نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 2,481 به 2,488 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    145
    پسند شده
    4266
    پسند کرده
    5312

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط artemis16
    سلام.....قراره افطاری 42 نفر رو تو خونه دعوت کنم از اقوام خودم و همسری.......به نظرتون این منو خوبه؟؟؟اگه چیزی باید کم یا زیاد بشه بگید لطفا.....
    زولبیا بامیه_پنیر و سبزی_خرما_چای_شله زرد_سوپ_مرغ سرخ شده_کباب کوبیده_سالاد ماکارانی_برنج ساده و زرشک پلو_نوشابه یه نفره_ماست یه نفره_زله خورده شیشه.....همه توی یه سفره و موقع افطار......

آرتمیس عزیز منوی بسیار خوبی داری .چون کباب سر سفره داری حتما برای نوشیدنی دوغ هم بذار واین که برای سبزی کنار کباب حتما ریحون بذار وکنار اونها حتما از پیاز جعفری خرد شده استفاده کن که طعم خوش غذا رو دو چندان میکنه .
    سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    566
    پسند کرده
    161

[quote="my-mania"]سلام
    بچه ها من 5 شنبه 18 نفر مهمون دارم (خانواده شوهري) براي افطار و شام ...منو رو براتون ميزارم هرجاش مشكل داشت هرچي اگه كم و يا زياد هستش يا حتي اگه باهم همخوني نداره ممنون ميشم راهنمائيم كنيد.

سلام .
    برای ته چین ها : میتونید بعد از پخت برش بزنید وهنگام سرو توی همون تابه با ضرب کم گرمش کنید.یا برشته شدن تهچین رو به 15 دقیقه قبل از سرو موکول کنید .
    یک موضوع اینکه بعضی ها افطار وشام رو جدا انجام میدن و تازگیها خودم هم همین کار رو میکنم وفکر میکنم به خاطر تابستونه که وقتی اذان رو میگن فقط به سمت نوشیدنی ها میرم واصلا نمی شه غذا خورد و بعد یکساعت حسابی گشنم میشه .
    یه نظر : می تونیم برای این جور برنامه ها (افطار جدا ،شام جدا) سفره افطاری رو پهن نکنیم!! یعنی پذیرایی باسینی توسط صاحب خانه یا در تعداد زیاد سلف سرویس مختصر انجام شود تا هم مهمانها افطار کنند وهم خودشان را سیر نکنند وبا فاصله نیم ساعت تا یکساعته کم کم سفره راپهن کنیم.توی این فاصله یک عده نماز میخوانند وهم اشتهای بهتری برای غذاخوردن دارند.انشا ا... براتون از این مدل پذیرایی عکس میگذارم.تا 4 روز دیگه.
    ظهور نزدیک است بیایید موانع ظهورآقارا باهم برداریم و اول از خودمان شروع کنیم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    42
    پسند کرده
    25

یه مهمونی افطاری و شام داریم برای حدود 40 نفر
    غذاها چلو کباب و جوجه و شکر پلو و قیمه و سوپ جو هست
    برای افطار هم نون و پنیر و خرما و شاید حلوا بذارم
    سوالم در مورد دسر هست،برای دسر چی بذارم که هم خوشمزه باشه هم سبک؟(از فرنی جات نباشه لطفا)
    با همه تدبیر خویش ما سپر انداختیم ... روی به دیوار صبر چشم به تقدیر او

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    566
    پسند کرده
    161

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان عاشق
    سلام به همه پدر شوهر من یک دوره قران 100 نفره داره همیشه جوجه کباب و کباب و غذای پلویی میداد افطاری این دفعه میخواد غذا های گوشتی زیاد نباشه و همینطور پلویی .خودشون میگن دلمه بادمجان و فلفل و کشک و بادمجان و کوکو شیرین و کوکوسبزی و شله زرد و حلوا و نون وپنیرو سبزی و ماقوت و مخلفات افطاری میخواستم نظر بدین غذاهای نونی دیگه ای بگین که هم شیک باشه هم قشر قدیمی بخورند مرصی
    سمیرا جان شما میتونید دلمه قالبی درست کنید که به راحتی از پس 100 نفر بربیاید توی این قالب های میان تهی که برای کیکه.هم شیکه وهم برای تعدادزیاد خوبه.
    توی فصل گرما ماقوت میچسبه.آش رشته وآش دوغ هم مناسبه. اگه مهمانها همه سن بالا هستن باید درنظر داشته باشی که ممکنه روزه نباشن یا دیابت داشته باشن ویا دندان نداشته باشن!!! من برای پدرم سالاد رو توی میکسر درست میکنم که بتونن بخورن ! پس باید به فکر چیزاهایی باشی که مطمئن باشی میخورن ومطمئنن افرادی که سن اونها بیشتره خیلی کمتر میخورند.
    پس یک بار دیگه منو رو چک کن : کوکوی شیرین ، حلوا،شله زرد!!! غذا های شیرین وغذا های سفت نونی برای این قشر مناسب نیست.البته اگه سنشون بین 40-50سال باشه هنوز راه داره!!!

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    566
    پسند کرده
    161

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra
    یه مهمونی افطاری و شام داریم برای حدود 40 نفر
    غذاها چلو کباب و جوجه و شکر پلو و قیمه و سوپ جو هست
    برای افطار هم نون و پنیر و خرما و شاید حلوا بذارم
    سوالم در مورد دسر هست،برای دسر چی بذارم که هم خوشمزه باشه هم سبک؟(از فرنی جات نباشه لطفا)
    زهرا خانم می تونید پلمبیر ،شارلوت ،یا ژله در طالبی درست کنید . میوه در سر سفره افطار مشتری زیاد داره مخصوصا اگه آبدار باشه!
    یا هندوانه وطالبی را به صورت توپی در ضرفی شیک یا به صورتی که چشمگیر باشد سر سفره بگذارید .
    ببخشید که اینو میگم من فکر میکنم شکر پلو با کباب و قیمه نسبتی نداره ! شاید هم در شهر شما این باب باشه!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    42
    پسند کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط آمنه خانم
    زهرا خانم می تونید پلمبیر ،شارلوت ،یا ژله در طالبی درست کنید . میوه در سر سفره افطار مشتری زیاد داره مخصوصا اگه آبدار باشه!
    یا هندوانه وطالبی را به صورت توپی در ضرفی شیک یا به صورتی که چشمگیر باشد سر سفره بگذارید .
    ببخشید که اینو میگم من فکر میکنم شکر پلو با کباب و قیمه نسبتی نداره ! شاید هم در شهر شما این باب باشه!
    پلمبیر و شارلوت که دسرای سنگینی هستن و فکر نمیکنم برای بعد از افطار مناسب باشن، ژله در طالبی و توپای هندونه و طالبی هم به نظرم برای این تعداد یه مقدار سخت باشه
    ولی با حرفتون در مورد میوه خیلی موافقم و خودم هم بیشتر دنبال همچین دسرایی هستم
    توی شیراز (حداقل فامیل ما!) شکر پلو رو حتما با قیمه سرو میکنن، چه جالب که شما همچین رسمی ندارید
    ممنون از توجه و پیشنهادتون
    با همه تدبیر خویش ما سپر انداختیم ... روی به دیوار صبر چشم به تقدیر او

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0

ژله خورده شیشه هم جالبه و درست کردنش هم راحته
    ایجاد "تغییرات" بزرگ در زندگی گاهی ترسناک است ؛