نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 2,681 به 2,688 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    lady of shalott آواتار ها
    میزان امتیاز
    101
    پسند شده
    7299
    پسند کرده
    4775

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    دوستانی که برای پاگشا ایده می خواین. تعداد مهمونا سنشون سلیقه غذاییشون نسبتشون باشما؟
    نگارا جون مهمونای من دونفرن هردوام جوون پسرخالم زنش
    [url=http://lilypie.com]

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    93
    پسند کرده
    0

آخ نگارای عزیز ! به من هم یه لیست بده میخوام برادرم و خانومش رو پاگشا کنم ! خیلی انگیزه ندارم میترسم هر چی درست کنم هیشکی لب نزنه 1 آخرین دفعه دسر پان اسپانیا درست کردم دوتا ظرف بزرگ پیرکس برای 22 نفر !
    خدا شاهده هیچکس یه تست کوچیک هم نکرد ! از اون موقع خیلی دپرس شدم...
    شیطونه میگه کل غذا رو از بیرون سفارش بده
    کاش دائم دل ما از تو بلرزد ای عشق!
    آن دل که از تو نلرزد به چه ارزد ای عشق؟

sany_h آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    593
    پسند کرده
    131

خانم ها
    چرا هیچ کس راهنمایی نمیکنه؟؟؟شانس منه !حالا همه همیشه اینجان و نظر میدن بخت من حالا همه رفتن ددر

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8117
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط maryami_5
    دوستانی که برای پاگشا ایده می خواین. تعداد مهمونا سنشون سلیقه غذاییشون نسبتشون باشما؟
    سلام
    خب خدوستان مهموناي من براي پاگشا 17 نفر هستند (خانواده همسر و خانواده جاري كه عروس ايشون هستند)
    سن افراد مسن هم بين 59 تا 65
    افراد جوان 25 تا 33
    بچه هم 3 تا 7 تا 11

حالا لطفا" راهنمايي
    گفتم كه عروس جاريم هست و بايد
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط zizi63
    نگارا جون مهمونای من دونفرن هردوام جوون پسرخالم زنش

نقل قول نوشته اصلی توسط خاله ندا
    آخ نگارای عزیز ! به من هم یه لیست بده میخوام برادرم و خانومش رو پاگشا کنم ! خیلی انگیزه ندارم میترسم هر چی درست کنم هیشکی لب نزنه 1 آخرین دفعه دسر پان اسپانیا درست کردم دوتا ظرف بزرگ پیرکس برای 22 نفر !
    خدا شاهده هیچکس یه تست کوچیک هم نکرد ! از اون موقع خیلی دپرس شدم...
    شیطونه میگه کل غذا رو از بیرون سفارش بده

دوستان گل برای پاگشای دونفره (فقط عروس و داماد)
    خوبیش اینه می تونین غذاهای مدرن تر و راحت تر درست کنین.
    برای پیش غذا
    به نظر من حتما یک سوپ سفید (جو یا قارچ یا شیر) باشه
    سالاد فصل و یه سالاد فانتزی (تبوله یا سالاد کلم قالب یا الویه توپی)
    اگه مفصل تر می خواین یه اردور کوچولو مثلا کاناپه یا رول کدو یا بادمجون که توش مخلفات به سلیقه خودتون بریزین رول کنین یا یه جور کوکو هم بذارین یا چند جور بورانی
    برای غذای اصلی من معمولا منوم رو اینجوری انتخاب می کنم که تداخل در محل پخت و پز پیش نیاد
    یه چیز سرد یخچالی مثلا کیک مرغ یا میگو
    یه چیز رو گازی مثلا بیف یا چیکن استروگانف یا خوراک گوشت و بادمجون یا خورش( فسنجون )
    یه چیز تو فری مثلا لازانیا یا موساکا یا کاسترول بادمجون یا یه جور گراتن یا مرغ درسته
    البته تنظیم و انتخابش رو با این دید انجام بدین که گوشت هاش متنوع باشه. مثلا من این منو رو چند بار استفاده کرده ام: کیک میگو ، لازانیا با گوشت چرخ کرده ، چیکن استروگانف (یا برعکس لازانیا با مرغ چرخ کرده و بیف استروگانف)
    برای دسر
    یک دسر ژله ای یا ژلاتینه مثلا خورده شیشه (یا میوه ای یا قهوه هر دوش طرفدار داره) یا رنگین کمون و یک دسر کیکی مثل پان یا تیرامیسو یا شارلوت

حالا اگه می خواین منو رو کمی رمانتیک کنین (که البته من خودم طرفدار این قضیه نیستم.) ژله رو سورپرایز قلبی بگیرین. سالاد کلم رو تو قالب قلب در بیارین و مثلا لازانیا رو وقتی قشنگ پنیر رو روش ریختین قبل از گذاشتن توی فر با ماکارونی فرمی مثلا پاپیونی که از قبل پختین روش یه قلب بکشین. بعد پنیرا آب می شه و اونا برشته می شه. برای تزیین کاسترول بادمجون هم همینطور. کیک مرغ هم که جون می ده برای تزیین.

حالا برای مریم جون که تو مهموناش پیر و جوون و بچه هست یه قلم رو حذف کنین و یه غذای پلویی خوب مثلا باقالی پلو با گوشت یا زرشک پلو با مرغ یا مرصع پلو یا شیرین پلو با مرغ رو جایگزین کنین. مثلا به جای کیک مرغ.
    و چون بچه ها طرفدار لازانیا هستن فر رو برای لازانیا نگه دارین و دو پیرکس لازانیا بذارین.

بچه ها این منو خیلی مفصله. من همه شو نوشتم ولی آیتم هایی که سیاه کردم به نظرم ساده ترین و ضروری ترین منوه. از اون شروع کنین و هر چقدر می خواین بهش از چیزای دیگه اضافه کنین.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8117
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط leilli
    خب به منم کمک کنین لطفا
    اوایل مهر تولد 3 سالگی پسرم رو قرار بود توی خونه با 15 نفر مهمونای خودمونی خانواده ی شوشو داشته باشیم
    تصمیم داشتم خوراک کدو و قارچ ...کیک مرغ...سالاد توپی..._شاید حلیم بادمجون_..لازانیالقمه ای ...ژله خورده شیشه...پان...ترایفل
    درست کنم.
    حالا برنامه تغییر کرد با تعداد نفرات 20_25 نفره توی باغ شخصی
    حالا نمیدونم همینا رو درست کنم و ببرم یا اونجا بساط جوجه کباب راه بندازیم و فقط دسر درست کنم.
    کلا به قول نجما جون _پیشنهاد های جاری کشون
    را میپذیریم

لیلی جون
    درست کردن جوجه تو باغ خیلی خوبه ولی چشم درار نیست اونجوری میگن ما که همه کارشو خودمون کردیم. راستی کاش تو همون خونه نگه می داشتین آخه باغ ممکنه سرد هم باشه تو مهر. نمی دونم غذا رو اونجا چه جوری گرم می کنین؟ اگه یه شعله هست باید حتما فقط یه غذاتون گرم شدنی باشه و بقیه سرد باشه.
    کلا به نظر من چیزای جامد و تک نفره درست کنین بهتره. مثلا خورا ک کدو ممکنه سخت بشه. پیشنهاد من صندل کدوئه. کیک مرغ عالیه برای این کار . با مافین های سیب زمینی یا گوشت تک نفره. حلیم بادمجون خوبه می تونین تو نونای کوچولو حالت تارت بریزین فقط باید خیلی کم آب باشه. لازانیای لقمه ای هم خیلی خوبهو ژله ممکنه اگه فاصله تون زیاد باشه آب شه. اونجا یخچال هست؟ اگه نیست چه طوره به جای دسر یه کیک تولد ببرین و خلاص؟؟ ترایفل هم به نظرم آب می اندازه تو راه دوستم. پان هم همیشه طرفدار داره. تازه اگه حالت گدونی درست کنین تو باغ هم هست همه فکر می کنن گلدون واقعیه خلاصه کلی جالب می شه.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

hanii آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    7979
    پسند کرده
    2829

سلام
    23 شهريور تولد شوهرمه كه ميخوام سورپرايزش كنم
    15 نفري ميشيم
    مهمونس شام هستش ولي نميخوام برنج باشه
    منوي من اينه راهنمايي لطفا چون با شوهرم همكار هستم هر روز با هم ميريم ميايم
    قرار شده صميمي ترين دوستش از صبح پنج شنبه بياد ببرش بيرون تا 7 شب كه من با خانم دوستش دوتايي دست بكار شيم
    منو
    سالاد اندونزي
    سالاد الويه
    فيله و ساق سوخاري
    حليم بادمجان يا ميرزا قاسمي
    دسر هم كرم شكلات و ژله رنگين كمان
    براي بدو ورود ميهمانان بستني ميوه اي و نيم ساعت بعد آب طالبي
    بعد از شام هم كيك تولد و چاي و نسكافه
    حالا نظر بدين دوست جونا خوبه يا بد
    خدا يا مشكل همه رو با صلاح خودت و خودشون حل كن
    معجزات قشنگت و رو كن

leylii آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    118
    پسند کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط leilli
    خب به منم کمک کنین لطفا
    اوایل مهر تولد 3 سالگی پسرم رو قرار بود توی خونه با 15 نفر مهمونای خودمونی خانواده ی شوشو داشته باشیم
    تصمیم داشتم خوراک کدو و قارچ ...کیک مرغ...سالاد توپی..._شاید حلیم بادمجون_..لازانیالقمه ای ...ژله خورده شیشه...پان...ترایفل
    درست کنم.
    حالا برنامه تغییر کرد با تعداد نفرات 20_25 نفره توی باغ شخصی
    حالا نمیدونم همینا رو درست کنم و ببرم یا اونجا بساط جوجه کباب راه بندازیم و فقط دسر درست کنم.
    کلا به قول نجما جون _پیشنهاد های جاری کشون
    را میپذیریم

لیلی جون
    درست کردن جوجه تو باغ خیلی خوبه ولی چشم درار نیست اونجوری میگن ما که همه کارشو خودمون کردیم. راستی کاش تو همون خونه نگه می داشتین آخه باغ ممکنه سرد هم باشه تو مهر. نمی دونم غذا رو اونجا چه جوری گرم می کنین؟ اگه یه شعله هست باید حتما فقط یه غذاتون گرم شدنی باشه و بقیه سرد باشه.
    کلا به نظر من چیزای جامد و تک نفره درست کنین بهتره. مثلا خورا ک کدو ممکنه سخت بشه. پیشنهاد من صندل کدوئه. کیک مرغ عالیه برای این کار . با مافین های سیب زمینی یا گوشت تک نفره. حلیم بادمجون خوبه می تونین تو نونای کوچولو حالت تارت بریزین فقط باید خیلی کم آب باشه. لازانیای لقمه ای هم خیلی خوبهو ژله ممکنه اگه فاصله تون زیاد باشه آب شه. اونجا یخچال هست؟ اگه نیست چه طوره به جای دسر یه کیک تولد ببرین و خلاص؟؟ ترایفل هم به نظرم آب می اندازه تو راه دوستم. پان هم همیشه طرفدار داره. تازه اگه حالت گدونی درست کنین تو باغ هم هست همه فکر می کنن گلدون واقعیه خلاصه کلی جالب می شه.
    ممنون نگارا جون
    اونجا اصلا برق نداره ولی بساط آتیش به راهه منقل هم داریم _کلا به هوای سرد باغ عادت دارن اون جمع.
    صندل کدو یه بار درست کردم خیلی خوشمزس ولی تو باغ سرد میشه لازانیا یا گراتن هم منتفی میشه ..حلیم بادمجون تو نونای کوچیک _چه نونی؟ یعنی نون لواش رو توی قالب تارت کوچولو یا مافین حالت بدم تو ماکرو بعداونجا حلیم بادمجون رو بریزیم روش؟
    البته کیک تولد حتما داریم ...ژله خورده شیشه با ژلاتین درست کنم خوبه؟_ فاصله از خونه تا باغ 20 دقیقس_
    کیک مرغ وحلیم بادمجون و سالاد توپی و سالاد فصل تک نفره و پان و ژله خورده شیشه...غذای اصلیش کمه نه؟
    با فنجانی چای هم میتوان مست شد
    اگر
    کسی که باید باشد "باشد"

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    92
    پسند کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط hanii
    سلام
    23 شهريور تولد شوهرمه كه ميخوام سورپرايزش كنم
    15 نفري ميشيم
    مهمونس شام هستش ولي نميخوام برنج باشه
    منوي من اينه راهنمايي لطفا چون با شوهرم همكار هستم هر روز با هم ميريم ميايم
    قرار شده صميمي ترين دوستش از صبح پنج شنبه بياد ببرش بيرون تا 7 شب كه من با خانم دوستش دوتايي دست بكار شيم
    منو
    سالاد اندونزي
    سالاد الويه
    فيله و ساق سوخاري
    حليم بادمجان يا ميرزا قاسمي
    دسر هم كرم شكلات و ژله رنگين كمان
    براي بدو ورود ميهمانان بستني ميوه اي و نيم ساعت بعد آب طالبي
    بعد از شام هم كيك تولد و چاي و نسكافه
    حالا نظر بدين دوست جونا خوبه يا بد
    به نظر من سالاد الویه و سالاد اندونزی شبیه هم هستن
    یکی رو حذف کن و بجاش سوپ یا سالاد ماکارونی بذار
    راستی اگه لازانیا هم داشته باشی دیگه تکمیله
    هواگرفته بودوباران ميباريدكودكي گفت خدايا گريه نكن.همه چيزدرست ميشه!