نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 233 به 240 از 5484
صفحه 30 از 686 نخستنخست ... 202728293031323340 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    2

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

منم اين هفته اي كه گذشت 30نفر ميهمون داشتم غذاهام دلمه برگ مو . آش . الويه . دسر گلدوني ژله از روز قبلش ژله هامو درست كردم گذاشتم يخچال روشونو هم سلفون كشيدم خشك نشه .بعدش نخود لوبيام رو پختم براي آش شبش هم دلمه ام رو پيچوندم خيلي وقت برد حدودا تا ساعت 11 شب داشتم ميپيچيدمشون اونارو هم با قابلمه گذاشتم يخچال تا فردا فقط بذارم روي گازروز ميهمانيم هم صبح بساط الويه رو درست كردم حدودا يكي دو ساعت وقت برد بعد از ظهر هم دسر گلدوني رو حاضر كردم جوري وقتم رو تنظيم كردم بيشتر از يك ساعت دسر گلدونيم تو فريزر نمونه شايد سفت شه .براي ساعت 3/5 يا 4 بود كه آشم رو بار گذاشتم ديگه كاري نداشتم ميوه هامو هم كه شستم و ديگه همين .عكسامو فردا پس فردا ميزارم عالي بود
    (ziba) این نوشته را پسندیده.
    الهي ، گاهي نگاهي

2. بانک بند ناف

[quote=MAMAN ASALI]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "باربی":3r5dhyux
    ثریا جون میگو پلو بلدی ؟ فکرکنم جنوبی ها دوس داشته باشن . غذای راحتیه تقریبا .... جوجه کباب هم بنداز گردن آقای همسر . رنگینگ هم گزینه ی خوبیه البته اگه بلد باشی . اگه سنشون بالاس کرم میوه مثل موز یا موس گیلاس و گردو رو حتما میپسندن .

مرسی عزیزم از راهنماییت راست میگی میگو پلو خیلی خوبه
    میگو پلو با شوید و زعفرون و کشمش و گردو درست میشه؟؟؟[/quote:3r5dhyux]

ثریا جون ولی نظر من اینه که سعی نکن غذاهای جنوبی درست کنی چون خودشون خبره غذاهای جنوبی هستند بیشتر ایراد می گیرند مثلا اگه شمالی نباشیم نباید هیچوقت برای یه مهمون شمالی ترشه مرغ یا زیتون پرورده درست کنیم به نظرم غذاهای عمومی تر که خودت احساس می کنی خوب درست می کنی بهتره غذاها و دسرهای خاص برای این مهمونی مناسب نیست سعی کن بیشتر به تزیین غذاها برسی و اینکه چون جنوبیها خودشون خونگرمند به مهمون نوازی و خوش رویی و برخورد خوب صاحب خونه هم خیلی اهمیت می دن
    به نظر من هم جوجه کباب خوبه و برای اینکه سنگین تر بشه میتونی مقدار جوجه رو نصف کنی و نصف هم کباب از بیرون بگیری
    بجای رنگینک می تونی روی خرما رو ارده بریزی و روش کنجد بپاشی و توی سفره بذاری سعی کن خرمای بم نباشه چون جنوبی ها معمولا اونها رو نمی پسندند خرمای جنوب باشه بهتره غذاها رو هم معمولا چرب و چیلی دوست دارند (حالا یه روز چیزی نمی شه )
    پنجره ،فکر ، هوا ، عشق ، زمین مال من است.

نقل قول نوشته اصلی توسط azin joon
    سلام دوست جونا مامانم مولودی دارن میخاستیم علاوه بر شیرینی و ... یک یا دو مدل دسر تو ظرفهای یکبار مصرف رو هم جزو پذیرایی بگذاریم مثل تیرامیسو یا پان اسپانیا یا ... لطفا نظر بدین چی باشه؟ تزیینش چطور باشه؟ تو کاسه یا لیوان یا؟مرسی
    چند نفر مهمون دارید ؟ اگر تعدادشون زیاد باشه نکته ای که به ذهن من می رسه اینه که باتوجه به اینکه توی چنین روزایی معمولا یخچال پره و آدم جا کم میاره اگر بخواهی به تعداد مهمونا یک ظرف توی یخچال بذاری ...

100 نفرن ولی مشکل یخچال ندارم. نظرت چیه؟
    خوبه ... به نظر من پان اسپانیا درست کن برای تزیین هم چون تعداد زیاده سعی کن ساده باشه که اذیت نشی مثلا اگر لایه آخرت شکلاتی باشه می تونی به اندازه یک قاشق مرباخوری از لایه سفید روش بریزی ( یا برعکس)روش هم می تونی یک نصف گردو بذاری بعد یک شوکورول فرو کنی کنارش توی کاسه هم اگه باشه تزیینش بیشتر به چشم میاد چون سطح بزرگتری برای تزیین داره

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط خانومی
    ببخشید اطلاعات کم دادم:
    مهمونی عصرونه همکارهای بازنشسته مامانمه
    یعنی در محدوده سنی 50 به بالا - بچه و .. نداریم -
    راستش منوی یکیش که همین اواخر بود : یه کیک خاص با پنیر و سبزی بود که با چایی سرو میشد ، دلمه برگ بود ، پیراشکی گوشت بود ولی خمی رو کف سینی پهن کرده بود و مایه گوشتی رو ریخته بود وسطش و بعد دوباره خمیر پهن کرده بود و بعد پخت مربعی بریده بود . یه سالاد هم بود که شبیه الویه بود ولی توش گردو و کرفس و سیر هم داشت . دسر هم پودینگ و ژله گذاشته بودن
    خب خانومی، این خانمها خیلی باسلیقه هستند پس!!

پیشنهادهای من اینه.. پذیرایی اول رو بزار کیک باقلوا با چای یا شربت که من واقعا ازش جواب گرفتم!
    پذیرایی های بعدی، اسنک های یکنفره، که در بخش کیک های غذایی همین اواخر هم من یک پس ازش گذاشتم و واقعا خوشگلن و جلب توجه میکنند ضمن اینکه خوشمزه ام هستند.
    رول نان و پنیر و سبزی، کرپ گوشت، کرپ شکلات ، کرپ موز.. خلاصه روی کرپها کلی میتونی مانور بدی..
    نمیدونم چقدر به منو بخوره اما چون دوستش میدارم سالاد سزارم سرو کن!!

میوه هارو میتونی سیخی سرو کنی، برای نوشیدنی مثلا شربت پرتقال با چندتا برش میوه داخلش سرو کن..
    داخل پارچ آب، اول دوتا برش نازک لیمو، گرد، بنداز، بعد یخهارو روی اون بریز، بعد آب

برای د دسر پان اسپانیا خوبه، تیرامیسو خوبه..

حالا بیا نظرتو بگو تا بعد روش دوباره کار کنیم
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط tasnim90
    چرا منو کمک نمیکنین گناه دارم گریهههههههههه سومین باره که این پستو میذارم
    اخر ماه قراره خونواده ی همسری (مامان- بابا- دوتا خواهر)برای اولین بار مهمون بیان چون ماشهر دوریم و تازه عروسی کردیم اولین بارشونه . لطفا یه منوی خوشمزه و شیک بهم بدین تا خودی نشون بدم
    سالادو دسرو ... کلا همه چی داشته باشه
    ناهارو همسری میگه جوجه کباب میذاریم دسر و سالاد و مابقی رو بگین
    خواهش
    راضیه جان، من اولین باره این پست شما رو میبینم
    تا سایر دوستان نظر بدهند من پیشنهادمو میدم

فقط کاش میگفتید کدوم شهر هستید که با توجه به موقعیت جغرافیایی بهتر میشد منو داد

اول اینکه چون شما تازه عروس هستید، حتما اون صفحه ی مربوط به چگونه میهمانی برگزار کنیم رو بخونید

دوم، اگر همسری شما گفتند که نهار رو جوجه کباب در نظر بگیرید، فکر میکنم منوی زیر براتون خوب باشه

پیش غذا دلمه فلفل درست کن، اول اینکه خیلی سخت نیست، دوم از فلفل های رنگی استفاده میکنی و خوشگل میشه، سوم از قبل میتونی آمادشون کنی و توی قابلمه ات بچینی، و سر ساعت فقط زیر قابلمه رو روشن کنی تا بپزه

غذای اصلی جوجه کباب و برنج زعفرانی - چون غذای خشکیه، میتونی مقدار کم یک نوع خورشت درست کنی، مثل خورشت بادمچان، یا فسنجان، یا قیمه...
    سالاد و دسر چندتا آپشن داری، هم میتونی سالاد ماکارونی درست کنی، هم سالاد کاهو یا سالاد شیرین.. بازهم کلی مانور میتونی روی تزیین سالادها بدی و از تاپیک های سالاد مامی سایتم ایده بگیری
    پودینگ های آماده دکتر اوکتل کلی میتونه کمکت کنه، اما اگر خودم بودم، چون تعداد کمه، دسرهای تک نفره درست میکردم، توی بستنی خوری های پایه بلند.. حالا هر دسری که بود، از ژله گرفته تا پودینگ یا تیرامیسو
    چون هم میز رو خیلی خوشگل تر میکنه، هم تزیین های تکی رو میتونی کلی تنوع بدی

یک ظرف یخ روی میزت بگذار که یخهاش رنگی باشند، و خب چیزی که من همیشه دوست دارم همراه غذاهام بیارم ته دیگهای خوشمزه است، که هم میشه نان باشه، یا سیب زمینی یا حتی ته دیگ ته چینی..

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    145
    پسند شده
    4266
    پسند کرده
    5312

ممنون مامان پویا .به نظرت یه مدل باشه یا 2 جور که همه سلیقه ها رو...؟ملتفتی که؟ اسطوره جون حالا که اومدی شما هم نظرتو بگو؟ عزیزم
    آذین جون تیرامیسو وپان اسپنیش دسرهای خوشمزه ای هستند اما اگر میخوای یه کار متفاوت داشته باشی وهمونطور که گفتی مشکل یخچال نداری با کمک یکی دو نفر از این عکس ایده بگیر. لایه ی تحتانی کیک اسفنجی است.

بسیار زیبا ومجلسی وهمه پسند
    سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط tasnim90
    خیلی ممنون maman somi
    اینهمه با سلیقه نیستم
    اما تلاشمو میکنم
    فقط اون صفحه رو چطوری پیدا کنم نتونستم پیداش کنم

راضیه جان

اگر برات منوی سنگینی هست، به سلیقه و دلخواه خودت بعضی چیزهارو حذف کن.. درضمن توی فرصتی هم که داری میتونی خوب تمرین کنی
    مهم خواستن و اراده است..
    برای دسر ها و غذاها که فکر کنم با توجه به بروزرسانی سایت، فعلا قسمت جستجو کار نمیکنه و باید از صفحه اول، بری به قسمت هایی که میخواهی و درستورها و سایر چیزهارو پیدا کنی
    اما برای ترتیب دادن میهمانی این لینک تاپیکش هست
    http://www.mamisite.com/forum/viewtopic.php?f=91&t=1181&start=40

امیدوارم موفق باشی

صفحه 30 از 686 نخستنخست ... 202728293031323340 ... آخرینآخرین