نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 2,513 به 2,520 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam11
    دوستان گلم...من دیشب برای اولین بار تو زندگیم مهمانی دادم
    کلی غدا اضافه موند به خصوص برنج...نمیدونم چه کارش کنم!!!! فعلا فریزش کردم... به نطرتون میشه برای مهمانی هفته آینده ازش استفاده کنم؟؟؟؟
    منظورم اینه که شما تا حالا این کارو کردین؟؟؟ مثلا اگه باهاش ته چین درست کنم معلوم میشه؟؟؟ دیگه چی میشه درست کرد؟؟؟

برنج مونده رو اصلا فریز نکن چون موقع گرم کردن میشکنه وخرد میشه ودیگه مثل اولش نیست .باهاش هم نمیشه غذای خوشمزه درست کرد چون برنجش رو صاف کردی اصلا خوب نمیشه مگر اینکه تو سوپ یا آشی که برنج لازم داشته باشه کم کم استفاده کنی ....

کاش غذای اضافی وتمیز ودست نخورده رو توی ظرف های یکبار مصرف میریختین وبه مستحقش میدادین .

من هر موقع غذام اضافه میاد این کار رو میکنم واگر کسی نباشه تو ظرف یکبار مصرف میریزم وپلاستیک میکشم ومیذارم دم در خونه .........اینقدر ادم هست که آبرو دار هست ووقتی چیزی رو میبینه واز شکل ظاهریش میفهمه که تمیز ودست نخورد ه هستش اون رو با خودش میبره .کمتر از یکساعت هیچی نمیموننه .
    یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

2. بانک بند ناف
    fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh
    کلی غدا اضافه موند به خصوص برنج...نمیدونم چه کارش کنم!!!! فعلا فریزش کردم... به نطرتون میشه برای مهمانی هفته آینده ازش استفاده کنم؟؟؟؟
    منظورم اینه که شما تا حالا این کارو کردین؟؟؟ مثلا اگه باهاش ته چین درست کنم معلوم میشه؟؟؟ دیگه چی میشه درست کرد؟؟؟

برنج مونده رو اصلا فریز نکن چون موقع گرم کردن میشکنه وخرد میشه ودیگه مثل اولش نیست .باهاش هم نمیشه غذای خوشمزه درست کرد چون برنجش رو صاف کردی اصلا خوب نمیشه مگر اینکه تو سوپ یا آشی که برنج لازم داشته باشه کم کم استفاده کنی ....

کاش غذای اضافی وتمیز ودست نخورده رو توی ظرف های یکبار مصرف میریختین وبه مستحقش میدادین .

من هر موقع غذام اضافه میاد این کار رو میکنم واگر کسی نباشه تو ظرف یکبار مصرف میریزم وپلاستیک میکشم ومیذارم دم در خونه .........اینقدر ادم هست که آبرو دار هست ووقتی چیزی رو میبینه واز شکل ظاهریش میفهمه که تمیز ودست نخورد ه هستش اون رو با خودش میبره .کمتر از یکساعت هیچی نمیموننه .
    در مواقع اضافي موندن برنج:
    تو يخچال تا 3-4 روز تو ظرف در بسته خوب ميمونه.هر روز درش را باز كنين يه هم بزنين بعد دوباره...
    تا همون يه هفته هر روز با يه نوع خورشت ميل كنين!!
    تو ي غذاهاي:دلمه كوفته اش سوپ شيربرنج شله زرد و... استفاده كنين يا به عنوان برنج ته ديگي!
    اگه فريز كردين از فريزر كه دراوردين يا تو مكروويو يا تو يخچال يخزداييش كنين نه روي شعله گاز!!
    وقتي غذا را بسته بندي كردين براي مستحق ها به اسم نذري پزون با احترام براشون ببرين.

دوست خوبم مطمئنين كه ميگذارين دم در برده و خورده ميشه توسط مستحق؟؟؟
    اخه من يكي دو بار وسايل تره باري (هويج.نخودفرنگي.باقلا.بادمج ون و ...) زياد اومده بود و استفاده نميشد چون خونه نبودم يا بدون هماهنگي با من كه حالم خوب نبود تهيه شده بود. را گذاشتم دم در و خيلي زود ناپديد شد.اما غذا را نميدونم ...
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    2

سلام
    من اگه بخوام براي 20 نفر آش جو درست كنم مقدار حبوبات و جو و سبزي بايد چقدر باشه
    تو رو خدا امشب براي اولين بار ميخوام درست كنم
    خدايا من كه دستم به آسمانت نمي*رسد ولي تو كه دستت به زمين ميرسد بلندم كن

atena711 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    128
    پسند کرده
    27

سلام دوستان . یه منو اسون میخوام که توش پلو ملو نباشه . غذا هام خیلی فانتزی نباشن . چند تا مهمون مسن تومهمونام هست که
    زیاد جدید پسند نیستن .
    عشق یعنی نگاه کردن تو چشمای خندون یه کوچولوی 6 ماهه.چون مطمئنی نه رنگ و ریایی توشه.نه دروغ و کلکی.نه کینه و حسدی.نه پنهون کاری

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

سلام خانم های هنرمندیک منو افطار برای مهمون هام میخوام
    برای روز 2شنبه و 3شنبه دوسری مهمون دارم سری اول دوست همسری با خانومشه که معمولا سنتی دوست دارن و سری دوم هم خواهر همسری و دختر عمه شون با شوهراشون دعوتن که اون ها هم سنتی بیشتر می پسندن و البته ما برای افطار برنج نمی خوریم حالا میشه یک راهنمایی به من کنید که چی درست کنم که در عین سنتی خیلی هم شیک و هنرمندانه باشه
    سخت كوشی هرگز كسی را نكشته است، نگرانی از آن است كه انسان را از بین می برد

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط fafa2
    نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh

در مواقع اضافي موندن برنج:
    تو يخچال تا 3-4 روز تو ظرف در بسته خوب ميمونه.هر روز درش را باز كنين يه هم بزنين بعد دوباره...
    تا همون يه هفته هر روز با يه نوع خورشت ميل كنين!!
    تو ي غذاهاي:دلمه كوفته اش سوپ شيربرنج شله زرد و... استفاده كنين يا به عنوان برنج ته ديگي!
    اگه فريز كردين از فريزر كه دراوردين يا تو مكروويو يا تو يخچال يخزداييش كنين نه روي شعله گاز!!
    وقتي غذا را بسته بندي كردين براي مستحق ها به اسم نذري پزون با احترام براشون ببرين.

دوست خوبم مطمئنين كه ميگذارين دم در برده و خورده ميشه توسط مستحق؟؟؟
    اخه من يكي دو بار وسايل تره باري (هويج.نخودفرنگي.باقلا.بادمج ون و ...) زياد اومده بود و استفاده نميشد چون خونه نبودم يا بدون هماهنگي با من كه حالم خوب نبود تهيه شده بود. را گذاشتم دم در و خيلي زود ناپديد شد.اما غذا را نميدونم ...

از نظر من برنج تو یخچال فقط تا 24 ساعت اول قابل استفاده هستش .بعد اون حالت چسبندگی پیدا میکنه و چون من همیشه برای دلمه از برنج خام استفاده میکنم وقبلش برنج رو نمیپزم برای همون مناسب ندیدم .برنجی رو هم که صاف شده وروش روغن داده شده از نظر من مناسب برای شیربرنج وشله زرد نیست .

در مورد مستحق هم اولش گفتم اگر کسی رو بشناسم با احترام میبرم براشون ولی وقتی کسی رو نشناسم ونتونم براشون ببرم میذارم دم در خونه .

کسی که میاد اون رو از دم در خونه بر میداره وتوش رو نگاه میکنه مطمئنا امثال من وشما نیست پس اگر میاد و کنجکاوی میکنه ومیبره حتما بهش نیاز داره ....حتی من تو سطل ماست غذا میذارم وروش پلاستیک میگیرم وکش میزنم وبه بعضی کارگرهای ساختمانی اطراف میدم وبهشون میگم که همشون تمیز هستند وبنده های خدا با دل وجون قبول میکنن وکلی دعا .مهم نیت خیر باید باشه خانوم گل .ضمن اینکه به شخص گیرنده هم احترام گذاشته بشه .

یه لفمه نون حلال

ماناسهیل آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    684
    پسند شده
    50195
    پسند کرده
    12511

ویترین مدال ها

سلام خانومها من مهمونی افطارمو دادمو و از تجربه خودم براتون بگم که برای شام خوراک زبان درست کردم با باقالی پلو با اینکه زبان زیاد بود ولی همه خورده شد و باقی مونده نداشت . دلمه ها هم خورده شدند .

قیمه نثار هم گزینه خوبیه برای کسانیکه میخوان پلو درست کنن خیلی شیک و سنتیه

برای کسانیکه میخوان پلو درست نکنن پیش غذا آش رشته و آش جو خیلی خوش خوراکه مخصوصا آش جو (از سوپ مجلسی تره )

کتلت و شامی - کوکوی مرغ (چغرتمه) - حلیم بادمجون - میرزاقاسمی - سالاد اندونزی - موساکا- هم خیلی مورد پسندند . مخصوصا کوکوی مرغ با یه سینه میشه ده نفرو راه انداخت .

ولی من با غذاهایی مثل ماکارونی برای مهمون اصلا موافق نیستم !
    .............

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست....

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط my-mania
    سلام
    من اگه بخوام براي 20 نفر آش جو درست كنم مقدار حبوبات و جو و سبزي بايد چقدر باشه
    تو رو خدا امشب براي اولين بار ميخوام درست كنم

دوست گلم این اندازه برای 10 تا 12 نفر هستش .شما میتونین تقریبا دوبرابر کنین .البته حبوباتش رو یک ونیم برابر هم بگیرین خوبه .

مواد لازم:
    1- گوشت سردست بدون استخوان گوسفندی 500 گرم
    2- جو پوست گرفته 250 گرم
    3- سبزي آش 1 كيلو و نيم
    4- نخود و لوبيا و عدس و ماش (مجموعاً به تساوی) 1 كيلو
    5- برنج يک استكان (100 گرم)
    6- پياز سرخ كرده 4 تا 5 قاشق سوپ خوری
    7- كشک ساییده غليظ 4 تا 5 ليوان (يک ليتر)
    8- نمك و فلفل به مقدار كافی
    9- زرد چوبه 1 قاشق غذا خوری
    یه لفمه نون حلال