نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 2,441 به 2,448 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    154
    پسند کرده
    0

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

سلام دوستان من یک دعوتی واسه شام و افطار دارم.اما بدلیل درد کلیه هام و چسبندگی عصب دستم نمیخوام زیادی شلوغ و پلوغش کنم اما دوست هم دارم که بقیه رو تحت تاثیر قرار بدم حالا یا با یک غذای جالب یا با تزیین زیبا
    هد دادند که حتما قورمه سبزی هم باشه
    ممنون میشم کمکم کنید که یک منو خوب داشته باشم واسه پس فردا شب

خدایا !!!!!
    [HIGHLIGHT=#ffffff]تو فقط با من باش[/HIGHLIGHT]

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8117
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteh
    نقل قول نوشته اصلی توسط atousa
    نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteh
    اخه پارسال هم دعوتشون كرده بودم و سوپ دادم امسال ميخواستم متفاوت باشه بنظرتون سوپ قارچ خوبه كه با شيرو خامه باشه يا ان هم سنگينه
    شارلوت را يكدفعه براي يكيشون وقتي ميخواستم برم خانشون درست كردم بردم ميخوام اين دفعه تكرار نباشه اما تيراميسو خوبه ولي تاحالا درست نكردم سعي ميكنم امتحاني درست كنم اگه خوب شد واسه ان روز هم درست ميكنم
    اما ميخواستم نظرتون را راجع به زمان افطاري و شام بدونم دوتا با هم يا پشت سر هم يعني فقط به اندازه جمع كردن افطار و اوردن شام بينشون فاصله باشه اگه فقط افطار بيارم انوقت مطمئنا با اين افطاري ساده كه گفتم خودشان را سير نميكنند و ميدونن حتما شامي هم هست درسته؟

عزیزم آدمی که 13-14 ساعت گرسنه بوده واقعا وضعیتش اجازه نمی ده چون شما زحمت کشیدی شام گذاشتی مختصر بخوره و منتظر باشه. شده با نون و پنیر افطار هم خودشو سیر می کنه. به نظر من می خوای این قدر زحمت بکشی حتما همزمان بیار سر میز. می تونی دو طرف میز بچینی.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

سلام
    واسه یه مهمون چند روزه دیابتی چی پیشنهاد میدین ؟

کالاهای من
    4
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    363
    پسند کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط Aynaz joon
    سلام خانمهاي نازنين
    من تو اين ماه يه مهموني دارم كه همزمان ميخام تولد پسرم رو هم جشن بگيرم.منوي مورد نظرم اينه :
    شربت ليمو براي باز كردن افطار _خرما داخل گردو روسي _حلوا زنجبيلي _رولت پنير و سبزي _ لوبيا پلو _سوپ _سالاد توپي_تارتلت پيتزا _سالاد شيرازي _ترشي
    دسر : فرني با نان تست _خورده شيشه تصويري _مربا
    نوشيدني : دوغ
    پذيرايي بعد شام :خربزه وكيك تولد
    ممنون ميشم نظراتتون رو بدونم .
    گلم به نظر منم پیتزات کمی بی ربطه. یه چیز دیگه درست کنی بهتره . چون منوت سنتی هست
    پایانی برای قصه نیست . چرا که نه گوسفندان عاقل میشوند و نه گرگها سیر

کالاهای من
    4
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    363
    پسند کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط quin
    سلام خانومای هنر مند
    من برای اولین بار تو هفته ی اینده قراره 2 تا مهمونی رو کلا خودم جمع و جور کنم یعنی همه چیزش به عهد ه ی خودمه البته پس از اصرار فراوان مادر گرامی قبول کردن مسولیتشو بدن به من حالا میخوام سنگ تموم بزارم
    تو هر دوتا سر جمع 20 نفر میشیم.حالا منویی که من انتخاب کردم اینه:البته مهمونی هم افطاره هم شامه چون علاوه بر خودمون چن نفر از مهمونا روزن
    مخلفات سفره ی افطار+کوکو سبزی به دو نوع مجلسی و رولت+ژله خورده شیشه+دسر شیره ی انگور(اگه دسر بهتر سراغ دارین بگین)+یه دسر تک نفری کنار بشقابا که نمی دونم چی درست کنم لطفا راهنماییم کنین +کتلت کوکتل+سوپ ذرت+خورشت مرغ که البته فعلا اینجا کم یابه نشد به نظرتون چی رو جایگذین کنم؟؟؟
    نوشیدنیم اب+شربت سکنجبین /راستی کیک باقلوا هم میخوام درست کنم
    میدونم احتمالا این منو پر اشکاله ولی شما لطف کنینو رفعش کنین تا من بعد این همه اصرار ضایع نشم
    راستی مهمونا خانواده ی پدری و مادرین به صورت جدا جدا که من میخوام نو اوری داشته باشم تو سفره و غذا ها تکراری نباشه
    به نظرتون تو یه مهمونی اش دوغ رو جایگزین کنم چطوره؟
    ببخشید سوالام ناشیانست
    لطفا نظر بدین که چه کنم؟؟؟؟؟؟؟
    ببخشید طولانی شد
    بزار من منو رو مرتب کنم :
    افطار : شربت سکنجبین + مخلفات افطار
    شام که حالا یا با افطار میدی و یا جدا : سوپ ذرت + کتلت کوکتل + کوکو سبزی در 2 مدل + خورشت مرغ
    دسر : خورده شیشه + دسر شیره انگور + یه دسر تک نفره

چرا کوکو سبزی 1 جور نمی زاری ؟ خیلی جالب نمیشه در 2 مدل فکر کنم . 1 جور کافیه . بجای کتلت کوکتل یه چیز سنتی تر بزار. نمی دونم شایدم اطرافیان شما دوست داشته باشن ولی بزرگای فامیل ما اهل سوسیس کالباس و .. نیستن. یه چیز شیک تر بزار . کشک بادمجون یا دلمه برگ مو که الان هم فصلش هست . به نظرم کوکو و کتلت زیادی هم قماش اند . تکراری دیده میشه کمی. باز نمی دونم.
    پایانی برای قصه نیست . چرا که نه گوسفندان عاقل میشوند و نه گرگها سیر

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط MAMYHELENA
    سلام
    واسه یه مهمون چند روزه دیابتی چی پیشنهاد میدین ؟
    خوراک کدو

گراتن مرغ وسیب زمینی

بهترین غذابرای دیابتی ها ماهی هستش که هرمدل که دوست داری میتونی درستش کنی (سوخاری .سرخکرده.کبابی .بخارپز .قلیه ماهی).

عدسی چون عدس هم یکی از بهترین غذاها برای اینطور افراد هست .میتونی عدس پلو هم درست کنی ولی اونوقت برنجش براش زیاد خوب نیست .

سالاد رنگین کمان که شامل(کدو ..گوجه فرنگی ..سینه مرغ..فلفل دلمه ای رنگی ...هویج ...روغن زیتون ..نمک ...وپیاز میشود)

سینه ی مرغ بدون پوست وچربی با آویشن وکمی ریحون با قارچ تقریبا به شکل شنسل آماده شده با روغن زیتون خیلی کم وچند قطره آبلیمو.
    یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط s.t.j
    سلام دوستان من یک دعوتی واسه شام و افطار دارم.اما بدلیل درد کلیه هام و چسبندگی عصب دستم نمیخوام زیادی شلوغ و پلوغش کنم اما دوست هم دارم که بقیه رو تحت تاثیر قرار بدم حالا یا با یک غذای جالب یا با تزیین زیبا
    هد دادند که حتما قورمه سبزی هم باشه
    ممنون میشم کمکم کنید که یک منو خوب داشته باشم واسه پس فردا شب

خدا ازتون قبول کنه عزیزم. انشاالله خدا به حق این شبهای عزیز شفای عاجل بهتون عنایت کند.

من هر موقع قورمه سبزی دارم سعی میکنم مرغ کنارش بذارم. حالا یا سرخ کرده با دورچین های رنگارنگ که همه دوست دارند یا مرغ به روشی خیلی ساده اما خوشمزه .

برای مرغ سرخ کرده :مرغ با آب ونمک و زردچوبه وتخم گشنیز وپورد زنجبیل ویه دونه پیاز خرد شده میذارم میپزه ....زیاد نمیپزمش که له بشه .بعد توی روغن فراوون سرخش میکنم وخوب برشته میشه .بعد با قارچ های ریز سرخ کرده وفلفل دلمه ای وهویج خلال وسرخ کرده وسیب زمینی خلال سرخ شده وگوجه فرنگی وچند برگ جعفری تزئینش میکنم. عالی میشه .توی آب مرغ هم کمی رب وزعفرون وآبلیمو میزنم ومیذارم غلیط میشه وسر سفره به عنوان سس غذا ازش استفاده میکنم.

روش دوم هم به مرغها کمی نمک میزنم ودوطرفشون رو خام خام سرخ میکنم وبعد پیاز درشت رو به اندازه ی یک سانت حلقه حلقه میکنم و میذارم زیر مرغهام وبعد زعفرون روی مرغها میریزم وبا مقدار بسیار کمی آب با حرارت کم میذارم خوب میپزه ...........این نوع مرغ خیلی خیلی خوش طعم وخوش بو هستش .موقع سرو هم اگر پیاز دوست داشتین توی دیس کنار مرغ پیازها رو هم قرار میدین واگر دوست نداشتین نمیذارین. با گوجه فرنگی گل درست کنین وکنارش بذارین وبا حلقه های فلفل رنگی تزئین کنین.

پیاز این غذا خیلی خوشمزه میشه اگر دوست داشتین از چند پیاز استفاده کنین .والا دوتا بزرگ برای موقعی که مهمون دارین کافیه .

اگر دوست داشتین سوپ درست کنین از آب گوشت وهویج رنده شده ی فراوون ورب گوجه ونمک وآبلیمو وجعفری خرد شده وورمیشل(رشته ی سوپی) یه سوپ بسیار سبک بپزید که مطمئن باشین همه پسند میشه .

برای بعد از این غذا هم یه شله زرد خنک وخوشرنگ که شیرینیش هم نه کم باشه نه زیاد بسیار میچسبه .....شله زرد رو میشه از صبح اول وقت یا سحر بپزین.

بقیه مخلفات هم که طبق معمول همه ی سفره ها تون دارین دیگه .
    یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    3

سلام من میخوام فردا افطاری بدم کسی تزیین پنیر وسبزی که برای هر نفر جدا بذارم بلده