نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 2,745 به 2,752 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط sara70
    سلام به همه اساتید هنرمند
    توی پاییز ان شا الله مراسم عقد داریم که توی خونه برگزار می کنیم و مهمون ها همه بالای ۳۰ سال هستند و تعدادشون هم ۴۰ نفره، همه چی رو خودمون درست می کنیم و میخواستم برای منو از دوستان کمک بگیرم، غذاها و دسر ها همه میخوام مجلسی بااشند.
    پیش غذا: کشک بادمجان- کنگر ماست- بورانی اسفناج- ماست خیار- پیشنهاد شما؟
    سالاد: فصل - کلم- ۲ نمونه هم شما پیشنهاد بدین.
    غذای اصلی: باقالی پلو با ماهیچه (ماهیچه به تعداد بگیرم؟ گوساله یا گوسفند)- آلبالو پلو- فیله مرغ پفکی (فیله هم به تعداد؟) یه دستور خوب برای فیله هم میخواستم که خوشکل و خوشمزه باشند- پلو ساده- خورشت قلیه ماهی- خورشت به و آلو- خورشت فسنجان- پیشنهاد شما؟
    دسر: تیرامیسو- ژله شکلاتی راه راه- ژله رنگین کمان- چند نمونه هم شما پیشنهاد بدین، میخوام خیلی شیک باشند.
    کاسه یخی هم خوب میشه؟ و میوه به سیخ چوبی برای آخرای مهر یا اواسط آبان گزینه خوبی میشه با توجه به میوه های فصل؟
    راستی من کیک رو هم خودم درست میکنم چون اولین پستم توی انجمنه کجا ایده بگیرم و همین طور ۶-۷ مدل شیرینی مجلسی هم میخوام.
    آخرین سوال یه نوشیدنی مجلسی هم پیشنهاد بدین، خودم به کافه گلاسه یا ۴ تخمی یا آبلمیو فکر کرده بودم.
    مشکل بودجه وجود نداره و میخوام غذاها مجلل و معروف باشند، منتظر منوهای پیشنهادیتون هستم، خیلی خیلی ممنون از راهنمایی شما

مبارکا باشه خانومی .انشاالله خوشبخت باشی .منوی پرباری میشه اما انتخاب با شما

نظرات من :

پیش غذا .....کشک بادمجون ....کوکو مجلسی .....اردور های کوچک وخوشرنگ .....کلوچه ی گوشت ...وحتما حتما یک نوع سوپ مثل سوپ شیر

انواع بورانی هم میتونی کنارشون داشته باشی .

سالاد :.......مرغ وکرفس .....سالاد جوانه .....سالاد یونانی ....زیتون فلفلی .....زیتون پرورده ....سبزیجات با تزئین ......ماست موسیر

غذای اصلی :باقلی پلو با ماهیچه ی گوسفندی خوبه .....لازم نیست به تعداد گرفته بشه .....به نظر من به تعداد دو سوم میهمانها کافیه .

ژیگوی راسته ی گوساله ی جوان خیلی عالی میشه ......دو تا کافیه .زیاد بزرگ نباشه.

خورشت فسنجان........ قیمه مجلسی ......خورشت قلیه ماهی .....به جای مرغ پفکی جوجه کباب رو پیشنهاد میکنم. ....بلدرچین کبابی هم خیلی خوب میشه.

رولت گوشت ...خورشت آلو اسفناج به جای خورشت به آلو ....

برنج ساده .....زرشک پلو با تزئینات مغز بادوم وپسته ی فراوون.

نوشیدنی های غذا : آب ...نوشابه ...دوغ ...دلستر .....

دسر :انواع شارلوت عالی میشه .....تیرامیسو خوبه .......دسر رو سبک بگیری بهتره ......پودینگ موز ...نارگیل توت فرنگی..... ژله ی راه راه شکلاتی خوبه ...ژله رنگین کمان هم خوبه اما کار خیلی سخت میشه تهیه برای تعداد بالا وتک نفری مگر دو تا ظرف درست کنی وبعد برش بزنی .

دسر پسته ....

به نظر من اصلا خوب نیست که میوه رو توی این جور مراسم به سیخ بزنی .اما میتونی با توجه به نوع میوه اون ها رو ریز وتمیز کرده وبه صورت چیدمان ترایفل وپارافه به صورت تک نفره سرو کنی.

انار دون کرده ...انگور دون کرده ....گلابی ریز شده ....پرتقال مغز کرده....موز خرد شده ....کیوی .... با توجه به رنگشون خوب میشه ...

اما دقت کن که میوه توی ظرف هم حتما چیده بشه یا گوشه ی اتاق روی میز به صورت سلف .

برای تهیه کیک به این لینک مراجعه کن

http://www.mamisite.com/forum/viewforum.php?f=32

برای تهیه شیرینی هم اینجا رو سربزن

http://www.mamisite.com/forum/viewforum.php?f=31

http://www.mamisite.com/forum/viewforum.php?f=36

برای نوشیدنی هم میتونی از میلک شیک انبه وموز استفاده کنی ....سبک تر هم بخوای کوکتل مرکبات عالی میشه خوش طعم ورنگ ....ولیموناد...

اما در کل منویی که شما دادی ومنوی من بمب انفجاریست .ههههههههههه .
    ...
    یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sara70
    سلام به همه اساتید هنرمند
    توی پاییز ان شا الله مراسم عقد داریم که توی خونه برگزار می کنیم و مهمون ها همه بالای ۳۰ سال هستند و تعدادشون هم ۴۰ نفره، همه چی رو خودمون درست می کنیم و میخواستم برای منو از دوستان کمک بگیرم، غذاها و دسر ها همه میخوام مجلسی بااشند.
    پیش غذا: کشک بادمجان- کنگر ماست- بورانی اسفناج- ماست خیار- پیشنهاد شما؟
    سالاد: فصل - کلم- ۲ نمونه هم شما پیشنهاد بدین.
    غذای اصلی: باقالی پلو با ماهیچه (ماهیچه به تعداد بگیرم؟ گوساله یا گوسفند)- آلبالو پلو- فیله مرغ پفکی (فیله هم به تعداد؟) یه دستور خوب برای فیله هم میخواستم که خوشکل و خوشمزه باشند- پلو ساده- خورشت قلیه ماهی- خورشت به و آلو- خورشت فسنجان- پیشنهاد شما؟
    دسر: تیرامیسو- ژله شکلاتی راه راه- ژله رنگین کمان- چند نمونه هم شما پیشنهاد بدین، میخوام خیلی شیک باشند.
    کاسه یخی هم خوب میشه؟ و میوه به سیخ چوبی برای آخرای مهر یا اواسط آبان گزینه خوبی میشه با توجه به میوه های فصل؟
    راستی من کیک رو هم خودم درست میکنم چون اولین پستم توی انجمنه کجا ایده بگیرم و همین طور ۶-۷ مدل شیرینی مجلسی هم میخوام.
    آخرین سوال یه نوشیدنی مجلسی هم پیشنهاد بدین، خودم به کافه گلاسه یا ۴ تخمی یا آبلمیو فکر کرده بودم.
    مشکل بودجه وجود نداره و میخوام غذاها مجلل و معروف باشند، منتظر منوهای پیشنهادیتون هستم، خیلی خیلی ممنون از راهنمایی شما
    به سلامتى...

پيش غذا: كشك بادمجان با تزئين عالى، بورانى اسفناج، كيك مرغ(بسيار جاى تزئين داره)، بورانى لبو(با بورانى اسفناج تركيب رنگى قشنگى ميشه و سبك هم هست).... سوپ شير

مخلفات كنار غذا: زيتون شور، ترشى،سالاد فصل،سالاد كلم،ماست و خيار...

باقالى پلو با ماهيچه كه به تعداد نصف مهمونها ماهيچه بذار و بقيه مرغ درسته كه هر كس هر چى دوست داشت بخوره آخه بعضى ها با مرغ دوست دارن و بعضى با گوشت من خودم هميشه تو مهمونيهام اين كارو ميكنم ، به جاى فيله مرغ پفكى، ميگوى پفكى با سس تار تار بذار اگه بتونى كنارش قارچم همونجور پفكى كنى عالى استقبال ميشه...، فسنجان خوبه، به جاى خورشت به و آلو به نظر من قيمه نثار بذار كه دستورش تو پلو هاى مخلوط سايت كامل هست.....

اگه اقوامتون قليه ماهى دوست دارن كه هيچ، ولى چون به نظر من هر كسى دوست نداره بهتر قزل هاى درسته بگيريد و مزهدار كنيد و سرخ كنيد در كنار سبزى پلو...و خوراك زبان

دسر: تيراميسو، ژله گلدار كه حتما براشون تازگى خواهد داشت ، ژله سورپرايز با يه تصوير عاشقانه كه به فضاى مهمونى بخوره...ژله خرده شيشه هم خيلى رنگى و قشنگ ميشه و كمتر از رنگين كمان وقت ميگيره...،بودينگ زعفرانى كه باب ميل سن بالاها هست...

پذيرايى:چون منوى شما بسيييياااار سنگين هست و دوست داريد از همش خرده بشه ...كافه گلاسه خييييلييييى سنگين هست بهتر چاى و شربت ساده منتها با تزئين زيبا باشه...ميوه هم با توجه به منوتون بهتر خيلى زياد تهيه نكنيد و فقط دور بگيريد كه هر كس ميل داشت بر داره و مقدارى هم براى تزئين گوشه مجلس بچينيد يا سالاد ميوه اش كنيد و خودتونو راحت كنيد

موفق باشى

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

سلام دوستان/قبل از همههههههههههه چیز مرسی از این همه سلیقه و هنر و ....
    بعدش اینکه من دو سه روز دیگه یه ده نفری مهمون دارم
    همه فامیل شوهر
    واسه اولین باره دارن با مادر شوهرم میان
    نه خونمو دیدن نه پذیرایی و ...
    البته عصرونه میان میخام بترکونم
    مم خیلی خنگولم/میخواستم کمکم کنید چیا اماده کنم
    یکی اینکه میخام زیاد تو خرج نیفتم بعدم اینکه من مثل شما خیلی هنرمند نیستم سخت نباشه چیزای ساده باشه
    بیشتر تزیینش مد نظرم هست که خواهر شوهر کور کن باشه شوخی کردم خواهر شوهر ندارم
    اره خلاصه اینجوری
    مثلا نمیدونم رولت چی درست کنم
    سوپ درست کنم ایاااا؟ و یه نکته خیلی خیلی مهم این که خوراکی ها رو بشه مثلا صبح درست کرد و عصر سرو کرد
    اخه اگه بخوام تازه تازه درست کنم و بیارم با توجه به اینکه تجربه ندارم هول میشم دست و پامو گم میکنم افتضاح میشه
    ولی اگه تا ظهر همه چیم اماده باشه خیالم راحت میشه
    یه کمکی به من بکنید اخههه تازه عروسم گناه دارم
    اگه بازم مثل گذشته هات فکر و رفتار کنی...دوباره همین چیزهایی رو به دست میاری که الان داری..نه بیشتر

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط sara funky

سلام دوستان/قبل از همههههههههههه چیز مرسی از این همه سلیقه و هنر و ....
    بعدش اینکه من دو سه روز دیگه یه ده نفری مهمون دارم
    همه فامیل شوهر
    واسه اولین باره دارن با مادر شوهرم میان
    نه خونمو دیدن نه پذیرایی و ...
    البته عصرونه میان میخام بترکونم

ساراجان

خوش به حالت که عصرونه میان. خودتو اصلا ناراحت نکن عالی میشه.
    خوبی عصرونه به اینه که لازم نیست همه ایده ها غذایی باشه. فقط نمی دونم چند نفرن یا چقدر از ایده های سایت رو تا حالا تجربه کرده ای.
    خوب اول یه ظرف میوه خوب و یه ظرف آجیل خوب بذار. یه شیرینی خوب هم اگه می تونی از روز قبل درست کن. مثلا توپ های تروفیلی عالین. تو انجمن شیرینی ها می تونی پیدا کنی.
    حتما کیک مرغ و گردو یکی از گزینه هات باشه که می تونی صبحش یا روز قبلش درست کنی و نفری بذاری تو کپسول. رولت کوکو سبزی یا رولت اسفناج رو توی مبحث رولت ها پیدا کن.
    پیتزا قیفی یا الویه قیفی یا انواع کلوچه ها و تارت های غذایی هم خوبن. می تونی سوپ بذاری ولی لازم نیست. اگه گذاشتی حتما سوپ سفید باشه. یه جور دسر ژله ای و یه جور دسر کیکی مثل پان یا تیرامیسو هم از روز قبل می تونی بذاری.
    این منو برای 10-15 نفر به نظر من مناسبه.
    تمرکزتو بذار روی اینکه خودت خوشگل و خوش پوش باشی و خونه خوشگل و تمیز باشه.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

مدیر انجمن
    * الهه * آواتار ها
    الهــــــــــه
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    205
    پسند شده
    11483
    پسند کرده
    7659

ویترین مدال ها

سارا جان با توجه به توصیه های خوب نگارا جون در مورد رولتت من پیشنهاد می کنم اگه درست کردن رولت اسفناج برات سخته یا فرصت کافی نداری، رولت پنیر و ژامبون رو درست کنی که سه سوته آماده می شه و خیلی خوشگلم هست.
    به قول نگارا جون کیک مرغ رو حتما تو منوت داشته باش.. عالی می شه
    تو دسر کیکی جز تیرامیسو یا پان، می تونی شارلوت با رولت های آماده هم درست کنی که کارت رو راحت می کنه..
    موفق باشی و خوش بگذره خانومی
    هوا ســــرد است..

یک استکان چــــــای داغ مهمان من باش..

چای رفاقت من همیشه تــــــــازه دم است.. ♥♥♥

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

عاشقتونم مرسی از کمکتون
    ولی من فقط دو سه تا از غذاهای مامی سایتو درست کردم/چیزایی که شما پیشنهاد دادین و به جز رولت اسفناج و سالاد الویه بلد نیستم
    اگه لینکشو برام بزارین که دیگه نهایته لطفه
    اگه بازم مثل گذشته هات فکر و رفتار کنی...دوباره همین چیزهایی رو به دست میاری که الان داری..نه بیشتر

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط sara funky
    عاشقتونم مرسی از کمکتون
    ولی من فقط دو سه تا از غذاهای مامی سایتو درست کردم/چیزایی که شما پیشنهاد دادین و به جز رولت اسفناج و سالاد الویه بلد نیستم
    اگه لینکشو برام بزارین که دیگه نهایته لطفه
    http://www.mamisite.com/forum/viewto...41309#p1241309

http://www.mamisite.com/forum/viewto...p?p=4676#p4676

http://www.mamisite.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=1137

http://www.mamisite.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=592
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

سلام دوستای مهلبونم امیدوارم همگی شاد و سلامت باشین. لطفا به من کمک کنید. من برای پنجشنبه شام 15 نفر مهمون دارم. بعد این مهمونای عزیزم همه دختر و پسرای جوون هستند و همگی 2 سال خیلی خیلی تعیریف دستپخت منو شنیدن و واقعا همشون دارن میان که دستپخت منو بخورن و خودشون کلی گفتنو و اینا....خلاصه اینارو گفتم که بگم خیلی مهمونی حیثیتیه
    غذاهای پیشنهادی خودم و همسر: ته چین مرغ، قلیه ماهی و پلو سفید، پاستا با سس سفید با مرغ و قارچ، ساندویچ مرغ تنوری
    من توی پخت این غذاها هیچ مشکلی ندارم و همسرم هم موافق بود ولی میخوام نظر شمارو بدونم خوبه همینا؟؟؟ خورشت نمیخوام اصلا بذارم و چون من جنوبیم میخوام غذای جنوبی حتما داشته باشم
    کیک شکلاتی هم حتما باید درست کنم خودشون خواستن
    اما بقیه دسرها به نظتون خوبه پذیرایی اول ورود تارت میوه یا تارت آجیلی همراه با آب پرتقال
    دسر بعد از شام هم کیک شکلاتی با تیرامیسو یا مثلا چیزکیک یا پان اسپانیا لطفا دوستان پیشنهاد بدین واقعا ممنون میشم
    حتی در بن بست هم راه آسمان باز است

• بانک بند ناف