نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 2,529 به 2,536 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    184
    پسند کرده
    0

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

[quote=nas-tar-an]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "nas-tar-an":l16z4d0h
    سلام خانم های هنرمندیک منو افطار برای مهمون هام میخوام
    برای روز 2شنبه و 3شنبه دوسری مهمون دارم سری اول دوست همسری با خانومشه که معمولا سنتی دوست دارن و سری دوم هم خواهر همسری و دختر عمه شون با شوهراشون دعوتن که اون ها هم سنتی بیشتر می پسندن و البته ما برای افطار برنج نمی خوریم حالا میشه یک راهنمایی به من کنید که چی درست کنم که در عین سنتی خیلی هم شیک و هنرمندانه باشه
    چرا هیچکی منو دوس ندارهبعداز سوال من به کلی سوال جواب داده شد اما سوال من انگار دیده هم ندبچه ها یک کمکی به منو من کنین[/quote:l16z4d0h]

من یک منو کلی میدم برای هر دو روزتون
    پیش غذا : سوپ + سالاد فصل +رولت نان و پنیر +خرما (با هر تزئینی که دوست داری)+کشک بادمجان یا حلیم بادمجان

من غذای سنتی به غیر از برنجی چیزی به ذهنم نمیرسه اخه الان ساعت 2شبی میتونی آب دوغ خیار به مهموناتو ن بدین

غذای سنتی : انواع کباب یا کوکو یا دلمه یا تاس کباب
    دسرم شله زرد که سنتی هست البته تو این ماه شله زرد همه زیاد میخورن به جاش پان اسپانیا بزارین تو منوبهتره
    [HIGHLIGHT=#ffffff]وبلاگم
    http://chefatousa.blogsky.com/
    [/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    184
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط زهرا سادات
    آتوسا جان ، ما هم خیلی کم خوراکیم و معدمون کوچیکه ولی اون ظرف لازانیاهه و اون مقداری که خودشون برامون برش زدن گذاشتن خیلی کوچیکتر از معده ی ما بود من حتی روم نشد یه ذره دیگه شامی بخورم سیر بشم
    اینا رو از لحاظ آداب معاشرت میگم ، به نظرم بد نیس این نکات رو به هم بگیم تا موقع پذیرایی از مهمونیون یادمون نره
    وگرنه که زحماتشون رو نادیده نمیگیرمعروس خانوم تازه 2 ساله ازدواج کردن و مطمئناً هنوز دستشون راه نیفتاده

زرشک پلو نمیخوام بزارم
    به نظرت آلبالو پلو چطوره ؟؟ همش میترسم کسی دوست نداشته باشه
    اصلا غذای برنجی هم نباشه اشکالی نداره ولی یه جایگزین خوب میخوام
    زهرا سادات جون
    اگه میخواین البالو پلو بدیم باید با سلیقه مهموناتون هم اشنا باشین به جاش اگه دو دل هستین مرصع پلو هم خوبه اما اگه کاملا میخواین غذای برنجی حذف کنین به جاش سوفله یا چیکن استراگانوف جایگزین کنین درست کردنشم راحته
    [HIGHLIGHT=#ffffff]وبلاگم
    http://chefatousa.blogsky.com/
    [/HIGHLIGHT]

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4259
    پسند کرده
    5312

[quote=nas-tar-an]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "nas-tar-an":fsypd2cm
    برای روز 2شنبه و 3شنبه دوسری مهمون دارم سری اول دوست همسری با خانومشه که معمولا سنتی دوست دارن و سری دوم هم خواهر همسری و دختر عمه شون با شوهراشون دعوتن که اون ها هم سنتی بیشتر می پسندن و البته ما برای افطار برنج نمی خوریم حالا میشه یک راهنمایی به من کنید که چی درست کنم که در عین سنتی خیلی هم شیک و هنرمندانه باشه
    چرا هیچکی منو دوس ندارهبعداز سوال من به کلی سوال جواب داده شد اما سوال من انگار دیده هم ندبچه ها یک کمکی به منو من کنین[/quote:fsypd2cm]

خب هم سنتی هم بدون برنج هم برای افطار باشه یه کمی سخته ها .

مثلا برای افطار آبگوشت میخورین ؟ چیزهایی که میشه رست کرد وباید شما ببینی میتونی آماده کنی ومهمونهاتون میپسندند یا نه ؟

انواع دلمه .....انواع کوکو ....پیراشکی .....کتلت ...شامی....فلافل ....باقلاقاتق .....حلیم بادمجون .....شله قلمکار .....کباب تابه ای با سیب زمینی وگوجه بدون برنج .....جوجه کباب تابه ای ...سوپ عدس ....سوپ جو ....سوپ ورمیشل وسوپ مجلسی .....جغور بغور (جغول بغول)

بریونی اصفهانی ....سیب زمینی توی فر با ماست چکیده ....

برای دسر هم کوکتل میوه .....موس شلیل .....شارلوت هلو ....زولبیا بامیه .....شله زرد ......رنگینک ....

به اضافه ی همه ی مخلفات اصلی میز ماه رمضان .

فقط خانمها یادتون نره آب مهمترین رکن نوشیدنی در سفره هستش که متاسفانه جدیدا انواع نوشیدنی های دیگه داره جاش رو میگیره
    سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh
    نقل قول نوشته اصلی توسط fafa2
    نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam11
    دوستان گلم...من دیشب برای اولین بار تو زندگیم مهمانی دادم
    کلی غدا اضافه موند به خصوص برنج...نمیدونم چه کارش کنم!!!! فعلا فریزش کردم... به نطرتون میشه برای مهمانی هفته آینده ازش استفاده کنم؟؟؟؟
    منظورم اینه که شما تا حالا این کارو کردین؟؟؟ مثلا اگه باهاش ته چین درست کنم معلوم میشه؟؟؟ دیگه چی میشه درست کرد؟؟؟

برنج مونده رو اصلا فریز نکن چون موقع گرم کردن میشکنه وخرد میشه ودیگه مثل اولش نیست .باهاش هم نمیشه غذای خوشمزه درست کرد چون برنجش رو صاف کردی اصلا خوب نمیشه مگر اینکه تو سوپ یا آشی که برنج لازم داشته باشه کم کم استفاده کنی ....

کاش غذای اضافی وتمیز ودست نخورده رو توی ظرف های یکبار مصرف میریختین وبه مستحقش میدادین .

من هر موقع غذام اضافه میاد این کار رو میکنم واگر کسی نباشه تو ظرف یکبار مصرف میریزم وپلاستیک میکشم ومیذارم دم در خونه .........اینقدر ادم هست که آبرو دار هست ووقتی چیزی رو میبینه واز شکل ظاهریش میفهمه که تمیز ودست نخورد ه هستش اون رو با خودش میبره .کمتر از یکساعت هیچی نمیموننه .
    در مواقع اضافي موندن برنج:
    تو يخچال تا 3-4 روز تو ظرف در بسته خوب ميمونه.هر روز درش را باز كنين يه هم بزنين بعد دوباره...
    تا همون يه هفته هر روز با يه نوع خورشت ميل كنين!!
    تو ي غذاهاي:دلمه كوفته اش سوپ شيربرنج شله زرد و... استفاده كنين يا به عنوان برنج ته ديگي!
    اگه فريز كردين از فريزر كه دراوردين يا تو مكروويو يا تو يخچال يخزداييش كنين نه روي شعله گاز!!
    وقتي غذا را بسته بندي كردين براي مستحق ها به اسم نذري پزون با احترام براشون ببرين.

دوست خوبم مطمئنين كه ميگذارين دم در برده و خورده ميشه توسط مستحق؟؟؟
    اخه من يكي دو بار وسايل تره باري (هويج.نخودفرنگي.باقلا.بادمج ون و ...) زياد اومده بود و استفاده نميشد چون خونه نبودم يا بدون هماهنگي با من كه حالم خوب نبود تهيه شده بود. را گذاشتم دم در و خيلي زود ناپديد شد.اما غذا را نميدونم ...

از نظر من برنج تو یخچال فقط تا 24 ساعت اول قابل استفاده هستش .بعد اون حالت چسبندگی پیدا میکنه و چون من همیشه برای دلمه از برنج خام استفاده میکنم وقبلش برنج رو نمیپزم برای همون مناسب ندیدم .برنجی رو هم که صاف شده وروش روغن داده شده از نظر من مناسب برای شیربرنج وشله زرد نیست .

در مورد مستحق هم اولش گفتم اگر کسی رو بشناسم با احترام میبرم براشون ولی وقتی کسی رو نشناسم ونتونم براشون ببرم میذارم دم در خونه .

کسی که میاد اون رو از دم در خونه بر میداره وتوش رو نگاه میکنه مطمئنا امثال من وشما نیست پس اگر میاد و کنجکاوی میکنه ومیبره حتما بهش نیاز داره ....حتی من تو سطل ماست غذا میذارم وروش پلاستیک میگیرم وکش میزنم وبه بعضی کارگرهای ساختمانی اطراف میدم وبهشون میگم که همشون تمیز هستند وبنده های خدا با دل وجون قبول میکنن وکلی دعا .مهم نیت خیر باید باشه خانوم گل .ضمن اینکه به شخص گیرنده هم احترام گذاشته بشه .

سلام دوست جوني.براي من دعا كنين چون الان 3 روزه دارم با برنج 3 روز پيش سحري ميخورم.نميدونم چرا هيچيمون نميشه!!!
    براي شير برنج و شله زرد يه نكته ريز به همه دوستان بگم:
    تو شله زردتون بعد از وا رفتن برنج كمي كمي كمي نمك بريزين و بعد يه تيكه كره كوچيك بندازين توش.محشر ميشه!!!!!
    شيربرنج هم كه نمك ميخواد پس مشكل ابكشي و روغن دادن حل ميشه!!
    من دلمه را با نصف ابكش نصف نيم پز درست ميكنم خوب ميشه.پس نترسين و امتحانش كنين.
    پس غذا را هم ميبرند .ممنون از راهنماييتون.التماس دعا
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط زهرا سادات
    سلام سلام ، صد تا سلام و صد تا سوال
    من یکشنبه مهمون دارم دو تا زوج هستن یعنی با خودمون 6 نفر به اضافه ی یه نینی

زوج اول که چند شب پیش برای اولین بار رفتیم خونشون خیلی دوستانه برگزار کردن (البته به قول خودشون )
    افطار که خرما و نون و پنیر و سوپ بود ، بعدش هم شامی آوردن ، برای شام هم یه ظرف کوچیک لازانیا بود
    که منو همسرم فکر میکردیم بعدش قراره یه پلویی چیزی بیاد ولی نیومد ضایع شدیم
    دسر هم نداشتن ، با میوه ازمون پذیرایی کردن
    دستشون درد نکنه به هر حال ، از لحاظ مالی ماشالله توپن ولی میخواستن ساده باشه روابط بیشتر بشه

زوج دوم که چند بار بهشون زحمت دادیم قبلا
    همیشه هم زرشک پلو با مرغ و چیکن استراگانف بوده ، البته با شله زرد و ژله معمولی

حالا سوال من
    من خودم دوست دارم پذیراییم برای دفه اول(زوج اول) خوب باشه
    ولی اینطوری میترسم فک کنن ما خیلی سخت میگیریم و روابط آیندمون سخت بشه

منوی من رو ببینید نظراتتون رو بگید بهم کمک میکنه

-افطار : پینر و گردو و خرما ، رولت نان پنیر سبزی ، سوپ جو
    بعد سمبوسه و یا حلقه ی گوشت و قارچ (اگر یکیش بسه کدومش خوبه ؟ یا اینکه هردو باشه ؟)
    -شام : یه نوع پلو ولی هنوز نمیدونم چه پلویی ؟ به نظر شما شوید پلو با چشم بلبلی مجلسی هست ؟
    مثلا شویدپلو با مرغ اگه بده یه پلوی دیگه پیشنهاد بدید ممنون میشم
    -دسر هم ژله (شبنم نشان ) ، تیرامیسو یا پان اسپانیا
    نوشیدنی بعد شام هم که آب بدن رو برا روزه داری تامین کنه موهیتو درنظر گرفتم (عوضشم نمیکنم چون نعناهاش رو خریدم پاک کردم فریز شده آماده اس )
    سلام سلام ، صد تا سلام
    سلام زهرا سادات جونم.عزيزم منوتون براي مهمونيهاي معمولي خيلي خوبه.اما وقتي ميگين زوج اول اينقدر كم غذا درست كرده و اصطلاح دوستانه را گذاشته .اگه شما زياد درست كنين و دو جور دسر و ... باشه پيش خودشون خجالت ميكشن و براي مراوده هاي بعدي با دردسر مواجه ميشن.
    البته براي خود من كه خيلي خيلي سخته يكي را براي اولين بار دعوت كنم و براش كم درست كنم.اما خوب بعضي وقتها مجبوريه ديگه!!
    حالا اين نظر منه:
    افطارت همه چيزش خوبه.اما اگه ميخواي حلقه درست كنين دو تا ظرف درست كنين كه بشه شام و سمبوسه هم پيش غذا محسوب بشه.
    اما اگه ميخواين غذا پلو باشه همون سمبوسه باشه و براي پلو هم با نظر دوستان درمورد البالو پلو موافقم.اما مرصع پلو يا شيرين پلو خوبه.مجلسي تره.كه البته كنارش سالادي چيزي هم ميخواد ديگه!
    دسر هم خونواده اول نداشتن دومي يه ژله اما شما ژله و تيراميسو يا پان
    فكر كنم همون تيراميسو بهتر تر باشه! يا ژله رنگين كمون يا تصويري
    خوش بگذره بهتون
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

[quote=nas-tar-an]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "nas-tar-an":19l6zips
    چرا هیچکی منو دوس ندارهبعداز سوال من به کلی سوال جواب داده شد اما سوال من انگار دیده هم ندبچه ها یک کمکی به منو من کنین[/quote:19l6zips]

نسترن جون با توجه به توضیحاتی که دادی, من اینها به ذهنم رسید:

1. فکر می کنم اگه شکل غذاهای سنتی رو عوض کنی و به شکل جدید تری سروشون کنی مورد پسند قرار بگیره: مثلا کشک بادمجان درست کنی و به صورت لقمه ای یا مثلا روی نان تست سروش کنی که خیلی شیک مشه. یه سرچ بکنی, عکس هاش رو تو نت پیدا می کنی.

2. می تونی به جای شله زرد یا ... , رنگینک درست کنی ! می تونی مثلا رولتی اش بکنی

3. می تونی یه جور کوکوی شیک درست کنی و خوشگل تزیین اش بکنی. مثلا رولت کوکو سبزی یا کوکوی دو رنگ یا حتی سه رنگ

4. می تونی یه ظرف از انواع دلمه درست کنی. مثلا چند رنگ دلمه فلفل, دلمه پیاز, دلمه بامجان ,...
    5. می تونی یه جور خوراک درست کنی. مثلا مرغ با گوجه و بادمجان, کباب تابه ای با گوجه فرنگی و سیب زمینی , کله گنجشکی یا حتی جوجه کباب با گوجه و مخلفات

6. می تونی کوفته مثلا کوفته برنجی هم درست کنی و وسطش رو مواد مختلف بزاری مثلا یه سری با زرشک و پیاز داغ, یه سری با آلو و با چند برگ سبزی تزیین اش کنی

7. علاوه بر این ها, می تونی کنار غذا و متناسب با اون یه جور بورانی بزاری! مثلا بورانی اسفناج یا بادمجان

امیدوارم این ایده ها بهت کمک کنه که اون چیزهایی که دوست داری رو انتخاب کنی!

مامی ایدا آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    20
    پسند کرده
    194

سلام دوستان من می خوام 4بار افطاری بدم ی بار دوست همسرم و خانمش که خیلی تیتیش اند یکبار دوست خودم و خانواده اش ه خاکی اند .یبار خانواده خودم و همسرم و بار چهارم همسایه ها .
    کمک
    منو می خوام .منوی پینشهادی خودم سوپ ورمیشل شله زرد یا فرنی نان پنیر سبزی خرما برنج با مرغ حالا کشک و بادمجان درست کنم یا عدس پلو ؟لطفا راهنمایی ام کنین و از نظرات خوبتون منو هم مستفیض کنین.راستی گوشت خورشتی ندارم .با گوشت چرخکرده هم می تونم غدا درست کنم.
    ماهی چطوره ؟ راستی دوست همسرم شکو و پرغذا ست دوست خودم کم غذا و خانواده ها هردومدل را دارند.
    اتول به کدوم گروه مهمونی بدم؟ ووووووووووووووووووووووواا ااااااااااااااااااااااااا اییییییییییییییییییییی کمککککککککککک.

کالاهای من
    4
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    363
    پسند کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط مامی ایدا
    سلام دوستان من می خوام 4بار افطاری بدم ی بار دوست همسرم و خانمش که خیلی تیتیش اند یکبار دوست خودم و خانواده اش ه خاکی اند .یبار خانواده خودم و همسرم و بار چهارم همسایه ها .
    کمک
    منو می خوام .منوی پینشهادی خودم سوپ ورمیشل شله زرد یا فرنی نان پنیر سبزی خرما برنج با مرغ حالا کشک و بادمجان درست کنم یا عدس پلو ؟لطفا راهنمایی ام کنین و از نظرات خوبتون منو هم مستفیض کنین.راستی گوشت خورشتی ندارم .با گوشت چرخکرده هم می تونم غدا درست کنم.
    ماهی چطوره ؟ راستی دوست همسرم شکو و پرغذا ست دوست خودم کم غذا و خانواده ها هردومدل را دارند.
    اتول به کدوم گروه مهمونی بدم؟ ووووووووووووووووووووووواا ااااااااااااااااااااااااا اییییییییییییییییییییی کمککککککککککک.
    من متوجه نشدم کشک بادمجون که هیچ ربطی به عدس پلو نداره ؟ یکی پیش غذاست و یکی غذای اصلی. ولی خب یه پیش غذا سفره رو قشنگتر می کنه و راحتتر هم هستی . منوت به نظر من خوب و مناسب هست .
    پایانی برای قصه نیست . چرا که نه گوسفندان عاقل میشوند و نه گرگها سیر

• بانک بند ناف