهنتون رسید راهنمایی کنید.

معذرت طولانی شدددد :-*
    شخصیت من را با برخوردم اشتباه نگیر. شخصیت من چیزی است که من هستم اما برخوردم بستگی به این دارد که "تو" که هستی؟!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    361
    پسند کرده
    0

کی فرصت میکنی این همه درست کنی بعد همه رو میخورن روهم حالشون بد نمیشه باغذای اضافی چه میکنی
    مادری تنها زنی تنها تر روی زمینم ای خدا تنهام نزار بی تو خیلی دلگیرم ای خدااااااااااااااااااااا

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

[quote=[email]Bar@n[/email]]

نوشیندنی هم می خوام اول شیر کاکائو ببرم لبه لیوان ها رو با ترایفل های رنگی تزیین کنم. بعد میوه . بعد از شام هم چای و تیرامیسو رو سرو کنم . کنار هر فنجون هم یک برگ گل میزارم و روش یک شکلات یا قند.

quote]

باران جان
    عروسیتو تبریک می گم. منویی که انتخاب کردی خیلی مفصله و خیلی چیزای خوبی داره اما بعضی چیزاش با هم تناسب نداره.
    ببین دوست خوبم
    اگه مهمون گیاه خوار دارید یک غذای گیاهی بگذار اما الویه کجا و بادمجون کجا؟ خوب می تونی مثلا کشک بادمجون یا میرزا قاسمی بذاری. اما به نظر من سالاد الویه یه غذای ایتالیایی به هیچ وجه با بادمجون همخونی نداره.
    نکته دوم مرصع پلو با مرغ جوره و باقالی پلو بیشتر با گوشت. یعنی باقالی پلو با مرغ هم می تونه خوب باشه اما مرصع پلو با گوشت به نظر من اصلا جالب نمی شه. اون وقت مرصع پلو خیلی شبیه زرشک پلوئه. اگه نمی خوای هزینه برای گوشت باقالی پلو بکنی یه نوع خورش بذار که گوشتی باشه. چون چند جور غذای مرغی جالب نیست. مثلا فسنجون با گوشت قلقلی یا قورمه سبزی با گوشت تیکه ای.
    عزیزم دسر گلدانی و پان و تیرامیسو خیلی شبیه به هم هستن. به خصوص دو تای اول. پیشنهاد می کنم گلدان رو بذاری برای دفعه های دیگه و تیرامیسو بذاری با همون ژله رنگین کمانت. ژله پوست پرتقال هم اگه منظورت ژله داخل پوست پرتقاله به نظر من مناسب مهمونی شیک و رسمی نیست و بیشتر برای تولد بچه ها مناسبه. پیشنهاد می کنم ژله سورپرایز تصویری درست کنی.
    برای پذیرایی ابتدای مهمونی هم شیر کاکائو به نظر من خیلی مناسب نیست. هم خارج از عرفه و هم سنگینه و سیر می شن. به نظر من سینی چای با یه تزیین زیبا و یه شیرینی که خودت درست می کنی ببر. میوه هم که هست. بعد از شام من خودم اصولا پذیرایی نمی ذارم چون هیچ کس جا نداره به خصوص با چند جور دسر. اما اگه حتما دوست داری بازم چای ببر با یه بیسکویت یا کوکی سبک که خودت درست می کنی. یا می تونی چای طعمدار ببری.

کلا باران عزیز متوجه شدم که می خوای سنگ تموم بذاری و حق هم داری اما می بخشی که رک می گم بهت... اگه همه هنر هاتو یک جا رو کنی هم در آینده دیگه چیز زیادی برای سورپریز کردنشون نمی مونه هم ممکنه حمل بر پاچه خاری بشه. علاوه بر اون چون خانواده همسرت هستن و حتما توشون جاری یا دختر خاله یا خلاصه افراد حسود هستن ، اگه ایییییین همه کار کنی و اییین همه زحمت و خرج انجام بدی آخرش ممکنه با چند تا متلک خستگی رو به تنت بذارن. بازم خود دانی. امیدوارم همه چی عالی بشه.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    27
    پسند کرده
    0

سلام دوستان . من پنچ شنبه یکی از دوستای دانشگاه همسری با خانومش که تازه مزدوج شدن قراره بیان خونمون شاید دیگه هیچ وقت پیش نیاد و این یک بار برای همیشه باشه بنابراین دوست دارم سنگ تمون بزارم که تازه عروس کفش ببره . دلم میخواد غذا های اصیل ایرانی باشه لطفا پیش غذا پس غذا دسر در کنار غذا و همه و همه رو پیشنهاد بدید .
    فعلا علی الحساب ژله تصویری دارم درست میکنم .