نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 257 به 264 از 5484
صفحه 33 از 686 نخستنخست ... 233031323334353643 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3304
    پسند کرده
    1346

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط گیلاسی
    بچه ها یه سوالی دارم مامان اینا یکشبنه صبح از کربلا میان برای پذیرایی میخوام یه میز بچینم برای نوشیدنی و میوه و شیرینی که هی پیش دستی به دست راه نیفتیم از ملت پذیرایی کنیم خودشون یه میز ناهارخوری 8نفره دارن میخوام روی اون بچینم نظرتون چیه ؟میوه ها مون گیلاس و زردالو و یه میوه دیگست نوشیدنی چی پینهاد میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟مهمونا حدود 70تا 90نفر میدونید که هی میان و میرن دیگه نیس منم با سلیقه فامیل شناخته شدم از دولت سر مامی سایت همه ازم توقع دارن کمک لوفا
    نقل قول نوشته اصلی توسط باربی
    گیلاسی جون .من خودم چون عاشق اسمو.تی هام انواع عاسموتی رو پیشنهاد میدم .. طالبی و انبه هم که الان فراوونه میتونی باهاشون نوشیدنی درست کنی ... با هندونه هم میشه نوشیدنی خوشمزه ای درست کرد . هر چند تو خودت انقدر هنرمندی که اینا برات کاری نداره .
    گیلاسی با این تعداد بالا.. که تازه عقب و جلو میان و میرن، اگر روی میز هم بچینی باز مجبوری بعدش بچینی داخل پیش دستی و همون دولا راست شدنهای مکرر قدیم..

برای شربت که یک دونه از این کلمنهای بزرگ در نظر بگیر.. برای چای هم البته اگر در برنامه اتون هست میتونی از این منبع های بزرگ آب جوش که کرایه کنی

برای میوه ها هرچی فکر کردم دیدم بهترین راه اینه که از قبل بشورید و خشک کنید، بعد داخل بشقاب ها بچینید.. میتونید روشون رو سلفون بکشید با یک شیرینی.. و وقتی میهمانها آمدند سلفون رو بردارید و جلوی میهمان بگذارید

شاید استفاده از بشقابهای پذیرایی یکبار مصرف در طرحهای خوشگل کارتون رو راحتتر کنه.. اما خودم معمولا در این مواقع یک کارگر مخصوص شستشو میارم که فقط ظرفها و لیوان هارو تند تند بشوره و خشک کنه.. یا چای و شربت تعارف کنه..

یک ظرف خوشگل میوه و شیرینی هم بچین و روی میز بگذار برای تزیین

البته طرح دیگه میوه های سیخی هست که به نظر من بیشتر به درد میهمانهای یکم کم سن و جوون میخوره و قدیمی ها باهاش میونه زیادی ندارند
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3304
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط azin joon
    سلام دوستان میخایم با یکی از بستگان شوشو بریم پارک چی ببرم بخوریم ؟یه چیز باحال میخام باشه!غیر از سالاد الویه. مرسی
    اول یکی دوتا تجربه ی شام در پارک رو برات بگم..

اولیش میزبان درخانه برنج و جوجه کباب رو درست کرده بود، داخل قابلمه ریخته بود و آورده بود پارک
    دومیش میزبان لوبیا پلو رو در خانه درست کرده بود، دور قابلمه رو بقچه پیچ کرده بود و آورده بود

اما نظر خودم که خورنده بودم خب لوبیا پلو رو بیشتر دوست میداشتم، چون هم گرمتر مونده بود، هم توی بشقاب قشنگتر بود، هم در کنارش سالاد شیرازی و ماست سرو کردند که بازم خیلی چسبید
    درضمن داخل خودش هم گوشت داشت و در نتیجه غذای کاملی بود..

برای ظروف اگر بشقاب های با جنس آرکوپال یا اینجور جنسهای رو دارید خیلی مناسب هستند، چون چینی که خب احتمال شکستنش زیاده، بشقاب یکبار مصرف هم استحکام لازم رو برای شام خوردن در پارک نداره.. منظورم اینه که اونجا همه چیز خود به خود کمی نیمه مستقره و خب بشقاب یا قاشق یکبار مصرف کار رو برای همه سختتر میکنه..
    نوشیدنی که یک عدد نوشابه خنک ک ک، با لیوانهای یکبار مصرف ببرید

گزینه بعدی هم پیراشکی گوشت هست که خب خوردنش برای همه آسانتره اما یک وعده شام سبک یا عصرانه تلقی میشه و در ضمن زحمت درست کردنش هم زیاده.. انواع ساندویچ هم خوب بود اگر اون دوتا میهمان 65 سال رو نداشتید، برای سن های بالا ساندویچ هیچوقت غذا نمیشه

- برای بعد از شام میتونید چندتا دونه طالبی که اونها هم در یخچال از قبل حسابی خنک شده اند رو ببرید، هرکدام رو به چهار قسمت تقسیم کنید و در بشقاب های یکبار مصرف برای میهمانها سرو کنید! با چنگال های یکبار مصرف..

- با اینکه هوا گرم شده اما وقتی شام رو در پارک بخورید و کار به دیروقت برسه اغلب چای خیلی دلچسبه.. اگر جایی برای گرفتن آب جوش هست که یک فلاکس خالی با تعدادی تی بگ و قند و لیوان یکبار مصرف ببرید

امیدوارم با جمع بندی نظرات به نتیجه خوبی برسید و شب خوشی داشته باشید

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1425
    پسند کرده
    2956

نقل قول نوشته اصلی توسط نازگلک
    دوستای مهربونم ممنون میشم اگه به من هم در تصمیم گیری کمک کنید من 2 هفته ی دیگه برای شام 10 نفر مهمون دارم در سن های مختلف تا حالا به اینا فکر کردم میرزاقاسمی و رولت گوشت و دلمه و غذای اصلی هم ته چین مرغ و خورشت قورمه سبزی و کباب نگیندار(مثلا اینو میشه از قبل آماده کرد ) و در مورد دسر من هیچی بلد نیستم. چیزی هست که تا اون موقع بشه با یکی 2بار تمرین خوب دربیاد؟؟؟
    عزیزم فکر نمی کنی سه تا پیش غذا و سه مدل غذای اصلی فقط برای 10 نفر اونم برای شام خییییییییییییلی زیاد باشه ؟

پیشنهاد من قورمه سبزی و کباب نگین دار هست برای غذای اصلی . اینجوری فقط لازمه یک نوع برنج درست کنی و کارت راحت تره .
    کباب نگینی رو از قبل آماده کن ولی نپزش . چون فیله ها یکم سفت میشن با دو بار گرم کردن .

از طرف دیگه برای پیش غذا هم دلمه و میرزا قاسمی رو در نظر بگیر . کبابت گوشتیه و دیگه واقعا نیازی نیست یه پیش غذای گوشتی هم بخوای کنارش بذاری .

ژله هایی که بچه ها اینجا یاد دادند مثل رنگین کمان و موزاییک حتما به کارت میان . حتی اگر برگردوندنش برات سخته میتونی رنگین کمان رو تو ظرف سرو بکنی . ژله که دیگه سخت نیست . امتحان کن یکی دو بار . موفق میشی حتما .
    (ziba) این نوشته را پسندیده.
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    164
    پسند کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط نازگلک
    دوستای مهربونم ممنون میشم اگه به من هم در تصمیم گیری کمک کنید من 2 هفته ی دیگه برای شام 10 نفر مهمون دارم در سن های مختلف تا حالا به اینا فکر کردم میرزاقاسمی و رولت گوشت و دلمه و غذای اصلی هم ته چین مرغ و خورشت قورمه سبزی و کباب نگیندار(مثلا اینو میشه از قبل آماده کرد ) و در مورد دسر من هیچی بلد نیستم. چیزی هست که تا اون موقع بشه با یکی 2بار تمرین خوب دربیاد؟؟؟
    عزیزم پیشنهادات شیدا جون برای غذاها واقعاً عالیه و کافی .
    اما در مورد دسر دوتا پیشنهاد راحت و ساده و خوشمزه دارم :
    1-پودر دسر شکلاتی شیبا را بگیر که حالت پودینگ داره وهر بسته با دولیوان شیر مخلوط می شه - مطابق دستور روش تهیش کن و اگه دوست داری کمی شکر بهش اضافه کن و داخل قالب بریز!! هم خوشمزست و هم راحت و سریعه و هم خودش از قالب جدا می شه.
    2-یه شارلوت بمب بستنی درست کن:
    رولت آماده از بیرون بگیر و با چند رنگ بستنی که کمی شل شده لایه لایه درست کن و بزار توی فریزر ! هم راحت و سریعه و هم توی این فصل می چسبه!!
    اگر خواستی بگو بگردم و توضیحات بیشتر را برات پیدا کنم و بزارم.
    واما می تونی دسر سوم رو هم ژله آلوئه را بذاری که وقتی نیم بند شد توش از کمپوت میوه ها ویا میوه های تازه ای مثل توت فرنگی / موز / گیلاس/هلو استفاده کنی.
    بـیا بـبار و مرا خیس عطر بــاران کن
    بدون یــاد تــو قـلبم کویر خواهد شـد ....

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    164
    پسند کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط سمانه جون
    سلام دوستای گل و باسلیقه
    منم 2هفته دیگه یه مهمونی عصرونه دارم ... حدود 16-17 نفر از دوستای دوران دبیرستانم که اکثرا هم ازدواج کردن ولی سنامون 25-26 ساله....دوست دارم یه مهمونیه ساده ولی شیک و جدیدی داشته باشم...خواهش میکنم با پیشنهاداتتون کمکم کنید....به نظرتون واسه عصرونه چی درست کنم که خیلی هم سخت نباشه دست تنها....مثلا الویه اگه بخوام بدم چه جوری سرو شه بهتره؟یا دسر درست کنم؟...خلاصه نمیدونم...کمک!!!!!
    می تونی کیک مرغ و گردو درست کنی(مبحثش رو ببین). هم جدید و ساده و راحته و از روز قبل هم می تونی درست کنی
    + سوفله مرغ و قارچ
    الویه رو می تونی به شکل کیک سرو کنی و یه مبحث به اسم سالاد الویه و تزئینات داریم که می تونه راهنماییت کنه.
    می تونی نون همبرگری فانتزی بگیری و از وسط نصف کنی مثل دوتا کاسه و روی هر کدوم یه مقدار اولیه بزاری و روش رو با گوجه / زیتون و ... تزئین کنی و بچینی توی سینی . خوردنش راحته و سروش شیکه.
    می تونی روی همین نونها مینی پیتزا درست کنی به این صورت که همه مواد پیتزا رو بپزی و روی این نونها بریزی + پنیر و بذاری توی فرتا فقط پنیرش آب بشه ! این هم لقمه ای و راحته.

لازانیای بدون آب کشی هم خوبه .

دسر هم به نظر من ژله خورده شیشه خوبه +کیک بستنی
    بـیا بـبار و مرا خیس عطر بــاران کن
    بدون یــاد تــو قـلبم کویر خواهد شـد ....

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3304
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط Mamiii E&E
    سلام خانمهای کدبانو. لطفا همراهی ام کنید. نقل مکان کردیم یه جای جدید. حالا همسایه ها برنامه دارند که هر سال تو همین وقتها Block party دارند به منظور آشنایی با جدیدتر ها که ما هستیم و همچنین دیداری مجدد با بقیه. حالا قرعه برای ما که پلاک خونمون فرد هست که پیش غذا ببریم. حالا به نظرتون چی ببرم .هوا گرم در حدود ۲۴ درجه. غذای اصلیشون باربکیو هست و دسر را هم پلاک های زوج میارند. لطفا همراهی کنید راستی من اصلا اشپزی و سلیقه ندارم .درس و بچه داری تمام وقتم را میگیره و راستی برنامه هم برای فردا هست از۴-۸ شب

نمیدونم الان دیر شده یا نه.. اما عزیزم با توجه به توضیحاتی که دادی، موساکا درست کن.. هم زمانت مناسب در میاد، هم به همه ذائقه ها کم و بیش میخوره و هم چندان غذای سختی نیست

اعتماد به نفس داشته باش و به خدا توکل کن

میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    589
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

سلام دوستان من چند وقت پیش یه مهمونی عصرونه داشتم برای16/17 نفر .چون شام نبود نمیخواستم پلو چلو داشته باشم ومنوم این بود فعلا منو رو میدارم تا بعد عکساشو .

بورک قالبی با مواد پیتزا :گوشت چرخ کرده.ژامبون . قارچ . ذرت .فلفل دلمه .پنیرپیتزا. اویشن و........

گلایل هویج یا همون دلمه قالبی هویج:مواد دلمه +خلال بادام وخلال پوست پرتقال شیرین شده

رولت ژامبون که خیلی نتونستم مرتب منظم برشش بزنم.باز میشد!

کاسترول بادمجان

جوجه کباب تو فری ساران عزیز که تقریبا شبیه همون کباب نگینیه.

کیک سیب زمینی

دلمه ماکارونی با ماکارونیهای بزرگ که اسمشون فکر کنم شلف باشه.

حسن بزرگ این منو این بود که یه تابه بزرگ مایه ماکارونی که درست کردم برای همه شون جواب داد .حالا هر کدوم یه چیزاییش کم و زیاد میشد کرد.

دسر هم :کیک باخمیر دکور با پارفه شکلاتی یخزده وسطش واناناس که شبیه کیک بستنی بود ولی خوشمزه تر.//حلوای هویج //ژله گلدار .//کیک فرنی
    زندگی این نیست که تاس خوب بیاری....بلکه اینست که تاس بد را خوب بازی کنی.!

میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    589
    پسند کرده
    6

ویترین مدال ها

عزیزم منکه فکر نمیکنم اینطوری بشه!ولی همین موادو بذاری لای خمیر میشه کاسترول که اونم خیلی خوبه . روی دلمه پاستا هم فکر کن.!اونم خوبه
    دوست خوب شما کجایی که به 24 درجه میگی خیلی گرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    زندگی این نیست که تاس خوب بیاری....بلکه اینست که تاس بد را خوب بازی کنی.!

صفحه 33 از 686 نخستنخست ... 233031323334353643 ... آخرینآخرین