نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 2,689 به 2,696 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    359
    پسند کرده
    1265

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

سلام خانوم خوشگلا خوبید خسته نباشید . ممنونم از اینکه همیشه ما راهنمایی می کنید تا به بهترین شکل مهمونی هامون رو برگزار کنیم . راستش برای چند وقت دیگه خواهر همسری می خواد واسه پسرش تولد بگیره انتخاب منو رو به عهده من گذاشته حالا من موندم و کلی غذا اگه لطف کنین و منو توی این امر خطیر راهنمایی کنین ممنون میشم . توی تولد از هر رنج سنی هست هم آقا و هم خانوم و و هم بچه حدودا 60-70 نفر مهمون هستن . من خودم دوست دارم تنوع غذا رو بالا ببرم و مقدار رو کم کنم حالا تا عزیزان چی بگن .
    غذا : کاسترول بادمجان + کیک الویه + کشک بادمجان + تارت پیتزا
    دسر : ژله خرده شیشه + پان + شارلوت + ژله رنگین کمان تصویری
    تنقلات : پفک + پفیلا + شربت یا چای و کافی میکس ( آخه احتمالا تا اون موقع توی شهر ما هوا سرد شربت نمی چسبه )
    کیک و میوه هم که جای خود داره
    http://lovesepehr.blogfa.com خوشحال میشم بهم سر بزنید

ralia آواتار ها
    میزان امتیاز
    47
    پسند شده
    3337
    پسند کرده
    1085

بچه ها یکی از دوستان من قصد داره برای تولد امام رضا جشن مولودی برگزار کنه از من راهنمایی خواسته ممنون میشم شما هم هر چی به ذهنتون میرسه بهم بگید
    من عااااااااااااااااشق زمستونم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    53
    پسند کرده
    0

کمک کمک کمک کمک کمک سلام دوستان یکی بیاد به منه بیچاره کمک کنه-یکسال ونیمه ازدواج کردم (30 سالمه )و همش رفتم مهمونی ولی تا حالا از 2 تا بیشتر مهمون نداشتم نزدیک فامیل نبودم الان تازه اومدیم شهر نزدیکشون همه هم دوست دارن بیان خونمون حالا شما بگید چی کار کنم؟؟؟؟

سه تا مهمونی دارم قبل از شروع مدرسه ها
    1.خانواده شوهر(برای اولین بار )همه هستن مادر و پدر و خواهر و برادر شوهر و بچه هاشون و جاری های مهربون (روهم 25 نفر)-خونه همهشون رفتم مهمونی کلی تحویلم گرفتن حالا نمیدونم چیکار کنم؟
    اگه غذای اصلیمو از بیرون مثلا جوجه سفارش بذم زشته ؟خودم سوپ و دسر و سالاد درست کنم ؟اگه خودم بخوام درست کنم چیا باشه که هم همه بتونن بخورن همه خوششون بیاد؟؟؟چه جوری درست کنم که خودمون مجبور نشیم تا یک ماه غذای مونده بخوریم؟؟؟
    2. دو تا از دوستان صمیمی با یک دختربچه 5ساله - که البته میخوام واسشون سنگ تموم بذارم (هر دو چند ساله متاهلند و کلی کدبانو)واسه اینا چیکارکنم (خودم برای غذای اصلی باقلی پلو مدنظرمه بقیه شو طور رو خدا شما بگین؟؟؟؟؟ دوستام از صبح (ساعت 10)میان پذیرایی از چی شروع کنم ؟عصرونه چی باشه؟
    3.پاگشای زندادشم (رو هم 8 نفر) این بهترها ولی بازم نمیدونم چی درست کنم؟
    پروردگارا!
    تو تكراري ترين " حضور " روزگار مني
    ومن عجيب به آغوش تو
    از آن سوي فاصله ها
    خو گرفته ام.........

parisa jon آواتار ها
    میزان امتیاز
    69
    پسند شده
    1578
    پسند کرده
    245

آمنه جان سلام.عزیزم اول از همه این مهمه که استرس نداشته باشی.چون بار اوله که به تعداد زیاد مهمان داری غذاها و دسر هایی رو انتخاب کن که تو درست کردنشون مهارت داری و قبلا درستشون کردی.از نظر من اگه کوبیده یا جوجه رو از بیرون بگیری زشت نیست و چون کار تزیین و دسر و سالاد با خودته هنرت به چشم میاد.برای مهمانی دوستات که مورد عصرونه پرسیده میتونی کیک شکلاتی درست کنی و با چای یا قهوه پذیرایی کنی.به نظرم واسه پاگشای زن داداشت به عنوان غذای اصلی مرغ درسته با باقالی پلو بزار.موفق باشی
    knowledge is power (دانش قدرت است)

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط Ameneh.
    کمک کمک کمک کمک کمک سلام دوستان یکی بیاد به منه بیچاره کمک کنه-یکسال ونیمه ازدواج کردم (30 سالمه )و همش رفتم مهمونی ولی تا حالا از 2 تا بیشتر مهمون نداشتم نزدیک فامیل نبودم الان تازه اومدیم شهر نزدیکشون همه هم دوست دارن بیان خونمون حالا شما بگید چی کار کنم؟؟؟؟

سه تا مهمونی دارم قبل از شروع مدرسه ها
    1.خانواده شوهر(برای اولین بار )همه هستن مادر و پدر و خواهر و برادر شوهر و بچه هاشون و جاری های مهربون (روهم 25 نفر)-خونه همهشون رفتم مهمونی کلی تحویلم گرفتن حالا نمیدونم چیکار کنم؟
    اگه غذای اصلیمو از بیرون مثلا جوجه سفارش بذم زشته ؟خودم سوپ و دسر و سالاد درست کنم ؟اگه خودم بخوام درست کنم چیا باشه که هم همه بتونن بخورن همه خوششون بیاد؟؟؟چه جوری درست کنم که خودمون مجبور نشیم تا یک ماه غذای مونده بخوریم؟؟؟
    2. دو تا از دوستان صمیمی با یک دختربچه 5ساله - که البته میخوام واسشون سنگ تموم بذارم (هر دو چند ساله متاهلند و کلی کدبانو)واسه اینا چیکارکنم (خودم برای غذای اصلی باقلی پلو مدنظرمه بقیه شو طور رو خدا شما بگین؟؟؟؟؟ دوستام از صبح (ساعت 10)میان پذیرایی از چی شروع کنم ؟عصرونه چی باشه؟
    3.پاگشای زندادشم (رو هم 8 نفر) این بهترها ولی بازم نمیدونم چی درست کنم؟

آمنه جون سلام .اصلا خودت رو نگران نکن .به خودت اعتماد کن وبدون که تو میتونی از پس هر کار سختی بر بیای وبهترینها رو اجرا کنی .برای کارهات دقیق برنامه ریزی کن . اگر درست وحساب شده کار کنی هیچ موقع با مشکل روبرو نمیشی.

خب سوپ که باید تمام کارهای آماده سازیش به غیر از پختش رو روز قبل انجام بدی وصبح روز مهمونی بذاری بپزه ......

سوپ شیر ...جو...قارچ....

برای سالاد برای هر 6 تا 8 نفر یه ظرف پیرکس در نظر بگیر .

سبزی خوردن از روز قبل پاک کن وبشور وتو دستمال بذار تو یخچال .

ماست از تک نفره ها بگیر که اگر کسی نخواست دربسته بمونه .

مخلفات دیگه هم مثل زیتون وخیارشور وترشی هم بستگی به خودت داره .

برنج سفید با تزئین زرشک وزعفرون پای ثابت سفره های سنتی وایرانی است .(برای تزئین سلیقه به خرج بده)

خورشت قورمه سبزی درست کن ....از ظرف های بزرگ تربرای خورشت سر سفره استفاده کن و5 تا ظرف تو سفره بذار با یه قاشق برای هر ظرف .جوجه کباب از بیرون خوبه کوبیده هم عالی میشه . توی دیس با کوجه کبابی شده وجعفری وپیاز وکلم قرمز وهویج نازک خلال شده تزئین کن به همراه لیمو ترش .

نوشیدنی هم دوغ وآب ونوشابه وآب پرتقال سر همه ی سفره هات میتونی بذاری .

میوه وشیرینی وشکلات هم که پایه ی اصلی پذیرایی های ماست .

(اگر از تنقلات سنتی شهرتون استفاده کنین خیلی خوبه ) من هر موقع مهمون دارم برای بچه ها وحتی بزرگتر ها لواشک قره قورورت وکشک های بیان دار میارم وهمه با لذت استفاده میکنند .)

برای پذیرایی از دوستات چون تعدادشون کم هست از پارافه استفاده کن وسعی کن که میوه اش بیشتر از خامه اش باشه .از کیک های تازه ای که خودت درست کردی استفاده کن .اگر همون ساعت 10 تا 10 :30 خورده بشه تا نهار فرصت هست .

برای نهار باقالی پلو با ماهیچه خیلی خوبه دقت کن که حتما از آب گوشت سر سفره ببری .کنارش رولت سینه ی مرغ هم درست کن وداخلش از فلفل های رنگی استفاده کن تا بعد از برش ظاهر شیک وقشنگی داشته باشه .

برای عصرون هم از گل بلال استفاده کن (پاپکورن)چیز کیک ژاپنی درست کن که خیلی ساده وخوشمزه است واز روز قبل هم میتونی درست کنی وبا یه نوع مربا یا مارمالاد مثل آلبالو سروش کن .خیلی سبکه وبا غذای سنگینی که ظهر خورده شده جوره .

در کل سعی کن بهتراز پیذیراییت خودت باشی وبرای دخملیشون هم یه بازی سرگرم کننده داشته باش.

برای پاگشا هم از سوپ شیر استفاده کن

برای غذای اصلی هم رون مرغ برای هر نفر مرغ مجلسی درست کن وبرای هر دو تا سه نفر هم یه قزل آلای درسته سرخ کن .با برنج سفید .

من برای پاگشای داداشم وخانومش این کار رو کردم وبسیار عالی بود ........یه مقدار غذا هم که اضافه اومد شب خورده شد واصلا بد نبود .

دورچین های رنگارنگ .قارچ های ریز سرخ شده درسته ....حلقه های نازک فلفل های رنگی .....

بقیه ی مواد رو هم که طبق سفره ی قبلی بذار ومطمئن باش همه چی رو میتونی به بهترین روش انجام بدی.....

برای دسر هم تیرامیسو درست کن .

موفق باشی خانومی
    یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    359
    پسند کرده
    1265

نقل قول نوشته اصلی توسط LOVE SEPEHR
    سلام خانوم خوشگلا خوبید خسته نباشید . ممنونم از اینکه همیشه ما راهنمایی می کنید تا به بهترین شکل مهمونی هامون رو برگزار کنیم . راستش برای چند وقت دیگه خواهر همسری می خواد واسه پسرش تولد بگیره انتخاب منو رو به عهده من گذاشته حالا من موندم و کلی غذا اگه لطف کنین و منو توی این امر خطیر راهنمایی کنین ممنون میشم . توی تولد از هر رنج سنی هست هم آقا و هم خانوم و و هم بچه حدودا 60-70 نفر مهمون هستن . من خودم دوست دارم تنوع غذا رو بالا ببرم و مقدار رو کم کنم حالا تا عزیزان چی بگن .
    تنقلات : پفک + پفیلا + شربت یا چای و کافی میکس ( آخه احتمالا تا اون موقع توی شهر ما هوا سرد شربت نمی چسبه )
    خوشم هیچکی منو دوست نداله اخه من گناه دارم به خدا آبروم خیلی در خطره لفا کمک
    http://lovesepehr.blogfa.com خوشحال میشم بهم سر بزنید

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    0

[quote=LOVE SEPEHR]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "LOVE SEPEHR":2q3j0nq2
    خوشم هیچکی منو دوست نداله اخه من گناه دارم به خدا آبروم خیلی در خطره لفا کمک[/quote:2q3j0nq2]

عزيزم به نظر من كيك الويه و كشك بادمجون عالى ولى فكر كنم تارت پيتزا تو تعداد بالا سخت ميشه هم خميرشو آماده كنى و بعد مواد رويه رو به نظر من رو نون تست آماده كنى زودتر آماده ميشه و راحت تر هست
    لازانيا هم گزينه خوبيه چون ميتونى از قبل آماده كنى و اونروز فقط بره تو فر...كاسترول بايد همون روز آماده شه ولى اگه اصرار به خمير دارى پيراشكى گوشت هم خوبه كه بپزى و اونروز فقط گرمش كنى ....اگه ميبينى هى ميگم از قبل بشه آماده كرد چون اونروز از ٦٠ ،٧٠تا مهمون پذيرايى كردن خودش كلى كار ميبره

دسر هم چون كيك تولد هست بايد دسرهاى سبك و ژلاتينه بذارى، پان و شارلوت خودشون كيك و بيسكوييت داره و سنگين هست نسبتا ولى خرده شيشه و رنگين كمان خوبه ولى براى مهمونهاى سن بالا اگه يه دسر با طعم سنتى درست كنى هم بعد نيست مثل پودينگ زعفرانى

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    63
    پسند کرده
    2

[quote=LOVE SEPEHR]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "LOVE SEPEHR":pdq2j6pd
    خوشم هیچکی منو دوست نداله اخه من گناه دارم به خدا آبروم خیلی در خطره لفا کمک[/quote:pdq2j6pd]

من میگم دسر گلدانی که بیشترش بستنی باشه درست کن
    خیلی عااااااااااااااااالی بود!من درست کردم برای مهمونام، سالگرد ازدواجم بود...قشنگ ترین قسمت مهمونی میشه
    امضاء توسط مدیریت ویرایش شد!

• بانک بند ناف